Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.7 148 10
Cinema 431963
Γενική βαθμολογία
 
7.0
Γενική Εντύπωση
 
6.0
Χώρος (θέατρο/καθίσματα)
 
7.0
Ποιότητα προβολής
 
8.0
Μετά από περίπου ένα χρόνο αποχής, από το συγκεκριμένο σινεμά, αποφάσισα να σπάσω το εμπάργκο και να το επισκεφτώ πάλι, με την ελπίδα ότι κάτι έχει αλλάξει προς το καλύτερο. Αφορμή για αυτό το come back στάθηκε η ανάγνωση, ξανά, όλων των κριτικών που έχουν γραφτεί μέχρι τώρα, καθώς και η προσεκτική μελέτη του forum, το οποίο περιέγραφε πιπεράτες λεπτομέρειες, με σημεία και τέρατα, τα οποία δεν είχαν ανέβει ποτέ ως κριτική.
Έσκασα μύτη μετά τις 23:30, με καλοκαιρινή αμφίεση, χωρίς να φοράω εσώρουχο από μέσα, ανεβάζοντας έτσι τον βαθμό της καύλας, αφού κάνω εσκεμμένη αποχή από το σεξ, από τις 21 Μαΐου. Άφησα τα πράγματά μου στο ταμείο και μπήκα στα ενδότερα, ξεκινώντας από την κεντρική σάλα, στο ισόγειο, όπου είδα ότι δεν είχε αλλάξει το παραμικρό, στην διαρρύθμιση του χώρου. Ανέβηκα και πάνω, όπου και εκεί δεν παρατήρησα κάποια σημαντική αλλαγή, όσον αφορά την χωροταξία.
Εκείνη την ώρα υπήρχε πολύ λίγος κόσμος, ο οποίος ήταν πάρα πολύ διακριτικός και σε μερικές περιπτώσεις δεν μπορούσες να διακρίνεις αν κάποιος ήταν gay ή όχι. Επιτέλους, σκέφτηκα, τα αδιάκριτα και ενοχλητικά ζόμπι έπαψαν να υπάρχουν. Κανά δύο τύπους, μπάνισα, μέσα στις καμπίνες, οι οποίοι είχαν απλωθεί σαν χταπόδια, γυμνοί, με τις ψωλές έξω, περιμένοντας καμία πεινασμένη λούγκρα για να τις αρμέξει.
Κατέβηκα και στο υπόγειο, όπου διαπίστωσα πως έχει μετατραπεί, εξ ολοκλήρου, σε λαβύρινθο. Ο χώρος θυμίζει περισσότερο σκηνικό ταινίας τρόμου, σε τέτοιο βαθμό, που νομίζεις ότι θα πεταχτεί μπροστά σου κανένας ψυχάκιας, κρατώντας αλυσοπρίονο ή ματσέτα και θα σε μακελέψει.
Επιθεωρώντας τα μικρά δωματιάκια, ένιωθα σαν ντετέκτιβ που δούλευε για λογαριασμό του τμήματος ανθρωποκτονιών (CSI φάση), παρά σαν απλός ανώμαλος επισκέπτης ενός κλασικού τσοντοσινεμά.
Καμία σχέση με kinky χώρο για BDSM και λοιπά ερωτικά παιχνίδια. Εν τω μεταξύ δεν είδα πουθενά να υπάρχει Glory Hole, μία παράλειψη την οποία χαρακτηρίζω ως λίαν επιεικώς απαράδεκτη.
Ανεβαίνοντας πάνω για να επιστρέψω πίσω, στην αίθουσα προβολής, είδα να πηγαίνει στο ταμείο ένας τύπος 40κάτι, ψηλός, εμφανίσιμος, μοντέρνα ντυμένος, με σώμα bodybuilder. Μαζί του είχε μια κοντή ξανθιά πατσαβούρα, 30κάτι, ξέκωλο.
Όπα και να’ μαι, σκέφτηκα. Μετά από αρκετές επισκέψεις, ήρθε η ώρα να γίνει σκηνικό, επιτέλους, και θα κάνω τα πάντα για να συμμετάσχω σε αυτό.
Ο τύπος μπήκε κατευθείαν στην κεντρική αίθουσα, έκατσε στον πρώτο καναπέ που βρίσκεται στα αριστερά και άρχισε να χαμουρεύεται με την τύπισσα. Παραδόξως, δεν τον ακολούθησε κανένας. Τι έγινε ρε φίλε, είπα, τόσο τέλεια εξελίχθηκαν τα πράγματα, όσο καιρό απουσίαζα;
Βρήκα μπροστά μου έναν συμπαθέστατο κοντούλη και έναν γέρο και τους ρώτησα αν είχαν ξαναδεί το ζευγάρι και αν ήταν επαγγελματίες. Μου απάντησαν πως τους έβλεπαν για πρώτη φορά και δεν γνώριζαν αν ζητούσαν χρήματα.
Πλησίασε ο κοντούλης για να πάρει μάτι και ακολούθησα πίσω του και εγώ. Ο γέρος μας σταμάτησε και μας συμβούλεψε να μην πάμε κατευθείαν για μάτι, αλλά να τους αφήσουμε να φτιαχτούν πρώτα.
Βρήκαμε σωστή την συμβουλή του και την ακολουθήσαμε, κάνοντας στην άκρη. Ο κωλόγερος, όμως, μας το είπε αυτό για να κάνουμε εμείς στην άκρη και να πάει αυτός πρώτος, για μπανιστήρι.
Με αφορμή αυτή την λαμογιά, ο κοντούλης μου αποκάλυψε ότι ο συγκεκριμένος γέρος λειτουργεί πάντα έτσι. Κάνει χαλάστρα σε επίδοξους ηδονοβλεψίες, χώνεται πάντα πρώτος, με άτσαλο τρόπο και είναι ο ορισμός του παρτάκια.
Πρόκειται για έναν 60φεύγα, αδύνατο, μαυρισμένο από τα μπάνια, με αντιπαθητική φυσιογνωμία, πουστόγερο. Την επόμενη φορά που θα πάω, θα είναι αποκλειστικά για να του "ξεσκονίσω" τα μάγουλα.
Μετά από λίγα λεπτά το ζευγάρι ανέβηκε πάνω και μπήκε σε μία από τις καμπίνες. Ο σκατόγερος έτρεξε γρήγορα και χώθηκε σε διπλανή καμπίνα, κλείνοντας με δύναμη την πόρτα για να μην προλάβει να μπει άλλος μέσα. Μαλάκα μου, είπα, τι ατομιστής είναι αυτός;
Εγώ ακολούθησα τον κοντούλη, ο οποίος μπήκε σε παραπλήσια καμπίνα, έκατσε δίπλα από το ανοιχτό παράθυρο, άρχισε να χαϊδεύεται, μέχρι που γδύθηκε τελείως, μένοντας τσίτσιδος και άρχισε να παίζει τον πούτσο του. Εν τω μεταξύ, στην καμπίνα μας, μπήκε και ένας άλλος ευγενικός κύριος και όλοι μαζί παίρναμε μάτι το ζευγάρι που χαμουρεύονταν. Ο τύπος κατέβασε για λίγο το παντελόνι και η τύπισσα του έπαιρνε πίπα. Δυστυχώς, έπεφταν τα μαλλιά της μπροστά και δεν βλέπαμε καθόλου το καυλί να μπαίνει στο στόμα της.
Μετά από λίγο το ζεύγος κατέβηκε πάλι κάτω και μπήκε στο μεσαίο δωμάτιο. Δύο άλλα λαμόγια, μπαρμπάδες, έκαναν το ίδιο που έκανε και ο κωλόγερος πριν. Έτρεξαν σφαίρα και μπήκαν στο διπλανό δωμάτιο και έκλεισαν και αυτοί με δύναμη την πόρτα, ώστε να μην μπορεί άλλος συναγωνιστής να πάρει μάτι. Εν τω μεταξύ, στο άλλο διπλανό δωμάτιο ήταν δύο στράκια που πηδιόντουσαν.
Ο πουστόγερος στήθηκε μπροστά στην πόρτα και σε κάποια φάση την άνοιξε, με περίσσιο θράσος. Ο τύπος του είπε να την κλείσει, κάτι που έπραξε. Ελάχιστα λεπτά αργότερα την άνοιξε πάλι, μπαίνοντας ο μισός μέσα στο δωμάτιο. Ο τύπος σηκώθηκε και του έκλεισε την πόρτα στα μούτρα.
Ο κοντούλης, βλέποντας το σκηνικό, πήρε θάρρος και άνοιξε και αυτός την πόρτα, μπαίνοντας όμως μέσα, αφού αντάλλαξε κάποια λόγια με τον τύπο. Η πόρτα έκλεισε πίσω του και έπειτα από λίγα λεπτά άρχισαν να ακούγονται ήχοι από ρουφήγματα, τα οποία μετατράπηκαν σε βογγητά, από μέρους της τύπισσας.
Πλησίασε και ένας κρυπτό-ομοφυλόφιλος, ο οποίος έκατσε στην γωνία, με το hands free στο αυτί. Ο σκατόγερος μόλις τον είδε του έκανε παρατήρηση, γιατί το φοράει, με τον κύριο να κάθεται απλά και να τον κοιτάει. Ήρθε και ένας αντιτουριστικός μπαρμπούλης και προσπάθησε να μπει στο άλλο δωμάτιο, το οποίο είχε αδειάσει, αλλά και πάλι ο πουστόγερος επενέβει, κάνοντάς του παρατήρηση με άσχημο τρόπο, για να φύγει. Ο μπαρμπούλης, φοβισμένος, έφυγε χωρίς να πει κουβέντα.
Ο τύπος είναι τριμάλακας, σκέφτηκα και συνέχισα να είμαι σε απόσταση αναπνοής, ώστε να ακούω, τουλάχιστον, τα βογγητά. Σε κάποια φάση άνοιξε η πόρτα από το διπλανό δωμάτιο που είχαν χωθεί τα δύο λαμόγια και ο ένας μπάρμπας καρφώθηκε κυριολεκτικά έξω από την πόρτα του δωματίου, που βρισκόταν το ζευγάρι, καθώς είδε ότι τελείωσε ο κοντούλης και πήρε πόζα για να είναι ο επόμενος.
Πήρε τα αρχίδια μου, όμως, γιατί ο τύπος έκλεισε την πόρτα, μόλις βγήκε ο κοντούλης, χωρίς να περάσει κάποιον άλλον μέσα. Τα δύο λαμόγια έτρεξαν ξανά να τρυπώσουν στο δωμάτιο, αλλά αυτή την φορά χώθηκε, με σπρωξίδι, και ο κωλόγερος, λέγοντάς τους ότι όλοι θέλουν να πάρουν μάτι. Για άλλη μια φορά, μέσα σε λίγη ώρα, ο γέρος απέδειξε σε όλους πόσο κωλάρχιδο είναι.
Προσπάθησε και κάποιος άλλος να μπει μέσα, στο δωμάτιο του ζευγαριού, αλλά ο τύπος ενημέρωσε ότι τέλειωσε το πανηγύρι. Εγώ μόλις τον άκουσα, έψαξα και βρήκα τον κοντούλη, ο οποίος μου διηγήθηκε την εμπειρία του, μέσα στο δωμάτιο, με το ζευγάρι.
Ο τύπος, στην αρχή, του είπε πως δεν ήξεραν τι ακριβώς ήθελαν. Ακούστε μάγκες, 40ρης μπήκε με γυναίκα σε πορνοσινεμά και δεν ήξερε τον λόγο, ήμαρτον Κύριε! Έπειτα του αποκάλυψε πως της φίλης του της αρέσει να κάθεται στον καναπέ και να τον βλέπει να τον πηδάνε. Πες το ντε ευλογημένε και ξεσκεπάσου!
Ο κοντούλης του τον σφύριξε, του bodybuilder, εξού και η βιβλική αναφορά, όσον αφορά τον τίτλο της κριτικής, του τον έδωσε πίπα, ο τύπος με την σειρά του πίπωσε την τύπισσα και μετά την γάμησαν και οι δύο, εναλλάξ. Ο κοντούλης τελείωσε τραβώντας μαλακία, με καπότα, καθώς τα πάντα έγιναν με χρήση προφυλακτικού.
Την ώρα που μιλούσα με τον κοντούλη, ο γέρος έσκασε μύτη και μας έκανε παρατήρηση, για να μην μας δει το ζευγάρι να μιλάμε την ώρα που θα έφευγε. Μιλάμε ο τύπος δεν είχε ούτε ιερό, ούτε όσιο.
Μίλησα λίγο και με τον κρυπτό-ομοφυλόφιλο, σχολίασα την παρατήρηση που του έκανε ο γέρος, του αποκάλυψα αυτά που μου είχε πει ο κοντούλης και αυτά που είδα να κάνει, με τα μάτια μου, συμφωνήσαμε και οι δύο, ότι ήταν μαλάκας με ταχύτητες και μετά από λίγο αποχώρησα, κρατώντας μόνο τις ερωτικές εικόνες, που πρόλαβα να δω, ως ανάμνηση.
info@123
Μέγας
Εγγραφή:
23 Οκτ 2013
Μηνύματα:
Κριτικές:
66
Likes:
11.170
Πόντοι:
3.506
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
21 Ιουλίου, 2015
Φίλος κάτι τέτοια τυπάκια σαν τον πουστογερο είναι που θέλουν κρέμασμα από τ'αρχιδια έξω από την είσοδο για παραδειγματισμό...
κάτι τέτοιοι είναι που σε κάνουν να μη θες να πατήσεις το πόδι σου εκεί όπως και τα "ζόμπι" που αναφέρεις!
συμφωνώ μαζί σου!
μου έχει τύχει και μένα παρομοια φάση με τους γαμωγερους να μη σε αφήνουν όχι μόνο να πάρεις το μάτι σου διακριτικά αλλά ούτε και να πλησιάσεις!
1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1