Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.045
Like
25.648
Πόντοι
5.506
Αυτοί που γνωρίζεις πλέον ή θα πρέπει να πάρουν στην τσέπη τους λιγότερα λεφτά ή θα πρέπει εσύ να δώσεις περισσότερα λεφτά για τα ένσημα τους.

Ούτε εγώ ξέρω για υποχρεοτικότητα αλλά να είσαι σίγουρος ότι αυτοί οι νόμοι δεν φτιάχνονται για εμένα και για εσένα αλλά για τους σουπερμαρκετάδες και τις βιομηχανίες...θα είναι υποχρεωτικό

η καλύτερα...θα βρίσκεις δουλειά αν είσαι διατεθειμένος να το κάνεις.
ξερεις ποια ειναι η μεγαλυτερη μαλακια στην ελλαδα φιλε σαουλ? ψησανε οτι αυτοι που βγαζουν 25-50Κ ειναι μεσαια ταξη......
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.022
Κριτικές
10
Like
5.316
Πόντοι
2.816
Δεν ξέρω τύπε, μπορεί και να γίνεται. Αλλά για να γίνεται υπάρχουν λαμόγια εργοδότες και ανεγκέφαλοι υπάλληλοι που το αποδέχονται.
Σίγουρα είναι λαμόγια οι εργοδότες
Αλλά και οι υπάλληλοι τόσα μπορούν να διεκδικήσουν με τα προσόντα τους...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.157
Like
21.132
Πόντοι
5.506
Δυστυχώς εν έτη 2024 γίνονται και αυτά , κατάθεση στην τράπεζα από εργοδότη για να είναι νόμιμος και επιστροφή μετρητών από τον εργαζόμενο και όλα αυτά με την ανεργία να καλπάζει
Επειδή λοιπόν όπως περιγράφεται και σε έτερο νήμα η ανεργία ΔΕΝ καλπάζει πια, οποίος αποδέχεται τέτοιες πρακτικές είναι άξιος της μοίρας του. Όπως και αν έχει καταφέρει στη ζωή του να μη μπορεί να βρει καλύτερες συνθήκες εργασίας, κοινώς να μη μπορεί να είναι απαραίτητος για κάποιον άλλο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.387
Like
11.195
Πόντοι
3.656
Δυστυχώς εν έτη 2024 γίνονται και αυτά , κατάθεση στην τράπεζα από εργοδότη για να είναι νόμιμος και επιστροφή μετρητών από τον εργαζόμενο και όλα αυτά με την ανεργία να καλπάζει
όποιος το δέχεται αυτό είναι χαζός

πες του αν έχεις @@ απέλυσε με αύριο θα έχεις εδώ τον δικηγόρο μου και την επιθεώρηση εργασίας μαζί με την καταγγελία μου.

δεν είναι τόσο απλό...
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.324
Like
44.145
Πόντοι
6.256
ξερεις ποια ειναι η μεγαλυτερη μαλακια στην ελλαδα φιλε σαουλ? ψησανε οτι αυτοι που βγαζουν 25-50Κ ειναι μεσαια ταξη......
δυστυχως δεν ειμαι μεσαια ταξη...
απεχω παρασαγγας απο αυτα τα νουμερα

ΚΥΡΙΑΚΟ αυξησε και αλλο τον κατωτατο,επανεφερε επιδομα γαμου,τεκνων,επιδομα πολυετιας γιατι δε θα βρεις την ψηφο σου στο τελος​

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.157
Like
21.132
Πόντοι
5.506
Σίγουρα είναι λαμόγια οι εργοδότες
Αλλά και οι υπάλληλοι τόσα μπορούν να διεκδικήσουν με τα προσόντα τους...
Α, γεια σου, αν δε φροντίζεις τον εαυτό σου να μπορείς να διεκδικείς περισσότερα, κάτσε και λούσου τα. Αυτό αφορά ΚΑΙ τους εργοδότες γενικότερα.
 

babis372

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2023
Μηνύματα
69
Like
195
Πόντοι
0
Οι άνθρωποι που δεν έχουν δουλέψει στη ζωή τούς καί βολεύτηκαν στο να γίνουν πολιτικοί για το καλό μας ψήφισαν όχι μόνο εξαημερη εργασία αλλά θέλουν να μας γυρίζουν σε μεσαιωνικές εποχές εργασίας όπου θα δουλεύουμε για ένα κομμάτι ψωμί και τα υπόλοιπα υπέρ τού κράτους
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.387
Like
11.195
Πόντοι
3.656
ξερεις ποια ειναι η μεγαλυτερη μαλακια στην ελλαδα φιλε σαουλ? ψησανε οτι αυτοι που βγαζουν 25-50Κ ειναι μεσαια ταξη......
ποια 25....εδώ βγάζει ο άλλος 1200 ευρώ το μήνα και νομίζει ότι έχει πιάσει την καλή.....


πριν από μερικά χρόνια ποια βουλευτής είχε πει ότι το όριο του αδύναμου πολίτη είναι τα 5Κ το χρόνο????

δηλαδή αν παίρνεις 6-7Κ θεωρείσαι οκ.......και αυτή η γαμιόλα έπαιρνε 7Κ το μήνα.....
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.157
Like
21.132
Πόντοι
5.506
ξερεις ποια ειναι η μεγαλυτερη μαλακια στην ελλαδα φιλε σαουλ? ψησανε οτι αυτοι που βγαζουν 25-50Κ ειναι μεσαια ταξη......
Αυτή τη τεράστια μαλάκια την αποδέχτηκε πρώτος πρώτος ο λαουτζίκος που πίστευε πως με 2 καλοπληρωμένους (κάποτε) μισθούς δημοσίου (ή έστω και ιδιωτικού) ανέβηκε στη μεσαία τάξη.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.045
Like
25.648
Πόντοι
5.506
δυστυχως δεν ειμαι μεσαια ταξη...
απεχω παρασαγγας απο αυτα τα νουμερα

ΚΥΡΙΑΚΟ αυξησε και αλλο τον κατωτατο,επανεφερε επιδομα γαμου,τεκνων,επιδομα πολυετιας γιατι δε θα βρεις την ψηφο σου στο τελος​

ειμαστε απο κουνια δεξιοι ομως καλε φιλε αθηναιο :grouphug:
:grouphug::grouphug::grouphug:
θα τα κανει ολα ολα ο κουλης.....αγαντα,στηριξη,υπομονη
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.324
Like
44.145
Πόντοι
6.256
ειμαστε απο κουνια δεξιοι ομως καλε φιλε αθηναιο :grouphug:
:grouphug::grouphug::grouphug:
θα τα κανει ολα ολα ο κουλης.....αγαντα,στηριξη,υπομονη
ειμαι ΔΕΞΙΟΣ απο τα γενοφασκια μου
ΟΜΩΣ δεν ειμαι μαλακας:coffee:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.157
Like
21.132
Πόντοι
5.506
δυστυχως δεν ειμαι μεσαια ταξη...
απεχω παρασαγγας απο αυτα τα νουμερα

ΚΥΡΙΑΚΟ αυξησε και αλλο τον κατωτατο,επανεφερε επιδομα γαμου,τεκνων,επιδομα πολυετιας γιατι δε θα βρεις την ψηφο σου στο τελος​

Ποτέ παντρεύτηκες και έκανες και παιδί ρε λαμόγιο και θέλεις και επίδομα;
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.045
Like
25.648
Πόντοι
5.506
Αυτή τη τεράστια μαλάκια την αποδέχτηκε πρώτος πρώτος ο λαουτζίκος που πίστευε πως με 2 καλοπληρωμένους (κάποτε) μισθούς δημοσίου (ή έστω και ιδιωτικού) ανέβηκε στη μεσαία τάξη.
να γεια σου....αμα εξαιρεσεις τον νιπλη (και ροπαο) ολι ειμαστε στην αδυναμη κοινωνια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ποτέ παντρεύτηκες και έκανες και παιδί ρε λαμόγιο και θέλεις και επίδομα;
ειχα δυο και του εδωσα το ενα για το επιδομα.....
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.324
Like
44.145
Πόντοι
6.256
Ποτέ παντρεύτηκες και έκανες και παιδί ρε λαμόγιο και θέλεις και επίδομα;
γενικο ηταν αυτο..εγω θελω πολυετια οπως παλια ας πουμε...
κοιταζω και το ΓΕΝΙΚΟ καλο δεν ειμαι Χαρτοπολεμος πχ να κλεβω και να κοιταω την παρτη μου
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: barock

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.157
Like
21.132
Πόντοι
5.506
να γεια σου....αμα εξαιρεσεις τον νιπλη (και ροπαο) ολι ειμαστε στην αδυναμη κοινωνια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ειχα δυο και του εδωσα το ενα για το επιδομα.....
Ο πρώτος ανήκει στους προνομιούχους, στέγη/σίτιση εξασφαλισμένα, ο δεύτερος στις παρυφές της σόουμπιζ. :confused:
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.022
Κριτικές
10
Like
5.316
Πόντοι
2.816
ξερεις ποια ειναι η μεγαλυτερη μαλακια στην ελλαδα φιλε σαουλ? ψησανε οτι αυτοι που βγαζουν 25-50Κ ειναι μεσαια ταξη......
Η μεγαλύτερη μαλακία τύπε είναι που αυτός που παίρνει 10Κ το χρόνο ψηφίζει το ίδιο κόμμα με αυτόν που βγάζει 50Κ

Και αυτό το κατάφερε ένας
Ο Αλέξης Τσίπρας


Όσο και να σε πονάει Ζέλικο ξέρεις ότι αυτό που λέω είναι αλήθεια...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.157
Like
21.132
Πόντοι
5.506
γενικο ηταν αυτο..εγω θελω πολυετια οπως παλια ας πουμε...
κοιταζω και το ΓΕΝΙΚΟ καλο δεν ειμαι Χαρτοπολεμος πχ να κλεβω και να κοιταω την παρτη μου
Δυστυχώς ανήκουμε στους λίγους, γι αυτό καταντήσαμε έτσι και οι πολλοί για να μην κοιταχτούνε στον καθρέφτη τους φταίνε οι Κουληδες.
 

Bambaataa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2021
Μηνύματα
179
Like
1.198
Πόντοι
201
Ωραιος τύπε, το τεμπελοσκυλίκι βαφτιστηκε "γραφω το πολιτικο συστημα στ αρχιδια μου"

Οπως η κοπάνα απο το σχολειο βαφτισθηκε "σχολική απεργια" απο το αλλο το σουργελο την Γκρετα
Το σχολείο είναι ξεπερασμένο πλέον. Με την Α.Ι. μέχρι και οι δάσκαλοι θα μείνουν άνεργοι σε λίγα χρόνια...... εκτιμώ όχι πάνω από δέκα. Η εκπαίδευση θα αλλάξει ριζικά.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.157
Like
21.132
Πόντοι
5.506
Η μεγαλύτερη μαλακία τύπε είναι που αυτός που παίρνει 10Κ το χρόνο ψηφίζει το ίδιο κόμμα με αυτόν που βγάζει 50Κ

Και αυτό το κατάφερε ένας
Ο Αλέξης Τσίπρας


Όσο και να σε πονάει Ζέλικο ξέρεις ότι αυτό που λέω είναι αλήθεια...
Να χαρείς τύπε, στην Ελλάδα δεν τίθεται θέμα κόμματος, έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει πλέον ιδεολογία, αυτό το απέδειξε ο ίδιος ο Αλέξης.
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.324
Like
44.145
Πόντοι
6.256
Δυστυχώς ανήκουμε στους λίγους, γι αυτό καταντήσαμε έτσι και οι πολλοί για να μην κοιταχτούνε στον καθρέφτη τους φταίνε οι Κουληδες.
να ξερεις ελληνες εργοδοτες απο τα πιο μουνοπανα οι περισσοτεροι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom