Νέα

Android browser

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiss-my-feet
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15
  • Εμφανίσεις 571
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
στο κινητο το πιό πιθανον να χρησιμοποιείτε όλοι chrome . εχω μιά προταση που χρησιμοποιω εδω και καιρο και λεγεται apus browser.
υπαρχει στο app store.
εχει μια λειτουργία που δεν εχω δει σε άλλον.
εχει μενου privacy sites που ανοιγει μόνο με κωδικό ή με γράμμα που το κάνεις με το δαχτυλο δεν ξςερω πως λεγεται.
ανοιγεις μια ιστοσελίδα καλή ωρα σαν αυτην και στο μενού επιλεγεις add to privacy.
Oσα και να βάλεις εκει ανοίγουν μόνο με κωδικό η δάχυτλο :buck2:
:buck2::buck2:
για να είναι ασφαλή από αδιάκριτα ματια.
επίσης πολύ καλή επιλογή -χωρις ομως να έχει αυτήν την λειτουργία- είναι και ο firefox-focus.
μόνιμη λειτουργία ανωνυμης περιήγησης.
τώρα το κατά πόσο είναι ανώνυμη η ανώνυμη περιήγηση συζητιέται.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.170
Like
1.048
Πόντοι
216
Για android δεν το έχω ψάξει, αλλά σε pc, linux κτλ, υπάρχει extension στον chrome να ανοίγει γενικά ο browser μόνο με κωδικό. Θα δω και τον apus μιας και το είπες.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.507
Πόντοι
2.256
Τον γρηγορότερο και πιο ελαφρύ που έχω δοκιμάσει (και τρέχω πλέον) σε Android είναι ο Kiwi. Πριν από αυτόν είχα για αρκετά χρόνια τον Brave. Και πάντα τρέχω VPN από κάτω...
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306

CumAndRescueMe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2023
Μηνύματα
20
Κριτικές
13
Like
886
Πόντοι
990
Tor Browser μόνο... για τους σκληρούς χύστες του σάιτ
 
OP
OP
kiss-my-feet

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
opera= vivaldi=brave=chromium=edge= chrome χρησιμοποιούν την ίδια μηχανη. τα μπιχλιμπίδια αλλάζουν
εντελώς ενημερωικά.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.507
Πόντοι
2.256
opera= vivaldi=brave=chromium=edge= chrome χρησιμοποιούν την ίδια μηχανη. τα μπιχλιμπίδια αλλάζουν
εντελώς ενημερωικά.
Nαι, αλλά το επίπεδο ιδιωτικότητας του χρήστη ποικίλλει από τον έναν στον άλλο. Κάποιοι είναι πιο hardened.
 
OP
OP
kiss-my-feet

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
ολοι οι browser υπόσχονται "ιδιωτικότητα" . αλλα αν η μηχανη αναζητησης ειναι google αυτο παει περιπατο . καντε ενα απλο πειραμα. καντε για μισδη ώρα αναζητηση κάτι συγκεκριμενο. πχ ρολόγια. μπειτε μετά στο φβ και ολες οι χορηγούμενες διαφημίσεις θα ναι ρολογια.
αν η μηχανη αναζητησης ειναι άλλη πχ duckduckgo που είναι και η προεπιλεγμενη του firefox αυτο δεν ισχυει το εχω δοκιμάσει.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846
ολοι οι browser υπόσχονται "ιδιωτικότητα" . αλλα αν η μηχανη αναζητησης ειναι google αυτο παει περιπατο . καντε ενα απλο πειραμα. καντε για μισδη ώρα αναζητηση κάτι συγκεκριμενο. πχ ρολόγια. μπειτε μετά στο φβ και ολες οι χορηγούμενες διαφημίσεις θα ναι ρολογια.
αν η μηχανη αναζητησης ειναι άλλη πχ duckduckgo που είναι και η προεπιλεγμενη του firefox αυτο δεν ισχυει το εχω δοκιμάσει.
Άρα τι θες να πεις;
Ότι η Google δίνει πληροφορίες στο Facebook;
 
OP
OP
kiss-my-feet

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
κατι σαν αυτο. αλληλεπιδραση. οτι αναζητω στο google το βλεπω μετα ως χορηγουμενες στο fb. το εχω δοκιμασει με πολλα προιοντα.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.507
Πόντοι
2.256
ολοι οι browser υπόσχονται "ιδιωτικότητα" . αλλα αν η μηχανη αναζητησης ειναι google αυτο παει περιπατο . καντε ενα απλο πειραμα. καντε για μισδη ώρα αναζητηση κάτι συγκεκριμενο. πχ ρολόγια. μπειτε μετά στο φβ και ολες οι χορηγούμενες διαφημίσεις θα ναι ρολογια.
αν η μηχανη αναζητησης ειναι άλλη πχ duckduckgo που είναι και η προεπιλεγμενη του firefox αυτο δεν ισχυει το εχω δοκιμάσει.
Μα είναι αυτονόητο ότι δεν ψάχνουμε ποτέ με Google αν θάλουμε ιδιωτικότητα. Πάντα με DuckDuckGo ή SearXNG. Και βαδίζουμε σε μονόδρομο για όσο το δυνατόν περισσότερο deGoogling και deMicrosoft. Επίσης, αν ψάξουμε στο Google το κάνουμε πάντα μέσω VPN και έχοντας κάνει logout τόσο από τον g-mail όσο και από τον facebook/instagram λογαριασμό μας.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846
κατι σαν αυτο. αλληλεπιδραση. οτι αναζητω στο google το βλεπω μετα ως χορηγουμενες στο fb. το εχω δοκιμασει με πολλα προιοντα.
Δεν είναι σαν αυτό.
Δεν έχεις ιδέα από digital marketing, καλύτερα να μιλάς για αποκέντρωση της Αθήνας μόνο, γιατί από τεχνολογία έχεις μαύρα μεσάνυχτα.
Και που σαι: μάθε πώς δουλεύουν τα φόρουμ.
Όταν απαντάς σε κάποιον, κάνεις παράθεση στο ποστ του. Έτσι βλέπει ότι του απάντησες.
Πρώτη φορά γράφεις σε φόρουμ;
 
OP
OP
kiss-my-feet

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
Δεν είναι σαν αυτό.
Δεν έχεις ιδέα από digital marketing, καλύτερα να μιλάς για αποκέντρωση της Αθήνας μόνο, γιατί από τεχνολογία έχεις μαύρα μεσάνυχτα.
Και που σαι: μάθε πώς δουλεύουν τα φόρουμ.
Όταν απαντάς σε κάποιον, κάνεις παράθεση στο ποστ του. Έτσι βλέπει ότι του απάντησες.
Πρώτη φορά γράφεις σε φόρουμ;
εγω ξερω τι εχω δοκιμασει. και θυμαμαι να ειπα σε κανεναν τι θα γράφει και που. μπορει να μην εχω ιδέα από digital-markerting αλλά ξερω με οτι με βάση τις αναζητήσεις μου , ερχονται και οι ανάλογες χορηγούμενες διαφημίσεις στο fb.
 

tsitsigos

Σπουδαίος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2023
Μηνύματα
32
Κριτικές
24
Like
1.082
Πόντοι
2.390
ολοι οι browser υπόσχονται "ιδιωτικότητα" . αλλα αν η μηχανη αναζητησης ειναι google αυτο παει περιπατο . καντε ενα απλο πειραμα. καντε για μισδη ώρα αναζητηση κάτι συγκεκριμενο. πχ ρολόγια. μπειτε μετά στο φβ και ολες οι χορηγούμενες διαφημίσεις θα ναι ρολογια.
αν η μηχανη αναζητησης ειναι άλλη πχ duckduckgo που είναι και η προεπιλεγμενη του firefox αυτο δεν ισχυει το εχω δοκιμάσει.
Η duckduckgo εβγαλε τις τσοντες απο τα αποτελεσματα απο οσο γνωριζω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom