Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.7 49 10
Τσόντες 123486
Γενική βαθμολογία
 
3.8
Γυναίκες πορνοστάρ
 
7.0
Άνδρες πορνοστάρ
 
4.0
Σενάριο/Σκηνοθεσία
 
1.0
Ποιότητα εικόνας/ήχου
 
3.0
Γενική βαθμολογία
 
4.0
Λοιπόν κατά βάση συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, γι' αυτό θα προσπαθήσω να αναπτύξω την κριτική μου με μια διαφορετική προσέγγιση.
Πριν όμως από αυτό, θέλω να σημειώσω ότι η τσόντα είχε προοπτικές.
Και η Τζούλια μετράει σαν εμφάνιση και οι μαύροι προικισμένοι.
Το θέμα είναι πως το όλο concept των 36 και κάτι λεπτών, αμαυρώνεται από μια κάκιστη, απαράδεκτη και ελεεινή σκηνοθεσία. Αν κάποιος προσθέσει και τα απαράδεκτα πλάνα και το άθλιο μοντάζ έχει τη συνταγή της καταστροφής για μια τσόντα που οποιοσδήποτε άλλος, ακόμα και ένας από εμάς θα την γύριζε καλύτερα. Νομίζω ότι όλοι το παραδέχονται, ότι αυτό φταίει στην τελική.
Πως? Έχουμε Τζούλια και 2 μαύρους, εκρηκτικό μείγμα. Και έχουμε κομμένες και ραμένες σκηνές, άστοχα μοντάζ και λήψεις. Με αποτέλεσμα ένα χάλι. Για μένα δεν φταίει η Τζούλια ή οι μαύροι αλλά ο Σιρίνας.
Σόρυ φίλε, είχες δείξει καλά δείγματα με κάποιες προηγούμενες ταινίες, αλλά αν πας να βγάλεις από τη μύγα ξύγκι σε περίοδο κρίσης, την πάτησες. Ο Έλληνας πλέον δεν σηκώνει κοροιδίες.
Να ρωτήσω, αρνείται κανείς ότι αν αυτή η τσόντα, με το ίδιο σκηνικό, τους ίδιους πρωταγωνιστές, ακόμα και τις ίδιες ατάκες, αν είχε γυριστεί λιιιίγο διαφορετικά, θα ήταν καλή?
Αλλά μου φαίνεται ότι πάλι κόπηκαν τα μισά πλάνα για να εμφανιστούν στο μέλλον ώς μπόνους σε κάποιο DVD. Ναι, δεν μου το βγάζετε από το μυαλό ότι σε λίγο καιρό θα βγει DVD με την Τζούλια να τον παίρνει από κώλο, κομμένη σκηνή και καλά. Για αυτό λοιπόν και ο τίτλος fail από Sirina, γι αυτό και όλοι μας εξοργιστήκαμε. Γιατί υποτιμούν τη νοημοσύνη μας.......
Akelon
Μέλος
Εγγραφή:
18 Φεβ 2008
Μηνύματα:
Κριτικές:
18
Likes:
9
Πόντοι:
10
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού