Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.6 160 10
Στριπτιτζάδικα 239056
Γενική βαθμολογία
 
7.5
Εμφάνιση κοριτσιών
 
8.0
Χορός κοριτσιών/shows (πίστα)
 
5.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
8.0
Χώρος
 
7.0
Μουσική
 
5.0
Ποιότητα ποτών
 
10.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
9.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Όπως έχω ξαναγράψει, η πρώτη μου επαφή με τις "γυναίκες της νύχτας", πριν περάσω στο σκληρό ναρκωτικό του αγοραίου έρωτα, ήταν μέσω των strip club. Τουτέστιν, παρά την παρακμή του "σπορ" τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα καθώς οι χρυσές εποχές 2000 - 2010 έχουν περάσει ανεπιστρεπτί, με την πρώτη ευκαιρία όλο και κάποιο ναό του strip φροντίζω να επισκεφτώ - λιγότερο συχνά από παλιά είναι η αλήθεια - χωρίς να θεωρώ τα χρήματα που ξοδεύω εκεί "πεταμένα", όπως πιστεύουν πολλοί φίλοι του αγοραίου έρωτα. Άλλωστε ένα στριπτιζάδικο πάντα αποτελεί μία ικανοποιητική πρόταση για διασκέδαση σε αντίθεση με τα κωλόμπαρα που αποτελούν γλυκιά καταστροφή αλλά αυτή είναι μια άλλη κουβέντα.

Σάββατο 18/10 και όντας με καλή παρέα στο Κουκάκι μέχρι τις 3:00, μόλις το διαλύσαμε κι έχοντας την κακιά συνήθεια να μην μπορώ να μαζευτώ τα σαββατόβραδα πριν από τις 6:00, θεώρησα ότι ήταν μία χρυσή ευκαιρία μιας και ήμουν δίπλα στη λεωφόρο Συγγρού για μία "βρώμικη έξοδο". Μετά από ένα σύντομο πέρασμα απ' τις "Κούκλες" για ένα ποτό στο μπαρ μιας και δεν πρόλαβα το drag show, σκέφτηκα πως ιδανική συνέχεια θα ήταν το "Kinky Opera", ένα μαγαζί το οποίο δε με ενθουσίασε ποτέ αλλά είναι το μοναδικό αξιοπρεπές που έχει απομείνει στην πάλαι ποτέ γεμάτη από μαγαζιά του είδους Συγγρού, όπου το ένα ήταν καλύτερο απ' το άλλο. Άλλωστε είχα τρία ολόκληρα χρόνια να το επισκεφτώ, οπότε μια περιέργεια την είχα σχετικά με την πορεία του, καθώς τον τελευταίο καιρό όσα ευαγή ιδρύματα του είδους έχω επισκεφτεί ήταν μια σκέτη απογοήτευση.

Η επίσκεψή μου έλαβε χώρα γύρω στις 4:00 μετά τα μεσάνυχτα. Έφτασα με τα πόδια καθώς είχα παρκάρει στο Κουκάκι οπότε η βαθμολογία για το parking είναι ενδεικτική απ' την εμπειρία μου. Το μαγαζί έχει είσοδο 15 ευρώ (πολλά για την εποχή, 12 ευρώ που έχουν πλέον τα περισσότερα μαγαζιά του είδους την είσοδο είναι μια λογικότερη τιμή). Με το που ανοίγω την πόρτα και μπαίνω μέσα τα χάνω: Το μαγαζί ήταν τίγκα σε αντίθεση με τα περισσότερα καταστήματα που προσφέρουν strip show τα οποία πλέον βαράνε μύγες κυριολεκτικά. Επίσης με μια πρώτη ματιά είδα περίπου 15 εργαζόμενες κοπέλες ίσως και περισσότερες, αριθμός πολύ καλός για τα δεδομένα πλέον αυτού του είδους διασκέδασης. Γενικά υπήρχε κίνηση στο μαγαζί, οι κοπέλες δε βαριόντουσαν, γυρνούσαν συνεχώς από τραπέζι σε τραπέζι ψάχνοντας για πελάτη, παρέες διασκέδαζαν και γενικότερα υπήρχε μία πολύ καλή ατμόσφαιρα με θετική ενέργεια, σε αντίθεση με τη μιζέρια που αναδύουν πλέον τα περισσότερα strip, ακόμα και καλά μαγαζιά όπως το Rasputin και το Erotica που κάποτε ήταν top. Για καλή μου τύχη μόλις είχε αδειάσει ένα τραπεζάκι σε πολύ καλό σημείο, αρκετά κοντά στην πίστα και έξω - έξω στο διάδρομο όπου για τους γνώστες είναι το καλύτερο δυνατό σημείο που μπορείς να καθίσεις, λόγω του ότι έχει συνεχή περατζάδα και μπορείς να "τεστάρεις" όλες τις κοπέλες.

Πρώτες εντυπώσεις από τα βασικά πριν προβώ σε μία εκτενή αναφορά για την εμφάνιση των κοριτσιών και τους χορούς που είναι και τα σημαντικά: Για το χώρο τα έχω ξαναγράψει και σε παλιότερη κριτική μου, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, κλασσικός χώρος στριπτιζάδικου, με θετικό το γεγονός ότι είναι μικρός και μαζεμένος έχοντας έτσι μια "ζεστασιά" και με μεγάλο προσόν ότι απ' όπου και να καθίσεις θα έχεις μια ικανοποιητική θέα στην πίστα. Επίσης οι κοπέλες περνούν αναγκαστικά συνέχεια από μπροστά σου οπότε μπορείς να τις τσεκάρεις και να τις διπλοτσεκάρεις. Οι χοροί γίνονται σε μία γωνιά με καναπέδες ολίγων τετραγωνικών όπου είναι στιβαγμένοι όλοι μαζί και σε κοινή θέα, στοιχείο αρνητικό για τους πιο ντροπαλούς. Οι prive χοροί γίνονται στο πατάρι όπου ο χώρος είναι διακριτικός. Όσον αφορά τους χορούς στην πίστα οι εντυπώσεις μου ήταν χείριστες, γίνονται με μικρή συχνότητα, στην ξεπέτα, χωρίς full nude και τα show που αποτελούσαν παλιότερα ατραξιόν του μαγαζιού ανήκουν πλέον στα παρελθόν, το μοναδικό show που πέτυχα ήταν κάποια στιγμή που ανέβηκαν 2-3 κοπέλες και επιδόθηκαν σε λεσβιακές περιπτύξεις. Η μουσική ασήμαντη, τα ποτά πολύ καλά αυτήν τη φορά χωρίς να είναι τίγκα στον πάγο και η εξυπηρέτηση των σερβιτόρων η αναμενόμενη χωρίς να βγάζει και μάτια, σίγουρα αισθητά βελτιωμένη σε σχέση με παλιά όπου τα κρούσματα αγένειας από μεριάς τους δεν ήταν και λίγα. Όσο για τις τιμές στην τιμή της εισόδου περιλαμβάνεται και ποτό, τα ποτά που κερνάς αρχίζουν από 20 ευρώ (πανάκριβα εν ολίγοις), οι χοροί στα 10 ευρώ (νορμάλ) και για την τιμή του prive δε ρώτησα γιατί δεν ενδιαφέρθηκα να πάρω.

Σχετικά τώρα με τις κοπέλες, μια καταγραφή των κοριτσιών που επιδίωξαν την παρέα μου και τα λεφτά μου φυσικά είναι η εξής:

1) Άντζελα, ξανθιά μεγαλοκοπέλα, δηλώνει Τσέχα, όχι κάτι το ιδιαίτερο εμφανισιακά. Ολίγον αγενής, έχοντας ήδη κεράσει άλλη κοπέλα της υποσχέθηκα ότι και καλά θα κάνουμε κάτι μαζί μια άλλη φορά και μόλις το άκουσε αυτό μου τράβηξε απότομα το χέρι λέγοντάς μου "Άλλη φορά δε θα αφιερώσω τόσο χρόνο σε 'σένα"

2) Αριάνα, μελαχρινή Ρουμάνα, συμπαθέστατη

3) Βερόνικα, Αλβανίδα. Η γυναικάρα που δούλευε κάποτε σαν Ρωξάνη στο "Erotica" τον πάλαι ποτέ βασιλιά των strip, μεγάλη μου καψούρα. Κοκκινομάλλα γύρω στα 30 για φίλους των strip με "σκληρά" γούστα. Πρόσωπο με σκληρά χαρακτηριστικά, πολύ έκφυλο. Κορμάρα χωρίς περιττά κιλά παράλληλα όμως με ένα τεράστιο φυσικό στήθος δυσανάλογα μεγάλο με τη σωματοδομή της που όμοιό του δεν υπάρχει, υπέροχο στην όψη και στην αφή, βαρύ, πεσμένο όσο πρέπει ώστε να αποδεικνύει και τη φυσικότητά του. Ποδάρες, μοναδικό αρνητικό στοιχείο πάνω της ο όχι και τόσο ωραίος κώλος της αλλά όταν έχεις μια τέτοια γυναικάρα πάνω σου είναι το τελευταίο που θα σε νοιάξει. Μόλις με είδε έτρεξε κατ' ευθείαν πάνω μου, φιλιά, αγκαλιές, κάθισε με συνοπτικές διαδικασίες στα πόδια μου και με το ίδιο συνοπτικές διαδικασίες την κέρασα και ποτό των 20 ευρώ αφού πρώτα μιλήσαμε λίγο χωρίς να απαιτήσει κέρασμα παρότι γνωριζόμαστε τόσα χρόνια. Μετά από λίγο κάναμε μαζί και δύο χορούς επαρκέστατους σε διάρκεια. Ανανεώσαμε το ραντεβού μας για prive στο εγγύς μέλλον

4) Βικτώρια, μελαχρινή, δήλωσε Τσέχα. Μουνάρα με ωραιότατο στήθος, μιλάει μόνο Αγγλικά και φαίνεται να έχει περισσότερο μυαλό από τη μέση εργαζόμενη σ' ένα τέτοιο μαγαζί

5) Έιλυ (αν άκουσα καλά), όμορφη ξανθιά με ανοιχτά χρώματα, δηλώνει Εσθονή. Λίγο κρύα σαν γυναίκα και όχι καλή στην επικοινωνία

6) Έμμα, μελαχρινή Ρουμάνα, καλούτσικη σε εμφάνιση, πεταχτούλα και ναζιάρα

7) Λένα, ξανθιά, δεν έμαθα εθνικότητα. Γελαστή, εύθυμη, καλοσυνάτη, έκανε συνέχεια ένα κόλπο με το στόμα της στο πρόσωπό μου το οποίο κάποιον άλλον μπορεί να τον εκνεύριζε, εμένα όμως με κάβλωσε. Παρότι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο εμφανισιακά, και μόνο για τη ζωντάνια της μπορεί να την τιμήσω και με prive χορό την επόμενη φορά

8) Μάγια, μελαχρινή Ρουμάνα, πολύ ωραίο μουνί με καταπληκτικό πρόσωπο και μεγαλούτσικα βυζιά

9) Ναταλία, ξανθιά Ρωσίδα (έκανε μπαμ) milf με κοντό μαλλί, αδύνατη και άβυζη, δεν ήταν του γούστου μου

10) Νικόλ, μελαχρινή Ρουμάνα με μαύρο καρέ μαλλί, μουνάρα με μεγάλο στήθος, πιθανότατα σιλικόνη. Δεν έτυχε να κάτσει στο τραπέζι μου αλλά έχοντάς τη σταμπάρει για πολλή ώρα, την ώρα που έφευγα πήγα και της μίλησα δίνοντάς της την υπόσχεση πως θα την "τιμήσω" μια άλλη φορά. Ευγενέστατη

11) Ντάνα (αν άκουσα καλά), καστανή Ρουμάνα, καλοσυνάτη, διαχυτικότατη και ευγενέστατη αν και όχι κάτι το ιδιαίτερο εμφανισιακά, λίγο αδυνατούλα. Ήρθε και μου μίλησε την ώρα που έφευγα λέγοντάς μου ότι θέλει να κάνουμε κάτι μαζί στην επόμενη επίσκεψή μου

Στο μαγαζί δούλευαν 3-4 ακόμα κοπέλες με τις οποίες δεν έτυχε να γνωριστούμε, οι περισσότερες απ' τις οποίες αδυνατούλες με μικρό στήθος. Γενικά οι εντυπώσεις μου απ' την εμφάνιση των κοριτσιών ήταν άριστες για τα δεδομένα πλέον των strip όπου το επίπεδο έχει πέσει κατακόρυφα, θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές όπου τα strip ήταν τίγκα στα καλά μουνιά. Επίσης, στα θετικά λογίζεται και το γεγονός πως λείπει απ' το μαγαζί το τραγικό μπάζο που συνήθως πάντα συμπληρώνει το ρόστερ, η εμφάνιση ΟΛΩΝ των κοριτσιών είναι τουλάχιστον ικανοποιητική και πιάνει όλα τα γούστα, αδύνατες, νταρντάνες, τούμπανα, milf, ξανθιές, μελαχρινές τα πάντα όλα. Επίσης έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με παλιά η συμπεριφορά των κοριτσιών απέναντι στους πελάτες, όπου πλέον κινείται σε απολύτως επαγγελματικά πλαίσια. Σχεδόν όλες οι κοπέλες είναι με το χαμόγελο, κάθονται 5' πάνω στα πόδια σου για να γνωριστείτε χωρίς να εκβιάσουν το κέρασμα, δεν είναι φορτικές και αν τις διώξεις φεύγουν χαιρετώντας ευγενικά.

Τέλος, όσον αφορά τους χορούς, αν κρίνω απ' τους χορούς που πήρα τη Βερόνικα, είναι ό,τι μπορεί να περιμένει κανείς από έναν απλό χορό, κανονικοί σε διάρκεια και σε ελευθερία κινήσεων χωρίς να κλέβουν και να ξεπετάνε τον πελάτη. Prive χορό δε δοκίμασα οπότε η βαθμολογία μου είναι ενδεικτική με βάση τις εμπειρίες φίλων που έχουν δοκιμάσει σχετικά πρόσφατα.

Αποχώρησα κατά τις 6:00 με θετικές εντυπώσεις όπως φαίνεται κι απ' την κριτική μου. Την ώρα εκείνη το μαγαζί είχε ψιλοαδειάσει αλλά κίνηση υπήρχε ακόμα τουλάχιστον για τους εναπομείναντες πελάτες. Γενικά υπήρχε μια ζωντάνια στο μαγαζί που μου θύμισε άλλες εποχές, απ' τα παρηκμασμένα στριπτιζάδικα που είχα επισκεφτεί τον τελευταίο καιρό (Erotica, Rasputin και το αιωνίως γυφτάδικο - πριν και μετά την ανακαίνιση - Lido), ήταν σίγουρα το καλύτερο. Αυτά κι ελπίζω να βοήθησα...

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Οκτωβρίου 18, 2014
Womanaholic
Ανώτερος
Εγγραφή:
21 Φεβ 2008
Μηνύματα:
Κριτικές:
86
Likes:
3.583
Πόντοι:
5.015
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 geny24, @.Dod0s

Σχόλια

4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
20 Οκτωβρίου, 2014
Καταλινα δεν ηταν? Η παρελειψες να την αναφερεις? Χμμμ;
21 Οκτωβρίου, 2014
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Μπορεί να ήταν εκεί αλλά να μην ήρθε στο τραπέζι μου... Δε μιλάμε για την Καταλίνα που δούλευε παλιότερα στο Erotica, έτσι;
21 Οκτωβρίου, 2014
Οχι Καταλινα που τα τελευταια 3 χρονια ειναι Κινκυ. Εσθονη μαυρομαλλα αν δε κανω λαθος.
22 Οκτωβρίου, 2014
Φίλε womanaholic,μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος για αυτήν την Αριάννα που ανέφερες?
Βασικά,αυτή που έχω εγώ στο μυαλό μου,και ψάχνω αρκετό καιρό είναι η αλήθεια,είναι μια ξανθιά,λεπτή,με κανονικό σώμα και μικρά βυζιά,Βουλγάρα,η οποία ήταν παλιά στο baby o πειραιώς και τελευταί φορά την πέτυχα στο athens moulin blue.Αν και δεν νομίζω,ρωτάω,μπας και είναι αυτή. Κουλ
4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4