Λεπτομέρειες αξιολόγησης

8.0 9 10
Ξενοδοχεία 22141
Γενική βαθμολογία
 
8.4
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
8.0
Διακριτικότητα
 
9.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
9.0
Γνωρίζοντας ότι μετά από έξοδο στην γειτονιά με παλιούς συμμαθητές, (έχω αναφέρει κατ'επανάληψη ότι είμαι Κυψελιώτης) θα υπήρχαν πολλά αδιάκριτα μάτια προτίμησα να επιλέξω το συγκεκριμένο ξενοδοχείο έναντι αυτού στην Πλ. Αμερικής.
Συνολικά για το ξενοδοχείο μπορώ να παραθέσω τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:
i. Βρίσκεται μέσα σε γειτονιά, κοντά όμως σε κεντρική οδική αρτηρία (1 τετράγωνο από την Πατησίων). Είναι δηλαδή σε σημείο που ακόμα και αν είσαι κάτοικος της ευρύτερης περιοχής μπορείς να καταφέρεις να τρυπώσεις απαρατήρητος.
ii. Η εγγύτητα στην Πατησίων & την Πλ. Αμερικής προσφέρει προσφέρει καλή πρόσβαση με τα μέσα μαζικής μεταφοράς, τους πεζούς και τους κατόχους δικύκλων. Όσοι επιλέξουν ΙΧ τους προτείνω να χρησιμοποιήσουν κάποιο χώρο στάθμευσης για την δική τους ψυχική ηρεμία.
iii. Η γειτονιά κατοικείται από πολλούς μετανάστες (νόμιμους & παράνομους), γεγονός που για κάποιους είναι μειονέκτημα. Λόγω της διαμονής μου στην Μέση Ανατολή για λόγους εργασίας έχω εξοικειωθεί αρκετά.
iv. Η εξωτερική εμφάνιση του ξενοδοχείου σε προδιαθέτει θετικά ως προς τον χώρο. Παράλληλα, το γεγονός πως πρέπει να χτυπήσεις κουδούνι και να σου ανοίξει ο receptionist σου δίνει μεγάλη αίσθηση ασφάλειας.
v. O receptionist ήταν ευγενέστατος και με τον τ΄ρπο του δείχνει να καταννοεί τι είδους πελάτες συντηρούν το ξενοδοχείο.

Σε ότι αφορά το δωμάτιο πρέπει να αναφέρω τα ακόλουθα:
1. Ο χώρος (δωμάτιο & μπάνιο) ήταν πεντακάθαρος. Υπήρχαν αρκετές καθαρές πετσέτες, σαπουνάκια και αφρόλουτρα προς χρήση.
2. Η διαρύθμιση και το ντεκόρ του χώρου σου δίνουν μια αρκετά business αίσθηση, η αποία εμένα με προδιάθεσε θετικά για την παραμονή μου. Ιδιαίτερα θετική εντύπωση μου έκανε ότι ο τοίχος ανάμεσα στο δωμάτιο και την τουαλέτα ήταν με πάσο και τζαμαρία.
3. Η λειτουργία του κλιματισμού ήταν αρκετά ικανοποιητική και αδιαληπτη.
4. Η ηχομόνωση είναι ένα από τα θέματα που δεν έλεγξα μιας και ήμουν μόνος στον όροφο. Από τον δρόμο, πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα μια και τα κουφώματα διέθεταν διπλά τζάμια.

Συνολικά μπορώ να πώ πως έμεινα πολύ ικανοποιημένος και με την τιμή της ημιπαραμονής (έμεινα 4 ώρες περιπου) στα 20 ευρώπουλα προβλέπω να γίνεται στανταράκι στην περιοχή.
draxan04
Ανώτερος
Εγγραφή:
25 Ιαν 2006
Μηνύματα:
Κριτικές:
55
Likes:
898
Πόντοι:
6.810
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού