Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.0 28 10
Ξενοδοχεία 42001
Γενική βαθμολογία
 
4.2
Χώρος (γενικά)
 
4.0
Καθαριότητα
 
4.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
1.0
Διακριτικότητα
 
8.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
4.0
Δεν διάβασα ο ηλίθιος αυτά που έχουν γράψει οι φίλοι στο site και πως την είδα έτσι και πήγαμε, λόγω του ότι η Καλογρέζα δεν έχει κάτι. Ερχόμουν από Κύμης, Πλαπούτα δεξιά, Αγίου Κωνσταντίνου και μετά το τούνελ και τη Sony δεξιά, δεξιά στο 2ο στενό και το βρίσκεις στο αριστερό σου χέρι φάτσα από το σχολείο. Λίγο μπέρδεμα, χαθήκαμε αλλά εντάξει. Το παρκάρισμα ήταν εύκολο, ακριβώς απέξω από το ξενοδοχείο, λόγω και καθημερινής, βρήκαμε εύκολα. Παντού σπίτια όμως, το σχολείο τέζα, η παντρεμένη συνοδός με ξενέρωσε. Τέλος πάντων, μπήκαμε, δεν είχε κίνηση φαίνεται λόγω ώρας. Ο ρεσεψιόν όχι απλά βαριότανε, δεν ρώτησε ούτε το απολύτως βασικό. Κλειδάκι και κοντρόλ, 3ος όροφος.
Εδώ αρχίζουν το γέλια...

Τα (+) πρώτα.
Καθαρό δωμάτιο, καθαρά λευκά σεντόνια, ξύλινο πάτωμα, περιποιημένο – σφουγγαρισμένο μπάνιο, ζεστό νερό και μια έξυπνη κατασκευή στη ντουζιέρα σαν πλεξιγκλας για να μη πλημμυρίζει ο τόπος.
Το δωμάτιο είχε καθρέφτη και (ευτυχώς) μετά το απλό τεστ αποδείχτηκε απλός και όχι αμφίδρομος.

Τα (-) μετά.
Πετσέτες χύμα κρεμασμένες, οι οποίες ευωδίαζαν τσιγάρο
Σαπούνι – έτυχε και το είχαν ξεχάσει
Το δωμάτιο ήταν τόσο πολύ μικρό (δεν γνωρίζω αν με επιπλέον κόστος υπάρχει κάτι πιο ευρύχωρο) σε σημείο που δεν υπάρχει ούτε καρέκλα να αφήσεις τα ρούχα, ακόμα και να πας από τη μια άκρη στην άλλη κουτουλάς
Η ντουλάπα, εντάξει παιδιά πάμε στο επόμενο ανέκδοτο θεωρώ στοιχειώδες να την καθαρίζουν αραιά και που.
Θέρμανση – ψύξη κεντρική και λόγω της ημέρας ευτυχώς δεν είχε περίεργες θερμοκρασίες, το κλιματιστικό κλειστό.
Τα σεντόνια ΟΚ ήταν καθαρά αλλά ρε παιδιά τσιγαρίλα...Θα το καταλάβαινα αν υπήρχε κίνηση, αν ήταν βράδυ, δεν ξέρω, η τσιγαρίλα ήταν παντού σε σημείο που αναρωτιέμαι αν ανοίγουν καθόλου τα παράθυρα όταν το καθαρίζουν ή εν πάση περιπτώσει αν στο πλύσιμο των σεντονιών βάζουν απορρυπαντικό.
Μέσα σε όλη τη φασαρία το τελευταίο που με χάλασε ήταν η τηλεόραση, σφηνωμένη στο ταβάνι μεταξύ δύο τοίχων.
Ηχομόνωση σχετική
Θερμομόνωση ανύπαρκτη.
Και κάπου εδώ υποπέσαμε στο ολέθριο σφάλμα των 2.5 ή και λίγο παραπάνω (όχι όμως 3 σε καμία περίπτωση) ωρών. Τηλέφωνο από τη ρεσεψιόν να μας ενημερώσει ότι υπερβήκαμε ώρα και κόμιστρο. Gdansk!!!Εμμμμ

Κατεβήκαμε, προέτρεψα την κυρία να φύγει. Ο ρεσεψιόν με ύφος «μόλις γάμησες τη γάτα του μπατζανάκη μου» μου ζήτησε 50€ γιατί έκατσα περισσότερο από το όριο. Παιδιά στην αρχή ψάρωσα, το ομολογώ και έβγαλα να του τα δώσω. Money Mouth

Στιγμιαία βρήκα τα λογικά μου, ρε πούστη είπα μέσα μου δεν τα βρίσκω στο δρόμο, του είπα ότι δουλεύω στο ΣΔΟΕ και θα του έδινα τα 50 με χαρτάκι.

Παύση δευτερολέπτων.

Ως δια μαγείας η τιμή με το χαρτάκι κατέβηκε στα 30€ και τέλος πάντων «έγινε παραξήγηση»... Του έδωσα τα 30€, άνευ χαρτιού και έφυγα δίχως άλλη κουβέντα.

Τα σχόλια δικά σας...


ΥΓ!! Διάβασα κατόπιν τα των φίλων, ας πρόσεχα
Νέο Μέλος
Εγγραφή:
28 Σεπ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
20
Likes:
15
Πόντοι:
10
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 kwstakis_hellas

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού