Νέα

Οικολόγοι Πράσινοι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 338
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ποια ΜΜΕ προωθούν τους Οικολόγους? Συγκεκριμένα...
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
43
Like
1.692
Πόντοι
3.425
Ενώ βέβαια τα άλλα κόμματα τηρούν τα συμβόλαια με το ΛΑΟ. Κάνουν κάθαρση, αυτοκάθαρση, και όλο παίρνουν καθαρτικά και το σκατό δεν βγαίνει. Αν κι αυτοί είναι μια από τα ίδια, που πολύ το φοβάμαι, όπως παλιότερα που είχαν μπει στη Βουλή οι τελικά ανύπαρκτοι Οικολόγοι Εναλλακτικοί, θα αποδειχτεί στην πορεία.

 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Ποια ΜΜΕ προωθούν τους Οικολόγους? Συγκεκριμένα...

Δεν ενημερώνονται όλοι από το bourdela για την επικαιρότητα και την πολιτική.

Ο Τρεμόπουλος έχει προσκληθεί σε πολλά πάνελ μεγάλων καναλιών...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ενώ βέβαια τα άλλα κόμματα τηρούν τα συμβόλαια με το ΛΑΟ. Κάνουν κάθαρση, αυτοκάθαρση, και όλο παίρνουν καθαρτικά και το σκατό δεν βγαίνει. Αν κι αυτοί είναι μια από τα ίδια, που πολύ το φοβάμαι, όπως παλιότερα που είχαν μπει στη Βουλή οι τελικά ανύπαρκτοι Οικολόγοι Εναλλακτικοί, θα αποδειχτεί στην πορεία.
Παρακολουθώ τα πολιτικά topics και δε μπορώ να καταλάβω την καθημερινή κλαψομουνίαση - πραγματικά. :headbang:

Γιατί αυτοί να είναι διαφορετικοί από μας δηλ? :think: Σουηδοί είναι? Αφού όλοι μας κοιτάμε πως θα κλέψουμε το κράτος (δηλ ουσιαστικά όλο το κοινωνικό σύνολο) κάνοντας ιδιαίτερα κλπ - αυτοί από που κι ως που θα ήταν καλύτεροι?

Την οικογένειά τους & τα παιδιά τους κοιτάζουν όπως όλοι μας. Ο γιος του ταχυδρόμου (καθώς και όλοι οι άλλοι πριν απ΄ αυτόν όπως και οι άλλοι που θα ακολουθήσουν), πιστεύετε ότι κάνουν λειτούργημα? :think:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Δεν ενημερώνονται όλοι από το bourdela για την επικαιρότητα και την πολιτική.

Ο Τρεμόπουλος έχει προσκληθεί σε πολλά πάνελ μεγάλων καναλιών...
Εγώ προσωπικά δεν τον έχω δει σε κανένα πάνελ. Εσύ που τον είδες, για πες. Όχι τίποτ' άλλο, αλλά είναι γενική πεποίθηση ότι γενικώς δεν έχουν εμφανισθεί να εξηγήσουν τις θέσεις τους.
 

Keyser Soze

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
310
Like
0
Πόντοι
1
Παρακολουθώ τα πολιτικά topics όσο μπορώ και δε μπορώ να καταλάβω την καθημερινή κλαψομουνίαση - πραγματικά. :headbang:

Γιατί αυτοί να είναι διαφορετικοί από μας δηλ? :think: Σουηδοί είναι? Αφού όλοι μας κοιτάμε πως θα κλέψουμε το κράτος (δηλ ουσιαστικά όλο το κοινωνικό σύνολο) κάνοντας ιδιαίτερα κλπ - αυτοί από που κι ως που θα ήταν καλύτεροι?

:thumbsup:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Εγώ προσωπικά δεν τον έχω δει σε κανένα πάνελ. Εσύ που τον είδες, για πες. Όχι τίποτ' άλλο, αλλά είναι γενική πεποίθηση ότι γενικώς δεν έχουν εμφανισθεί να εξηγήσουν τις θέσεις τους.

Ο Τρεμόπουλος και στον Χατζηνικολάου και στον Πρετεντέρη έχει παίξει, και επανειλημένως τον έχω δει σε κανάλια της θεσαλονίκης.
Μην ξεχνάμε και τις πρωινές ενημερωτικές εκπομπές  :jerking: που τις παρακολουθεί πολύς κόσμος.
Όσο για τις θέσεις τους, γενικά κι αόριστα πράγματα.
Το σλόγκαν τους, είναι βάζουμε τη λέξη "πράσινο" μπροστά απ' όλα και είμαστε κομπλέ.
Πράσινη ανάπτυξη, πράσινη οικονομία, πράσινη παιδεία.
Μόνο για πράσινη μαλακία δεν έχουν μιλήσει ακόμα...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Χατζηνικολάου δεν έχω δει ποτέ (βλέπω στις 9 τη Μαρία Χούκλη στη ΝΕΤ), αλλά ούτε και στον Πρετεντέρη τον έχω πετύχει. Ούτε ξέρω πως είναι φατσικά... :rolleyes:

Δεκτόν πάντως, OK...
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.125
Κριτικές
3
Like
1.293
Πόντοι
566
... μάλλον πρόκειται για κόμμα της πλάκας, το οποίο κάποιοι το στηρίζουν προκειμένου να πληγεί ο δικομματισμός.....για να δουμε :hmm:
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
43
Like
1.692
Πόντοι
3.425
Δηλαδή Pristine δεν κατάλαβα τι προτείνεις; Αφού όλοι είναι του συναφιού και ο γιος του ταχυδρόμου και ο γιός του κρεοπώλη και ο γιος του πολιτικού και ο γιος του οποιουδήποτε...

Να ψηφίσουμε κάτι; Να απόσχουμε; Να κολυμπήσουμε κι άλλο στα σκατά; Να κάνουμε μακροβούτι;
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
649
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Για πείτε καμιά άλλη ενναλακτική για να ψηφίσει ο κόσμος καμάρια μου;

ΛΑΟΣ  :crazy:     ΔΡΑΣΗ  :2funny:     Κυνηγούς   *P

Και ο ΣΥΡΙΖΑ μόλις βγήκε ο Τσίπρας 17% έφτασε και τώρα είναι στο 4 όταν κατάλαβε ο κόσμος τι φελός είναι

Και ο Γιωργάκης μόλις άλλαξε τον Σημίτη τα ποσοστά εκτοξέυτηκαν μέχρι να κάνει την πρώτη του δήλωση

Ο Σαμαράς, Ο Αβραμόπουλος με τις πίπες που κάναν για κόματα τι ποσοστά έφτασαν ;

Βγήκε μια δημοσκόπηση που εκφράζει απελπισία και το δέσατε αμέσως ότι θα βγει τρίτο κομμά;

Μακάρι, αλλά είναι μέχρι να αρχίσουν να μιλάνε κι αυτοί
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Δηλαδή Pristine δεν κατάλαβα τι προτείνεις; Αφού όλοι είναι του συναφιού και ο γιος του ταχυδρόμου και ο γιός του κρεοπώλη και ο γιος του πολιτικού και ο γιος του οποιουδήποτε...

Να ψηφίσουμε κάτι; Να απόσχουμε; Να κολυμπήσουμε κι άλλο στα σκατά; Να κάνουμε μακροβούτι;
Ο καθένας μπορεί να κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός. Εγώ προσωπικά έχω πάει λίγες φορές να ψηφίσω.

Για το καθημερινό αχ-βαχ έκανα το σχόλιο (μας κλέβουνε οι αλήτες κλπ και Κυριακή πρωΐ δαγκωτό όλοι). Σ΄ αυτό, διαφωνείς?
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
43
Like
1.692
Πόντοι
3.425
Ο καθένας μπορεί να κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός. Εγώ προσωπικά έχω πάει λίγες φορές να ψηφίσω.

Για το καθημερινό αχ-βαχ έκανα το σχόλιο (μας κλέβουνε οι αλήτες κλπ και Κυριακή πρωΐ δαγκωτό όλοι). Σ΄ αυτό, διαφωνείς?

Σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω.
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Χατζηνικολάου δεν έχω δει ποτέ (βλέπω στις 9 τη Μαρία Χούκλη στη ΝΕΤ), αλλά ούτε και στον Πρετεντέρη τον έχω πετύχει. Ούτε ξέρω πως είναι φατσικά... :rolleyes:

Δεκτόν πάντως, OK...

Καλά κάνεις και δεν τους βλέπεις  ;)
Αλλά υπάρχει πολύς κόσμος που και τους βλέπει, και τους έχει και σε εκτίμηση, δυστυχώς...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω.
Χαίρομαι - να ρωτήσω κι εγώ κάτι σε σχέση με το αρχικό μου σχόλιο. Πως είναι δυνατόν οι επόμενοι (γάμα το παρελθόν), να είναι καλύτεροι τη στιγμή που οι λαοί έχουν πάντα τους ηγέτες που τους ταιριάζουν?

Εκτός αν δε θέλουμε να το πιστέψουμε αυτό. Η διαφθορά είναι παγκόσμιο φαινόμενο, απλά ανάλογα με την κουλτούρα των λαών - αλλού εμφανίζεται περισσότερο και αλλού λιγότερο.

Για παράδειγμα, το αντάρτικο πόλης της δεκατίας του 70 στην Ευρώπη (βλέπε Ερυθρές Ταξιαρχίες κλπ), ήταν μια φυσική αντίδραση στους διεφθαρμένους πολιτικούς - με μεγάλο μάλιστα κοινωνικό έρεισμα.
 

kreon

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2008
Μηνύματα
56
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Μην μιλάμε για το 70 πια!!! τέλος η προγονοπληξία και το παρελθόν. Θα φτάσουμε στον Βελουχιώτη και τον ζέρβα με αυτό το τρόπο...μπορεί και τον Καραισκάκη ή τον Περικλή!ντιμος άνθρωπος
Το οτι ο κόσμος ανεβάζει το κάθε μπαλόνι σε λίγες δημοσκοπήσεις δείχνει την κοινή μας απόγνωση. Κανένας δεν είναι ευχαριστημένος και κρέμεται απο κάθε διάτοντα αστέρα για να ελπίζει κάπου ή απλά να αντιδράσει.
Προσωπικά πιστεύω οτι η μόνη λύση είναι η μη πράξη!
Ίσως είμαι λίγο της φιλοσοφίας του Γκάντι,αλλά ενάντια σε μια σήψη τέτοιου μεγέθους η μόνη αντίδραση είναι η αποχή.
Ο απεγνωσμένος πολίτης αυτής της χώρας πήγε με τον φελλό τον τσίπρα με το που εμφανίστηκε!
Φανταστείτε τι θα γίνει όταν όλοι οι μετανάστες που γεννήθηκαν ελλάδα και τώρα είναι άνθρωποι χωρίς ταυτότητα (στα χαρτιά αλβανοί ή νιγηριανοί αλλά δεν ξέρουν καν την γλώσσα τους, γνωρίζω προσωπικά πολλά παιδιά 16 και κάτω), θα πάρουν δικαίωμα ψήφου!
Θα αρκεί ένας οποιοσδήποτε έξυπνος και επικοινωνιακός τύπος να ανέλθει στην εξουσία. Αρκεί να πεί 2 αλήθειες και να μην στήσει το παζάρι των ηλιθίων της δεξιάς ή αριστεράς ή σοσιαλδεξιοαριστεράς...
Έτσι βγήκε και ο Χίτλερ ή ο Μουσσολίνι.
Από την απόγνωση...
 

Επισκέπτης
Για παράδειγμα, το αντάρτικο πόλης της δεκατίας του 70 στην Ευρώπη (βλέπε Ερυθρές Ταξιαρχίες κλπ), ήταν μια φυσική αντίδραση στους διεφθαρμένους πολιτικούς - με μεγάλο μάλιστα κοινωνικό έρεισμα.
Αρα,σημερα στην Ελλαδα ειμαστε στα προθυρα οχι ανταρτικου αλα Brigate Rosse και Prima Linea,αλλα για πολυ πιο δυναμικες και μαζικες φασεις,για νεο '46-'49 και βαλε...

Δεν νομιζω,αλλα παλι και η 6/12/2008 ξημερωσε μια χαρα...
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
649
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
...
Φανταστείτε τι θα γίνει όταν όλοι οι μετανάστες που γεννήθηκαν ελλάδα και τώρα είναι άνθρωποι χωρίς ταυτότητα ... θα πάρουν δικαίωμα ψήφου!
...

Τι θα γίνει δηλαδή;
Στη χειρότερη τίποτα
Στη καλύτερη να βγει κάνας Ομπάμιας για πρωθυπουργός της Ψωροκώσταινας  :rockon:

Και εδώ είχαμε αντάρτικο πόλης με κοινωνική συμπάθεια την ίδια εποχή και ήμαστε από τους λίγους που έχουμε ακόμα
:blowup:   
:uzi:  :police:
 

perineo

Μέγας
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
762
Κριτικές
13
Like
156
Πόντοι
4.445
ρε παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω ποιοι είναι οι ηγέτες των πρασίνων.Μήπως υπάρχει καμιά φωτό να ανεβάσετε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom