Νέα

Voronezh

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonoro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Παιδία έχει πάει κανείς στο Varonezh; Μου είπανε μια ιστορία ότι ο Μ. Πέτρος έφερε τις πιο ωραίες γυναίκες της Ρωσσίας γιατί δημιουργούσε κάτι εκεί. Ακολουθούν την παράδοση;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Ναι φιλε μου εχω παει εγω αρκετες φορες και το γνωριζω αρκετα καλα.Αυτο που λες εχεις δικιο ο Μ.πετρος τοτε εφερε εκει ολη την αφροκρεμα των γυναικων και τις αφησε εκει.Σκεψου οτιπολλες απο αυτες λογικα θα εμειναν εκει και τωρα προχωρας στο Βαρονις και μενεις με το στομα ανοιχτο.Βασικα στο Βαρονις και στο Σοτσι της ρωσιας ειδα τις πιο ομορφες γυναικες τις Ρωσιας.Εκει ειναι να πας με 1-2 φιλαρακια να εχεις καποια λεφτα για ξοδεμα και να βγαλεις τρελα γουστα. Αν θελει καποιος πληροφοριες εδω ειμαστε
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
γεια........ποιος μπορει να μου δωσει πληροφοριες γι αυτο το μερος γιατι σκοπευω να παω ρωσια.....που βρισκεται? ειναι πολη ? δεν θελω μοσχα κ γενικα κοσμοπολιτικες καταστασεις.Ευχαριστω .....περιμενω........
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
γεια σου Τασο.Το βαρονις ειναι μια πολη πιο μικρη απο θεσσαλονικη ειναι 500κμ νοτια της Μοσχας και κοντα στην ουκρανια,ειναι 10 ωρες με το τρενο απ την Μοσχα.η γνωμη μου ειναι να πας σε καμοια επαρχιακη πολη διπλα απο την Μοσχα,μιας και Μοσχα θα κατεβεις με το αεροπλανο.Εαν παλι θελεις Βαρονις πανε και δεν θα χασεις.εχω παει εκει 5 φορες,οτι θες εδω ειμαστε.
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
γεια σου Τασο.Το βαρονις ειναι μια πολη πιο μικρη απο θεσσαλονικη ειναι 500κμ νοτια της Μοσχας και κοντα στην ουκρανια,ειναι 10 ωρες με το τρενο απ την Μοσχα.η γνωμη μου ειναι να πας σε καμοια επαρχιακη πολη διπλα απο την Μοσχα,μιας και Μοσχα θα κατεβεις με το αεροπλανο.Εαν παλι θελεις Βαρονις πανε και δεν θα χασεις.εχω παει εκει 5 φορες,οτι θες εδω ειμαστε.


φιλε jimmys ευχαριστω.Οι πληροφοριες χρειαζονται.Οπως εγω ξερω για κουβα-αβανα κ τις δινω απλοχερα.Μονο που "ψωνισα" απο κει κ αρχισα να βαριεμαι.......θελω κατι διαφορετικο......πιο.......ξανθο.......ευχαριστω.......για δουλειες τοσες πολλες φορες........
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
γεια σου Τασο.Το βαρονις ειναι μια πολη πιο μικρη απο θεσσαλονικη ειναι 500κμ νοτια της Μοσχας και κοντα στην ουκρανια,ειναι 10 ωρες με το τρενο απ την Μοσχα.η γνωμη μου ειναι να πας σε καμοια επαρχιακη πολη διπλα απο την Μοσχα,μιας και Μοσχα θα κατεβεις με το αεροπλανο.Εαν παλι θελεις Βαρονις πανε και δεν θα χασεις.εχω παει εκει 5 φορες,οτι θες εδω ειμαστε.


ερωτηση,για δουλειες ησουν 5 φορες? κοστος ζωης?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Πηγα γιατι η καρδια μου χτυπαει.... εκει.Δεν ψωνισα.... ποτε απο εκει αλλα ξερω το τι παιζει.Καποια ΤΙΠΣ ταξιδιου στην Ρωσια,1)Διαλεξε ποτε θα πας,η γνωμη μου ειναι ανοιξη,φθινοπωρο.τωρα θα δαγκωσεις το γκαβλι σου!2)Οι ρωσοι δεν μιλανε αγγλικα ειδικα στην επαρχια,πανε με καποιον φιλο που μιλαει η τοτε θελει κουραγιο.Το κοστος ζωης ειναι πολυ φθηνο,να φανταστεις οτι στην επαρχια ενας ΚΑΛΟΣ μισθος ειναι 150-200 ευρο το μηνα.Οποτε καταλαβαινεις οτι θα περασεις ΣΠΕΣΙΑΛ.
Αλλη φορα θα σε γραψω και αλλα ΤΙΠΣ
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
Πηγα γιατι η καρδια μου χτυπαει.... εκει.Δεν ψωνισα.... ποτε απο εκει αλλα ξερω το τι παιζει.Καποια ΤΙΠΣ ταξιδιου στην Ρωσια,1)Διαλεξε ποτε θα πας,η γνωμη μου ειναι ανοιξη,φθινοπωρο.τωρα θα δαγκωσεις το γκαβλι σου!2)Οι ρωσοι δεν μιλανε αγγλικα ειδικα στην επαρχια,πανε με καποιον φιλο που μιλαει η τοτε θελει κουραγιο.Το κοστος ζωης ειναι πολυ φθηνο,να φανταστεις οτι στην επαρχια ενας ΚΑΛΟΣ μισθος ειναι 150-200 ευρο το μηνα.Οποτε καταλαβαινεις οτι θα περασεις ΣΠΕΣΙΑΛ.
Αλλη φορα θα σε γραψω και αλλα ΤΙΠΣ

φιλε ευχαριστω,οι πληροφοριες ειναι πολυτιμες.Που θα βρουμε καποιον να μιλαει ρωσικα? θα μπορουσε να υπαρχει διερμηνεας? με πληρωμη? εσυ μιλας ρωσικα? η πτηση για μενα ειναι θεσνικη-αθηνα-μοσχα-βορονεζ? υπαρχει περιπτωση να εξυπηρετηθω μεσω ουκρανιας η πολονιας για γρηγοροτερα κ φθηνοτερα? ποιοτητα χοτελ?τιμες? ποιοτητα ρεστοραν? τιμες? ευχαριστω
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Γεια χαρα. Υπαρχουν πτησεις τσαρτερ απο θεσ/νικη-Μοσχα που ειναι γυρο στα 300ευρω,αλλιως απο αθηνα να ολυμπιακη,αεροφλοτ απο 300-400 ευρω.Εγω παντα πηγαινα με ολυμπιακη θεσ/νικη-αθηνα-Μοσχα με επιστροφη απο 250-360 ευρω.ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΛΥ στο θεμα ΒΙΖΑ-ΒΑΟΥΤΣΕΡ.Η βιζα κανει 90+για καθε μερα παραμονης 2ευρω για ασφαλιση,δηλ.αν παρεις 10 μερες βιζα 90+20=110ευρω.ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΡΕΣ ΒΙΖΑ για αν κατσει οποιαδηποτε στραβη να εχεις μερες αβατζο γιατι αν ληξει η βιζα σου,τοτε εβαλες μπελα στο κεφαλι σου.π.χ θα κατσεις 10 μερες,παρε βιζα 15 να εισαι οκ.ΠΡΟΣΟΧΗ στο αεροδρομιο συμπληρωνεις ενα χαρτι που ειναι εις διπλουν,το ενα το κρατανε στον ελεγχο διαβατηριων το αλλο το περνεις εσυ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,εκει πρεπει να βαλεις οπωσδηποτε σφραγιδα του ξενοδοχειου για οσες μερες διαρκει η βιζα σου,αν δεν βαλεις σφραγιδα και τους το γυρισεις αδειο πολυ πιθανον να εχεις μπλεξιματα.Ολα αυτα στα λεω επειδη η Ρωσια δεν ειναι Ε.Ε και δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Εγω μιλαω πολυ λιγα Ρωσικα,αλλα εχω παντα την δικια μου διπλα.Δεν ξερω τι παιζει με διευρμεινης,παρε κανα φιλο-γνωστο σου ποντιο απ την ρωσια και πανε.Πρεπει να μου πεις για ποιον λογο πας για να σου γραφω αντοιστιχα,π.χ αν θες να δεις και λιγο ρωσια τοτε πρεπει να μεινεις και στην μοσχα 2-3 μερες και χοτελ-ρεστοραν θα σου πω με πολυ χαμηλες τιμες καμοια σχεση με οτι ακους.Δωματια παντα ενοω οχι και στο χαγιατ αλλα ουτε σε καμοια τρωγλη,νορμαλ και καθαρα μιλαμε.Μοσχα 35-45 το δικλινο σε 2αστερο διπλα απο το μετρο αλλα μακρια απο το κεντρο.ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ..............
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
Γεια χαρα. Υπαρχουν πτησεις τσαρτερ απο θεσ/νικη-Μοσχα που ειναι γυρο στα 300ευρω,αλλιως απο αθηνα να ολυμπιακη,αεροφλοτ απο 300-400 ευρω.Εγω παντα πηγαινα με ολυμπιακη θεσ/νικη-αθηνα-Μοσχα με επιστροφη απο 250-360 ευρω.ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΛΥ στο θεμα ΒΙΖΑ-ΒΑΟΥΤΣΕΡ.Η βιζα κανει 90+για καθε μερα παραμονης 2ευρω για ασφαλιση,δηλ.αν παρεις 10 μερες βιζα 90+20=110ευρω.ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΡΕΣ ΒΙΖΑ για αν κατσει οποιαδηποτε στραβη να εχεις μερες αβατζο γιατι αν ληξει η βιζα σου,τοτε εβαλες μπελα στο κεφαλι σου.π.χ θα κατσεις 10 μερες,παρε βιζα 15 να εισαι οκ.ΠΡΟΣΟΧΗ στο αεροδρομιο συμπληρωνεις ενα χαρτι που ειναι εις διπλουν,το ενα το κρατανε στον ελεγχο διαβατηριων το αλλο το περνεις εσυ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,εκει πρεπει να βαλεις οπωσδηποτε σφραγιδα του ξενοδοχειου για οσες μερες διαρκει η βιζα σου,αν δεν βαλεις σφραγιδα και τους το γυρισεις αδειο πολυ πιθανον να εχεις μπλεξιματα.Ολα αυτα στα λεω επειδη η Ρωσια δεν ειναι Ε.Ε και δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Εγω μιλαω πολυ λιγα Ρωσικα,αλλα εχω παντα την δικια μου διπλα.Δεν ξερω τι παιζει με διευρμεινης,παρε κανα φιλο-γνωστο σου ποντιο απ την ρωσια και πανε.Πρεπει να μου πεις για ποιον λογο πας για να σου γραφω αντοιστιχα,π.χ αν θες να δεις και λιγο ρωσια τοτε πρεπει να μεινεις και στην μοσχα 2-3 μερες και χοτελ-ρεστοραν θα σου πω με πολυ χαμηλες τιμες καμοια σχεση με οτι ακους.Δωματια παντα ενοω οχι και στο χαγιατ αλλα ουτε σε καμοια τρωγλη,νορμαλ και καθαρα μιλαμε.Μοσχα 35-45 το δικλινο σε 2αστερο διπλα απο το μετρο αλλα μακρια απο το κεντρο.ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ..............

ευχαριστω......αν θα παω ειναι για να δω ρωσια ενδοχωρα κ για να γνωρισω καμμια ομορφη ξανθια ρωσιδουλα που να θελει να ρθει να μεινει κ να συζησει η να παντρευτει μαζι μου.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
ευχαριστω......αν θα παω ειναι για να δω ρωσια ενδοχωρα κ για να γνωρισω καμμια ομορφη ξανθια ρωσιδουλα που να θελει να ρθει να μεινει κ να συζησει η να παντρευτει μαζι μου.
Καλησπερα φιλε Τασο.Ολοι οι Ρωσια ειναι γενικα τρελο trip.Οσο για το τελευταιο που ειπες,αυτο ειναι ονειρο για καθε κοπελα,δηλ.να βρει καποιον και να φυγει απο τον τοπο της,γιαυτο θελει πολυ προσοχη στις επιλογες επειδη οι Ρωσιδες ειναι και αρκετα παραξενες.
 

kritonas

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2007
Μηνύματα
101
Κριτικές
17
Like
0
Πόντοι
11
γεια σου Τασο.Το βαρονις ειναι μια πολη πιο μικρη απο θεσσαλονικη ειναι 500κμ νοτια της Μοσχας και κοντα στην ουκρανια,ειναι 10 ωρες με το τρενο απ την Μοσχα.η γνωμη μου ειναι να πας σε καμοια επαρχιακη πολη διπλα απο την Μοσχα,μιας και Μοσχα θα κατεβεις με το αεροπλανο.Εαν παλι θελεις Βαρονις πανε και δεν θα χασεις.εχω παει εκει 5 φορες,οτι θες εδω ειμαστε.

Το Voronezh έχει περάσει στην ιστορία σαν το πεδίο των σκληρότερων μαχών στο κεντρικό μέτωπο της Μπαρμπαρόσσα (Army Group Center), μεταξύ της Βερμαχτ και του Κόκκινου Στρατού. Εχει σκοτωθεί εκει κόσμος και κοσμάκης...

Ελπίζω οι κοπέλες να λένε τίποτα εκεί.

Για μένα οι καλύτερες γκόμενες είναι στη νότια ουκρανία. Οδησσός, Χερσών κτλ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
[quote author=kritonas link=topic=7441.msg316223#msg316223 date=1198

Ελπίζω οι κοπέλες να λένε τίποτα εκεί.

Για μένα οι καλύτερες γκόμενες είναι στη νότια ουκρανία. Οδησσός, Χερσών κτλ.
[/quote]Γενικα το Ανατολικο μπλοκ εχει καθε λογω να ειναι περιφανω,ποσο μαλλον για τις γυναικες του.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
φυλε tasosedes το Βαρονεζ καλο ειναι.απο διερμηνεα προσπαθησε να βρεις καποιο ξενο φοιτητη που να ειναι τουλαχιστον του 2ου ετους για να μπορει να συνεννοειθει.εχει Τυνησιους και Μαροκινους.αν βρεις καποιο καλο παιδι που να ξερει Αγγλικα θα σε βοηθισει πολυ.το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει νεοναζι.πριν κανα 2 χρονια ειχανε σκοτωσει ενα λατινοαμερικανο και 2 η 3 αραπιδες φοιτητες.απο μουνι παντος σκιζει :)
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
φυλε tasosedes το Βαρονεζ καλο ειναι.απο διερμηνεα προσπαθησε να βρεις καποιο ξενο φοιτητη που να ειναι τουλαχιστον του 2ου ετους για να μπορει να συνεννοειθει.εχει Τυνησιους και Μαροκινους.αν βρεις καποιο καλο παιδι που να ξερει Αγγλικα θα σε βοηθισει πολυ.το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει νεοναζι.πριν κανα 2 χρονια ειχανε σκοτωσει ενα λατινοαμερικανο και 2 η 3 αραπιδες φοιτητες.απο μουνι παντος σκιζει :)
τα αλα δημητρη περι βιζας ισχυουν?ειδικα αυτο με τη σφραγιδα απο χοτελ?δηλ σε απαρταμεντ δε μπορεις να μεινεις?η εχουν κ αυτοι στα απαρταμεντ  σφραγιδα?αναλυσε το μου λιγο το συστημα ,βασικα αν εχεις παερι ουκρανια μοιαζει,αλλα αυτα τα εχτρα-μαλακιες δεν υπαρχουνε με σφραγιδα κλπ
20-30 μερες δηλ  αν γυρισεις 10 διαφορετικα μερη τι γινεται?βαζουνε 10 σφραγιδες?λιγο περιεργα μου ακουγονται αυτα
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
φυλε tasosedes το Βαρονεζ καλο ειναι.απο διερμηνεα προσπαθησε να βρεις καποιο ξενο φοιτητη που να ειναι τουλαχιστον του 2ου ετους για να μπορει να συνεννοειθει.εχει Τυνησιους και Μαροκινους.αν βρεις καποιο καλο παιδι που να ξερει Αγγλικα θα σε βοηθισει πολυ.το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει νεοναζι.πριν κανα 2 χρονια ειχανε σκοτωσει ενα λατινοαμερικανο και 2 η 3 αραπιδες φοιτητες.απο μουνι παντος σκιζει :)
καλα ειναι αυτα να φοβουνται οι ξενοι ειδικα ιταλοι που χεζονται κ οι αραβοτουρκοι πουναι στοχος των ναζι
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Τα εχουμε ξαναπει περι σφραγιδας. Μεσα σε 3 μερες απο την εισοδο στην χωρα πρεπει να βαλεις σφραγιδα για το που μενεις. Σε οποια πολη και να γυρνας θα βαζεις σφραγιδα,εκτος αν η πρωτη που εβαλες καλυπτει ολες τις μερες παραμονης σου.Χωρις καμια σφραγιδα  κατα την εξοδο  απ την χωρα, οτι θελει προκυψει που λενε!  Τι ειναι αυτα που ακουο περι ναζι???? :jerking:  ειναι δυνατον να πειραξουν καποιον ευρωπαιο  και ποσο μαλλον Ελληνα στην ρωσια?  εκτος  και αν μοιαζεις  για αρκουδογυφτος και σε περασουν για αραβα  και παλι πρεπει να πεσεις σε πολυ περιπτωση.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Τα εχουμε ξαναπει περι σφραγιδας. Μεσα σε 3 μερες απο την εισοδο στην χωρα πρεπει να βαλεις σφραγιδα για το που μενεις. Σε οποια πολη και να γυρνας θα βαζεις σφραγιδα,εκτος αν η πρωτη που εβαλες καλυπτει ολες τις μερες παραμονης σου.Χωρις καμια σφραγιδα  κατα την εξοδο  απ την χωρα, οτι θελει προκυψει που λενε!   Τι ειναι αυτα που ακουο περι ναζι???? :jerking:  ειναι δυνατον να πειραξουν καποιον ευρωπαιο  και ποσο μαλλον Ελληνα στην ρωσια?  εκτος  και αν μοιαζεις  για αρκουδογυφτος και σε περασουν για αραβα  και παλι πρεπει να πεσεις σε πολυ περιπτωση.
υπαρχουν Ελληνες που ειναι αρκετα σκουροχρωμοι και μοιαζουνε με Αραβες.αυτοι εχουν προβλημα.εμενα που ειμαι μεσογειακου τυπου θα ελεγα (ουτε μαυριδερος αλλα ουτε και ξανθος)δεν με εχουνε πειραξει ποτε.παντος αν στην πεσουνε καμια 20αρια ατομα και αρχισουν να βαρανε δεν θα προλαβεις να πεις οτι εισαι Ελληνας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom