Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.6 79 10
Ξενοδοχεία 79832
Γενική βαθμολογία
 
5.2
Χώρος (γενικά)
 
7.0
Καθαριότητα
 
6.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
7.0
Διακριτικότητα
 
3.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
3.0
Το εν λόγω ίδρυμα βρίσκεται σε αρκετά βολική, πλην καθόλου διακριτική, τοποθεσία στα νότια προάστια. Εξυπηρετεί ιδιαίτερα όταν βρίσκεται κάποιος στην περιοχή Καλλιθέας-Μοσχάτου, αλλά και Ν. Σμύρνης και πέριξ.

Η επίσκεψή μου έγινε μεσημέρι καθημερινής και όπως ήταν αναμενόμενο ο κόσμος ήταν ελάχιστος.
Πάρκαρα εύκολα στις θέσεις του ξενοδοχείου μπροστά από την είσοδο, μιας και δεν είχα θέμα διακριτικότητας, αλλά αν για κάποιον αυτό είναι βασικό, τότε θα πρέπει να ψάξει θέση στα γύρω στενά (για να μην πω ότι πρέπει να αποφύγει το ίδιο το ξενοδοχείο).

Είσοδος και παραλαβή κλειδιού και σχετικών έγινε σχετικά γρήγορα από αδιάφορη ρεσεψιονίστ. Μας παραχωρήθηκε δωμάτιο στον 2ο όροφο.Όπως είπαν και άλλοι φίλοι, ο χώρος του λόμπυ και της ρεσεψιόν είναι διακοσμημένος με στυλ, με βιτρίνες με προς πώληση παπούτσια και αξεσουάρ.

Το δωμάτιο ήταν μικρό, πολύ μικρό, με αρκετά προσεγμένο διάκοσμο και 2 μεγάλους καθρέπτες στους τοίχους, όμως είχε εντελώς τα στοιχειώδη. Εκτός από το κρεββάτι, υπήρχε μία μόνο πολυθρόνα, στην οποία θα έπρεπε να αφήσουμε τα ρούχα μας και οτιδήποτε άλλο είχαμε μαζί μας. Γενικά, όλος ο χώρος έδινε την αίσθηση "κάν'το και φύγε", πλησιάζοντας τα όρια του ελαφρώς αφιλόξενου, σε σχέση πάντα με άλλους χώρους του είδους.

Το μπάνιο είναι η έννοια της αρπαχτής. Μια μικρή ντουζιέρα, χωρίς κουρτίνα ή κάτι τέτοιο, δύο πετσέτες μή σφραγισμένες και τίποτα άλλο. Μετά από 2 ντουζ, το νερό κόντεψε να φτάσει στο ισόγειο και η οριζόντια κρεμάστρα των πετσετών μου έμεινε στα χέρια κυριολεκτικά, μιας και ήταν ξεβιδωμένη και από τις 2 μεριές και είχε στερεωθεί πρόχειρα.

Γενικά, χωρίς να είναι το χειρότερο που έχω πάει, είναι σίγουρα μια μετριότητα, με μη ανταγωνιστική τιμή.

Λίγες μέρες αργότερα και σε απόσταση 5 λεπτών από εκεί, ανακάλυψα ένα από τα καλύτερα, κατά τη δική μου γνώμη και της συνοδού μου, ξενοδοχεία του είδους, το οποίο και έχει γίνει μόνιμο στέκι, λόγω ποιότητας και κόστους.
Μέλος
Εγγραφή:
23 Μαϊ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
2
Likes:
24
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 nekrothaftis, fouxter

Σχόλια

3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
30 Αυγούστου, 2017
πες μας φιλε μου σε ποιο χοτέλι αναφέρεσαι να ξερουμε
T
Tarasis
02 Σεπτεμβρίου, 2017
φιλε ποιο ειναι το χοτελ να ξερουμε ευχαριστω
13 Σεπτεμβρίου, 2017
Έχω μείνει απολύτως ευχαριστημένος πολλές φορές από το Carol Hotel, απέναντι από το Δελφινάριο.
3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3