Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.7 148 10
Cinema 430199
Γενική βαθμολογία
 
7.0
Γενική Εντύπωση
 
5.0
Χώρος (θέατρο/καθίσματα)
 
8.0
Ποιότητα προβολής
 
8.0
Τον συγκεκριμένο κινηματογράφο τον έχω επισκεφτεί, από τότε που άνοιξε, καμιά δεκαριά φορές. Είχα γράψει παλαιότερα και κριτική-καταγγελία, με διαφορετικό τότε nick name, όπου σχολίαζα το κατεστημένο των gay, οι οποίοι είχαν καπηλευτεί τον χώρο και ήταν αδιάκριτοι και πιεστικοί, πολλές φορές, απέναντι στους straight, οι οποίοι πήγαιναν εκεί με σκοπό να συναντήσουν κάποιο ζευγάρι και να συμμετέχουν ως τρίτο πρόσωπο σε ερωτικό τρίγωνο που θα προέκυπτε, όπως αναφέρονταν κατά καιρούς σε διάφορες κριτικές.
Είχα σκοπό να μην ξαναπατήσω εκεί, αλλά η μπουρδελότσαρκα που είχε προηγηθεί, κατά την διάρκεια της οποίας δεν βρήκα κάτι αξιόλογο να γαμήσω, με έφερε έξω από την πόρτα του σινεμά και έτσι αποφάσισα να το επισκεφτώ για άλλη μια φορά.
Ήταν περίπου 20:30, όταν πέρασα την είσοδο και πλήρωσα το εισιτήριο. Μπαίνοντας στην αίθουσα προβολής διαπίστωσα ότι ο χώρος έχει υποστεί σημαντικές αρχιτεκτονικές αλλαγές, με αποτέλεσμα να έχουν δημιουργηθεί καινούργιοι χώροι και κάποια σημεία, όπως ο πάνω όροφος, να γίνουν πιο σκοτεινά.
Αυτή τη φορά αποφάσισα να κάτσω στο ισόγειο, αριστερά, στους καναπέδες και να τον παίξω λιγάκι με την τσόντα.
Από κόσμο είχε λίγους gay, ούτε δέκα άτομα και κάνα δυο straight, με τον έναν να κάθεται στο κέντρο της αίθουσας και να τραβάει μαλακία.
Η τσόντα που προβάλλονταν εκείνη τη στιγμή, έδειχνε ένα τρίο με έναν αράπη να πηδάει δύο αραπίνες.
Μιας και δεν μου αρέσουν οι μαύρες, άραξα λίγο και περίμενα την επόμενη σκηνή της ταινίας, για να φτιαχτώ, να τον παίξω γρήγορα και να φύγω. Εν τω μεταξύ, κάποιοι gay έρχονταν και εντελώς αδιάκριτα έβαζαν τα κεφάλια από πάνω μου, αφού οι πολυθρόνες έχουν χώρισμα, για να δουν μήπως έχω βγάλει έξω το καυλί μου και να πάρουν μάτι.
Εκεί που περίμενα, είδα ξαφνικά μια κυρία, πολύ μέτριας εμφάνισης, άνω των 45 ετών, να συνοδεύεται από δύο πολύ κοντούς και άσχημους άνδρες, της ίδιας ηλικίας και όλοι μαζί να μπαίνουν στο ένα, από τα τρία μικρά δωμάτια που βρίσκονται στο χώρο, προφανώς για τρίο.
Επιτόπου εισβάλανε ζόμπι-ματάκηδες, οι οποίοι περικύκλωσαν το δωμάτιο και προσπαθούσαν να κάνουν μπανιστήρι από το τζάμι ή να ακούσουν κάτι, κολλώντας το αυτί τους στην πόρτα.
Μετά από λίγα λεπτά σηκώθηκα και πήγα από κοντά για να δω τι ακριβώς συμβαίνει.
Στο δωμάτιο που είχαν μπει, οι δύο άνδρες με την κυρία, το τζάμι είχε κουρτινάκι και δεν μπορούσες να δεις τίποτα.
Ξαφνικά το τράβηξαν και πρόλαβα να δω τα φλας από τη φωτογραφική μηχανή που χρησιμοποιούσαν και την κυρία με τα λευκά εσώρουχα να φοράει το φουστάνι της.
Βγήκαν από το δωμάτιο και τότε αποφάσισα να φύγω, αφού εξερευνούσα τους νέους χώρους, αρχίζοντας από το υπόγειο.
Βγαίνοντας από την αίθουσα για να πάω προς το υπόγειο, το οποίο έχει μετατραπεί σε λαβύρινθο, είδα το ζευγάρι να κάθεται στο φουαγιέ και να καπνίζει. Τότε σκέφτηκα να παραμείνω, μήπως σταθώ τυχερός και συμμετέχω σε κανένα ερωτικό σκηνικό.
Μπήκα πάλι μέσα στην αίθουσα και έκατσα έξω από την είσοδο των δωματίων, περιμένοντας. Μετά από λίγα λεπτά ήρθε ξανά το ζευγάρι, συνοδευόμενο αυτή τη φορά από έναν κύριο, ο οποίος πριν λίγο έκανε απέλπιδες προσπάθειες για να τους πάρει μάτι.
"Αχόρταγη η κυρία", σκέφτηκα και κατάστρωσα σχέδιο, με σκοπό να είμαι ο επόμενος που θα τους συνόδευε μέσα στο δωμάτιο.
Αντί να καθίσω με τους λιγούρηδες ηδονοβλεψίες, έκανα κίνηση υψηλής στρατηγικής, πήγα στο φουαγιέ, έστησα καραούλι στο μικρό πάσο, όπου κάθονται οι καπνιστές και τους περίμενα, όταν θα βγουν, για να με "ψωνίσουν" από εκεί.
Πράγματι, μετά από μερικά λεπτά βγήκαν έξω από την αίθουσα. Ο κύριος έκατσε δίπλα μου για τσιγάρο και η κυρία πήγε στην τουαλέτα.
Ο κύριος μου ζήτησε αναπτήρα, αλλά του απάντησα πως δυστυχώς δεν είχα πάνω μου. Μόλις βγήκε η κυρία, μου ζήτησε και αυτή αναπτήρα, παίρνοντας την ίδια απάντηση.
Τους συμβούλεψα, πως έξω αριστερά είχε περίπτερο και πως μπορούν να προμηθευτούν από εκεί. Ο κύριος με άκουσε και βγήκε έξω, αφήνοντας την κυρία μόνη, μαζί μου.
Άδραξα την ευκαιρία και της έπιασα κουβέντα. "Πάντως σας χαίρομαι, γιατί ξέρετε να περνάτε καλά", της είπα. "Μόνη είναι επικίνδυνο", μου απάντησε, με ξενική προφορά. "Από που είστε", της είπα. "Ρωσία", μου απάντησε. "Πάντως αν πάτε για τρίτο γύρο, είμαι διαθέσιμος", της ξαναείπα, δείχνοντας τις προθέσεις μου. "Θέλεις;" Ανταπάντησε και τότε πήρα τα πάνω μου, καθώς πίστεψα πως θα πηδούσα επιτέλους, λέγοντας "ναι".
"20 ευρώ", μου είπε και προσγειώθηκα ανώμαλα. Είπα και εγώ, σιγά μην έρχονταν ζευγάρια Ελλήνων για να κάνουν ερωτικά σκηνικά σε τέτοιους χώρους. Αυτά μόνο σε σοβαρά και αναπτυγμένα κράτη συμβαίνουν.
Την ρώτησα για το πρόγραμμα που προσφέρει και μου απάντησε ότι θα τα βρίσκαμε μέσα στο δωμάτιο. Την ρώτησα αν θα ήταν και ο κύριος μπροστά και μου απάντησε πως αν ήθελα θα ήταν και αυτός παρών, καθώς οι περισσότεροι είναι ανώμαλοι και ζητάνε την παρουσία του. Μου είπε να το σκεφτώ, μέχρι να κάνει τσιγάρο.
Ξενερωμένος μπήκα πάλι μέσα στην αίθουσα και αφού άλλαξα διάφορες θέσεις, αφού δεν με βόλευε καμία, κατέληξα στην πολυθρόνα που βρίσκεται μπροστά από τα δωμάτια.
Άραξα, έβγαλα τελείως την βερμούδα μου και άρχισα να τραβάω μαλακία. Ευτυχώς δεν υπήρχε ψυχή κάτω, παρά μόνο εμφανίστηκε ένας gay με μακριά μαλλιά, ο οποίος ήταν γυμνός από τη μέση και πάνω και με είδε την ώρα που έχυνα.
Σκουπίστηκα, φόρεσα την βερμούδα και άφησα τα χύσια πάνω στην πολυθρόνα, ως υπόσχεση στον εαυτό μου, να μην ξαναπατήσω σε τέτοιους χώρους.
Αυτή την μαλακία την αφιέρωσα σε όλους τους γαμιόληδες, οι οποίοι σε κάποια άλλη ζωή είναι ανάξιοι να με υπηρετούν, αλλά έχουν έρθει έτσι τα πράγματα και σε αυτή τη ζωή βρίσκονται σε θέσεις και επηρεάζουν αρνητικά τη ζωή μου.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Αυγούστου 04, 2014
info@123
Μέγας
Εγγραφή:
23 Οκτ 2013
Μηνύματα:
Κριτικές:
66
Likes:
11.023
Πόντοι:
3.506
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

5 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 5
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
06 Αυγούστου, 2014
Money MouthΣκουπίστηκα, φόρεσα την βερμούδα και άφησα τα χύσια πάνω στην πολυθρόνα....Money Mouth Μετά λέμε ότι ο χώρος πρέπει να αναβαθμιστεί και διάφορες τέτοιες μαλακίες, ότι φταίει ο ιδιοκτήτης, ότι ήταν πολύ βρώμικα κτλ.
06 Αυγούστου, 2014
Ρε φίλε δεν ντρέπεσαι να λες ότι έχυσες την πολυθρόνα και έφυγες? Οι υπόλοιποι τι σου φταίνε δλδ?
07 Αυγούστου, 2014
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Σωστα σου την λενε. Τοσες περιπλανωμενες Hoover κυκλοφορουν.
07 Αυγούστου, 2014
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Μετά από δέκα, τουλάχιστον, επισκέψεις και δεκάδες κάφρους, ήταν το λιγότερο που μπορούσα να κάνω!
07 Αυγούστου, 2014
διαβασα και ενιωθα λες και ειμουν στη θεση σου. ετσι οπως τα λες, πουστραδικο εχει γινει εντελως πολυ δυσκολα να γαμησεις 3η γκομενα εκει
5 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 5