Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.6 79 10
Ξενοδοχεία 79855
Γενική βαθμολογία
 
6.8
Χώρος (γενικά)
 
5.0
Καθαριότητα
 
6.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
9.0
Διακριτικότητα
 
6.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
8.0
1η φορά στο Πριαμος ΙΙ (GLS). Επιλογή φθηνού δωματίου ημιδιαμονής (17) για έως 3 ώρες. Πριν μπω στο δωμάτιο, στο διάδρομο που ήμουν ακούγονται φωνές από άλλα δωματια –γουστάρω! Το δωμάτιο αρκετά έως πολύ μικρό, χωρίς ιδιαίτερη διακόσμηση. Μια πολυθρόνα (προς μικρούλα) που περιόριζε τη θέα στον καθρέπτη. Δεν με ενδιέφερε η διακόσμησηπου έχουν τα ακριβότερα θεματικά δωμάτια, αλλού είχα το μυαλό μου, 1 ωρα θα το χρησιμοποιούσα. Το μπάνιο επίσης μικρό με κάποια πολύ ελαφριά σημάδια γήρανσης σε ορισμένα σημεία. Η ντουζιέρα επίσης μικρή, δεν είχε κουρτίνα. Dispenser σαπουνιών στο νιπτήραω (ίσα που στάζει!) και άλλο ένα (καλύτερο) στη ντουζιέρα. Πετσέτες εννοείται ασφράγιστες (χοτέλι). Επιτοίχειος μεγάλος καθρέπτης, όχι πλευρικός αλλά στα πόδια του τετράγωνου κρεβατιού και με το διάδρομο να παρεμβάλλεται –άβολη θέση όπως και σε πολλά δωμάτια άλλων μαγαζιών. Παντελής ελλειψη ντουλάπας, αλλά ακόμη και ενός καλόγηρου ή κρεμάστρας. Προτείνω να βάλουν κάτω από το A/C. TV flat με πολλά γνωστά κανάλια + ραδιοφωνο + 3 κανάλια ...εκπαιδευτικά. Προσφέρουν δωρεάν 2 μπουκαλάκια εμφιαλωμένο νερό (τλφ. στη ρεσεψιον). Παρκάρισμα εύκολο (εάν μπροστά στο χοτέλι καρφώνεσαι!!!). Στη ρεσεψιόν ευγενής κοπελίτσα με το ασσορτί ντεκολτέ και μόνιμο χαμόγελο (όλο? νόημα?) Φευγοντας ήταν ένας ευγενικός κύριος που με ενημέρωσε ότι τα ακόμη φθηνότερα δωμάτια των 15 ευρώ εχουν ακόμη μικρότερο μπάνιο (μα, πόσο να είναι?). Η πλευρική είσοδος/έξοδος είναι διακριτικότερη (όχι ότι δεν σε παίρνουν μάτι όλες οι πολυκατοικίες δηλ.).

Παρατηρήσεις σε σύγκριση με τη στουντιακή μου εμπειρία: Νομίζω ότι τουλάχιστον στα ΚΑΛΑ στούντιο οι ξενοδοχειακές υποδομές είναι καλύτερες (και τις έχεις με 50 ίσως και με 40 ευρώ μαζί με την κυρίως υπηρεσία για την οποία πηγαίνεις). Ίσως στα ακριβότερα δωμάτια των ξενοδοχείων να βρίσκει κανείς τέτοιες όπως αυτές στα στούντιο. Επίσης, στα στούντιο οι υποδομές και παροχές είναι καταλληλότερες για την περίσταση, στα χοτέλια πρέπει να τις κουβαλήσει μαζί ο πελάτης ή/και η κοπέλα! (Betadine, Hexalen, οινόπνευμα, υγρομάντηλα, χαρτομάντηλα, κτλ.). Αυτό μπορεί να επηρεάσει την ποιότητα της συνεύρεσης. Ίσως τα δωμάτια ημιδιαμονής πρέπει να έχουν και τον ειδικότερο εξοπλισμό (όχι τον γενικό ξενοδοχειακό) –το έχω ξαναγράψει στην 1η μου ξενοδοχειακή κριτική.
ICCAROS
Σπουδαίος
Εγγραφή:
20 Δεκ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
200
Likes:
1.165
Πόντοι:
2.310
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού