Νέα

Φλοριανοπολις-Βραζιλία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα spiros1968
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Ο κυβος εριφθη
το ταξιδι θα γινει την πρωτη εβδομαδα του Νοεμβριου
1)
ΤΟ ΚΟΣΤΟς αεροπορικων με αιρφρανς ειναι 1200 ευρω
Αθηνα-Παρισι-Σαο παολο-φλωριανουπολη
2)
ΚΟΣΤΟς διαμονης σε ενοικιαζομενα δωματια 20-50 ευρω/ημερα θα δω επιτοπου και θα διαλεξω
3)αυτοκινητο ενοικιαση βγαινει γυρω στα 700 ευρω/μηνα το οικονομικο μοντελο
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
ωραια να δεις και την αβαι την ομαδαρα μας
 
OP
OP
spiros1968

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
παρτε μια γευση απο τις παραλιες(ΠΡΑΙΑ ΜΟΛΕ)
 

Συνημμένα

  • flo1.jpg
    flo1.jpg
    61,8 KB · Εμφανίσεις: 82
  • flo2.jpg
    flo2.jpg
    124,7 KB · Εμφανίσεις: 112
  • flo4.jpg
    flo4.jpg
    84 KB · Εμφανίσεις: 89
  • Map-Of-South-Brazil.jpg
    Map-Of-South-Brazil.jpg
    18,2 KB · Εμφανίσεις: 77

Anathematismenos

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
22
Like
0
Πόντοι
16
Τι παιζει εκει ρε μαγκες,για δωστε καμια λεπτομερεια
 
OP
OP
spiros1968

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ΠΑΙΖΕΙ το εξης
απο δεκεμβριο μεχρι απριλιο γινεται του μουνιου το πανυγηρι
η φλοριανοπολη εχει εκταση σαν την ευβοια με τη θεση της φλοριπα στη χαλκιδα και γυρω γυρω το νησι εχει 42 παραλιες με ισαριθμα μερη για διαμονη διασκεδαση κτλ
ο πλυθησμος εκτος σεζον ειναι 500 χιλιαδες και το καλοκαιρι(δεκεμβριο-απριλιο) γινεται 1,500,000
κυριως πανε τουριστες απο την υπολοιπη βραζιλια(σαο παολο) αργεντινοι,αμερικανοι,λιγοι σκαδιναυοι και ιταλοι
 

joedoe

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2008
Μηνύματα
470
Κριτικές
10
Like
68
Πόντοι
1.225
Σπύρο,
τα έχουμε ξαναπεί. Η Βραζιλία των 15 χρόνων πίσω δεν έχει καμμία σχέση με την σημερινή Βραζιλία.
Παλιά ήταν παράδεισος, το χρήμα στα χέρια των πολύ λίγων και οι υπόλοιποι την βγαζαν με τον ζόρι, με ετήσιο πληθωρισμό 3500%. Σήμερα στην Φλωριανόπολη:
Πάει Hi Class από το Σαο Πάολο, την πόλη με όλο τον οικονομικό πλούτο της Βραζιλίας και χιλιάδες  ματσωμένοι Αργεντίνοι. Οι μήνες που θελεις να πας ειναι Hi Season, όλα πολύ ακριβά. Ολες οι Βραζιάνες τα παλιά χρόνια έκαναν σαν λιγούρια βλέποντας ξένους. Τώρα καταρχας όποιος γουστάρει πάει Ευρώπη αφού δεν χρειάζονται καν βίζα. Ο γάμος με αλλοδαπό που ήταν όνειρο κάθε βραζιλιάνας τώρα πια είναι αδιάφορος, αφού εκεί περνάνε σίγουρα καλύτερα από την Ευρώπη.
Τελος οι Βραζιλιάνες πλην των πορτογαλικών δεν ξέρουν ούτε το hello στα αγγλικά, ενώ με ισπανικά την ψιλοπαλεύεις.
Οσα και να σου περισσευουν καλύτερα να σκεφτεις πιο οικονομική λύση (Ταυλάνδη πχ), θα σου βγει 3-4 φορές φθηνότερα.
 

joedoe

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2008
Μηνύματα
470
Κριτικές
10
Like
68
Πόντοι
1.225
κανε και καμια 20σαρια εμβολια πριν πασ ομως.ασε που κατα καιρουσ εχουν αναφερθει εξαφανισεις τουριστων
Εκεί μεγάλε αυτοί που πάνε είναι απείρως καλύτερα οικονομικά από εμάς τους Ελληνες. Σε ποιο σάιτ διάβασες ότι χρειάζεται να κανεις 20 εμβόλια?  Επίσης που διάβασες για τις εξαφανίσεις; Για ανεφερε τις πηγές σου. Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω εαν εκτός από μαλακίες ξέρεις να γραψεις και κάτι σοβαρό;
 

joedoe

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2008
Μηνύματα
470
Κριτικές
10
Like
68
Πόντοι
1.225
πρεπει να πεφτει πολυ γραβατα εκει τυπε :2funny:
Καλώς τον άσχετο και ας άργησε, έχεις κόλλημα με τις γραβάτες πάντως. Ειδήμονας από τον καναπέ του σπιτιού του και αμφιβάλλω εάν έχεις ταξιδεύσει και εκτός Ελλάδας. Ο ανθρωπος ανοιξε ενα θρέντ. Ξέρεις κάτι σχετικο, γράψε το. Δεν ξέρεις, τι ασχολήσε;
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Καλώς τον άσχετο και ας άργησε, έχεις κόλλημα με τις γραβάτες πάντως. Ειδήμονας από τον καναπέ του σπιτιού του και αμφιβάλλω εάν έχεις ταξιδεύσει και εκτός Ελλάδας. Ο ανθρωπος ανοιξε ενα θρέντ. Ξέρεις κάτι σχετικο, γράψε το. Δεν ξέρεις, τι ασχολήσε;
εγω δεν εχω κολλημα με τις γραβατες τυπε μου,αλλα πρεπει να πεφτει πολυ γραβατα εκει :2funny:
ευχαριστω για τα καλα σου λογια δικε μου :rockon:
 

joedoe

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2008
Μηνύματα
470
Κριτικές
10
Like
68
Πόντοι
1.225
εγω δεν εχω κολλημα με τις γραβατες τυπε μου,αλλα πρεπει να πεφτει πολυ γραβατα εκει :2funny:
ευχαριστω για τα καλα σου λογια δικε μου :rockon:
Πάλι με τις γραβάτες.... ούτε στην ΚΟλομβία, Καρταχένα, αλλά πολύ περισσότερο στην Νότια Βραζιλία δεν ισχύουν αυτά που λες. Ακόμη και η Κολομβία έχει καλυτερεύσει πάρα πολύ. Τι ειναι ομως αυτή η γραβάτα; Δώσε μου ένα λινκ τουλάχιστον να διαβάσω, να μαθω και εγω. Προφανως κάποιο είδος μαφιόζικης εκτέλεσης.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Πάλι με τις γραβάτες.... ούτε στην ΚΟλομβία, Καρταχένα, αλλά πολύ περισσότερο στην Νότια Βραζιλία δεν ισχύουν αυτά που λες. Ακόμη και η Κολομβία έχει καλυτερεύσει πάρα πολύ. Τι ειναι ομως αυτή η γραβάτα; Δώσε μου ένα λινκ τουλάχιστον να διαβάσω, να μαθω και εγω. Προφανως κάποιο είδος μαφιόζικης εκτέλεσης.
ρωτα το παμμεγιστο τυπο αρκανς δικε μου
αυτος θα στα εξηγησει καλυτερα :2funny:
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Εκεί μεγάλε αυτοί που πάνε είναι απείρως καλύτερα οικονομικά από εμάς τους Ελληνες. Σε ποιο σάιτ διάβασες ότι χρειάζεται να κανεις 20 εμβόλια?  Επίσης που διάβασες για τις εξαφανίσεις; Για ανεφερε τις πηγές σου. Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω εαν εκτός από μαλακίες ξέρεις να γραψεις και κάτι σοβαρό;
οπως και να το κανουμε οταν πας στην αλλη ακρη της γης θελει μεγαλη προσοχη οσο και αθωα φαινονται τα πραγματα απο τις φωτος.δεν χρειαζονται και ιδιαιτερες πηγες για τις εξαφανισεις τουριστων που εχουν αναφερθει κατα καιρους και τις παμπολες αρρωστιες που κυκλοφορουν αρα καποια εμβολιακια θα τα κανεις προληπτικα πριν πας.εκτος αν εσυ νομιζεις οτι θα πας και θα σε περιμενουν με σαμπανιες και βεγγαλικα.οσο για το τελευταιο που λες ασε με εμενα να γραφω μαλακιες και εσυ ο θεος να γραφεις ολα τα γαματα και ολα τα σωστα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom