Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.4 63 10
Στριπτιτζάδικα 198255
Γενική βαθμολογία
 
7.9
Εμφάνιση κοριτσιών
 
8.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
8.0
Χώρος
 
8.0
Μουσική
 
9.0
Ποιότητα ποτών
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
7.0
Σαββατιάτικη επίσκεψη στο αποδυναμωνόμενο X-Bar μιας και λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να παρευρεθώ μαζί με τους άλλους φίλους συναγωνιστές στα εγκαίνια.
Προκειται για ένα αξιόλογο χώρο, με ωραία διακόσμηση, με τις αποχρώσεις του κόκκινου να κυριαρχούν. Το προσωπικό από τον πορτιέρη, τον σερβιτόρο, τον barman ευγενέστατο. Τα σκαμπό για τον δικό μου σωματότροπο τουλάχιστον ήταν άβολα, και την περισσότερη ώρα την πέρασα όρθιος ακουμπώντας στο μπαρ. Τα κορίτσια αρκετά. Κάποια γνωστά από τις τσάρκες μου, κάποιες δυσκολεύτηκα να τις αναγνωρίσω με την «πολιτική περιβολη». Δεν θα μπω στην διαδικασία να κρίνω την εμφάνιση τους, μας και το γούστο του καθενός μας είναι υποκειμενικό. Σε γενικές γραμμές πάντως ήταν πάνω από τον μέσο όρο.
Διασκέδασα αρκετά την κουβέντα μου με την Ιμάν και την Ζιζέλ που ήρθαν δίπλα μου, προσπαθώντας να με πείσουν για ποτό - κάτι που δεν κατάφεραν - ειδικά το σημείο που από ευγένεια χρειάστηκε να ρωτήσω τα ονόματα τους τους, κάτι που ήξερα εκ των προτέρων……….
Ο κόσμος λίγος, ειδικά για Σαββατόβραδο, δεν δυσκολευτήκαμε να βρούμε τόσο parking, όσο και θέση στο μεγάλο μπαρ για να καθίσουμε.

Η κοστολόγηση των σεξουαλικών υπηρεσιών : Τα 50 ευρώ που ζητάει η κοπέλα για την μισή ώρα «συντροφιάς» με τον επισκέπτη δεν τα θεωρώ υπερβολικά, μιας και αφενός η ίδια τιμή ίσχυε και για το Amnezia, ( με το οποίο κακώς κατά την άποψη μου γίνεται σύγκριση) αφετέρου μια απλή επίσκεψη σε studio έχει το ίδιο κόστος. Η ποιότητα των προσφερθέντων υπηρεσιών, είναι άλλη κουβέντα για την οποία δεν μπορώ να έχω γνώμη. Υπερβολικά θεωρώ τα 30 ευρώ που χρεώνεται το δωμάτιο, το οποίο δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα –έστω και πολυτελέστατο να δεχτώ- δωμάτιο studio και όχι κάποια «σουίτα» ξενοδοχείου.
Για ένα θαμώνα των studio (και πόσο μάλλον των μπουρνέλων) το όλο πακέτο είναι ασύμφορο. Όμως τολμώ να πω ότι για τους συνάδελφους που συχνάζουν σε strip show, κωλόμπαρα και συνήθως δαπανούν κάποιο σεβαστό ποσό για την διασκέδαση τους, χωρίς να έχουν στο όλο πακέτο, σεξουαλικές υπηρεσίες, ή για να τις έχουν θα πρέπει να διαθέσουν ποσό μεγαλύτερο των 80 ευρώ, το x-bar είναι πιο συμφέρον, για να μην πω οικονομικότερο. Κάποια δρομολόγια – όπως συνηθίζαμε να λέμε στο Amnezia – στον χρόνο παραμονής μας πάντως έγιναν.

Όπως έγραψα και παραπάνω κακώς κατά την άποψη μου, συγκρίνουμε (για όσους τουλάχιστον το κάνουν) το X-Bar με το Amnezia. Σαφώς και έχουν κοινό σημείο αναφοράς την παροχή σεξουαλικών υπηρεσιών, όμως το μεν Amnezia ήταν ένα cafe-bar που λειτουργούσε από το πρωί για καφέ και τα σχετικά, ενώ το X-bar είναι αποκλειστικά ένα είδος night club, αποκλειστικά για νυχτερινή έξοδο. Είναι σαφώς πιο πολυτελές, με διαφορετική μουσική. Άλλη μια σημαντική διαφορά είναι ότι στο Amnezia οι κοπέλες δεν προσπαθούσαν να προσελκύσουν τον πελάτη, ζητώντας του να τις κεράσει πότο, κάτι που έγινε στο X-bar τόσο από την Ιμαν οσο και από την Ζιζέλ, όπως προανέφερα.
Το X-bar δεν μπορεί να γίνει «στέκι» που θα πας να βρεις 2-3 γνωστούς χωρίς ραντεβού, να συναντηθείς με την παρέα σου, να πιείτε καφέ και όλα τα σχετικά.
Θα έλεγα ότι είναι ένα μίγμα Amnezia με Σκαραβαίο, μιας και συνδυάζει σεξουαλικές υπηρεσίες όπως στο «Μέγαρο» αλλά και το καλάισμα και την συντροφιά που μπορείς κάποιος να έχει στο «έντομο». Είναι ένα club στο οποίο θα μου άρεσε να πηγαίνω μια στο τόσο για ποτό με την παρέα μου πριν τις εξορμήσεις για τσάρκες, όμως σε καμία περίπτωση, για μένα τουλάχιστον, δεν μπορεί να γίνει το στέκι μου.

Οι τιμές των ποτών είναι όντως υψηλές, κάτι που ανέφερε η πλειοψηφία των επισκεπτών του αυτές τις ημέρες. Είναι όμως τιμές τις οποίες συναντάμε στα περισσότερα night club της πόλης μας, ελαφρώς έστω και έτσι «τσιμπημένες». Ίσως με αυτό τον τρόπο οι υπεύθυνοι της επιχείρησης να στοχεύουν σε ένα target group επισκεπτών με μεγαλύτερη οικονομική επιφάνεια από τον μέσο Έλληνα.
Για το αν θα επιτύχουν στο εγχείρημα τους., είναι δικό τους θέμα και θα κριθούν εκ του αποτελέσματος, όπως άλλωστε κρινόμαστε όλοι μας………..

Αυτές είναι οι σκέψεις μου για το X-Bar, χωρίς να σημαίνει ότι και πιθανές δικές σας θα είναι απαραίτητα ανάλογες.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Μαρτίου 02, 2013
CHEYENNE
Πορνορεπόρτερ
Εγγραφή:
22 Σεπ 2008
Μηνύματα:
Κριτικές:
582
Likes:
577
Πόντοι:
8.805
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

7 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 7
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
05 Μαρτίου, 2013
πολύ καλή και αντικειμνική κριτική!
05 Μαρτίου, 2013
Προσωπικά πιστεύω ότι το άτομο που πάει σε κωλόμπαρο ή στριπ και επιδιώκει το κάτι παραπάνω δεν πρόκειται να προτιμήσει το Χ.. για καθαρά ψυχολογικούς λόγους..τόσο στο κωλόμπαρο όσο και στο στριπ για τους θαμώνες σημασια δεν έχει το αποτέλεσμα ,αλλά το παιχνίδι..και παιχνίδι με σίγουρη νίκη δεν έχει αξία!
Αν όλοι αυτοί που τα ακουμπάνε στα κωλόμπαρα/στριπ κτλ ήθελαν σίγουρα αποτελέσματα ,θα έπαιρναν ένα ωραιότατο call girl ,που θα τους στοίχιζε φθηνότερα.
Επιπλέον η παρέα που πάει σε στριπ για ένα ποτό ,έχει και κάτι να δει (σόου)..στο Χ να δει τί?
Το αν θα πετύχει ή όχι ελάχιστα με απασχολεί (άλλωστε δεν ανοίγουν όλες οι επιχειρήσεις με σκοπό το κέρδος)
05 Μαρτίου, 2013
Caro Ministro,

Επιτρέψτε μου να θεωρήσω λίγο παράτολμη, την σχετική με τον σκαραβαίο, ως συστατικό του μίγματος, αναφορά σας. Και τούτο διότι οι τιμές του X-Bar είναι πολύ υψηλές για να επιτρέψουν το νταραβέρι (dare-avere) που γίνεται στο "έντομο".

Κατά τα άλλα, βρίσκω την κριτική σας αντικειμενικότατη και ιδιαιτέρως κατατοπιστική.
05 Μαρτίου, 2013
Ένας είναι ο αρχηγός!... Χωρίς να σε ξέρω προσωπικά, όταν σε διαβάζω, νοιώθω ασφαλής, είμαι βέβαιος ότι αυτό που διαβάζω είναι τεκμηριωμένο και έγκυρο.
05 Μαρτίου, 2013
Εμπεριστατωμένη κριτική, θα βοηθήσει όσους θέλουν να το επισκεφτούν.

Συμφωνώ με την τοποθέτηση του ταύρου, προσωπικά ανήκω στην κατηγορία που σημασία έχει μόνο το αποτέλεσμα άρα αυτά τα μαγαζιά δεν έχουν νόημα για εμένα. Υπάρχουν όμως πολλοί που γουστάρουν πιο πολύ παιχνίδι.
lsh
lsh
05 Μαρτίου, 2013
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Εκλαμπρωτατε, οταν αναφερομουν στην συγκριση με τον Σκαραβαίο δεν εννοιυσα τον οικονομικο τομέα,ο οποος οντως ειναι αρκετα διαφορετικος, αλλα την φιλοσοφια της "συντροφιας" με την κοπελα, που για να μπορεσει -εαν δεν κανω λαθος- να προχωρησει κάποιος σε περεταιρω, θα πρεπει να "προσπαθησει" πολυ..
06 Μαρτίου, 2013
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Σίγουρον.

Πιστεύω πάντως, ότι και το συγκεκριμένο συνονθύλευμα, θα βρεί την πελατεία του.
7 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 7