Νέα

Προγραμμα Εκκαθαρισης Σκληρου Δισκου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Καλημερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στην παρεα σας. Θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με την εκκαθαριση του σκληρου δισκου απο ανεπιθυμητα αρχεια και βιντεο. Ειχα διαγραψει προσφατα καποια βιντεο και δεν εχει γινει επιτυχης η διαγραφη με αποτελεσμα τα βιντεο αυτα να ειναι κρυφα στον σκληρο δισκο του υπολογιστη μου ( netbook ) . Εχω χασει 30 GB απο τον σκληρο δισκο. Ξερει κανενας απο εσας παιδια με ποιο τροπο μπορω να διαγραψω πληρως και επιτυχης αυτα τα βιντεο και σε ποιον φακελο μπορω να τα βρω που βρισκονται. Επισης γνωριζετε ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω και να χρησιμοποιησω για να βρω αυτα τα ανεπιθυμητα βιντεο και πως να χειριστω αυτο το προγραμμα για να βρει αυτα τα ανεπιθυμητα βιντεο για να τα διαγραψω πληρως.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
επειδή το λειτουργικό χρησιμοποιεί αναφορές για το που ξεκινάει ένα αρχείο και πόσο μέγεθος έχει, συνήθως όταν σβήνεις κάποιο αρχείο συνεχίζει να υπάρχει και αυτές οι αναφορές αποθηκεύονται προσωρινά στον κάδο ανακύκλωσης.

έχεις αδειάσει τελείως τον κάδο ανακύκλωσης, για να σβηστούν και οι ουσιαστικά τα βίντεο από το πισί σου και να βλέπει το λειτουργικό τα 30 GB πλέον ως ελεύθερα;
 

bas1le

Νέο Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Δοκιμασε το ccleaner αρχικα ..... και εαν δεν κανεις δουλεια  το το οποιο  σβηνει οτι ιχνη υπαρχουν στον σκληρο
 

Επισκέπτης
Εχω αδειασει πληρως τον καδο ανακυκλωσης. Φοβαμαι οτι αυτα τα βιντεο πρεπει να εχουν αποθηκευτει καπου και δεν μου το δειχνει ο υπολογιστης.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
39
Πόντοι
366
Tune Up Utilities
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Εχω αδειασει πληρως τον καδο ανακυκλωσης. Φοβαμαι οτι αυτα τα βιντεο πρεπει να εχουν αποθηκευτει καπου και δεν μου το δειχνει ο υπολογιστης.
δεν νομίζω να έχει γίνει λάθος από την πλευρά του λειτουργικού στο σβήσιμο από τον κάδο ανακύκλωσης,
δεν έχω ακούσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα.
μπορείς να κοιτάξεις στα temp αρχεία να δεις αν υπάρχουν διπλά αντίγραφα των βίντεο

ένας φάκελος temp αρχείων είναι ο "C:cheesy:ocuments and SettingsUSER_NAMELocal SettingsTemp"
γενικώς μέσα στον φάκελο "C:cheesy:ocuments and SettingsUSER_NAME" υπάρχουν πολλοί φάκελοι που κρατάνε προσωρινά αντίγραφα από αρχεία. απλά από τον πίνακα ελέγχου βάλε να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία και τα αρχεία συστήματος και κάνε μια βόλτα σε κάθε φάκελο από το πιο πάνω path Που σου έδειξα.


καλό είναι να διαγράφεις κάτι με shift+Delete αν θες να διαγραφεί *μόνιμα* .

δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο με κάποιο πρόγραμμα γιατί δεν ξέρω κανένα, όποιος άλλος ξέρει ας βοηθήσει.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
επίσης κοίταξε την υγεία του σκληρού σου με αυτό μήπως και πέθανε κανένας sector και έχασες έτσι 30 GB
 

Επισκέπτης
και αμα πεθανε κανενα sextor τη κανουμε φιλε, μπορουμε να το φτιαξουμε. Πηγα στην ιστοσελιδα αλλα δεν γνωριζω ποιο  ειναι το καταληλο προγραμμα για τον υπολογιστη μου.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166

άμα πέθανε κάποιος τομέας απλά χάθηκαν 30 GB χωριτικότητας, μπορεί και όχι μόνιμα.
βάλε πάντως το προγραμματάκι και θα σου δείξει σε ποσοστά την υγεία του δίσκου.
δοκίμασε και τα προγράμματα που σου προτείνουν και οι άλλοι.
αυτό που σου δίνω εγώ είναι πρόγραμμα επίβλεψης μόνο.
 

Επισκέπτης
Δοκιμασε το ccleaner αρχικα ..... και εαν δεν κανεις δουλεια  το το οποιο  σβηνει οτι ιχνη υπαρχουν στον σκληρο


Πηγα στην ιστοσελιδα download.php φιλε μου αλλα δεν ξερω ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για τον υπολογιστη μου στο     Downloads
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166

bas1le

Νέο Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Πηγαινε στο downloads και κατεβασε το stable build... πληροφοριακα αυτο το προγραμμα σβηνει οτι ιχνη υπαρχουν απο αρχεια που εχεις σβησει...
 

Επισκέπτης
Πηγαινε στο downloads και κατεβασε το stable build... πληροφοριακα αυτο το προγραμμα σβηνει οτι ιχνη υπαρχουν απο αρχεια που εχεις σβησει...

Κατεβαζω το προγραμμα φιλε μου αλλα μου δειχνει 3 επιλογες . Ποια θα διαλεξω

1)Change
2)Repair errors
3)Remove Erase
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom