Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.2 21 10
Cinema 95749
Γενική βαθμολογία
 
6.7
Γενική Εντύπωση
 
6.0
Χώρος (θέατρο/καθίσματα)
 
6.0
Ποιότητα προβολής
 
8.0
Καλησπέρα.

Επίσκεψη Δευτέρα μεσημέρι γύρω στις 15:00.

Πολύ διακριτικό το σημείο. Πλήρωσα το εισιτήριο και κατευθύνθηκα προς την θύρα του κινηματογράφου. μπαίνοντας η σκάλα έχει δύο κατευθύνσεις μία προς τα αριστερά (πίσω πλατεία - τουαλέτες) και δεξιά (μπροστά - οθόνη).

Η οθόνη όπως έχω ξαναναφέρει μικρή, η ταινία σε καλή ανάλυση και ποιότητα.

Στο πίσω μέρος έχει δύο χώρους σαν δωμάτια που δεν διαχωρίζονται από την αίθουσα, αποτελούν προέκτασή της και παρά την αίσθηση της απομόνωσης στο δεξί δωμάτιο ίσως περιορίζεται η ορατότητα από την πλευρά της εισόδου.

Στα δεξιά όπως κοιτάμε προς τα πίσω είναι η πόρτα που οδηγεί στην τουαλέτα. Μπαίνοντας δεξιά μία μεγάλη γούρνα, με άθλιο παρακμιακό βρωμερό πλακάκι και δύο επίσης άθλιες, απαράδεκτες, ελεεινές τουαλέτες.

Τα καθίσματα κλασσικά ξύλινα καθίσματα σινεμά.

Παρέμεινα περίπου μιάμιση ώρα στο σινεμά.

Η πελατεία του εν λόγω κινηματογράφου αποτελείται από κυρίως ηλικιωμένους 55+, και κανα δύο νεαρότερους δηλαδή 25-30 ετών.

Σε μια πρώτη εικόνα δημιουργείται η πλάνη ότι δεν πρόκειται για τόσο ελεεινούς ρυπαρούς εσχατόγερους όσο στα Αθηναϊκόν και Κοσμοπολίτ καθώς και όχι τόσο αποφασισμένους πεο-players όσο στο Αβέρωφ.

Προσεγμένες σχετικά ενδυμασίες, μεσόκοπων παντρεμένων κυρίων που η γυναίκα τους έχει μετατραπεί σε νταλίκα, που αδυνατούν να εκτονωθούν σε μπουρδέλου λόγω του αυστηρού δημοσιονομικού ελέγχου από την νταλίκα-σύζυγο στο πορτοφόλι του και προσπαθούν να βρούν λίγη εκτόνωση στο στόμα η τον κώλο κάποιου νεαρότερου...

Όμως στην πράξη τα πράγματα αποκαλύπτονται και είναι το ίδιο ελεεινά και άθλια... έτσι λοιπόν έχουμε:

1)
Ελεεινός μπάρμπας περί τα 65-70 έτη και 1.60 ύψος με γυαλιά, αστεία προβληματική φυσιογνωμία, να αυνανίζεται όρθιος πίσω από έναν εκ των δύο νεαρών του χώρου που καθόταν στο χώρισμα των δύο δωματίων. στο πίσω μέρος. Σε μία φάση αρχίζει και χαϊδεύει τον πισινό του 25-30 χρονου νεαρού.

Ο νεαρός αρχίζει και χαϊδεύει το πέος, και ξαφνικά ακούγεται η φράση: "ρε φίλε είσαι μες στα ζουμιά" - απάντηση μπάρμπα: "από την κάβλα είναι", μετά από λίγα δευτερόλεπτα ο μπάρμπας αρχίζει κάτι Αχ, Βαχ και χύνει στο χέρι του νεανία.

Ο νεανίας με τη σειρά του αρχίζει να σκουπίζει το χέρι του στο πουκάμισο του μπάρμπα, ο οποίος αν και εκστασιασμένος από την κάβλα προσπαθεί με κατεβασμένο το παντελόνι-σόβρακο να κινηθεί προς τα πίσω χωρίς να πέσει προκειμένου να αποφύγει το χυσο-πασάλειμμα που κάνει ο νεαρός στο πουκάμισό του ο νεαρός συνεχίζει ακάθεκτος να σκουπίζεται πάνω στο μπάρμπα όπου ο δεύτερος έλεγε "μη, μη βρε παιδί, πως θα πάω σπίτι, μη" και γελούσε αμήχανα.

Ο νεαρός στη συνέχεια ρώτησε τρεις θαμώνες μεταξύ των οποίων και εμένα αν έχουμε χαρτομάνδηλο. Προσφέρθηκα και του έδωσα υγρό μαντηλάκι το οποίο δεν του έκανε, αφού ήθελε να στεγνώσει τα χέρια του από τα χύσια του μπάρμπα. Το μαντηλάκι φυσικά δεν το πήρα πίσω.


2)
Δύο μπαρμπάδες περί τα 55-60 αμφότεροι με καράφλα διαφορετικού διαμετρήματος χαιδεύουν ο ένας το καβλί του άλλου στο δεξί όπως κοιτάμε προς τα πίσω δωματιάκι. Στη συνέχεια κατευθυνθήκαν προς την τουαλέτα και μπήκαν σε ένα από τα δύο WC. Πήγα κι εγώ από πίσω και κάθισα στό χώρο που πλένεις τα χέρια όπου άκουσα έναν πολύ ωραίο διάλογο μέσα από το WC που περιελάμβανε διαπραγματεύσεις για το ποιος θα το βάλει σε ποιον.

Και οι δύο ήθελαν να γαμήσουν, και οι δύο δηλώναν ότι δεν έχουν πρόβλημα να γαμηθούν και ότι γουστάρουν αλλά:

Ο ένας υποστήριζε ότι πριν λίγο είχε χέσει και ότι δεν είναι καθαρός ο κώλος του γιατί "που να σκουπιστεί κανείς εδώ μέσα"

ο άλλος υποστήριζε ότι πρόσφατα έκανε κωλονοσκόπηση για έναν πολύποδα που είχε βγάλει και δεν κάνει να γαμηθεί για λίγο καιρό, σε αυτό το σημείο δεν άντεξα και γέλασα δυνατά, όπου και σιώπησαν για λίγο.

Μετά συνέχισαν να κάθονται ακούνητοι μέσα στην τουαλέτα. Ανοιγόκλεισα την πόρτα και νομίσαν ότι βγήκα από το χώρο όπου συνεχίστηκε ο διάλογος:

αυτός με τον πολύποδα προσπαθούσε να πείσει τον άλλον πως με το προφυλακτικό δεν τον πειράζει αν ο άλλος είναι φρεσκοχεσμένος και ακάθαρτος, ο άλλος σθεναρά αντιστεκόταν ότι σιχαίνεται και ότι θέλει σεξ με καθαριότητα, και τελικά του λέει το κορυφαίο ότι "άσε που δεν τα έβγαλα όλα, που να σφιχτείς με την άνεσή σου εδώ μέσα, ήταν χέσιμο ανάγκης" λόγω του ότι τον πείραξε ο καφές.

Μετά από λίγο μαλακία που προφανώς ήταν άκαρπη βγήκαν, χαιρετηθήκαν και συνέχισαν να περιφέρονται στο χώρο.

3)
Ο πιτσιρικάς είχε πάει στο δεξί πάλι δωματιάκι με πλάτη στην οθόνη έπαιρνε πίπα από έναν άλλο μπάρμπα. Πήγα μπροστά τους και κοιτούσα με ένα περίεργο εντελώς αδιάκριτο και επίμονο ύφος, όπου ο μπάρμπας έκανε νοήματα με τα χέρια να φύγω, ενώ εγώ τον ρωτούσα "τι θέλει" και επειδή ο νεανίας γυρνούσε να δει τι γίνεται μετά ο μπάρμπας σταμάτησε να εκφράζει τη δυσαρέσκειά του για να μη χάσει τον πιτσιρικά, ενώ με κοιτούσε με ένα βλέμμα όλο μίσος και κακία.

Τελικά του έπεσε και ο νεανίας αφού του είπε "μάλλον δεν έχεις αντοχές" άφησε το καβλί και έφυγε αναζητώντας νέα πούτσα. Έφυγα κι εγώ κάθισα σε ένα κάθισμα και ακούω τον μουστακαλή γκριζομάλλη μπάρμπα που είχε πλέον σηκώσει τα παντελόνια του να φεύγει από το σινεμά και να επαναλαμβάνει ξανά και ξανά "ρε με ένα μαλάκα που μπλέξαμε" εννοώντας εμένα....

Επειδή χασκογελούσα μόνος μου μετά από το διάλογο των δύο μπαρμπάδων έφυγα γιατί δε θεώρησα ότι θα δω κάτι άλλο τόσο κορυφαίο αλλά και για να προλάβω τη Ντάνα από Κολωνού 32Γ υπόγειο πριν σχολάσει.

Αυτά!

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Φεβρουαρίου 24, 2014
Ενεργό Μέλος
Εγγραφή:
21 Μαϊ 2006
Μηνύματα:
Κριτικές:
79
Likes:
538
Πόντοι:
360
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 peteinos40, gfn1985, efi80

Σχόλια

12 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10
1 2
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
25 Φεβρουαρίου, 2014
Να επισκέπτεστε τακτικά τα τσοντοσινεμά και να γράφετε κριτικές για να γελάμε και εμείς λίγο.

Μαλακία
25 Φεβρουαρίου, 2014
Τέτοια σκηνικά βρίσκει κανείς μόνο σε Ταραντίνο, Μπουκόφσκη και bourdela.comΧαμόγελο
25 Φεβρουαρίου, 2014
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Σπασίκλας
Φιλτατε,τα θερμα μου συγχαρητηρια για τον πεζο σου λογο.
25 Φεβρουαρίου, 2014
τύπε ray άπειρο ρισπέκτ!αυτό το σινεμά είναι πριν την τροφωνίου και έχει δίπλα μια ταβέρνα;αυτό δεν είναι;
επίσης...η ντάνα στο κολωνού καλή;
26 Φεβρουαρίου, 2014
ΕΠΟΣ!
26 Φεβρουαρίου, 2014
Καλά που έγραψες ότι πήγες σε μπουρδέλο μετά, μη νομίζει κανείς ότι απόλαυσες την επίσκεψή σου στο τσοντοσινεμά.Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.Πάντως ο διάλογος στην τουαλέτα κορυφαίος
26 Φεβρουαρίου, 2014
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

arispaparis νομιζω πως εχει σημεοωθει οτι μ'αρεσει η επισκεψη στα cinema και σκετη. Εξαρταται απο την τσοντα, την δυνατοτητα μαλακιας κλπ. Αλλες φορες παω και μπουρδελο και αλλες παω μονο μπουρδελο-στουντιο αλλςς μονο σινεμα. Το σχολιο σου περιττο.
Φιλε lustforlife η Ντανα ειναι ψυχρη τυπικη αλλα καμια σχεση με τις αλλες. 20χρονο διμετρο στο 10αρικο. Τυφλα να εχουν τα 50-70 των στουντιο.
Το σινεμα οπως ερχεσαι απο πλατεια Αττικης ειναι πριν την Τροφωνιου, στο στενο πισω απο την Ταβερνα που νομιζω δε λειτουργει οχι διπλα.Επι της Λιοσιων το βλεπεις πιο ευκολα.
26 Φεβρουαρίου, 2014
Τύπε, έχεις πολυ περίεργα γούστα, αλλα η περιγραφή σου στο τσοντοσινεμα "τα σπάει"
Νομιζω οτι μπορείς να εκδόσεις ανθολόγιο. Δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι υπαρχουν τέτοιες καταστάσεις και στιχομυθίες απο ανθρώπους που φαντάζομαι θα ειναι "υπεράνω υποψίας"
26 Φεβρουαρίου, 2014
Δε νομίζω.Το σχόλιό μου επισημαίνει ότι μετά από αφ' υψηλού παρατήρηση και περιπλάνηση στον κόσμο της ,στο τέλος της ημέρας
26 Φεβρουαρίου, 2014
Άλλος Κόσμος...
(όπως λέμε "αυτός πήγε στον Άλλο Κόσμο"...)
12 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10
1 2