Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.4 107 10
Γενική βαθμολογία
 
5.7
Εμφάνιση κοπέλας
 
5.0
Συμμετοχή/διάθεση/υπηρεσίες κοπέλας
 
7.0
Χώρος/καθαριότητα χώρου
 
4.0
Συμπεριφορά τσατσάς/τσάτσου
 
6.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
6.0
Σε μια προάστια περιοχή της πρωτεύουσας, προ δεκαετίας, ένας γραφικός και κομμάτι κωμικός τύπος, όντας πένητας και καθημερινά αγωνιών για τα στοιχειώδη, του έλαχε να κερδίσει σε ένα τυχερό παιχνίδι του ΟΠΑΠ ένα σεβαστό ποσό,της τάξεως κάποιων χιλιάδων ευρώ.

Αν και η λογική επέβαλλε να επένδυσει κατά κάποιο τρόπο το πόσο αυτό, με σκόπο την καλύτερευση των όρων ζωής του ώστε να αφήσει μια για πάντα πίσω του το καθεστώς του ανειδίκευτο εργάτη και την καθημερίνη επισφάλεια -προ δεκαετίας εξάλλου τέτοιες προσδοκίες δεν ήταν απαγορευτικές στην Ελλάδα- αυτός, επέλεξε να κατασπαταλήσει σε -ας το γράψουμε εύσχημα- σπονδές προ τον θεό Διόνυσο. Όντας κακοφτιάγμενος, λούμπεν και περιθωριακός, βιώνοντας πολλά χρόνια τον αποκλεισμό και την περιφρόνηση σε μια σκλήρη -όπως η δική μας- κοινώνια, επέλεξε με αυτά τα λεφτά να δοθεί όλοψυχα, στο κόσμο των ηδονών, ρεφάροντας για την χρόνια δυστοκία του σε αυτό το πεδίο, λόγω της κοινωνικής -και όχι μόνο θέσης του.

Όπως μπορείτε να φανταστείτε, αγαπήτοι φίλοι, τα λεφτά εξαντλήθηκαν σε ελάχιστους μήνες, μέχρι τελευταίας δεκάρας, με την μερίδα του λέοντος να καταναλώνετε σε μπούρδελα, στούντιο, κωλόμπαρα κ.ο.κ. ένω αυτός σύντομα γύρισε στην πρότερη κατάσταση του, να ανησύχει για τον άν έχει να φάει ένα καρβέλι ψωμί κάθε μέρα, κάνοντας μεροκάματα εδώ και εκεί. Παράλληλα, η γρήγορη και απερίσκεπτη κατάναλωση των χρήματων που του χάρισε η θέα τύχη, ενίσχυσε στον κοινωνικό του περίγυρο την είκονα του περιθωριακού και γράφικού, απότελοντας αυτή η ιστορία μια ανεκδοτολογικού τύπου διήγηση, που μεταφέρθηκε στον γράφοντα, με περιπέκτική διάθεση, σε μια φιλική συνεστίαση.

Επιστρέφοντας στο θέμα μας, που είναι η κριτική για τις υπηρέσιες του αγοραίου έρωτα, αυτή η διήγηση αποτέλεσε αντιπαράδειγμα για μένα, ώστε να αποφύγω για κάμποσο διάστημα τα αμαρτωλά στέκια, όπου είχα ενδώσει λόγω ιδιαίτερων συνθήκων, απερίσκεπτα και αλόγιστα, μια προηγούμενη περιόδο.

Ακριβέστερα, ερωτικές απογοητεύσεις, ένας ιδιόρυθμος τρόπος ύπαρξης και μια αίσθηση μη αποδοχής από το άλλο φύλο μια δεδομένη στιγμή, με είχαν οδηγήσει στους σκοτεινούς -κατά κάνονα- προθάλαμους, των κακοσυντηρημένων παλιόσπιτων (πότε θα γίνει κανάς σεισμός στην Αθήνα, θα θαφτούμε μέσα μπουρδελιάριδες και εργαζόμενοι-ες του σεξ και θα παρακάλαμε να μην μας βγάλει ο πυροσβέστης, προτιμώντας τον θάνατο, παρά την ντροπή, δε ξέρω) όπου, αγχωμένος συνήθως, αναζητούσα την μέθεξη -ματαίως- στην ερωτική απολαύση, σε νέαρες κοπέλες. Το σημείο μήδεν ήταν όταν συνεβρέθηκα σεξουαλικά με 20άρα εργαζόμενη στην Φύλης, πανέμορφη και γλύκυτατη, όπου όμως ήταν σαφώς δύσθυμη στις θωπείες που επιχείρησα μέσα στο δώματιο, ενώ, κατά την διάρκεια της συνέρευσης, παρατήρησα πολλές μελάνιες στο σώμα της. Βγαίνοντας από το δωμάτιο, είχα μια γάμησε τα αίσθηση, ένιωθα ένα πράγματικό κτήνος, που πιθάνα να συνέβαλλε με τον όβολο του στην νομιμοποίηση του βιάσμου.

Πρόσπαθωντας να σκεφτώ πάνω σε αυτό μου το συναίσθημα, αποφάσισα κατάρχην να απέχω για κάποιο διάστημα, από την νέα μου συνήθεια. Εξάλλου, είχα σπάταλησει αρκέτα χρήματα άλογιστα -που δεν μου περισσεύουν- αναζήτωντας την ερωτική ευχαρίστηση, μάταια, με κοπέλες που πολύ συχνά -ισώς και εξαναγκάσμενες- έκαναν πραγματική αγγάρια.

Σκέφτομενος πάνω σε όλα αυτά, κατέληξα σε κάποια χρήσιμα συμπεράσματα που κοινοποιώ, επισήμαινοντας δε πως επειδή αποτέλουν αλήθειες -πλέον- για μένα, δεν είναι απαραίτητο να αποτελούν κοινό τόπο για σας:

α.)ο αγοραίος έρωτας, αν και επι πληρώμη, για να 'σαι ευχαριστήσει, οφείλει να ευχαριστεί, ως ένα βαθμό και την ιερόδουλη όπου αυτό με την σειρά του κατακτιέται i.) με την ευγένεια και τους καλούς σου -εντός και εκτός του δωματίου τρόπους ii)την προσπάθεια σου να αποπνέεις υγεία και καθαριότητα iii)την απόφαση να απεμπλάκεις απο το να επιλέγεις να γαμήσεις ιερόδουλες που θα ήθελες να σου θυμίζουν πρώην και πιθάνες σου γκόμενες και να επιλέγεις αυτές που έχουν διάθεση να τις γαμήσεις εσύ, πέρα από το οικονομικό τους κίνητρο. Όσο μπορείς να το ωσμιστής αυτό στα στενά πλαίσια τους σαλοναρίσματος. Επί της ουσίας αναπάραγω την θέση του Στήβ Γιατζόγλου "Να κυνηγάς τις γυναίκες που σε γούσταρουν και όχι αυτές που γούσταρεις" με μια επιστροφή σε μια πιο παραδοσιακή θέαση της πορνείας, όπως ήταν στο προ-μεταπολιτευτικά μπουρδέλα, όπου η πόρνη ήταν όχι αυστήρα ένα σκεύος ηδονής, αλλά μια ολιγόωρη μητέρα, ερωμένη, φίλη, σύντροφος. Όποτε, αναγκαστήκα, έπρεπε να κινήθω, σε ενδεχόμενη επιστροφή μου στην χώρα του πληρωμένου σεξ, με πιο μεγάλες γυναίκες, πιο ψήμενες, που ίσως δεν μου θυμίζουν μια πιθανή μου γκόμενα, αλλά μπορούν να μου προσφέρουν την ολιγόλεπτη τρυφερότητα και κατανόηση, μαζί με την αλληλένδετη ηδονή, που έχω ανάγκη ενιότε.

Την θεώρια από την πράξη βέβαια, πολλές φορές, την χωρίζει άβυσσος, ωστόσο, στην περίπτωση μου, αυτή η απόσταση καλύφθηκε με την εξ ανατολικής Ευρώπης κ. Μαρίνα, σχέδον τυχαία. Για την ακρίβεια, ήμουν για μια προσωπική δουλειά στον Κολώνο και κατεύθυνομενος από Λένορμαν προς το μετρό Μεταξούργειο είδα, ένα απογεύμα, μια αξιοπρέπη κοκκινομάλα κυρία, να κατέβαινει απο το τρόλλει στην αρχή της Λ. Αθήνων και να στρίβει στην ΕΤΕ προς Μ. Αλεξάνδρου. Την ακολούθησα, απο πέριεργια και επειδή δεν είχα κάτι καλύτερο να κάνω. Μπήκε στο σπίτι της Μ. Αλεξάνδρου 20 και, αυθορμήτως, μπήκα και εγώ.
Περισσότερο από ντροπή και λιγότερο επειδή ήθελα, πλήρωσα το αντίτιμο του 10εύρου και μπήκα στο δώματιο που μου επέδειξε η ευγενική υπηρέσια. Μπήκε μέσα και μετά από λίγο. Δεν ήταν εντυπωσιάκα όμορφη, ούτε σε κάμια περιπτώση άσχημη, είχε κάποια έλαχιστα κιλά παραπάνω και μια λογική χαλάρωση, λογικό σε μια γυναίκα κοντά στα 40, ώστοσο μοσχομύριζε, ήταν περιποιήμενη και έμεινα γύμνη δίπλα μου πρόθυμα, σαν να ήμασταν ζευγάρι. Κοινώς, είχε αυτή την αίσθηση του οικείου και ανθρώπινου, που είναι απαραίτητος όρος για μένα να λειτούργησω υγειώς σεξουλικά.

Ανταποκρίθηκε στα φιλιά μου και τις θωπείες μου, χαίδεψε και κολάκευσε το σώμα μου, με έγλυψε στα πάπαρια σαν να ήμουν ο άντρας της και μετά με άφησε να μπώ μέσα της, με δέχτηκε πρόθυμα στον ζέστο κόλπο της, τύλιξε τα πόδια της γύρω από το σώμα μου, μέχρι που τελειώσα γλύκα. Με αγκάλιασε με ανύποκριτη συμπάθεια, με φίλησε μητρικά (εξάλλου, η διάφορα ηλικιάς μας, θα δικαιολογούσε στην χώρα της τουλάχιστον μια τέτοια σχέση), μου έδωσε μωρομάντηλο και ντύθηκε με ηρεμία,χαμογελάστη, αφήνοντας με να παρατηρώ το γυμνό κορμί της, κάνοντας και αυτή το ίδιο.

Κοινώς, ο τρόπος να υπάρχω σε αυτά τα σκοτεινά στέκια ανακαλύφθηκε. Απο τότε έχουν υπάρξει κάμποσες ακόμα επαφές, μιας και την αναζητώ συχνά, στα πλαίσια που σας περιέγραψα παραπάνω.

Αυτά αγαπητοί μου φίλοι, με συγχωρείτε αν κάποιους τους κούρασα, αλλά -μιας και η πρώτη μου κριτική στο site- όφειλα να σας εισάγω στο δικό μου πνεύμα προσέγγισης και ελπίζω να κατατόπισα κάποιους.

Εν ευθέτω χρόνο, θα ακολουθήσει και μια αντίστοιχη κριτική για την κ. Ολγα της Τροφωνίου, όπου επίσης έχει αναπτυχθεί μια σχέση μεταξύ μας, που με αφήνει όποτε την επισκέπτομαι ικανοποιημένω.

Εις το επανειδίν, λοιπόν!

Πληροφορίες Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Οκτωβρίου 10, 2016
Όνομα κοπέλας
Μαρίνα
Εξερεύνητης
Νέο Μέλος
Εγγραφή:
22 Οκτ 2016
Μηνύματα:
Κριτικές:
9
Likes:
391
Πόντοι:
280
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 Krang, Επιρρεπής, Πρυτανης και 4 άλλα μέλη

Σχόλια

2 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 2
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
27 Οκτωβρίου, 2016
Aγαπητέ Εξερευνητή καλως ορίσατε . Άριστη η πένα σας και ευχαριστώ πολύ . Πόσο ταυτόσημες οι ανησυχίες όμως , μα πόσο ταυτόσημες ....
Απο το 1979 (Φεβρ.που είμαι στην αγορά του αγοραίου) και ένθεν η ανθρώπινη κατασκευή τελικά δεν αλλάζει.
Αναζητήσεις ανησυχίες αμφιβολίες αποτυχίες προσπάθειες . . .
Είστε , εαν κατάλαβα καλά στο target group των μίλφ / μεσαιο-ώριμων . Κοινοί στόχοι λοιπόν .
Για ακόμη μια φορα καλώς ορίσατε .
Καπέλο
15 Ιανουαρίου, 2017
Αν και την εντόπισα καθυστερημένα,+1000!
2 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 2