Νέα

Κρακοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tom tomson
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 242
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tom tomson

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2006
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Συνάδελφοι καλησπέρα. Την επόμενη εβδομάδα έχω κανονίσει επαγγελματικό ταξίδι στην Κρακοβία. Έχει κανείς προηγούμενη εμπειρία απο την συγκεκριμένη πόλη γιατί πηγαίνω για πρώτη φορά και δεν μπορώ να βρώ προτάσεις(ένοχες ή μή).
Ευχαριστώ Πολύ
 
OP
OP
T

tom tomson

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2006
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Απ΄ οσο ψάξιμο έχω ρίξει μέχρι τώρα δεν πρέπει να είναι και η καταλληλότερη πόλη για σέξ....
 

lokos

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
ξερει κανενας για το νομισμα της πολονιας σε αντοιστιχεια με το ευρω ,ευχαριστω :headbang2: :headbang2: :happybounce: :happybounce:
 

ant73

Νέο Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2007
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
δυσκολο φιλε μου..
ο τομ χανκς δεν ηταν απο κει στην ταινια με το αεροδρομιο....?
Ο Τομ Χανκς σε αυτη την ταινία ήταν απο τη "φανταστική" χώρα Krakozia. Τώρα αν σκεφτήκανε την Κρακοβία οι σεναριογράφοι άγνωστο. Πάντως η Κρακοβία είναι από τις πιο ωραίες πόλεις της Πολωνίας, γιατί δεν καταστράφηκε ολοσχερώς, όπως άλλες Πολωνικές πόλεις, κατά την αποχώρηση των Γερμανών στο τέλος του Β' Παγκοσμιου Πολέμου.

Οσον αφορά το σεξ (για να μπούμε και στο θέμα  :) ) συμφωνώ και με τους άλλους συναγωνιστές ότι δεν είναι και η πρωτεύουσα του σεξ. Υπάρχουν πάντως call girl με 150 ζλότυ την ώρα (1 ευρώ = 3.80 ζλότυ περίπου). Στο διαδύκτιο θα βρεις πολλά. Στη Βαρσοβία που πήγα τελευταία πήρα από μαγαζί. 
 
OP
OP
T

tom tomson

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2006
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
εχω παει πριν 6-7 χρονια κρακοβια. ωραια πολη για τουρισμο. για σεξ, κρυφα στουντιο τα βρισκεις με ταξιτζηδες. θυμαμαι πανακριβα ηταν. και ειχε πολλες τσεχες τοτε στα στουντιο. αλλα σε καθε στουνιο πολλες κοπέλες οχι μια. αυτα, δεν εψαξα και περισσοτερο τοτε την πολη για σεξ.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Φιλοι συναγωνιστες..
Επειδη εχω αρχισει και καλοβλεπω μια επισκεψη στη Κρακοβια...διαβασα καποιες αναφορες που εχουν γινει σε αλλα τοπικ και αποφασισα να δημιουργησω το συγκεκριμενο τοπικ και θα ηθελα οποιος εχει κυκλοφορησει προς τα μερη εκει,να μας δωσει αν μπορει "τα φωτα του"... :rockon:
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Ωραία πόλη η Κρακοβία.Ωραίες γυναίκες και στα μπαράκια γίνεται παιχνίδι.Γενικά οι Πολωνέζες είναι πολύ καλές κοπέλες.Και όμορφες,και οι περισσότερες είναι για σπίτι.Δεν κάνω πλάκα.Δεν κοιτούν να τυλίξουν,αλλά να βρουν σωστά άτομα.Αυτό σημαίνει ότι κολλάνε εύκολα.Αν ψαρέψεις κάποια σε ένα μπαρ,μπορεί να γαμήσεις και να σου κολλήσει σαν βδέλλα.Είχα μπλέξει με μια πολωνέζα παλιώτερα από εκεί.Αλλά δεν είχα σκοπό να παντρευτώ τότε...
 

Επισκέπτης
εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι απο την ανατολικη ευρωπη οι μονες που μισουν τους ελληνες ειναι οι πολωνοι(εζες)
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Α δεν ξέρω αν μισούν τους Έλληνες.Εγώ ξέρω πως είναι ωραίο τύποι...Πάντως πρώτη φορά ακούω για μίσος εναντίων των Ελλήνων.
 

Επισκέπτης
ε κοιταξε κ αυτες που ερχονται εδω για βιζιτες στριπτιτζουδες μην νομιζεις οτι μας εχουν κ σε τρελη εκτιμηση σαν λαο γιατι το μονο που σκεφτομαστε ειναι τα λεφτα το φαι κ το γαμησι εκτος εξαιρεσεων.αλλα για τους πολωνους μου το εχει πει ενας μεγαλος ανθρωπος γενικα οχι για τις γκομενες
 

Επισκέπτης
εγώ έχω και είχα συναναστροφές με αρκετούς Πολωνούς και Πολωνέζες δεν έχω διαπιστώσει κάτι αρνητικό να λένε για εμάς τους Έλληνες το μόνο επειδή στην ουσία οι Πολωνοί είναι οι πρώτοι από της πρώην ανατολικές χώρες ήρθαν οργανωμένα εδώ και λόγο ότι στερούταν άδειες παραμονής εργασίες αρκετοί Έλληνες εργοδότες τους εκμεταλλεύονταν στην δουλειά και μάλιστα τους άφηναν απλήρωτους εκεί υπάρχει από αυτούς μια ένσταση απέναντι στους Έλληνες.
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Πάντως οι Πολωνοί είναι μακράν οι πιο εργατικοί μετανάστες.
 

dorian69

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2007
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
Φιλοι συναγωνιστες..
Επειδη εχω αρχισει και καλοβλεπω μια επισκεψη στη Κρακοβια...διαβασα καποιες αναφορες που εχουν γινει σε αλλα τοπικ και αποφασισα να δημιουργησω το συγκεκριμενο τοπικ και θα ηθελα οποιος εχει κυκλοφορησει προς τα μερη εκει,να μας δωσει αν μπορει "τα φωτα του"... :rockon:

η Κρακοβια ειναι εκπληκτικη πολη. Να πας ανοιξη ή καλοκαιρι γιατι αξιζουν και οι βολτες και τα τραπεζακια εξω. Επισης ανοιξη-καλοκαιρι θα βρεις πολυ φθηνα εισητηρια με skyeurope airlines. Μπορεις να τη συνδιασεις κα με Ανατολικη Σλοβακια (5 ωρες με τραινο απο Κosice).
Το παιχνιδι ειναι κυριως στα clubs και στις disco και πολυ ευκολο... Κερνας ποτα (που ειναι φθηνα)και κανεις κονε...
Κανεις ανατολικος λαος δεν μισει -ετσι γενικα- τους Ελληνες
 

Επισκέπτης
Ερχονται και βλεπουν τους Αλβανοπακιστανους εδω στην Ελλαδα και μας παρεξηγουν αυτο ειναι ολο.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
366
Πόντοι
36
Τους Πολωνούς και τις Πολωνέζες τους γνώρισα στη χώρα τους. Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. ΔΕΝ μας μισούν, το αντίθετο. Μας έχουν σε εκτίμηση.  :)

Για μένα η Κρακοβία (ιδιαίτερα η πλατεία Rynek και το κάστρο-ανάκτορο του λόφου της Βαβέλ) είναι η πιο όμορφη πόλη της Πολωνίας. Must μια επίσκεψη στο (υπόγειο) αλατωρυχείο της Wielicka.

Δεν είναι καιρός για μπύρα. Δοκίμασε τσάι με ρούμι για να ζεσταθείς. Από βότκα (βούντκα λέγεται εκεί) Wyborowa και Zybrowka. Η Zytnia  είναι πιο "λαϊκή".  ;)

Τα φαγητά τους δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα, όπως και όλης της κεντροευρώπης άλλωστε.
 

Επισκέπτης
Τους Πολωνούς και τις Πολωνέζες τους γνώρισα στη χώρα τους. Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. ΔΕΝ μας μισούν, το αντίθετο. Μας έχουν σε εκτίμηση.  :)

Για μένα η Κρακοβία (ιδιαίτερα η πλατεία Rynek και το κάστρο-ανάκτορο του λόφου της Βαβέλ) είναι η πιο όμορφη πόλη της Πολωνίας. Must μια επίσκεψη στο (υπόγειο) αλατωρυχείο της Wielicka.

Δεν είναι καιρός για μπύρα. Δοκίμασε τσάι με ρούμι για να ζεσταθείς. Από βότκα (βούντκα λέγεται εκεί) Wyborowa και Zybrowka. Η Zytnia  είναι πιο "λαϊκή".  ;)

Τα φαγητά τους δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα, όπως και όλης της κεντροευρώπης άλλωστε.
ορίτζιναλ λουκάνικα καμπανόφσκυ δοκίμασες?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom