Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.6 79 10
Ξενοδοχεία 79837
Γενική βαθμολογία
 
4.4
Χώρος (γενικά)
 
7.0
Καθαριότητα
 
6.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
3.0
Διακριτικότητα
 
3.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
3.0
Όπως λέει και ο τίτλος, απράδεκτη και αντιεπαγγελματική συμπεριφορά του (άντρα) ρεσεψιονίστ Σαββατόβραδου συγκεκριμένα! Τι προηγήθηκε. Κάλεσα callgirl στο δωμάτιο και την έδιωξα λόγου λάθους του γραφείο, το ίδιο και την δεύτερη που κάλεσα λόγω ότι δεν τηρούσε το πρόγραμμά της σύμφωνα μ'αυτά που μου είπαν στο γραφείο.

Ο ρεσεψιονίστ, επειδή κατάλαβε ότι ήταν κοπέλες "επαγγελματίες" (και χωρίς ωστόσο να πω εγώ τι ήταν αυτές οι κοπέλες) άρχισε με υφάκι να λέει σαχλαμάρες τύπου πως απαγορεύεται, ότι θα μπλέξουμε, ότι θα μπλέξει αυτός, ότι ίσως μπλέξω κι εγώ (ο πελάτης), και τα ρέστα! Συνεχίζοντας, μου λέει πως απαγορεύεται να έρχονται τέτοιες κοπέλες στο ξενοδοχείο!! Μόνο που δεν ξέρει πως αυτές οι κοπέλες του φέρνουν τζίρο στην επιχείρηση μέσω των πελατών τους!


Στην τελική αν απαγορεύονται οι «επαγγελματίες» στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο, να αναρτήσει:

1. Ανάλογη επιγραφή έξω απ’το ξενοδοχείο
2. και το ίδιο πράγμα στο site του

έτσι ώστε να μην κουράζεται να τα λέει κάθε φορά στον καθέναν, άλλα και κυρίως, για να αποφευχθούν τυχόν παρεξηγήσεις, άλλα και οι τυχόν πελάτες να ξέρουν εξαρχής σε πιό ξενοδοχείο να πάνε ώστε να γλυτώσουν τον χρόνο τους!


Σε κάθε περίπτωση θα ενημερωθεί ο ανώτερός του.


Εγώ απλώς ενημερώνω τους συμφορουμήτες για να γλυτώσετε χρόνο, χρήμα, και κόπο (ειδικά γι'αυτούς που μένουν μακρία) σε περίπτωση που ισχύουν αυτά που έλεγε αυτός!

Κατατ'άλλα, σαν ξενοδοχείο, η διακόσμηση, χώρος και καθαριότητα είναι καλά. Οι αντλίες σαπουνιών (τουλάχιστον στο δωμάτιο που πήρα εγώ) θέλουν άλλαγμα!
jasmlez
Ενεργό Μέλος
Εγγραφή:
5 Μαρ 2015
Μηνύματα:
Κριτικές:
4
Likes:
194
Πόντοι:
280
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 Hell Boy 29, faltakas, obi1 και 2 άλλα μέλη

Σχόλια

5 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 5
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
29 Οκτωβρίου, 2017
Kαλα, πλακα μας κάνουν? Αυτα τα ξενοδοχεια ετσι δουλευουν κυρίως. Με τι δουλευουν? Με ιαπωνες τουριστες? Ρε δεν πανε να γαμηθουν λεω γω, την εχουν δει ολοι κυριλέ. Ουστ.
(Updated: 31 Οκτωβρίου, 2017) 29 Οκτωβρίου, 2017
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

@ alex71, Έλα μου ντε! Πέστα!! Ο ρεσεψιονίστ μου μίλαγε λες και βλέπει πρώτη φορά βίζιτα νά'ρχεται στο ξενοδοχείο! Μου λέει και το κορυφαίο, ότι αν δουν οι ασφαλίτες ότι έρχεται τέτοια είδους κοπέλα στο ξενοδοχείο, ότι μπορεί να τον τρέξουν κι αυτόν στο τμήμα γιατί "μήπως" και παίρνει αυτός μίζες απ'τους μαστρωπούς!
30 Οκτωβρίου, 2017
Εκπλήσσομαι...Εμμμμ
Δεν έχω πάει. Δεν με βολεύει. Φαντάζομαι πως ισχύει ότι γράφεις. Αυτό που σου συνέβη, είναι εξωφρενικό, Κεφάλι σε τοίχο!παρανοϊκό.
Γαμισοχοτέλ να "στη λέει" Σα να πας σε μπουρντέλο και η τσατσά και η πουτάνα να πάρουν τα λεφτά, για να σε ξεβασκάνουν.

I
ILIAS1339
31 Οκτωβρίου, 2017
κωμωδία ...................
31 Οκτωβρίου, 2017
Ρε τυπε συγνώμη....ημιδιαμονη πλήρωσες;;;;
Αν ναι...δλδ τι περίμεναν,οτι θα πληρώσεις για να πας για χεσιμο;;;;
Τι μαλακας ηταν αυτός;;;;
HB
Hell Boy 29
5 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 5