Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.7 148 10
Cinema 431879
Γενική βαθμολογία
 
6.0
Γενική Εντύπωση
 
4.0
Χώρος (θέατρο/καθίσματα)
 
7.0
Ποιότητα προβολής
 
7.0
Μόλις ξημέρωσε η επόμενη μέρα, από το προηγούμενο βράδυ που επισκέφτηκα το σινεμά, έχοντας ακόμη νωπές τις μνήμες μου, από όσες εικόνες πρόλαβα να δω, τις οποίες περιγράφω στην προηγούμενη κριτική, με τίτλο "Ο Δαυίδ πήδηξε τον Γολιάθ", κάτι μέσα μου έλεγε πως έπρεπε να ξαναπάω πίσω, μήπως σταθώ τυχερός με κάποιο ζευγάρι, τουλάχιστον με βάση την στατιστική.
Δούλευα 14:00-22:00, οπότε πετάχτηκα για περίπου 45 λεπτά, κατά τις 12:00 το μεσημέρι, όπου δεν είχα να γράψω κάτι αξιόλογο, για την συγκεκριμένη επίσκεψη, μιας και ο χώρος ήταν σχεδόν άδειος και απλά έκατσα σε μια πολυθρόνα και χάζευα την τσόντα.
Έφυγα, πήγα για δουλειά και μετά το σχόλασμα πέρασα από το σπίτι μου, όπου άφησα τα πράγματα, έριξα ένα χέσιμο, πλύθηκα, φόρεσα τα ίδια καλοκαιρινά ρούχα, χωρίς εσώρουχο, όπως τις προηγούμενες δύο φορές και κατευθύνθηκα πάλι προς το σινεμά, την ίδια ώρα (23:30), μπας και αυτή την φορά μου κάτσει η μπίλια στο κόκκινο.
Μπαίνοντας μέσα ο ταμίας με ενημέρωσε ότι στις 5 επισκέψεις έχω μία δωρεάν, δείχνοντάς μου και την ανάλογη κάρτα. Του είπα ότι από χθες ήταν η τρίτη φορά που τον επισκεπτόμουν και δεν με ενδιέφερε η προσφορά.
Πλήρωσα και εισήλθα στην κεντρική σάλα, ως συνήθως, για αρχή και μετά κατευθύνθηκα πάνω, για να δω αν παίζει τίποτα μέσα και γύρω από τις καμπίνες.
Δυστυχώς δεν έπαιζε τίποτα το σπουδαίο, καθώς σε όλο τον χώρο υπήρχαν μόνο λούγκρες, οι οποίες ήταν σε αναμονή ευρέσεως κάποιας περιπλανώμενης ψωλής.
Κατέβηκα κάτω και άραξα στην δεύτερη σειρά, από τους τρεις όμοιους καναπέδες που έχει, όπως μπαίνεις στα αριστερά. Δεν πρόλαβα να κάτσω και κατευθείαν ήρθε και έκατσε δίπλα μου ένας ατροφικός gay, με τα χαρακτηριστικά του πρόσωπό του να παραπέμπουν στην περίοδο της Μπελ Επόκ.
Του είπα ευγενικά ότι δεν πάω με άνδρες και αυτός σηκώθηκε κατευθείαν και έφυγε, χαϊδεύοντας μου το πόδι. Σηκώθηκα μετά από λίγο και έκατσα στην απέναντι γωνιακή πολυθρόνα, που είναι μπροστά από τα τρία δωμάτια.
Μετά από λίγα λεπτά ήρθε ένας άλλος gay και μπαστακώθηκε από πάνω μου, κοιτώντας με έντονα. Του έκανα νόημα με το χέρι να φύγει, κάτι που έκανε. Εγώ έκατσα λίγο ακόμη, σε εκείνο το σημείο, παρακολουθώντας την τσόντα, καθώς είχε το αγαπημένο μου θέμα. Πιτσιρίκες, οι οποίες γαμιόντουσαν με μεγαλύτερους. Μάλιστα σκάλωσα με ένα μωράκι, το οποίο έγλυφε ένας μαντράχαλος 30κατι.
Εν τω μεταξύ, όση ώρα εγώ απολάμβανα το θέαμα, στα διπλανά καθίσματα είχαν κάτσει μερικά στράκια και περίμεναν μήπως βγάλω έξω την τσαπού, για να την παίξω και αδράξουν την ευκαιρία.
Αφού είδα όλη την σκηνή με το ωραίο πιπίνι και λίγο από την επόμενη, σηκώθηκα και πήγα πάλι πάνω, όπου με ακολούθησαν μερικοί από δαύτους και έδωσα στόχο με την παρουσία μου και σε αυτούς που δεν με είχαν προσέξει πριν.
Ξαναπήγα κάτω και έκατσα στον πρώτο καναπέ, από τους τρεις που ανέφερα, αυτή την φορά. Ξαφνικά διαπίστωσα έντονη κινητικότητα, προς το μέρος που καθόμουν. Πήγαινε το σουλάτσο σύννεφο. Περνούσαν όλες, καμαρωτές καμαρωτές, από δίπλα μου και με κόζαραν άγρια. Σε κάποια φάση γύρισα πίσω το κεφάλι μου και είδα πάλι τον τύπο με το χαρακτηριστικό μουστάκι, της Μπελ Επόκ, ο οποίος είχε καρφωθεί και με κόζαρε και αυτός. Τα μάτια του φαίνονταν τόσο πεινασμένα, που έστρεψα γρήγορα το βλέμμα μου πάλι εμπρός, στην οθόνη.
Λίγα λεπτά της ώρας, αργότερα, ένιωσα μια απειλητική παρουσία, πάνω από το κεφάλι μου. Γύρισα και είδα ένα νεαρό ομοφυλόφιλο, με γυαλιά, να κοιτάει μία εμένα και μία προς άλλη κατεύθυνση και να γελάει από χαρά, καθώς φαινόταν να είχε βρει στο πρόσωπό μου το άγιο δισκοπότηρο της ηδονής.
Σηκώθηκα απότομα και πήγα και έκατσα μία σειρά μπροστά. Αυτός δεν έμαθα ποτέ τι απέγινε, μετά από αυτή την σπασμωδική μου κίνηση, αφού δεν τον ξαναείδα. Μετά από λίγο έκατσε μπροστά μου και με κοιτούσε ένας άλλος gay, στον οποίο έκανα νεύμα, με τα χέρια, ώστε να φύγει.
Γαμώ την πουτάνα μου, σκέφτηκα, ένας straight υπήρχε σε όλο το σινεμά και αυτός ήμουν εγώ. Ξαφνικά γύρισα το κεφάλι μου πίσω να δω κάποια κίνηση στον χώρο και είδα ότι είχαν απλωθεί, σαν βεντάλια, αρκετές αδερφές, οι οποίες στέκονταν όρθιες και κοιτούσαν πεινασμένες. Από τον πάνω χώρο έβλεπα και εκεί να είναι κάποιες όρθιες και μερικές ακροβολισμένες, στο μπαλκονάκι του εξώστη, και να με κοιτάνε.
Την γάμησα, σκέφτηκα. Ήμουν το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου, για όλα αυτά τα πεινασμένα ζόμπι. Πρώτη φορά στην ζωή μου ένιωσα Γωγώ Μαστροκώστα.
Η καύλα που είχα στην αρχή, μετατράπηκε σε τρόμο. Ανατρίχιασα και με έπιασε ρίγος, καθώς σκέφτηκα πως το μόνο πράγμα που τα κρατούσε σε απόσταση ήταν το φως της οθόνης. Έτσι και έσβηνε θα έπεφταν πάνω μου για να κατασπαράξουν τις σάρκες του κορμιού μου.
Εννοείται πως δεν έκανα κίνηση για να βγάλω έξω την ψωλή μου και να την παίξω, με την τσόντα, καθώς ήμουν σίγουρος ότι θα έβγαζαν νύχια, δόντια, αλλά και φτερά νυχτερίδας, όσοι ήταν ψηλά στον εξώστη και θα μου επιτίθονταν.
Επίσης, δεν τόλμησα να πάω κάτω στο υπόγειο, καθώς, στάνταρ, θα έπεφτα σε κανένα αλλόκοτο ερπετοειδή, το οποίο θα με κρατούσε αιχμάλωτο, αν δεν μου έπαιρνε την ψυχή.
Πρέπει να επιβιώσω, σκέφτηκα, και συνέχισα να κάθομαι ανήσυχος, με παγωμένο, πλέον, το αίμα, να κυλάει στις φλέβες μου.
Παρίστανα τον ψύχραιμο, κοιτώντας μπροστά, την ταινία, αλλά με την περιφερειακή μου όραση έλεγχα τον περιβάλλοντα χώρο, πίσω και πλάι μου.
Τότε, μία από τις ακροβολισμένες αδερφές, βρέθηκε κάτω, πέρασε από μπροστά μου, για ανίχνευση, και κάνοντας επιτόπου μεταβολή, ήρθε και έκατσε, με μια γρήγορη κίνηση, δίπλα μου.
Με το που έκατσε αυτή, ταυτόχρονα, σηκώθηκα και κατευθύνθηκα προς την έξοδο, αποδρώντας από εκείνον τον εφιάλτη, που μόνο σε ιστορίες του Λάβκραφτ συναντάς, αφήνοντας μόνα τα ζόμπι, να αλληλοσπαραχθούν μεταξύ τους.
Κλείνοντας, μετά από πολλές επισκέψεις και τρεις συνεχόμενες, μέσα σε διάστημα 24 ωρών, θα ήθελα να παραθέσω ένα σχόλιο για το συγκεκριμένο σινεμά. Ο λόγος που, ενώ είχε τα φόντα, αλλά δεν έπιασε, είναι γιατί εξ αρχής βασίστηκε στα ψέματα, με σκοπό να δελεάσει κόσμο και ειδικά το straight κοινό, ποντάροντας στο ευκαιριακό κέρδος και όχι στο μόνιμο.
Ψεύτικες κριτικές, με σκηνικά από υποτιθέμενα ζευγάρια, τις οποίες άδειαζαν αυτόπτες μάρτυρες, οι οποίοι ήταν στον χώρο και βεβαίωναν τα μέλη ότι ουδέποτε συνέβησαν συγκεκριμένα γεγονότα.
Μια παλιά παρέα, η οποία έβοσκε εκεί και ενοχλούσε πελάτες και όποια ζευγάρια είχαν πάρει το ρίσκο να το επισκεφτούν.
Με αυτά και πολλά άλλα, το αποτέλεσμα ήταν, όχι μόνο να μην προσελκύσει straight πελάτες, αλλά να χάσει και πολλούς gay, καθώς ούτε αυτοί περνάνε καλά.
Υπάρχουν περιπτώσεις που ακόμη και αυτοί, μεταξύ τους, δεν κάνουν τίποτα, καθώς φεύγουν ατουφέκιστοι, την ώρα που σε άλλα σινεμά περιωπής, μέσα στην καλτίλα και την βρώμα, ομοϊδεάτες τους ζούνε τον προσωπικό τους μύθο, φεύγοντας από εκεί σουρωτήρια.
Είναι κρίμα για ένα χώρο, προδιαγραφών Village, να πληρώνουν κάποιοι μόνο για να κάθονται και να κοιτιούνται στα μάτια και στα άλλα, σχεδόν με τα μισά χρήματα, κάποιοι να μπαίνουν μέσα Ελένη Λουκά και να βγαίνουν Τζούλια Μπάρκα.
Κρίμα, πάντως, γιατί με λίγο μεράκι, ειλικρίνεια και φαντασία, αυτός ο χώρος θα ήταν το hot spot του κέντρου για όλους μας.
info@123
Μέγας
Εγγραφή:
23 Οκτ 2013
Μηνύματα:
Κριτικές:
66
Likes:
11.140
Πόντοι:
3.506
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

9 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 9
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
27 Ιουλίου, 2015
πω ρε φιλε και εγω εχω περασει ετσι οπως τα γραφεις πριν κανα χρονο ομως ... πρεπει να ειμουν ο μοναδικος που εψαχνα γυναικα εκει μεσα αλλα δεν αντεξα τοσο πολυ στο 10λεπτο ειχα φυγει
27 Ιουλίου, 2015
Επρεπε να ξεσκονισετε τον κουραμπιε. Αφου σας αρεσει. Παραδεχθειτε το.
27 Ιουλίου, 2015
Μεγάλο χαμόγελοΜεγάλο χαμόγελοΜεγάλο χαμόγελοΜεγάλο χαμόγελο Με λίγα λόγια φιλαράκο σε φάγανε τα σουλάτσα μέσα στο σινεμά. Την επόμενη φορά πάρε και κανένα σιδερικό μαζί σου και κανένα τσίγκινο σωβρακάκι Γαμήσου
28 Ιουλίου, 2015
Πω ρε φίλε σαν να διαβάζω να περιγράφουν το ''the walking dead'' Money MouthΣπασίκλαςΝαι!ΠροσκύνημαΠραγματικά ξερόχυσα με το άγιο δισκοπότηρο της ηδονής ΚαπέλοΚαπέλο
28 Ιουλίου, 2015
Εγώ, πάνω από όλα απόλαυσα την περιγραφή.
Άψογος φίλε.
Δεμ είχα σκοπό να πάω αλλά τώρα μετά απο αυτό..... ούτε και απέξω δεν θα πέρναγα.
Thanks
28 Ιουλίου, 2015
Φίλος μετράει πολύ η κρητική σου!!! Ναι!Ναι!
όμως όσο άβολα και να νοιώθεις (όπως έχουμε νοιώσει κατά καιρούς όλοι οι στρειτ που πηγαίνουμε) δε πρέπει να το γράφεις ή να το δείχνεις γιατί παίρνουν που αέρα οι λουγκρεσ και μετά δε μαζεύονται!
καλή συνεχεία
28 Ιουλίου, 2015
Οπως το ειπες φιλε, γραφανε μουφα κριτικες για να τραβηξουν κοσμο, ενω δεν δεν γινοταν τιποτα απο αυτα που λεγανε..Δυο φορες κ τις δυο τιγκα στους gay.Εγινα μπουχος σε λιγοτερο απο μιση ωρα κ τις δυο φορες
28 Ιουλίου, 2015
Φίλε! σαν πολύ μουφα πέφτει τελικά.. ρε! τόσο ΑΝΤΡΑΣ! είσαι? που δεν δεχόσουν ούτε να σε κοιτάζουν? τότε γιατί πήγες εκεί? για Μουνι? σοβαρά μιλάς. Ρε, Μαλακα? εάν ήμουν εγώ? θα έτρωγες μπουνιά, που θα ήταν όλη δική σου.. Δεν μας είπες όταν πήγες {σπίτι σου να χεσεις?} τον έπλυνες τον Κωλο σου? γιατί δεν έβαλες εσώρουχο.. βλαχαντερο.. Ρε! πρέπει να είσαι πολύ κομπλεξικός.. και ακόμα? κρυφή πουστάρα! Χρόνια στα μπουρδελα ήμουν, σας ξέρω καλά εσας,της κρυφολουγκρες… ΠροσκύνημαΘυμόςΠροσκύνημαΝαι!Ναι!Ναι!
29 Ιουλίου, 2015
Και γω για κρυφολουγκρα τον κόβω. Αφού άδειασε το αντερο του και το πλύνε πήγε να το ταΐσει.
Σιγά μη παει εκει ζευγάρι να γαμηθει εκει με τους αρρώστους. Το πολυ πολυ να παει για Swinging εκτός και αν ο "άντρας" ειναι κρυφοαδελφη τύπου Γολιάθ.
9 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 9