Λεπτομέρειες αξιολόγησης

8.6 82 10
Swingers Clubs 370477
Γενική Εντύπωση
 
9.0
Το Σάββατο για πρώτη φορά αποφασίσαμε με την γυναίκα μου να επισκεφτούμε ένα swingers club. Η αρχή έγινε από το 2+2. Σκοπεύουμε σιγά σιγά να τα δούμε όλα. Φθάσαμε στο μαγαζί κατά τη μία και τέταρτο το πρωί της Κυριακής και το βρήκαμε σχεδόν γεμάτο. Ο κόσμος συνέχισε να έρχεται και κατά τη μία και μισή γινόταν το αδιαχώρητο. Περιμέναμε να βρούμε ζευγάρια της ηλικίας μας (πλησιάζουμε τα 50) και μας έκανε εντύπωση πως ο μέσος όρος ηλικίας δεν ξεπερνούσε τα 30 με 35 χρόνια, ξεκινώντας από τα 20 και φθάνοντας σε ελάχιστες περιπτώσεις τα 60. Όλοι με διάθεση παιχνιδιού. Δεν έλειπαν βέβαια και λίγες μεν αξιοσημείωτες δε cult φιγούρες. Ο χώρος αξιοπρεπής, τα ποτά όμως αμφιβόλου ποιότητας. Στον κάτω χώρο εκτός της σάλας και του μπαρ υπάρχει, πίσω από κουρτίνες, gangbang room και doctors room. Στον πάνω όροφο βρίσκεται δωμάτιο με διπλό κρεβάτι που μπορεί να φιλοξενήσει πολλά ζευγάρια, δύο δωμάτια για μέχρι δύο ζευγάρια και δύο συνεχόμενοι χώροι (μάλλον τους αποκαλούν dark room) στους οποίους μπαίνει όποιος θέλει και μπορεί να συμμετέχει στα δρώμενα χωρίς άδεια από τους εμπλεκόμενους. Αντιθέτως οι πρώτοι χώροι που ανέφερα διαθέτουν πόρτα και παράθυρο. Εάν θέλεις να είσαι μόνος μπαίνεις και κλειδώνεις, ενώ εάν δεν κλειδώσεις έχει δικαίωμα ακόμα ένα ζευγάρι (ή περισσότερα στην περίπτωση του διπλού κρεβατιού) να μπουν μέσα. Το παράθυρο χρησιμεύει ώστε να μπορούν οι απ' έξω να παρατηρούν τα δρώμενα εντός του δωματίου, εκτός και αν το κλείσεις. Ήταν λίγες οι στιγμές που τα δωμάτια έμεναν άδεια. Με το που άδειαζε ένα δωμάτιο μία κυρία καθάριζε πολύ καλά τον χώρο και αμέσως μετά το δωμάτιο ξαναγέμιζε. Εντυπωσιάστηκα από το γεγονός ότι σε τόσο πολύ κόσμο αρέσει το swinging. Οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές και σίγουρα το επόμενο Σάββατο θα ξαναβρεθώ σε παρόμοιο χώρο.
Πρόσβαση
Εύκολη
Parking
Άνετο και διακριτικό
Τιμή Εισόδου
20 (το ζευγάρι) - 8 το 2ο ποτό
Η είσοδος επιτρέπεται
Μόνο σε ζευγάρια
Η τιμή περιλαμβάνει
Ποτό
Μέλος
Εγγραφή:
3 Σεπ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
2
Likes:
58
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 fouxter, mousatos_32, travestolagnos και 5 άλλα μέλη

Σχόλια

6 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 6
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
20 Φεβρουαρίου, 2017
πες τα χρυσοστομε γιατι αμα γραφω εγω ολο μαλακιες λενε.
οταν λεω εγω για γηλικιες μου λενε ολοι μεγαλοι ειναι εκει .τοσο πισω εχουν μεινει.
χαρηκα παντος και ελπιζω να τα πουμε σε καποια μας εξοδο.
22 Φεβρουαρίου, 2017
Ευχαριστούμε για την κριτική. Δύο σημεία όμως μου έκαναν εντύπωση: η αναφορά στα ποτά και στους δύο συνεχόμενους χώρους, ότι δε χρειάζεται έγκριση από τους συμμετέχοντες.
Θα ήθελες να μοιραστείς λεπτομέρειες, έτσι από περιέργεια κυρίως;
25 Φεβρουαρίου, 2017
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Μιλάω σύμφωνα με αυτό που κατάλαβα ότι παιζόταν χωρίς να με έχει ενημερώσει κάποιος. Είδα περισσότερο της μιάς φοράς, ζευγάρι να ξεκινάει παιχνίδι και μετά από λίγο άλλο ζευγάρι να πλησιάζει και να συμμετέχει. Μάλλον κάποιου είδους "σιωπηλής" εγκρίσεως θα υπήρχε, χωρίς όμως αυτή να έγινε αντιλειπτή. Όσο για τα ποτά, χωρίς να είμαι πότης, τόσο της γυναίκας μου όσο και το δικό μου δεν είχαν την γεύση που είχαμε συνηθίσει χωρίς όμως να μας χαλάσουν το στομάχι. Ελπίζω να βοήθησα.
27 Φεβρουαρίου, 2017
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

η αλήθεια είναι ότι είμαι θαμώνας στο εν λόγο μαγαζί και για τα ποτά δεν έχω να πω τίποτα. πρώτη μου φορά το ακούω αλλά οκ η κάθε γνώμη μόνο θετικό αποτέλεσμα μπορεί να έχει. μου κάνει όμως περιέργεια που δεν είπες για τον DJ!!! και δε μιλαω για τις επιλογές και ότι είναι άσχετες τις περισσότερες φορές (γούστα είναι αυτά) αλλά για το ότι σπάει πραγματικά αρχιδια με τις κόρνες, τις σφυρίχτρες και ότι άλλη παπαριά βρει εκεί γύρο του για να σε ξεκουφάνει! μόνο αυτός το διασκεδάζει Μαλακία
27 Φεβρουαρίου, 2017
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Οπωσδήποτε είναι χρήσιμες τέτοιες πληροφορίες.
Ευχαριστώ! Καπέλο
28 Φεβρουαρίου, 2017
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Έχεις απόλυτο δίκιο για τον dj, αλλά η καλτίλα που βγάζει αυτό το άτομο του τα συγχωρεί όλα.
6 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 6