Νέα

Barcelona Fan Club

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nacho_scocco
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 338
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εχετε 2 επιλογες

  • Ναι

    Ψήφοι: 15 27,8%
  • Οχι

    Ψήφοι: 7 13,0%
  • Ρεαλ εποχης ντι στεφανο(5 συνεχομενα τσ.λ)

    Ψήφοι: 9 16,7%
  • Αγιαξ (Δεκαετια 70)

    Ψήφοι: 10 18,5%
  • Μπάγερν(Δεκαετια 70)

    Ψήφοι: 2 3,7%
  • Λιβερπουλ(Τελη 70, με αρχες 80)

    Ψήφοι: 16 29,6%
  • Μίλαν (Δεκαετια 80)

    Ψήφοι: 13 24,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    54

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Κύριοι "ανοίγω" αυτό το θεματάκι για να ασχοληθούμε επιτέλους με μία ομάδα ή μάλλον μια οντότητα που είναι κάτι παραπάνω από ομάδα (mes que un club όπως λένε και οι Καταλανοί για το καμάρι τους), για να πούμε τις απόψεις για το μεγαλύτερο σύλλογο στο πλανήτη που πάντα έπαιζε, παίζει και θα παίζει διαστημικό ποδόσφαιρο. Είμαι Μπάρτσα από την εποχή της υπερομάδας του Κρόϊφ και πιστεύω πως την αγωνιστική φιλοσοφία αυτής της ομάδας δεν την έχει(και ούτε πρόκειται ποτέ να την αποκτήσει καμιά ομάδα στο πλανήτη) και εξηγούμαι:
είναι η μόνη μα η μόνη ομάδα που όπου και να παίζει (ανεξαρτήτως έδρας)... παίζει χωρίς σκοπιμότητες για το αποτέλεσμα και ευχαριστεί το κόσμο που του αρέσει να βλέπει ποιοτικό ποδόσφαιρο.



edit_Duracell: Διόρθωση τίτλου & πρόσθεση επίσημου link...
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Κύριοι "ανοίγω" αυτό το θεματάκι για να ασχοληθούμε επιτέλους με μία ομάδα ή μάλλον μια οντότητα που είναι κάτι παραπάνω από ομάδα(mes que un club όπως λένε και οι Καταλανοί για το καμάρι τους),για να πούμε τις απόψεις για το μεγαλύτερο σύλλογο στο πλανήτητ που πάντα έπαιζε,παίζει και θα παίζει διαστημικό ποδόσφαιρο.Είμαι Μπάρτσα από την εποχή της υπερομάδας του Κρόϊφ και πιστεύω πως την αγωνιστική φιλοσοφία αυτής της ομάδας δεν την έχει(και ούτε πρόκειται ποτέ να την αποκτήσει καμιά ομάδα στο πλανήτη) και εξηγούμαι:
είναι η μόνη μα η μόνη ομάδα που όπου και να παίζει(ανεξαρτήτως έδρας)....παίζει χωρίς σκοπιμότητες για το αποτέλεσμα και ευχαριστεί το κόσμο που του αρέσει να βλέπει ποιοτικό ποδόσφαιρο.
Την ίδια αγωνιστική φιλοσοφία (δλδ πρώτα το θέαμα) την έχουν και οι Galacticos.
H τεράστια διαφορά είναι στο ότι η Μπαρτσελόνα κυρίως χτίζει την ομάδα με βασικούς 5-6 παίκτες από τις ακαδημίες,
ενώ η Ρεάλ την αγοράζει, πληρώνοντας αδρά για τα μεγαλύτερα ονόματα.


Επιπλέον μιας και πρόκειται για την πιο αναμενόμενη κόντρα όσα χρόνια θυμάμαι,
προτείνω να συγχωνευτεί με αυτό το thread: http://www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,60820.0]Galacticos II vs Pep-Team[/url]
 
OP
OP
N

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Μεγαλέφαντε δεν θα ήταν σωστό να συγχωνευτεί με το thread που ανέφερες προηγουμένως καθώς το συγκεκριμένο δεν έχει να κάνει με τη κόντρα Μπάρτσα-Ρεάλ(ούτε με κάποια άλλη ομάδα),αλλά θα αναφέρεται στην ομάδα της Μπαρτσελόνα και μόνο.Θέλω να ακουστούν απόψεις για τη φιλοσοφία και τη νοοτροπία(τι γουστάρετε και τί όχι) της Μπάρτσα.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
Κύριοι "ανοίγω" αυτό το θεματάκι για να ασχοληθούμε επιτέλους με μία ομάδα ή μάλλον μια οντότητα που είναι κάτι παραπάνω από ομάδα (mes que un club όπως λένε και οι Καταλανοί για το καμάρι τους), για να πούμε τις απόψεις για το μεγαλύτερο σύλλογο στο πλανήτη που πάντα έπαιζε, παίζει και θα παίζει διαστημικό ποδόσφαιρο. Είμαι Μπάρτσα από την εποχή της υπερομάδας του Κρόϊφ και πιστεύω πως την αγωνιστική φιλοσοφία αυτής της ομάδας δεν την έχει(και ούτε πρόκειται ποτέ να την αποκτήσει καμιά ομάδα στο πλανήτη) και εξηγούμαι:
είναι η μόνη μα η μόνη ομάδα που όπου και να παίζει (ανεξαρτήτως έδρας)... παίζει χωρίς σκοπιμότητες για το αποτέλεσμα και ευχαριστεί το κόσμο που του αρέσει να βλέπει ποιοτικό ποδόσφαιρο.



edit_Duracell: Διόρθωση τίτλου & πρόσθεση επίσημου link...
μονο οι βασκοι εχουν φιλοσοφια τυπε
οι καταλανοι ειναι μαγκια κλανια εξατμιση :2funny:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
16
Πόντοι
66
Μεγάλη ομάδα ναι αλλά έχω τις ενστάσεις μου για το "μεγαλύτερος σύλλογος του πλανήτη".
Ποιοτικότατο θέαμα και εξαιρετική δουλειά στις ακαδημίες. Πλέον έχει αποκτήσει και μια σταθερότητα στην απόδοσή της αφού τα τελευταία 10 χρόνια έχει τερματίσει 3 φορές εκτός 3δας. Για το θέμα "φιλοσοφίας", όλα είναι σχετικά. Είναι γεγονός ότι οι Ισπανοί δίνουν έμφαση στην επίθεση σε όλα τα ομαδικά αθλήματα οπότε βγάζουν και αντίστοιχους παίχτες (πχ. εκτός από Πουγιόλ & Ιέρο δεν έχει βγει άλλος πρωτοκλασάτος Ισπανός αμυντικός τα τελευταία 10 χρόνια) άρα ότι παίχτες έχεις, τέτοια μπάλα θα παίξεις. Έχει τέλειο γήπεδο, πολλούς φιλάθλους ανά τον κόσμο και είναι σύμβολο της πόλης όπως είπε και ο θεματοθέτης. Τα ίδια πάνω-κάτω ισχύουν για το τμήμα μπάσκετ και φαντάζομαι και για τα υπόλοιπα του συλλόγου.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046

Οταν λεω εγω οτι του χρονου θα ξανασηκωσουμε τσου-λου δεν ακουτε, επιτελους ενας παιχταρας στην επιθεση,καθαρος επιθετικος,ξερεις τι θα πει
δυδιμο ιμπρα-βιγια  και απο πισω μεσι? ΘΑΝΑΤΟΣ! Επιτελους να βαλουν στον παγκο αυτο το κριαρι τον πεδρο  :jerking: :jerking:

 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
το thread συγχωνεύτηκε





σταμ90 ερχεται καλοκαιρι αρα και μεταγραφική  περιοδος φαντάσου να κανουμε απο ενα θρεντ για καθε παιχτη που θα παιρνουν οι ομαδες... ;)
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
το thread συγχωνεύτηκε





σταμ90 ερχεται καλοκαιρι αρα και μεταγραφική  περιοδος φαντάσου να κανουμε απο ενα θρεντ για καθε παιχτη που θα παιρνουν οι ομαδες... ;)
Συμφωνω δεν ηξερα οτι υπηρχε θρεντ για μπαρτσα  ;)
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.599
Κριτικές
41
Like
2.684
Πόντοι
3.237
Για τους φιλους της Barca,και οχι μονο!!!
 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Καλα μεχρι τωρα δεν ειχαμε δικο μας thread? εδω εχουν τα γατακια τις ρεαλ και τις μπαγιερν!
 

Ιάγος

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2010
Μηνύματα
20
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
0
Τι μπαρτσελόνα και αηδίες, εγώ είμαι ΜΠΑΡΤΣΕΛΕΙΩΜΑ!

:rockon:
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
το thread συγχωνεύτηκε
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.599
Κριτικές
41
Like
2.684
Πόντοι
3.237

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom