Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.7 73 10
Γενική βαθμολογία
 
6.8
Εμφάνιση κοριτσιών
 
6.0
Χορός κοριτσιών/shows (πίστα)
 
6.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
6.0
Χώρος
 
7.0
Μουσική
 
6.0
Ποιότητα ποτών
 
10.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
9.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
5.0
Επίσκεψη στο Raspoutin το Σάββατο 20 Ιουλίου γύρω στις 3:30 - 4:00 μετά τα μεσάνυχτα με δύο αγαπητούς συναγωνιστές από το site με αφορμή την αναζήτηση συγκεκριμένης κοπέλας. Parking εύκολα στο χωραφόδρομο έξω απ' το μαγαζί. Στο εν λόγω στριπτιζάδικο το οποίο άλλοτε ήταν ένα απ' τα κορυφαία της Αθήνας (στην ίδια αλυσίδα με το επίσης άλλοτε κορυφαίο Mousses, το μετριότερο Princess και κατά το ήμισυ με το πρωτοποριακό για την εποχή του Lolita) είχα να πάω περίπου 2,5 χρόνια αφ' ενός λόγω του ότι τα τελευταία χρόνια περιόρισα το "σπορ" των στριπτιζάδικων, αφ' ετέρου επειδή το συγκεκριμένο ίδρυμα είναι αρκετά μακριά απ' το σπίτι μου και σε εξαιρετικά δυσπρόσιτο σημείο για κάποιον που δε γνωρίζει την περιοχή οπότε προτιμώ να συχνάζω σε άλλα στέκια όταν μου έρχεται η όρεξη να επισκεφτώ κάποιο strip show. Την τελευταία φορά που πήγα οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες πράγμα που επιβεβαιώνει και η τότε κριτική που είχα ανεβάσει, πολλές γυναίκες για όλα τα γούστα απ' τις οποίες δεν ήξερες ποια να πρωτοδιαλέξεις, άκρως αισθησιακοί full nude χοροί από τις ορεξάτες κοπέλες στην πίστα, χοροί και prive δούλευαν στο full, ο χώρος ίδιος αλλά σαφώς περισσότερο φροντισμένος, ως εκ τούτου και ο κόσμος γέμιζε το μαγαζί παρά το "δύσκολο" σημείο στο οποίο βρίσκεται. Από τότε, μάλλον παράγοντες όπως η οικονομική κρίση και παρακμή των strip show σαν τρόπος διασκέδασης που πριν λίγα χρόνια ήταν της μόδας, συντέλεσαν στο να μου προκαλέσει θλίψη η εικόνα που αντίκρισα στο Raspoutin: Σάββατο βράδυ και το μαγαζί μισοάδειο. Ελάχιστες κοπέλες (10 περίπου), σχεδόν όλες με εμφάνιση που μόλις περνούσε τη βάση, αδύνατες, άβυζες, ασχημάτιστες 18χρονες, μία (πολύ) ευτραφής Ρωσίδα, δεν υπήρχε μία κοπέλα που να ξεχωρίσει για την οποία να αξίζει τον κόπο ένας έμπειρος φίλος των strip show να βγάλει το χαρτονόμισμα από την τσέπη του για χορό ή prive. Δύο ονόματα συγκράτησα, μία ξανθούλα ασχημάτιστη πιτσιρίκα ονόματι Μικαέλα (Ρουμάνα) πολύ καλή και φιλική κοπέλα αλλά για ένα έμπειρο φίλο των strip show "φώναζε" πως δεν το είχε και μία καβλώστρα με ωραίο χαμόγελο ονόματι Μαρίνα (δήλωσε Ρωσίδα αλλά αμφιβάλλω) η οποία υποσχέθηκε πολλά ξέροντας καλά τη δουλειά της αλλά το ένστικτό μου μετά από τόσα χρόνια σ' αυτά τα μαγαζιά μου υπαγόρευσε πως δε θα κάνει ούτε τα μισά απ' αυτά που λέει. Η μοναδική που με εντυπωσίασε λίγο σε εμφάνιση ήταν μια ξανθιά MILF με 3άρι στήθος (μου διαφεύγει το όνομά της). Οι χοροί στην πίστα full nude αλλά χωρίς να βγάζουν αισθησιασμό καθώς οι κοπέλες στην πλειοψηφία τους θαρρείς πως ήταν σε αγγαρεία. Ο χώρος όπως ήταν, αλλά εμφανώς παρατημένος πλέον χωρίς ίχνος ανακαίνισης, η μουσική μετριότατη (ενδεικτικά καθήσαμε λιγότερο από ώρα και έπαιξε ένα συγκεκριμένο κομμάτι 3 φορές), η εξυπηρέτηση του προσωπικού άψογη, τα ποτά καθαρά αλλά λεπτομέρειες όπως το να μην υπάρχει παγωμένη Sprite είναι ενδεικτικές της όλης νοοτροπίας. Εν τέλει δεν καθήσαμε πολύ, δεν κεράσαμε ποτό ούτε κάναμε κάποιο χορό - prive και την κάναμε με ελαφρά πηδηματάκια. Συμπερασματικά δε βρίσκω κάποιο λόγο να πάει κάποιος πλέον στο Raspoutin και πολύ φοβάμαι ότι αν κρίνω απ' το γεγονός πως το Raspoutin ήταν ένα απ' τα κορυφαία μαγαζιά του είδους δεν αξίζει πλέον να πάει κανείς γενικότερα σε στριπτιζάδικο, οι καλές εποχές των strip shows προ 10ετίας - 15ετίας μάλλον πέρασαν και όσοι από εμάς οργώναμε τα μαγαζιά αυτού του είδους εκείνη την εποχή μόνο θλίψη πλέον μπορεί να μας προκαλέσει μια επίσκεψη σ' αυτά. Αναγνωρίζω βέβαια ότι η εν λόγω επίσκεψη έγινε τέλη Ιουλίου όπου όσο να 'ναι η κίνηση είναι πεσμένη αλλά η εικόνα που αντίκρισα μάλλον δεν αφήνει περιθώρια για ελπίδα ότι μες το χειμώνα η κατάσταση τουλάχιστον στο συγκεκριμένο ίδρυμα θα είναι διαφορετική. Τέλος δυο παρατηρήσεις σχετικές με τη βαθμολογία: Η βαθμολογία στα prive είναι ενδεικτική με βάση το μέσο όρο για το μαγαζί καθώς δεν τιμήσαμε κάποια κοπέλα. Η βαθμολογία για την πρόσβαση/parking αφορά κυρίως το parking καθώς η πρόσβαση στο μαγαζί για κάποιον που δεν ξέρει την περιοχή είναι εξαιρετικά δύσκολη.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Ιουλίου 20, 2013
Womanaholic
Ανώτερος
Εγγραφή:
21 Φεβ 2008
Μηνύματα:
Κριτικές:
86
Likes:
3.565
Πόντοι:
5.015
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 @.Dod0s

Σχόλια

2 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 2
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
22 Ιουλίου, 2013
Ξανθιά milf...? Αν είχε πλαστικό μαστάρι κ τα μαλλιά ήταν κοντά θα ήταν η Michelle...
22 Ιουλίου, 2013
μια διόρθωση,η Μαρίνα κάτι ότι υπόσχεται Γλώσσα
2 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 2