Λεπτομέρειες αξιολόγησης

8.3 120 10
Γενική βαθμολογία
 
8.7
Εμφάνιση κοπέλας
 
8.0
Συμμετοχή/διάθεση/υπηρεσίες κοπέλας
 
9.0
Χώρος/καθαριότητα χώρου
 
9.0
Συμπεριφορά τσατσάς/τσάτσου
 
8.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
9.0
Τετάρτη βράδυ. Το κρύο αισθητό. Η κίνηση στην Λεωφόρο Βουλιαγμένης λιγοστή. Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο και στην οδό Γ. Μπουζιάνη. Έχει βάρδια η Λίντα, και όλοι οι χώροι του Sensuality είναι ασφυκτικά γεμάτοι από άρρενες κάθε ηλικίας. Μαζί τους και εγώ, διστακτικός για ακόμα μια φορά, την περιμένω, ανατρέχοντας τις συνευρέσεις μου μαζί της.

Την Λίντα την γνώρισα πριν από πολύ καιρό στο Λ. Καραγιάννη. Έκτοτε έχουμε κάνει παρέα αρκετές φορές. Μετά την πρώτη επίσκεψη, ήμουν και παραμένω διστακτικός στο να την επιλέγω. Αυτό, όχι επειδή δεν είναι καλή, τουναντίον, είναι πάρα πολύ καλή. Καταφέρνει όμως να ανασύρει από μέσα μου τον άγριο εαυτό μου. Έναν εαυτό που εδώ και πολλά χρόνια προσπαθώ επιμελώς να κρύψω. Μαζί της πέφτω σε μια κατάσταση περίεργη. Απ΄την μια με χαροποιεί το γεγονός ότι κατορθώνει να με κάνει να αισθάνομαι άνετα. Να εκφράζομαι και να δρω ελεύθερα απέναντί της πάνω της, κάτω της, πίσω της. Απ΄την άλλη όμως με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν μπορώ να τηρήσω τα προσχήματα. Ότι δεν μπορώ να υποδυθώ τον φλεγματικό κύριο.

Αίφνης η Λίντα περνά σαν αστραπή από το σαλόνι και ευθύς αμέσως στρέφει τα νώτα και χάνεται στον διάδρομο. Η θέα της διασκέδασε τον δισταγμό μου, σαν φιάλη αμμωνίας κάτω από την μύτη μεθυσμένου.

Μετά από αρκετή ώρα βρίσκομαι μέσα της. Ο δισταγμός επανεμφανίζεται. Αρχίζω να παγώνω. Το καταλαβαίνει. Πιάνει το κεφάλι μου και το οδηγεί με βία μπροστά στο δικό της. Νιώθω τα νύχια της να καρφώνονται στο κρανίο μου. Με κοιτά κατάματα και μου λέει: Τι σκέφτεσαι πάλι; Μην σκέφτεσαι. Αφέσου. Ζήσε την στιγμή. Τώρα είσαι δικός μου κι είμαι δικιά σου.

Κοντοστάθηκα και την κοίταζα αναλογιζόμενος για το ποιος ήταν τελικά ο αντικειμενικός σκοπός της επίσκεψής μου, και το κατά πόσον ήταν σωστό το να την επιλέξω προκειμένου να τον εκπληρώσω. Τι με σπρώχνει, παρά τον δισταγμό μου, στο να είμαι πελάτης της Λίντα ; Γιατί αυτή και όχι κάποια άλλη;

Την απάντηση ήταν εύκολο να την βρω. Δύσκολο όμως να την χωνέψω. Είμαι πελάτης του αγοραίου έρωτα, και ο πελάτης, εκτός από να χρησιμοποιεί την κοπέλα ως "μέσον" για την ικανοποίηση της βιολογικής του ανάγκης, επιθυμεί συνειδητά ή ασυνείδητα να την χρησιμοποιήσει ως "μέσον" και για την ικανοποίηση του "εγώ" του. Επιθυμεί να την κατακτήσει, να την κυριεύσει, να την αλώσει, ούτως ώστε αυτή να του δοθεί άνευ όρων, πέφτοντας συχνά στην αλυσιτέλεια να νομίζει, πως στην περίπτωση που καταφέρει να την κατακτήσει αυτή θα του φερθεί με τρόπο διαφορετικό, ξεχωριστό. Θα του δώσει το "κάτι παραπάνω" που φυλά για λίγους και εκλεκτούς.
Για μερικά λεπτά της ώρας , ο πελάτης εκπορθεί σαρκικά το μέσον και εκτονώνει την γενετήσια ορμή του. Πλήρως όμως εκτονώνεται μόνον όταν η κοπέλα έχει γίνει μέσον ικανοποίησης και του "εγώ" του. Όταν έχει κατορθώσει να τον πείσει ότι του έδωσε όσα περισσότερα μπορούσε. Όταν έχει καταφέρει να του δημιουργήσει την εντύπωση ότι γι΄αυτήν η επαφή τους ήταν κάτι το ξεχωριστό. Όταν του έχει θρέψει την ανδρική ματαιοδοξία του.

Καθώς ντυνόμουν για να φύγω, μου ήρθαν στο μυαλό τα παρακάτω λόγια του Μαξ Βέμπερ:

"Το μέσον κρίνεται ως κατάλληλο ή ακατάλληλο, με μοναδικό γνώμονα το κατά πόσον πέτυχε τον σκοπό για τον οποίον επελέγη."

Σύμφωνα λοιπόν με τα παραπάνω, η Λίντα κρίνεται ως ένα από τα πλέον κατάλληλα μέσα.

Πληροφορίες Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Δεκεμβρίου 12, 2012
Όνομα κοπέλας
Λίντα
The Saint*
Τιμημένος
Εγγραφή:
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
90
Likes:
31.951
Πόντοι:
24.700
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 iuakoya, ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΑΡΟΥΧΟΣ, Jim25jim και 1 ακόμα μέλος

Σχόλια

3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
14 Δεκεμβρίου, 2012
Πως και δεν σε πετυχα......

Μεγάλο χαμόγελοΓλώσσαΜεγάλο χαμόγελοΓλώσσαΜεγάλο χαμόγελοΓλώσσα
23 Δεκεμβρίου, 2012
Εργαλειακος ορθολογισμος του Βεμπερ, εφαρμοσμενος στην θεωρητικη πουτανολογια...απλα RESPECT
23 Δεκεμβρίου, 2012
Έχει ενδιαφέρον που βάζετε το δίδυμο "μέσον - αυτοσκοπός" σε άλλη οπτική.
3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3