Νέα

φιλανδια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα remali166
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 62
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

remali166

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
για πειτε ρε παιδες γι αυτη την πολη αν ξερετε τιποτα,προκειται να κατσω ενα μηνα αφου θα παω σε εναν φιλο που ειναι εκει με ερασμους.υπαρχει τιποτα η θα χρειαστει να παμε καμια στοκχολμηγια  :fuck1:???
 

bene

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
588
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
6
φιλαρακι επειδη στοκχολμη εχω ζησει σου λεω το εξης

αν καταφερεις να φασωσεις-προσεξε οχι να γαμησεις, αλλα απλως να φασωσεις-σουηδεζα...

...δεν υπαρχει τετοια περιπτωση
 

condo

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.324
Κριτικές
15
Like
110
Πόντοι
2.007
Εκπληκτικές χώρες. καλά να περασείς και άνοιξε τα μάτια σου στο βιοτικό τους επίπεδο
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
φιλε μην αφησεις καμια ευκαιρια να παει χαμενη...

φροντησε για πολυ :fuck1: :fuck1: :fuck1: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :pipa3: :pipa3: :zfuck: :zfuck: :zfuck: :knockinb: :knockinb:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
για πειτε ρε παιδες γι αυτη την πολη αν ξερετε τιποτα,προκειται να κατσω ενα μηνα αφου θα παω σε εναν φιλο που ειναι εκει με ερασμους.υπαρχει τιποτα η θα χρειαστει να παμε καμια στοκχολμηγια  :fuck1:???
τυπε εκει παιζει πολυ κουμπουρι,εχουν ολοι σιδερικα,ειναι η 2η χωρα αναλογικα σε οπλοκατοχη δικε μου
προσεχε τι θα κανεις υπαρχει και αλητεια ετσι :2funny:
κατα τα αλλα δεν εχω ακουσει ποτε απο καποιον οτι ξεσκισε μουνια στην φιλανδια
δεν εχουν τετοια φημη οι φιλανδεζες
 

Nyar

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
363
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αν δεν είσαι Ελληνάρας-καγκουρίζεις...περιποιείσαι τον εαυτό σου, μιλάς αξιοπρεπή αγγλικά και δε φέρεσαι σαν λιμάρι ετοιμάσου για ορδές γυναικών !
 

ohyes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.021
Like
7
Πόντοι
16
για πειτε ρε παιδες γι αυτη την [size=10pt][size=10pt][size=10pt]πολη [/size][/size][/size]αν ξερετε τιποτα...

Από τη γεωγραφία που ξέρω η Φινλανδία είναι χώρα και όχι πόλη. Εσύ ρωτάς πληροφορίες για μια πόλη που λέγεται "Φιλανδία". Με έχεις μπερδέψει.
 

bene

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
588
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
6
το να γαμήσεις στη Φινλανδία δίνει όση απόδοση έχει και η Ελλάδα να πάρει το παγκόσμιο κύπελλο
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.723
Like
55
Πόντοι
16
στη Δανία (Κοπεγχάγη) τί παίζει ξέρουμε παίδες;
 
OP
OP
R

remali166

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
η πολη ειναι το τουρκου,απεναντι απο στοκχολμη και 40 λεπτα απο την πρωτευουσα της φιλανδιας.λογικα ταξιδακια θα γινουν στα περιξ.τωρα μπερδευτηκα λιγο,τι κουμπουρια και σιδερικα μου λετε???επισης ο αλλος τι ειμαι δηλαδη πρεπει να ειμαι απεριποιητος βλαχος και να πεταω χαρταετο για να γινει κατι??

υ.γ. δεν παιζει προβλημα εμφανισης
 

asus09

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
751
Κριτικές
10
Like
652
Πόντοι
2.357
Φίλε πήγαινα Φινλανδία πολύ συχνα, στο Oulu. Οι γκόμενες είναι άπεχτες και πολύ πρόθυμες ειδικά αν μάθουν πως είσαι έλληνας. Μας πάνε πολύ. Εγώ τουλάχιστον, όσες φορές πήγα, πέρασα φανταστικά. Το μόνο κακό είναι ότι γενικά στη χώρα δεν υπάρχει ζωή. Περιμένουν Παρασκευή και Σάββατο για να βγούν έξω, γίνονται λιώμα και δεν σέρνονται. Το καλό είναι πως αν γνωρίσεις κάποια, 99% δεν θα έχει πρόβλημα να σε γνωρίσει και σε φίλες της.  Καλά να περάσεις....
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
τελικα ρε τυποι πεφτουν γαμησια η οχι?
γιατι τοση μεγαλη διασταση αποψεων?
 

foot_employer

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.033
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
τελικα ρε τυποι πεφτουν γαμησια η οχι?
γιατι τοση μεγαλη διασταση αποψεων?

Μπορεί να είναι ανάλογα την περιοχή, ποτέ δεν ξέρεις! :cheesy: Η Φινλανδία είναι μεγάλη χώρα και μεγάλο μέρος του πληθυσμού της είναι Σουηδοί (βλ. Markus Gronholm κλπ) οπότε οι νοοτροπίες μπορεί και ν'αλλάζουν.
 

asus09

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
751
Κριτικές
10
Like
652
Πόντοι
2.357
Η γνώμη μου είναι ότι πέφτουν. Εγώ άρχισα επαφές με Φιλανδία γύρω στο 1990, φαντάρος στη Σάμο. Έχουν μιά προτίμηση σ' αυτό το νησί. Από τότε και μέχρι πριν από 1 χρόνο συνέχεια πήγαινα και πέρναγα μέλι. Κυρίως στο Oulu αλλά και σε όποιο μέρος πήγα. Σημειώστε ότι τρελαίνονται για Έλληνες αντίθετα από τους Σουηδούς......
 
OP
OP
R

remali166

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
να στε καλα παιδες ,θα ποσταρω σε κανα διμηνο εντυπωσεις για να επαληθευσω η να διαψευσω οσα υπωθηκαν.
σιγουρα στο μυαλο μου ειναι να δω και βιοτικο επιπεδο και γενικα καθημερινη ζωη(μην παω σαν κινεζος τουριστας)
αλλα ολα ειναι μεσα στο προγραμμα και πανω απο ολα να περασω καλα  :rockon: :rockon:


υ.γ. αυτο με τα γκανια και τα σιδερικα μου φαινεται λιγο ακυρο
 

foot_employer

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.033
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
να στε καλα παιδες ,θα ποσταρω σε κανα διμηνο εντυπωσεις για να επαληθευσω η να διαψευσω οσα υπωθηκαν.
σιγουρα στο μυαλο μου ειναι να δω και βιοτικο επιπεδο και γενικα καθημερινη ζωη(μην παω σαν κινεζος τουριστας)
αλλα ολα ειναι μεσα στο προγραμμα και πανω απο ολα να περασω καλα  :rockon: :rockon:


υ.γ. αυτο με τα γκανια και τα σιδερικα μου φαινεται λιγο ακυρο

Το βιοτικό επίπεδο μην το ψάχνεις καν! Οι άνθρωποι είναι μακράν από εμάς! Νομίζω ότι φέτος πέρασαν ακόμη και τη Νορβηγία στη λίστα με τις χώρες που ζει κανείς καλύτερα (ή κάτι τέτοιο). Για τα σιδερικά μην αμφιβάλλεις. Ειδικά προς το Βορρά οι άνθρωποι είναι πραγματικά πολύ περίεργοι και τραχείς, το Turku όμως είναι κάπως πιο νότια. Θυμήσου ένα μακελειό σε σχολείο που έγινε εκεί πριν από 1-2 χρόνια (Jokkela, αν δεν κάνω λάθος) και το είχαν από τα πρώτα θέματα και στις δικές μας ειδήσεις (μπορεί ακόμη και του STAR :cheesy:).
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Το βιοτικό επίπεδο μην το ψάχνεις καν! Οι άνθρωποι είναι μακράν από εμάς! Νομίζω ότι φέτος πέρασαν ακόμη και τη Νορβηγία στη λίστα με τις χώρες που ζει κανείς καλύτερα (ή κάτι τέτοιο). Για τα σιδερικά μην αμφιβάλλεις. Ειδικά προς το Βορρά οι άνθρωποι είναι πραγματικά πολύ περίεργοι και τραχείς, το Turku όμως είναι κάπως πιο νότια. Θυμήσου ένα μακελειό σε σχολείο που έγινε εκεί πριν από 1-2 χρόνια (Jokkela, αν δεν κάνω λάθος) και το είχαν από τα πρώτα θέματα και στις δικές μας ειδήσεις (μπορεί ακόμη και του STAR :cheesy:).
Σατανιστες καιγανε και εκκλησιες και δολοφονησαν και δυο ατομα, τωρα βεβαια ειναι φυλακη. Τον πιστευουνε τον σατανα πολλοι εκει γιατι εκχριστιανιστηκαν βιαια, η φιλανδια ειναι η πατριδα του Death Metal  :rockon:   :rockon:  :rockon:
 
OP
OP
R

remali166

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
η σουηδια ειναι η πατριδα του death metal (βλεπε in flames) και ειναι σατανιστες οσο και οι iron maiden αφου αυτους εχουν σαν επιρροες,αυτο που λες ειναι μαλλον το black metal και εχει πατριδα την νορβηγια που οντως συμβαινει αυτο με τις εκκλησιες(εκτος απο μουσικη λειτουργουσαν και σαν συμμοριες αλλα αυτο γινοταν παλια με κλιση και στον νεοφασισμο)

ενταξει παντως τα γκανια οντως παιζει να ισχυουν αφου η χωρα εχει ενα 10% αλκοολισμου και μεγαλο ποσοστο αυτοκτονιων
αυτα τα λιγα για το βιοτικο επιπεδο....

στο θεμα μας ομως??? :tits: :tits:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom