Νέα

Αγορα LAPTOP

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα wolfakis7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 155
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Λοιπον, ενδιαφερομαι να παρω LAPTOP αλλα δεν ξερω τιποτα απο ταχυτητες, επεξεργαστες κτλ των φορητων.. :S :S

Οσοι μπορειτε να βοηθησετε σας δινω καποια χαρακτηριστικα..

- επεξεργαστης τελευταιας τεχνολογιας
- ταχυτητα μνημης RAM
- μνημη κανα 350GB
- αναλυση αρκετα καλη
- γραφικα αρκετα καλα

και οτι αλλο προτεινετε ειναι δεκτο!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Λοιπον, ενδιαφερομαι να παρω LAPTOP [size=10pt]αλλα δεν ξερω τιποτα[/size] απο ταχυτητες, επεξεργαστες κτλ των φορητων.. :S :S

Οσοι μπορειτε να βοηθησετε σας δινω καποια χαρακτηριστικα..

- επεξεργαστης τελευταιας τεχνολογιας
- ταχυτητα μνημης RAM
- μνημη κανα 350GB
- αναλυση αρκετα καλη
- γραφικα αρκετα καλα

και οτι αλλο προτεινετε ειναι δεκτο!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Απ' ότι φαίνεται οι γνώσεις σου είναι περιορισμένες  :grin:
Πες τουλάχιστον πόσα χρήματα διαθέτεις, και τι θες να κάνεις περίπου με το laptop για να μπορέσει ευκολότερα να σε βοηθήσει κάποιος από εδω.
 
OP
OP
W

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Απ' ότι φαίνεται οι γνώσεις σου είναι περιορισμένες  :grin:
Πες τουλάχιστον πόσα χρήματα διαθέτεις, και τι θες να κάνεις περίπου με το laptop για να μπορέσει ευκολότερα να σε βοηθήσει κάποιος από εδω.

καλα να'σαι!!! :2funny: :2funny:
με φορητους δεν εχω ασχοληθει ποτε μου...

θα ελεγα μεχρι 1000 ευρω, το μεγιστο και με δυσκολια..ενεκαι που θελω καλο υπολογιστη ..

να εχει χωρο για να κατεβαζω ταινιες, τραγουδια κτλ, καλη αναλυση οθονης για να βλεπω τις ταινιες, μεγαλη μνημη ραμ για να μπορω να εχω 3-4 προγραμματα ανοικτα συγχρονως, καλη καρτα γραφικων για να παιζει, ας πουμε, παιχνιδια οπως το PROTOTYPE, αν το γνωριζεις.. αυτα..αντε και κανα Office για τυχον εργασιες...
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
αντε και κανα Office για τυχον εργασιες...
Μη δώσεις λεφτά για το M$ Office. Βάλε www.openoffice.org/]OpenOffice[/url] που κάνει τα ίδια πράγματα και είναι τζάμπα και νόμιμο.
Έτσι θα εξοικονομήσεις 100-200ευρώ να πάρεις κάτι καλύτερο ή να τα καταθέσεις σε κάνα studio. :tits:

www.openoffice.org/]http://www.openoffice.org/[/url]
 

chris_r

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
131
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε μου απο Laptop δύσκολα θα ευχαριστηθείς παιχνίδια...Αν θες πάρε καλύτερα PS3,ή κάποια άλλη παιχνιδομηχανή,ή τουλάχιστον σταθερό η/υ...
Γνώμη μου είναι οτι αφού διαθέτεις 1000 ευρώ,πήγαινε να πάρεις 1 mac και θα βρεις την υγειά σου!Πίστεψέ με θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο...NΟ viruses,no κολλήματα,καθώς και πολλά άλλα πλεονεκτήματα...Once you go mac,you never go back... ;) ;)
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Φίλε μου απο Laptop δύσκολα θα ευχαριστηθείς παιχνίδια...Αν θες πάρε καλύτερα PS3,ή κάποια άλλη παιχνιδομηχανή,ή τουλάχιστον σταθερό η/υ...
Γνώμη μου είναι οτι αφού διαθέτεις 1000 ευρώ,πήγαινε να πάρεις 1 mac και θα βρεις την υγειά σου!Πίστεψέ με θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο...NΟ viruses,no κολλήματα,καθώς και πολλά άλλα πλεονεκτήματα...Once you go mac,you never go back... ;) ;)
Ή βάζεις Ubuntu για να γλιτώσεις από ιούς και κολλήματα και σου μένουν 500 ευρώ σε σχέση με το mac,
ώστε να πάρεις 1-2 City Tours. 29 Οκτώβρη βγαίνει η νέα έκδοση 9.10.
www.ubuntu.com/getubuntu/download]http://www.ubuntu.com/getubuntu/download[/url]

Τα εφέ που βλέπεις μπορούν να γίνουν και σε laptop που κάνει 500ευρώ ΑΝΕΤΑ. :rockon:

 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
- επεξεργαστης τελευταιας τεχνολογιας

- ταχυτητα μνημης RAM

- μνημη κανα 350GB

- αναλυση αρκετα καλη

- γραφικα αρκετα καλα
φιλε βρες ποσα διαθετεις και μπες σε ενα e-shop να δεις τιμες και μοντελα
ολα εκει ειναι στο Peak της τεχνολογιας
 
Εγγρ.
12 Αυγ 2009
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε μου απο Laptop δύσκολα θα ευχαριστηθείς παιχνίδια...Αν θες πάρε καλύτερα PS3,ή κάποια άλλη παιχνιδομηχανή,ή τουλάχιστον σταθερό η/υ...
Γνώμη μου είναι οτι αφού διαθέτεις 1000 ευρώ,πήγαινε να πάρεις 1 mac και θα βρεις την υγειά σου!Πίστεψέ με θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο...NΟ viruses,no κολλήματα,καθώς και πολλά άλλα πλεονεκτήματα...Once you go mac,you never go back... ;) ;)

σωστος.και εγω πηρα ενα λαπτοπ πριν απο 2 χρονια των 800ε δεν εβγαλα ακρη με παιχνιδια και πηρα ενα ps3 και σωθηκα!!!
 

leonidas3334

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε μου μπες στο για να παρεις ιδεα απο τιμες και χαρακτηριστηκα.

Οσο για τα παιχνιδια τα λαπτοπ δεν συνιστουνται εκτος αν διαθεσεις 1500-2000 Ευρωπουλα για να παρεις μηχανημα με καλες αποδοσεις

Πιστευω να βοηθησα εστω και λίγο.
 
OP
OP
W

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
αυτο ειναι παιχνιδι με τρομερα γραφικα...μαλλον θελει πολυ καλο λαπτοπ για να παιξει  ;)

εγω πρωτη φορα το ειδα σε λαπτοπ..απιστευτο παιχνιδι και απιστευτο λαπτοπ!!!

Μη δώσεις λεφτά για το M$ Office. Βάλε www.openoffice.org/]OpenOffice[/url] που κάνει τα ίδια πράγματα και είναι τζάμπα και νόμιμο.
Έτσι θα εξοικονομήσεις 100-200ευρώ να πάρεις κάτι καλύτερο ή να τα καταθέσεις σε κάνα studio. :tits:

www.openoffice.org/]http://www.openoffice.org/[/url]

το Office το εχω σπασμενο, οποτε δεν θα το αγορασω..

Φίλε μου απο Laptop δύσκολα θα ευχαριστηθείς παιχνίδια...Αν θες πάρε καλύτερα PS3,ή κάποια άλλη παιχνιδομηχανή,ή τουλάχιστον σταθερό η/υ...
Γνώμη μου είναι οτι αφού διαθέτεις 1000 ευρώ,πήγαινε να πάρεις 1 mac και θα βρεις την υγειά σου!Πίστεψέ με θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο...NΟ viruses,no κολλήματα,καθώς και πολλά άλλα πλεονεκτήματα...Once you go mac,you never go back... ;) ;)

οπως ειπε και ο Μεγας Μεγαλεφαντος βαζω τα Ubuntu και ειμαι μια χαρα σε θεμα ιων κτλ...μακ τωρα πιστευω οτι ειναι κοροιδια να παρω τετοιον υπολογιστη απο Ελλαδα..

Ή βάζεις Ubuntu για να γλιτώσεις από ιούς και κολλήματα και σου μένουν 500 ευρώ σε σχέση με το mac,
ώστε να πάρεις 1-2 City Tours. 29 Οκτώβρη βγαίνει η νέα έκδοση 9.10.
www.ubuntu.com/getubuntu/download]http://www.ubuntu.com/getubuntu/download[/url]

Τα εφέ που βλέπεις μπορούν να γίνουν και σε laptop που κάνει 500ευρώ ΑΝΕΤΑ. :rockon:


τα ειχα δουλεψει τα Ubuntu...απο τα καλυτερα λειτουργικα συστηματα..

[ ρε συ εχεις μια ταση να μου κρατας λεφτα να τα φαω στις τανες ή μου φαινεται;;χαχα ]

φιλε βρες ποσα διαθετεις και μπες σε ενα e-shop να δεις τιμες και μοντελα
ολα εκει ειναι στο Peak της τεχνολογιας

ολα αυτα τα καταστηματα [ πλαισιο, μουλτιραμα κτλ ] τα ψαχνω αλλα δεν ξερω σε ποια κατευθυνση να κοιταξω..οσον αφορα αυτα
καλη αναλυση οθονης για να βλεπω τις ταινιες, μεγαλη μνημη ραμ για να μπορω να εχω 3-4 προγραμματα ανοικτα συγχρονως, καλη καρτα γραφικων για να παιζει, ας πουμε, παιχνιδια οπως το PROTOTYPE, αν το γνωριζεις..
εκει θελω βοηθεια...

σωστος.και εγω πηρα ενα λαπτοπ πριν απο 2 χρονια των 800ε δεν εβγαλα ακρη με παιχνιδια και πηρα ενα ps3 και σωθηκα!!!

ρε φιλε τι να το κανω το ps3 ;;;; δεν λεω και γαμω τις παιχνιδομηχανες αλλα δεν χρειαζομαι αυτην την στιγμη το ps3 ..οποτε αδικα θα σπαταλησω τα λεφτα μου..

Φιλε μου μπες στο για να παρεις ιδεα απο τιμες και χαρακτηριστηκα.

Οσο για τα παιχνιδια τα λαπτοπ δεν συνιστουνται εκτος αν διαθεσεις 1500-2000 Ευρωπουλα για να παρεις μηχανημα με καλες αποδοσεις

Πιστευω να βοηθησα εστω και λίγο.

μια χαρα...καθε συμβουλη δεκτη και προσμετρησιμη...μπραβο ρε παιδες...περιμενω συνεχεια..εεε!!
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
τα ειχα δουλεψει τα Ubuntu...απο τα καλυτερα λειτουργικα συστηματα..

[ ρε συ εχεις μια ταση να μου κρατας λεφτα να τα φαω στις τανες ή μου φαινεται;;χαχα ]

Και πως θα σε ψήσω να βάλεις το Ubuntu; Λέγοντάς σου περί "αξίας του ανοιχτού κώδικα", "ελευθερίας", "καινοτομίας" κλπ...; :huh:
Στο bourdela είσαι, για city tour & studio θα σου πω. :knockinb:
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Και πως θα σε ψήσω να βάλεις το Ubuntu; Λέγοντάς σου περί "αξίας του ανοιχτού κώδικα", "ελευθερίας", "καινοτομίας" κλπ...; :huh:
Στο bourdela είσαι, για city tour & studio θα σου πω. :knockinb:

Παιρνεις καμια προμηθεια ρε κουφαλα...? :think:  :2funny: :2funny:
 
OP
OP
W

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Και πως θα σε ψήσω να βάλεις το Ubuntu; Λέγοντάς σου περί "αξίας του ανοιχτού κώδικα", "ελευθερίας", "καινοτομίας" κλπ...; :huh:
Στο bourdela είσαι, για city tour & studio θα σου πω. :knockinb:

"αξία του ανοιχτού κώδικα", "ελευθερία", "καινοτομία" κλπ;;;;;

σωστος εισαι...μονο τις τανες δεν μου διαλεξες..χαχα.

Παιρνεις καμια προμηθεια ρε κουφαλα...? :think:  :2funny: :2funny:

  :2funny: :2funny:  :2funny: :2funny:  :2funny: :2funny:  :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Παιρνεις καμια προμηθεια ρε κουφαλα...? :think:  :2funny: :2funny:
Σε εσένα προτείνω αυτό αντί για Ubuntu :dancing: :dancing:
URL]]
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Εγω που εχω ubuntu ειναι πολυ καλες οι εντυπωσεις μου...
 
OP
OP
W

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
θα το δοκιμασω και θα πω εντυπωσεις. :2funny: :2funny:

κριμα το πισι...χεχε..

Εγω που εχω ubuntu ειναι πολυ καλες οι εντυπωσεις μου...

ρε gl και Μεγαλεφαντε..στα ubuntu  δεν εχουμε προβλημα με τα προγραμματα επειδη οι εταιριες δεν βγαζουν προγραμματα;;;
 

magenta2006dfo

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
105
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
1
αυτό το prototype το παιχνίδι όμως δεν θα παίζει στο ubuntu. βάλε βέβαια αν θες ubuntu κανονικά, και άσε και λιγο χώρο στον δίσκο για windows να παίζεις prototype.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom