Νέα

Χρηματιστήριο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα waverunner
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 137K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

waverunner

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
247
Like
2
Πόντοι
1
τα μουνια ως γνωστον ειναι παντα στο limit up, καθε μερα ζητανε ολο και περισσοτερα και ανεβαινει η αξια τους

Μετοχες αγοραζεται? τελευταια γινεται παρτυ στο Μαγαζι
εγω εριξα 2000ε και σε 1 μηνα εχω +1000ευρω κερδη...
κατι μετοχες σαπακια οπως ΧΑΤΖΚ-Sprider-QnR εχουν γινει αεροπλανα

εχετε πληροφοριες για κανενα νεο αεροπλανο ?
Για αρχη σας λεω  : Δαιος απο 12 ευρω στα 16 πουλαμε
Quality and Relibility στα 2 πουλαμε
και εδραση, σταθερη αξια που μπορει συντομα να γινει αεροπλανο
αυτα απο μενα

 

rotti

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
607
Κριτικές
1
Like
32
Πόντοι
6
στον κλαδο των κατασκευων ξερεις τι παιζει με την Τεχνικη Ολυμπιακη???

για δωσε info για εδραση... σε ποιο κλαδο ειναι??
 

CHRIS1971

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
909
Κριτικές
46
Like
537
Πόντοι
7.065
Ρε ειστε καλά? Ετσι αγοράζουν τις μετοχες ? Δε κοιτάτε θεμελιώδη ,ταμειακές ροές, τεχνική ανάλυση? Boυρ στο σωρό? Για σοβαρευτείτε.
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.158
Κριτικές
3
Like
10.140
Πόντοι
3.506
τα μουνια ως γνωστον ειναι παντα στο limit up, καθε μερα ζητανε ολο και περισσοτερα και ανεβαινει η αξια τους

Μετοχες αγοραζεται? τελευταια γινεται παρτυ στο Μαγαζι
εγω εριξα 2000ε και σε 1 μηνα εχω +1000ευρω κερδη...
κατι μετοχες σαπακια οπως ΧΑΤΖΚ-Sprider-QnR εχουν γινει αεροπλανα

εχετε πληροφοριες για κανενα νεο αεροπλανο ?
Για αρχη σας λεω  : Δαιος απο 12 ευρω στα 16 πουλαμε
Quality and Relibility στα 2 πουλαμε
και εδραση, σταθερη αξια που μπορει συντομα να γινει αεροπλανο
αυτα απο μενα

Ηρεμα νεε μου...κατι τετοια "αεροπλανα" εβλεπαν μερικοι και το 99 και ακομη κλαινε..!
(αλλωστε για να παιξει κανεις στο χρηματιστηριο,θα πρεπει τουλαχιστον να μαθει πως γραφεται..)
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
τα μουνια ως γνωστον ειναι παντα στο limit up, καθε μερα ζητανε ολο και περισσοτερα και ανεβαινει η αξια τους

Μετοχες αγοραζεται? τελευταια γινεται παρτυ στο Μαγαζι
εγω εριξα 2000ε και σε 1 μηνα εχω +1000ευρω κερδη...
κατι μετοχες σαπακια οπως ΧΑΤΖΚ-Sprider-QnR εχουν γινει αεροπλανα

εχετε πληροφοριες για κανενα νεο αεροπλανο ?
Για αρχη σας λεω  : Δαιος απο 12 ευρω στα 16 πουλαμε
Quality and Relibility στα 2 πουλαμε
και εδραση, σταθερη αξια που μπορει συντομα να γινει αεροπλανο
αυτα απο μενα

Αν έχεις 50% αποδοση σε ένα μήνα μια χαρά σε βρίσκω

Εξάλλου με 2000 χιλιάρικα που παίζεις σιγά μην κάθεσαι να κάνεις
τεχνική ανάλυση και ιστορίες...

απλά τζογάρεις όσο πιο πολύ μπορείς τώρα που είναι νωρίς ακόμα.
εξάλλου οι μετοχές θέλουν και ενστικτο...
η πολύ ανάλυση κάνει κακό , σαν τις γκόμενες είναι και αυτές.

μια πρακτική συμβούλη είναι όταν βλέπεις τον όγκο συναλλαγών
μιας μετόχης να αυξάνει σημαντικά παει να πει ότι η μετοχή θα κάνει κίνηση (προς τα πάνω η προς τα κάτω)
οποτέ είναι ένας καλός λόγος να τα χώσεις σε αυτήν.

πάρε εσύ τα φράγκα και άσε τους 8εωρητικούς να κάνουν αναλύσης




 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Ξανάρχισαν οι μαλακίες με τα παπαγαλάκια;Τα ίδια σκατά όπως το 1999-2000...Και τους έφταιγε η κυβέρνηση....
Μάγκες,επειδή είμαι της δουλειάς,αν δεν έχετε οικονομική παιδεία υψηλού επιπέδου,μακρυά και αλάργα από το ΧΑΑ.Αν θέλετε να επενδύσετε τυχόν περισσευούμενα χρήματα,δείτε για ασφαλείς επενδύσεις.Το ΧΑΑ ήταν είναι και θα είναι για τους γνώστες.Να μην έχουμε ξανά τα πατατράκ του 2000.Και μην ακούτε "συμβουλές" από αγνώστους,αν και γνωστοί πολλές φορές σαν παπαγαλάκια συμπεριφέρονταν.
 

vasilisgo4

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2006
Μηνύματα
124
Like
0
Πόντοι
1
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩΣΑ 2000 ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΑ ΤΗΝ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ.
ΒΡΕ ΟΥΣΤ...
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ

ΠΟΥΛΑΜΕ ΣΤΑ 2
ΡΕ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ?
 

vasilisgo4

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2006
Μηνύματα
124
Like
0
Πόντοι
1
ΣΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ
ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ?


στον κλαδο των κατασκευων ξερεις τι παιζει με την Τεχνικη Ολυμπιακη???

για δωσε info για εδραση... σε ποιο κλαδο ειναι??
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
ειμαστε σε προεκλογικη περιοδο εδω και καιρο αν δεν το καταλαβατε...ΠΡΟΣΟΧΗ μονο λεω και τιποτε αλλο!!!!
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
6
Πόντοι
66
μας τρώει βλέπω ο κώλος μας για νέο 99...1.500.000 έλληνες έχασαν τα λεφτά τους και εμείς τα ίδια...μυαλό δε βάζουμε..... :bottom:
 

Επισκέπτης
Εγω πηρα καμμια 50000 ΠΡΔ πριν 3 μερες να δουμε τι θα δουμε
 
OP
OP
W

waverunner

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
247
Like
2
Πόντοι
1
Ρε ειστε καλά? Ετσι αγοράζουν τις μετοχες ? Δε κοιτάτε θεμελιώδη ,ταμειακές ροές, τεχνική ανάλυση? Boυρ στο σωρό? Για σοβαρευτείτε.

ρε φιλε, καταρχην στο χρηματιστηριο τεχνικη αναλυση κοιτας ,οταν θες να βγαλεις μια μικρη αποδοση σε μεγαλο βαθοσ χρονου....
προπερσι η μετοχη των ελπε ειχε 12ευρω και ενας απο τους μεγαλυτερους επενδυτικους οικους παγκοσμιως εδωσε τιμη στοχο 17 ευρω σε 6 μηνες...σημερα εχει 11,4 ..Αυτα για την τεχνικη αναλυση..
εδω μεσα εγω μιλησα για μετοχες, αεροπλανα, που η ανοδο τους στηριζεται αποκλειστηκα σε επιχειρηματικα deals...τα οποία όποιος μαθει πρωτος θα βγαλει αρκετα χρηματα

Οσο για το τι σπουδες εχω κανει..ειναι πολυ πανω απο το μεσο ορο, εξυπνακιδες...
Λοιπον σας λεω αλλη μια
Δαιος απο 12 ευρω στα 16...θα γινει νεο placement..
Για κατασκευες που ρωτησε καποιος, προτεινω εδραση, εταιρειες με εξιδιασμενη εμπειρια , στις θεμελιωσεις
Απο τραπεζες , Τραπεζα Κυπρου



 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
ρε φιλε, καταρχην στο χρηματιστηριο τεχνικη αναλυση κοιτας ,οταν θες να βγαλεις μια μικρη αποδοση σε μεγαλο βαθοσ χρονου....

Μεγαλύτερη μαλακία από αυτή δεν έχω ακούσει...Διάβασα το απαντητικό mail στο γραφείο πριν λίγο,και γέλαγαν όλοι.ʼσχετε,η τεχνική ανάλυση είναι εργαλείο για βραχυπρόθεσμες επενδύσεις.Αν θες για βάθος χρόνου,κοιτάζεις θεμελειώδη ανάλυση και όχι τεχνική.ʼσχετα παπαγαλάκια κάνουν την εμφάνιση τους ξανά...Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα!
 

Mr.Winky

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
139
Like
0
Πόντοι
1
Επειδη ως γνησιως Ελληνας τα ξερω ολα, ιδιως περι του χρηματιστηριου λογου επαγγελματος (παπουτσια πουλαω)  :2funny: πρεπει να τα πονταρετε ΟΛΑ στη Coca Cola - βλεπε 3Ε... με αυτη τη ζεστη φετος θα πανε πανω οι μετοχες τις.

Παλι εαν δεν πανε, δεν γαμειται... κακος περνατε χρηματιριστιακες συμβουλες απο ενα παπουτσα?  :think: :think:
 
OP
OP
W

waverunner

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
247
Like
2
Πόντοι
1
Μεγαλύτερη μαλακία από αυτή δεν έχω ακούσει...Διάβασα το απαντητικό mail στο γραφείο πριν λίγο,και γέλαγαν όλοι.ʼσχετε,η τεχνική ανάλυση είναι εργαλείο για βραχυπρόθεσμες επενδύσεις.Αν θες για βάθος χρόνου,κοιτάζεις θεμελειώδη ανάλυση και όχι τεχνική.ʼσχετα παπαγαλάκια κάνουν την εμφάνιση τους ξανά...Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα!
θεμελιωδη, και ισολογισμους εννοω....αλλα δε βλεπω να προτεινεται κανενα καλο χαρτι εδω μεσα..περιμενω για να δουμε ποιος λεει φυκια εδω μεσα...
εσυπου λες για τεχνικη αναλυση για πες μου μια μετοχη που την εχεις αναλυσει και θα ανεβει βραχυπροθεσμα???? πες εστω μια !

αμα σου κανουν κοννε καμια γκομενα παιρνεις κανα μετρο και μετρας υψος περιφερεια κλπ κλπ?? γιατι εγω πρωτα την γαμαω και μετα βλεπω αν αξιζει.......αν δεν μου κανει την στελνω συντομα...το ιδιο και με τις μετοχες

 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.251
Κριτικές
3
Like
6.831
Πόντοι
1.486
Θα συμφωνήσω με το φίλο fazer ότι κάτι παίζεται πάλι.Εκλογές έρχονται και πρέπει ο σημερινός Κωστόπουλος να ντύσει την Τζενούλα του με παρισινά μοντελάκια.Όποιος γνωρίζει από Χρηματιστήριο καταλαβαίνει.Πάντως οι προτροπές από δημόσιο forum για αγορές συγκεκριμάνων μετοχών είναι τουλάχιστον ύποπτες.Δηλαδή φίλε μου waverunner που υποδεικνύεις ΔΗΜΟΣΙΑ αγοράστε την τάδε μετοχή τι κάνεις?Την καθημερινή καλή σου πράξη ή έχεις χτίσει θέση και περιμένεις τα ψάρια?????.Περιμένω απάντηση σου για να κάνουμε κουβέντα γιατί εκτός από "μπουρδελιάρηδες" κάτι θα σκαμπάζουμε και από Ανάλυση Χρηματιστηριακών Συναλλάγών....

[move]Τό'πε,τό'πε ο Παπαγάλος.....   [/move]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom