Νέα

Συνδεση Κινητου με Laptop μεσω bluetooth

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα francesco
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Ξερεις κανεις πως συνδεουμε ενα κινητο με ενα Laptop υπολογιστη
μεσω bluetooth  χωρις την χρηση καλωδιου USB!!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
να το συνδεσεις για ποιον λογο?
για να ανταλαξεις αρχεια???
 
OP
OP
F

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
να το συνδεσεις για ποιον λογο?
για να ανταλαξεις αρχεια???
Οχι, για να περασω καποιες εικονες στο facebook και δεν εχω USB και μου χουν πει οτι γινεται αν ενεργοποιησουμε τα bluetooth του υπολογιστη αλλα δεν ξερω που ναι αυτα!!!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οχι, για να περασω καποιες εικονες στο facebook και δεν εχω USB και μου χουν πει οτι γινεται αν ενεργοποιησουμε τα bluetooth του υπολογιστη αλλα δεν ξερω που ναι αυτα!!!

Λογικά το κινητό σου έχει έρθει με ένα cd που περιέχει την πλατφόρμα σύνδεσης με το κομπιουτερ...
Εγκαθιστάς το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου, ενεργοποιείς το μπλουτουθ στο κινητο και ενεργοποιείς το πρόγραμμα στο pc...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
κοντρολ πανελ...........και blueooth devises!!! receive file kai search apo to kinito sou na to vrei......
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Λογικά το κινητό σου έχει έρθει με ένα cd που περιέχει την πλατφόρμα σύνδεσης με το κομπιουτερ...
Εγκαθιστάς το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου, ενεργοποιείς το μπλουτουθ στο κινητο και ενεργοποιείς το πρόγραμμα στο pc...
για συνδεση μεσω μπλουτουθ δεν θελει σιντι!!!!μονο αν παιζει usb!!!
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Αν το laptop σου έχει ενσωματομένο BT radio θα ενεργοποιείται αυτόματα με το Wi-Fi (έτσι γίνεται στα περισσότερα), διαφορετικά πρέπει να πάρεις ένα USB BT adapter. Με το που το συνδέσεις και μπουν οιdrivers στο taskbar θα βγει το μπλε εικονίδιο του BT. Από κει και έχωντας ενεργό το ΒΤ του κινητού θα κάνεις pairing τις 2 συσκευές. Όταν γίνει αυτό θα μπορείς να στείλεις αρχεία από τη μια συσκευή στην άλλη.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
εγω στο λαπτοπ εχω στο control panel -----> Bluetooth devises και απο κει εχει καποιες ρυθμισεις που αν παιξεις λιγο θα τις βρεις και θα συνδεσεις το κινητο σου και θα ανταλασεις απο το κιν στο λαπτοπ και αντιστροφα!!
για να κανεις εγκατασταση driver κανεις στην περιπτωση που συνδεεις το κιν σου μεσω καλωδιου usb !! αυτα!
 
OP
OP
F

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
εγω στο λαπτοπ εχω στο control panel -----> Bluetooth devises και απο κει εχει καποιες ρυθμισεις που αν παιξεις λιγο θα τις βρεις και θα συνδεσεις το κινητο σου και θα ανταλασεις απο το κιν στο λαπτοπ και αντιστροφα!!
για να κανεις εγκατασταση driver κανεις στην περιπτωση που συνδεεις το κιν σου μεσω καλωδιου usb !! αυτα!

Eυχαριστω φιλε, να σαι καλα!!
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.654
Κριτικές
61
Like
39.961
Πόντοι
22.785
:happy: :happy:
Έχει κάποιος κύριος κάποια εμπειρία για το συγκεκριμένο bloutouthe ??

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom