Νέα

Πελέ ή Μαραντόνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα germaon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 268
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός είναι ο καλύτερος των καλύτερων?

  • Πελέ

    Ψήφοι: 38 40,9%
  • Μαραντόνα

    Ψήφοι: 55 59,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    93

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Καλά έχουν ανοίξει ένα σωρό ψηφοφορίες και δεν έχει ανοίξει η ΑΠΟΛΥΤΗ?
Παρακαλώ να ψηφίσουν όλοι (Η ψήφος ΕΙΝΑΙ υποχρεωτική  :grin: )
Ποιός είναι ο καλύτερος όλων ? Ο simply the best?
 

tonnie

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2006
Μηνύματα
111
Like
0
Πόντοι
1
Ε δεν νομιζω και πολλοι απο εδω μεσα να εχουν δει τον Πελε να παιζει ποδοσφαιρο...............αρα δεν εχει νοημα το συγκεκριμενο ερωτημα................
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Μαραντόνα - αλητεία, γκόμενες, κόκα και ποιος ξέρει τι άλλο. Τσαμπουκάς, ψυχάρα. Έδωσε στον Ιταλικό Νότο την ευκαιρία να νικήσει το Βορρά. Στη Νάπολι ΔΕ σβήνουν γκράφφιτι με το όνομά του.

Θυμάμαι τον μεγάλο στρατηλάτη Παναγούλια να δηλώνει στο Μουντιάλ ότι "Ο μαραντόνα για εμάς είναι ένας παίκτης. Καλός αλλά ένας". Κατάληξη - Μαραντόνα 3 γκολ.

Θεός λέμε.

Πελέ - ποιος ειναι αυτός; Ενας τυπάκος που εμφανίζεται με φανταχτερά κοστούμια σε κοσμικές εκδηλώσεις και χαμογελάει προσποιητά; Τρασγουδάει κάπου να πάμε να ανοίξουμε κανα μπουκάλι; Κρίμα είναι το παιδί να προσπαθεί να γίνει συμπαθής σε διάφορους κύριους και κυρίες. Γλοιώδης. Αντιπαθής.
 

Επισκέπτης
Μαραντόνα δαγκωτό!Όποιος λέει το αντίθετο δεν έχει ιδέα από μπάλα.Ντροπή να συγκρίνουμε την απόλυτη παιχτούρα Μαραντόνα,με το μεγαλύτερο γλύφτη της FIFA,τον μισό Ριβάλντο,τον ένα τέταρτο Γκαρίντσα,κάποιον Πελέ.
 
OP
OP
G

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Το ότι ο Πελέ είναι γλύφτης δεν σημαίνει ότι είναι χειρότερος από τον Μαραντόνα. Αγωνιστικά ας τους κρίνουμε. Εγώ ψήφισα τον Βασιλιά Πελέ. Δημιούργησε μεγαλύτερο μύθο. Βέβαια ο Ντιέγκο έχει και την Νάπολι . Πρώτος μεταξύ ίσων ο Πελέ.
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Ωστέ εσύ είσαι αυτός που ψήφισες Πελέ λοιπόν....

 
OP
OP
G

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Ωστέ εσύ είσαι αυτός που ψήφισες Πελέ λοιπόν....
Γάτος είσαι... :2funny:  Πάντως αν το δίλημμα ήταν Βραζιλία ή Αρντεγινη (ή κάπως έτσι τέλως πάντων...) θα συμφωνούσαμε όλοι φαντάζομαι...
 

tkinaliss

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2006
Μηνύματα
748
Κριτικές
29
Like
7.308
Πόντοι
7.613
και εγώ φίλε Sincity ψήφισα Πελέ....
δεν ξέρω αυτά τα περί "γλύφτης και τέτοια", ξέρω μόνο πως άφησε μύθο....
και τον μύθο τον άφησε πριν αρχίσει να "γυρίζει με κοστούμια"...
ομολογώ πως με έχει επηρεάσει ο father μου που τους έχει δει και τους 2 in action.....
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Ω ρε γαμώτο...σε φωλιά έπεσα...

Ομολογώ ότι η προσωπικότης του ανδρός Πελέ με έχει επηρρεάσει αρνητικά - δε μπορώ να είμαι αντικειμενικός.

Εντάξει λοιπόν, ας κερδίσει ο καλύτερος την ψηφοφορία ταύτη.

Ο Μαραντόνα δηλαδή
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Ο Μαραντόνα δοκιμάστηκε στην Ευρώπη...Ο Πελέ ποτέ...ο βασιλιάς Ντίεγκο φυσικά.......
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
6
Πόντοι
66
ΠΕΛΕΕΕΕΕΕ........και ας μην συμμετέχει στην ψηφοφορία ο G. BEST.........
 

argentinos

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
χαχαχαχαχ  πρεπει να ψηφισω????
  του σπασανε τα ποδια στην ισπανια,αυτος συνεχισε,πηγε ιταλια οχι σε καμια ομαδαρα,ολοι ξερουμε που κ τι εκανε εκει.
 Ειχε ψυχη ,τσαμπουκα ηξερε μπαλα.δεν διστασε να δοκιμαστει,ειχε τσαγανο ρε παιδι μου.
  Ακομα βαφτιζουνε παιδια στην ναπολι,με το ονομα του.Διχασε την ιταλια,στον τελικο του '90.το μισο γηπεδο ηταν με την αργεντινη...
Την βραδια ποθ σηκωσε το ουεφα,στην γερμανια αν θυμαμαι καλα.τραγουδουσε,,,φυγε φερλα'ινο( ο τοτε προεδρος της ναπολι).
 Ειχε τελικα ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΑ....

  Ο ΜΕΓΑΛΟΣ  DIEGO.....
K φυσικα ειδατε πωσ ακολου8ει την εθνικη αργεντινης,σαν ενας απλος φιλαθλος,στην εξεδρα με τον λαο.

κ το΄94 στο Μuntial της αμερικης,φοβηθηκαν μην τουσ το κλεψει κ αυτο κ
(τον πιασανε  ντοπε αυτον κ τον κανιγγια)  
 αν δεν καταλαβατε,ψηφισα....πελε.
 

pamtax21

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
402
Like
0
Πόντοι
1
DIEGO O ΘΕΟΣ.Καμιά σχέση με την βραζιλιάνικη μαριονέτα της Φίφα.
 

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
107
Πόντοι
6
εχει δοκιμασει κανενας απο εσας κοκα;
(το ερωτημα ειναι ρητορικό)
εγω απορω με την τοση που δοκιμασε ο μαραντονα παλι λιγα προσφερε στις ομαδες που επαιζε.....
 

CAVALIER

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
57
Like
0
Πόντοι
0
Μαραντόνα και πάλι μαραντόνα....Αλήτης, κοκάκιας, πουτανιάρης-το πρότυπο κάθε μικρού παιδιού!!!!!!!!!!!!!!!!! :2funny:
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
ΝΤΙΕΓΚΟ με κομμένα χέρια...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Πελέ - ποιος ειναι αυτός; Ενας τυπάκος που εμφανίζεται με φανταχτερά κοστούμια σε κοσμικές εκδηλώσεις και χαμογελάει προσποιητά; Τρασγουδάει κάπου να πάμε να ανοίξουμε κανα μπουκάλι; Κρίμα είναι το παιδί να προσπαθεί να γίνει συμπαθής σε διάφορους κύριους και κυρίες. Γλοιώδης. Αντιπαθής.

Μεγάλη παιχτούρα, όμως, μάγκες. Εντάξει, μπορεί σα χαρακτήρας να είναι μικρός και παραδόπιστος (σας θυμίζει κάποιον, φίλοι ΑΕΚτζήδες;), αλλά από μπάλλα ΜΕΓΑΣ...
Πάντως, επειδή τον έχω δει με τα μάτια μου, υπέρ του Ντιέγκο κι εγώ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom