Νέα

Ερώτηση για βίζα από Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ss21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ss21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2005
Μηνύματα
238
Like
58
Πόντοι
1
Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει τι παίζει με τη βίζα για κάποιον μόνιμο κάτοικο Ουκρανίας που θέλει να επισκεφτεί την Ελλάδα. Ξέρει κανείς αν χρειάζεται βίζα? Θέλει να έρθει να με επισκεφτεί μια φίλη μου η οποία είναι ομογενής (έχει δηλαδή Ελληνική ιθαγένεια) αλλά δεν έχει έρθει ποτέ Ελλάδα κι έτσι δεν έχει την υπηκοότητα, δηλαδή Ελληνικό διαβατήριο και τα σχετικά.

Ο λόγος που θέλει να έρθει είναι ότι θέλει να κάνει τα χαρτιά της για να πάρει κάποια στιγμή την υπηκότοτητα. Αρχικά όμως φανταζόμουν πως θα έπρεπε να έρθει με κάποια μορφή βίζας. Αλλά κάτι πήρε το αυτί μου τελευταία πως δε χρειάζεται βίζα για να έρθεις στην Ελλάδα. Ξέρει κανείς υπεύθυνα να απαντήσει αν ισχύει?

Ευχαριστώ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
H βιζα ισχυει κανονικα για τους ουκρανους.Πρωτα πρεπει να ερθει με βιζα και να φερει ολα τα χαρτια της παλινοστισης, να τα καταθεσει χαρτια για παλινοστιση και μετα θα δει..... Εχει συγγενεις Ελληνες εδω?
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Θέλει να έρθει να με επισκεφτεί μια φίλη μου
αλλά δεν έχει έρθει ποτέ Ελλάδα

θέλει να κάνει τα χαρτιά της για να πάρει κάποια στιγμή την υπηκότοτητα.

Παντρέψου την να μη μπλέκετε με γραφειοκρατίες και τέτοια.

Μαγειρεύει καλά?
 
OP
OP
S

ss21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2005
Μηνύματα
238
Like
58
Πόντοι
1
H βιζα ισχυει κανονικα για τους ουκρανους.Πρωτα πρεπει να ερθει με βιζα και να φερει ολα τα χαρτια της παλινοστισης, να τα καταθεσει χαρτια για παλινοστιση και μετα θα δει..... Εχει συγγενεις Ελληνες εδω?
Έγώ τα έχω με την αδερφή της η οποία ήταν ίδια φάση αλλά ήρθε πολλά χρόνια πριν και τώρα πλέον είναι Ελληνίδα με όλα της τα χαρτιά. Μπορεί να της κάνει πρόσκληση για να έρθει σαν επισκέπτρια αλλά δεν ξέρω αν παρόλα αυτά χρειάζεται βίζα ή μπορεί να έρθει έτσι.
 

SEX_PYR

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2009
Μηνύματα
345
Like
1
Πόντοι
1
Έγώ τα έχω με την αδερφή της η οποία ήταν ίδια φάση αλλά ήρθε πολλά χρόνια πριν και τώρα πλέον είναι Ελληνίδα με όλα της τα χαρτιά. Μπορεί να της κάνει πρόσκληση για να έρθει σαν επισκέπτρια αλλά δεν ξέρω αν παρόλα αυτά χρειάζεται βίζα ή μπορεί να έρθει έτσι.

Η βίζα βγαίνει με την πρόσκληση στην Ελληνική πρεσβεία εκεί και συνήθως η τουριστηκή έχει διάρκεια τρείς μήνες. Έτσι ήταν πρίν μερκά χρόνια και λογικά πρέπει να είναι ακόμα έτσι αφού η Ουκρανία δεν ανήκει στην ευρωπαϊκή ένωση.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Έγώ τα έχω με την αδερφή της η οποία ήταν ίδια φάση αλλά ήρθε πολλά χρόνια πριν και τώρα πλέον είναι Ελληνίδα με όλα της τα χαρτιά. Μπορεί να της κάνει πρόσκληση για να έρθει σαν επισκέπτρια αλλά δεν ξέρω αν παρόλα αυτά χρειάζεται βίζα ή μπορεί να έρθει έτσι.
ΟΙ Ουκρανοι θελουν βιζα.Ενα τηλ σε Ελληνικο προξενειο και θα λυσεις ολες τις αποριες.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
τουριστικη βιζα σε ουκρανη για ελλαδα=ονειρο θερινης νυκτος
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
τουριστικη βιζα σε ουκρανη για ελλαδα=ονειρο θερινης νυκτος

Φίλε μου Σπυρό σε θέλω πιο δυναμικό με τις ουκρανίδες (πούτσα και βουρτσα)

Φοβάμε όμως μην παντρευτής πα΄λι και δεν έχει βρει το διαζύγιο με την κουβάνα
 

Επισκέπτης
ιπαρχι ταξιδιοτικο γραφιο μουζενιδισ λεγετε !εχι παραρτιματα σε ουκρανια και ροσια!
βγαζι τουριστικι βιζα σε ροσιδεσ και ουκρανεσ!εχο ροτισι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom