Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.0 98 10
Ξενοδοχεία 128671
Γενική βαθμολογία
 
6.0
Χώρος (γενικά)
 
7.0
Καθαριότητα
 
7.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
6.0
Διακριτικότητα
 
4.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
6.0
Τοποθεσία :

Το ξενοδοχείο Priamos (Ι), βρίσκεται κάπου στο Παγκράτι, σε ένα παράδρομο πυκνοκατοικημένης γειτονιάς, όπου είναι δύσκολο να το βρεις, άμα δεν είσαι από την ίδια περιοχή ή δεν έχεις gps ή δεν είσαι ταξιτζής ή call girl. Η πρόσβαση είναι δύσκολη, γιατί πρώτα τρως όλη την κίνηση του Κέντρου της Αθήνας στη μάπα, μέχρι να φτάσεις. Επίσης, δεν βρίσκεται πάνω σε κεντρικό δρόμο για να το δεις αμέσως. Και πρέπει να στρίψεις μέσα από κάτι κωλοστενά γάμησετα, που είναι πρόβλημα - ειδικά άμα πας με μεγάλο αυτοκίνητο.

Διακριτικότητα :

Σε αυτόν το τομέα υπάρχει, σοβαρό, πρόβλημα...
Καταρχήν, το έχουν μάθει, πλέον, ΟΛΟΙ και είναι δύσκολο, άμα σε ενδιαφέρει, να μη συναντήσεις κάποιο γνωστό (φίλο/φίλη, συνεργάτη, δεσμό, σύζυγο, call girl κλπ.) αργά ή γρήγορα.
Επίσης, το parking δε συνδέεται με το ξενοδοχείο με πίσω είσοδο (δεν υπάρχει καν πίσω είσοδος), καθώς βρίσκεται ένα οικοδομικό τετράγωνο πίσω - οπότε, πάλι, μπορεί να σε δει κάποιος ανεπιθύμητος.
Και φυσικά, βρίσκεται, το κτίριο, σε πυκνοκατοικημένη περιοχή, με πολύ κόσμο τη μέρα, και πάλι μπορεί να μην τη γλυτώσεις...
Το προσωπικό, επίσης, θα μπορούσε να είναι και πιο διακριτικό...Οκ, οι καμαριέρες τους προσέχουν πολύ σε αυτό το θέμα, αλλά η reception όχι και τόσο - μου έχει τύχει να σχολιάζουν, ελαφρώς, το παρουσιαστικό σου ή αυτό της κοπέλας (καταλαβαίνουν αν είναι κοπέλα σου ή call girl πχ. και μπορεί να σε καρφώσουν, με τον τρόπο τους, και να σε κάνουν ρόμπα) και να σκάνε και κάτι γελάκια, που και που.
Προσοχή - Η ηχομόνωση είναι κακή! Με ότι αυτό, μπορεί, να σημαίνει για τον καθένα.

Περιβάλλων χώρος :

Απλά, είναι, σχεδόν, ανύπαρκτος.

Parking :

Ευτυχώς, υπάρχει (δωρεάν) parking, αλλά δε συνδέεται με το ξενοδοχείο με πίσω είσοδο (δεν υπάρχει καν πίσω είσοδος), καθώς βρίσκεται ένα οικοδομικό τετράγωνο πίσω - οπότε, πάλι, μπορεί να σε δει κάποιος ανεπιθύμητος. Τουλάχιστον, είναι αρκετών θέσεων και έχει και φύλακα (μέχρι τις 00.00 όμως, περίπου, είναι εκεί αυτός). Το παρκάρισμα εκεί, δεν το λες και πολύ εύκολο, καθώς δεν υπάρχει ιδιαίτερη σήμανση και πρέπει να μπεις μέσα από στενό δρόμο στην είσοδό του. Η ράμπα του, επίσης, έχει περίεργη κλίση και μπορεί να βρεις με το αυτοκίνητο, ειδικά αν δεν είναι ψηλό ή πας με λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα.

Κτίριο (εξωτερικά) :

Έχει μόνο πρόσοψη (είναι σε επαφή με άλλα κτίρια, από όλες τις υπόλοιπες πλευρές). Δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο εξωτερικό φωτισμό και πρέπει να έχουν να το βάψουν, τουλάχιστον, 10 χρόνια. Γενικά, φαίνεται άσχημο απέξω.

Lobby/Reception :

Ο χώρος υποδοχής είναι, σχετικά, μικρός και δεν έχει και πολλά πράγματα. Bar πχ. δεν υπάρχει (εγώ, τουλάχιστον, δεν το είδα).
Σαν ιδιαιτερότητα, έχει και έναν χώρο όπου μπορείς να αγοράσεις διάφορα αξεσουάρ (πχ. παπούτσια κλπ.), με πολύ καλές τιμές, αλλά έχει μόνο πράγματα για κορίτσια της δουλειάς.
Επίσης, στη reception, πουλάνε προφυλακτικά, λάδια κλπ.

Δωμάτια :

Εδώ, είμαστε πολύ καλά, μπορώ να πω...
Στα δωμάτια μπορείς να πας και με ανελκυστήρα.
Έχει πολλά δωμάτια, με ποικιλία παροχών, για τα περισσότερα γούστα. Κάθε δωμάτιο είναι διακοσμημένο με το δικό του στυλ και πολύ προσεγμένο. Υπάρχουν λιτά δωμάτια, αλλά και δωμάτια πιο πλούσια. Δωμάτια με τζακούζι (κάποιες σουίτες και μερικά απλά), μερικά έχουν και bar, ανάκλιντρα, ορθογώνια ή στρογγυλά κρεβάτια (όχι με στρώμα νερού, πάντως), A/C παντού (με κεντρική μόνο ρύθμιση όλα - εμένα με χαλάει αυτό), TV, καθρέφτες, ξεχωριστό, συνήθως ευρύχωρο, μπάνιο το καθένα (έχουν σεσουάρ, αλλά οι πετσέτες δεν είναι σφραγισμένες και ούτε η τουαλέτα. Αφρόλουτρα, σαμπουάν και τέτοια, δεν υπάρχουν Λύπη ), κούνιες, αγάλματα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο (δεν έχω πάει σε όλα).
Ίσως, είναι λίγο παλιά, αλλά, προσωπικά, δε μου λέει και πάρα πολλά αυτό.
Οκ, μερικοί, μπορεί να μη βρουν, πάλι, κάτι της προτίμησής τους, αλλά το θεωρώ κάπως δύσκολο, με τόση ποικιλία. Λογικά, πάντως, θα βρείτε κάτι να κάνετε εντύπωση στην κοπέλα σας και να περάσετε καλά.
Προσοχή - Η ηχομόνωση είναι κακή! Με ότι αυτό, μπορεί, να σημαίνει για τον καθένα.

Service :

Χμμ...
24 ώρες - Είναι ευγενικοί και διακριτικοί, συνήθως, αλλά μερικές φορές αργούν να φέρουν αυτά που θα ζητήσεις, ακόμα και τις καθημερινές. Επίσης, στο τηλέφωνο με τη reception, δε μπορούν να σε βοηθήσουν και πολύ αν παραγγείλεις κάτι για φαγητό, γιατί δεν ξέρουν (ήμαρτον...) και σε συνδέουν με τις καμαριέρες!
Έχει αρκετά πράγματα να παραγγείλεις, από τον κατάλογο, σε ποτά, χυμούς κλπ. αλλά σε φαγητό είναι αρκετά περιορισμένοι.
Υπάρχουν και λίγοι αυτόματοι πωλητές στους διαδρόμους, με προφυλακτικά.
Α! Υποτίθεται, ότι δίνουν και νεράκια δωρεάν, πάντα, αλλά σε εμένα, μερικές φορές, τα "ξεχνούσαν".

Τιμές :

Είναι ακριβά ρε παιδιά...οκ, έχει και πολύ φθηνά δωμάτια (κάποια), αλλά πέφτει υπερβολικά η ποιότητα σε αυτά.
Οι σουίτες, ειδικά, είναι πολύ ακριβές!
Ευτυχώς, έχουν συχνά, κάποιες προσφορές για τις καθημερινές, οπότε εκεί παλεύεται καλύτερα το πράγμα!
Ενδεικτικά (χωρίς προσφορά), τα, σχετικά, απλά δωμάτια, κοστίζουν 60 € (διαμονή). Οι σουίτες 150 € (διαμονή) κλπ. Υπάρχει αρκετή διακύμανση, ανάλογα το δωμάτιο.

Συμπέρασμα; Είναι αρκετά καλά, για μερικές φορές. Αν όμως είσαι παντρεμένος, έχεις σχέση κλπ. καλύτερα να το αποφύγεις...Προσωπικά, μπορεί να ξαναπάω, πάντως.
Μέλος
Εγγραφή:
25 Αυγ 2014
Μηνύματα:
Κριτικές:
16
Likes:
9
Πόντοι:
10
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού