Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.2 45 10
Ξενοδοχεία 66511
Γενική βαθμολογία
 
8.0
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
9.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
9.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο το χρησιμοποιώ για πάνω από μια δεκαετία. Είναι για εμένα η εύκολη επιλογή για κάποιους πολύ προφανής λόγους, όπως:
-Βρίσκεται σε καλό σημείο στο κέντρο της πόλης.
-Έχει σχετικά καλή πρόσβαση με τα μέσα μεταφοράς, ενώ παράλληλα μπορεί να συνδυαστεί πολύ άνετα και με την έξοδο σας στην ευρύτερη περιοχή.
-Τις ώρες και τις μέρες που το χρησιμοποιώ - κατά κυριο λογο μεσημεριανές και απογευματινές ώρες των καθημερινών - έχει ελάχιστη έως και μηδενική αναμονή και λόγω του γεγονότος ότι η είσοδος του βρίσκεται στην Τσιμισκή και όχι επί της Χ. Τρικούπη του δίνει κάποια - σχετικά καλή κατά την γνώμη μου - διακριτικότητα.

Από την άλλη πλευρά όσοι θα ήθελαν να το προτιμήσουν και κινούνται με ΕΙΧ θα έχουν κάποια θέματα με το parking στην περιοχή. Επίσης κάποια Σαββατόβραδα - κυρίως του χειμώνα - υπάρχει αρκετή αναμονή και η καλύτερη λύση είναι η ύπαρξη κάποιας κράτησης εκ των προτέρων.

Στην χθεσινή μου επίσκεψη παρατήρησα μια μικρή ανακαίνιση που έχει ξεκινήσει σε κάποια δωμάτια, όπως αυτή στο δωμάτιο 5. Επίσης το ξενοδοχείο διαθέτει και wi-fi και ανανεωμένη παρουσίαση για την τηλεόραση.

Συνολικά, μπορώ να πώ πως τρέφω ιδιαίτερη συμπάθεια για τον συγκεκριμένο χώρο και το προτείνω άνετα για μικρές ημιπαραμονές. Δυστυχώς όμως δεν θα έλεγα το ίδιο και για την διανυκτέρευση, κυρίως λόγω των κοινόχροιστων τουαλετών. Μόνη εξαίρεση για το τελευταίο θέμα αποτελεί το διαμέρισμα που διαθέτει το ξενοδοχειο στην απέναντι πολυκατοικία.
draxan04
Ανώτερος
Εγγραφή:
25 Ιαν 2006
Μηνύματα:
Κριτικές:
55
Likes:
898
Πόντοι:
6.810
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
29 Μαΐου, 2012
πράγματι, πολύ βολικό. Δεν ήξερα ότι έχει wifi. Προσοχή στο κινητό σας. Μην αποθηκεύσει το δίκτυο. Το δει καμμία συμβία και καλά ξεμπεδρέματα. Λύπη
29 Μαΐου, 2012
Βρε θηρίο, την ίδια ημέρα πήγαμε.
30 Μαΐου, 2012
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

@heimweh_64 ευτυχώς που δεν έχω κάποια γιναίκα να με ελέγχει! Το wi-fiείναι φρέσκο φρούτο στο μαγαζί
17 Οκτωβρίου, 2012
το δωματιο στην απεναντι πολυκατοικια για να το κλεισεις πρεπει να μπεις στη ρεσεψιον?
4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4