Νέα

Πορνεία στη Σουηδία: διώκεται ο πελάτης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mpotofilos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
107
Πόντοι
6
βρε δεν πανε να γα......ε  οι μα.......ες  οι σουηδοι..
 

Επισκέπτης
Mε τετοιες μουναρες.......τι να τις κανεις τις εκδιδομενες ??

Ασε που τις εκδιδομενες τις πανε κατευθειαν για γυρισμα πορνοταινιων....:):):):):):)...

Οσο για το αν προτιμουν βιασμους....μαλλον θα ελεγα οτι πρωτευουν στις αυτοκτονιες....κ στους αλκοολικους....κ μπορει κ στους μαλακες....:):):):):)...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Πόσο μαλάκες μπορεί να είναι...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Στη Γερμανία το Κόμμα των Πρασίνων (κάτι σε δικό μας Συνασπισμό) ζητά νομιμοποίηση της αιμομειξίας με το σκεπτικό ότι την είχε θέσει εκτός νόμου και ο Χίτλερ (δεν κάνω πλάκα- ήταν στα προχθεσινά Νέα) και ότι παραβιάζει την προσωπική ελευθερία κτλ, στην Ολλανδία κάνουν κόμμα οι παιδεραστές και η πολιτεία το αναγνωρίζει, ουκ ολίγες χώρες δίνουν το δικαίωμα στους gay να υιοθετούν παιδιά (που να τρέχουν στην Ταυλάνδη οι κακόμοιροι) και στη Σουηδία διώκουν το συναινετικό σεξ μεταξύ ενήλικων ετεροφυλόφιλων!

ΑΝΩΜΑΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Φαίνεται οι Σουηδοί βρέθηκαν προ του διλήματος να αναγνωρίσουν ηθικά την πορνεία και βλέποντας ότι το επόμενο βήμα θα ήταν να την προσφέρουν ώς κοινωνικό αγαθό μετά απο λαϊκή απαίτηση με βαριά επιδότηση, κατα την συνήθη πρακτική τους, προτιμούν να την καταδικάζουν και να γλυτώσουν τον λογαριασμό.
Αυτό επίσης θα έφερνε νέες μετανάστριες απο κοντινές (γνωστές και μη εξαιρετέες) χώρες μια και θα έθεταν τα καλύτερα στάνταρ για αυτές. Έτσι το βάρος πέφτει για άλλη μια φορά στις πλάτες (η στα μπούτια;) της φιλότιμης Σουηδής, να ξεπετά 5 συναδέλφους πριν το σχόλασμα απο το γραφείο.  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Στη Σουηδία καλά κάνουν και διώκουν όσους πάνε με πουτάνες.

Όχι επειδή πάνε με πουτάνες. Τιμωρούνται για τη ... βλακεία τους!

Αν δείτε τι μουνιά γαμάνε εκεί κάτι χαμάληδες ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ θα σας φύγει το κλαπέτο. Εκεί υπάρχουν μουνάρες για όλους. Όποιος πάει με πουτάνα λοιπόν είναι βλάκας. Γι'αυτό τιμωρείται. Για τη μαλακία που τον δέρνει !!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
αν εδω τιμωρουσαν την βλακεια θα ηταν αδειοι οι δρομοι!!!


Βλάκες μπορεί να είναι οι Έλληνες, αλλά εύκολο γαμήσι στον τόπο τους δεν έχουν. Αντίθετα το πιό δύσκολο έχουν! Γι'αυτό και οι πιο αγάμητοι Έλληνες όταν πάνε στο Εξωτερικό γίνονται επιβήτορες.Προσωπικά όποτε είχα πάει έξω καλοκαίρια με φίλους πάντα χτυπάγαμε γκόμενες πατ κιούτ σε συντομότατο διάστημα. Στην Ελλάδα για χειρότερες γκόμενες μπορεί να την ψάχναμε και κανά 6μηνο.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Με τα δικά μας νεοελληνικά μέτρα και σταθμά(τα γνωστά... προτερήματα μας...) οι Σουηδοί προφανώς και θα μας φαίνονται βλάκες το λιγότερο.
Έχω την εντύπωση όμως ότι είναι πολύ μακριά από τη δικιά μας αντίληψη περί πραγμάτων. Και για αυτό δυσνόητοι. Και για αυτό απορριπτέοι.
Όχι μόνο διώκεται η πορνεία, αλλά διώκεται και ο πελάτης... Λογική ε? Εμ τι, "α τους καριόληδες τους νταβατζήδες, τους σωματέμπορους κλπ κλπ, ας πάω μια βόλτα Καρέα 30 τώρα να ξαλαφρώσω".... Τα μέα μέα και τα σέα μέα??? Δεν πάει έτσι.

Πέρα από αυτό, δεν έχει μόνο μέταλ, έχει και τρομερή όσο και πρωτοποριακή ηλεκτρονική σκηνή, τρομερά συγκροτήματα ποπ/ροκ, πολύ όμορφο κινηματογράφο, έξυπνους αρχιτέκτονες.
Πιστεύω ότι όποιος πάει εκεί, θα φάει γερή σφαλιάρα, είτε θα ξυπνήσει, είτε θα γυρίσει πλευρό και μακάριος....
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Για αυτό λέω γω Σουηδία, Ελβετία εκδρομούλες, να ανοίξει λίγο η κεφάλα... Γιατί εδώ πάνε αυτά... Αρπαχτές παντού...
 

shaved-1

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
90
Like
0
Πόντοι
0
Η σουηδια ειναι ισως η πιο πουριτανη χωρα της ευρωπης, οσο κι αν σας φενεται απιστευτο αυτο. Πορνεια δεν υπαρχει, strip shows δεν υπαρχουν (εκτος ελαχιστων "κρυφων" εξερεσεων), οι σουηδεζες ειναι απαραδεκτες ως γκομενες και πολυ ψυχρες (απιστευτο το θεαμα στα νυχτερινα μαγαζια με τις γκομενες με παντοφλακια και εντελως αβαφτες και αχτενιστες να φορανε μια ρομπα). Οταν βγαινουν εξω μεθουν τοσο πολυ (γυναικες και αντρες) μεχρι να τους παρουν σηκωτους και να κατουριθουν επανω τους η να κοιμηθουν στη μεση του δρομου. Και ολα αυτα γινονται οχι σε κανα χωριουδακι, αλλα στην στοκχολμη και στο γκετεμποργκ.
Σε κουβεντα που ειχα με σουηδεζα κατα την οληγοημερη (ευτυχως) παραμονη μου εκει, της ειπα "αλλιως τις ξερω εγω τις σουηδεζες απο ελλάδα και αλλιως τις βλεπω εδω" και η απαντηση της "τι περιμενες? εκει ειμαστε διακοπες και χιλιαδες χιλιομετρα μακρυα απο το σπιτι μας"  και εχει δικιο.
Παντως εγω ελπιζω να μη ξαναπαω ποτε..........
 

FWIAW

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2007
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
Η σουηδια ειναι ισως η πιο πουριτανη χωρα της ευρωπης, οσο κι αν σας φενεται απιστευτο αυτο. Πορνεια δεν υπαρχει, strip shows δεν υπαρχουν (εκτος ελαχιστων "κρυφων" εξερεσεων), οι σουηδεζες ειναι απαραδεκτες ως γκομενες και πολυ ψυχρες (απιστευτο το θεαμα στα νυχτερινα μαγαζια με τις γκομενες με παντοφλακια και εντελως αβαφτες και αχτενιστες να φορανε μια ρομπα). Οταν βγαινουν εξω μεθουν τοσο πολυ (γυναικες και αντρες) μεχρι να τους παρουν σηκωτους και να κατουριθουν επανω τους η να κοιμηθουν στη μεση του δρομου. Και ολα αυτα γινονται οχι σε κανα χωριουδακι, αλλα στην στοκχολμη και στο γκετεμποργκ.
Σε κουβεντα που ειχα με σουηδεζα κατα την οληγοημερη (ευτυχως) παραμονη μου εκει, της ειπα "αλλιως τις ξερω εγω τις σουηδεζες απο ελλάδα και αλλιως τις βλεπω εδω" και η απαντηση της "τι περιμενες? εκει ειμαστε διακοπες και χιλιαδες χιλιομετρα μακρυα απο το σπιτι μας"  και εχει δικιο.
Παντως εγω ελπιζω να μη ξαναπαω ποτε..........

Εχω παει σουηδια πριν πολλα χρονια στα ατακτα νιατα μου.
Οι σουηδεζες  στην χωρα τους ειναι  ψυχρες, αλλα ειναι μουναρες το 90% ειναι ξανθιες σε ολα τα παραγωγα, με ανοιχτοχρωμα ματια.

Τι απαραδεκτες ,γραφεις μεταλαχθηκαν ;.
Οι ποιο ασχημες ηταν οι χονδρες και αυτες λογω κιλων , κατα αλλα ξανθιες με μπλε ματια.

Μιλαμε να περπατας στην λεωφ. Ουλφ παλμε (αν θυμαμε καλα , εκει που τον σκοτωσαν ,τελος παντων) και να βλεπεις ΜΟΥΝΟΘΥΕΛΑ ,αν βεβαια σου αρεσουν οι ξανθιες με πρασινα ή μπλε ματια, μιλαμε ηθελα να την βγαλω εξω και να αρχισω τους βιασμους, κατεληξα να κοιταω το πεζοδρομιο για να μην με μαζεψουν.

τι σκατα σε αλλη σουηδια πηγα;
 

Επισκέπτης
Παντως εγω ελπιζω να μη ξαναπαω ποτε..........

Μπράβο. Να πηγαίνεις μόνο Μύκονο,Σαντορίνι και Χειμώνα Αράχωβα.

Που αλλού θα πληρώσεις σαλάτα 10ευρώ και διαμονή σε ετοιμόροπο ρημάδι πρώην στάβλο 100+ ευρώ τη βραδιά;



ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!
 

FWIAW

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2007
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
FWIAW στη βορεια Σουηδια παντως οι σουηδεζες ειναι με ξανθο μαλλι και καταμαυρη ριζα.......στη νοτια ειναι οι ξανθες......ειναι γυναικαρες παντως οπως και οι ολλανδες........βαρβατες και ψηλες.....

μακαρι να ειχα γαμησει πολλες και απο βορεια - νοτια -ανατολικα - και δυτικα για να εχω αποψη.

Η δικια μου ηταν παντως "ξανθο μουνι τρελλο γαμησι" που λεγαμε και στα νιατα μας.

Για Ολλανδια μερια παντως που λες , ηταν λιγο Αλόγες αν με καταλαβαινεις, προσωπικη αποψη για την πανω ή την κατω ριζα δεν εχω γιατι ξημερωβραδιαζομουνα στις "βιτρινες"  και τα "ΚΑΦΕ" του Αμστερνταμ (ΟΛΕ!!!).

Οσοι υπηρξαν ή ειναι ΦΑΝ του Αμστερνταμ ξερουν......(τι μου θυμησες τωρα ,περασμενα μεγαλεια ....)
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
13
Πόντοι
66
απο δω ποσα να ναι αραγε να πας σουηδια?
 

Επισκέπτης
πολλά! πακέτο, μαζί με ξενοδοχείο πριν 2 χρόνια πάνω από 1500 ευρώ (βέβαια μιλάμε για ξενοδοχείο 5*)

Μάλλον μιλάς για 4*. Ξενοδοχεία 5* στη Στοκχόλμη έχει ελάχιστα, το Sheraton , το Victory και το Radisson. Δεν πρέπει να είναι άλλα.
 

Επισκέπτης
Μάλλον μιλάς για 4*. Ξενοδοχεία 5* στη Στοκχόλμη έχει ελάχιστα, το Sheraton , το Victory και το Radisson. Δεν πρέπει να είναι άλλα.
εγω 5* ξενοδοχεια στη Στοκχολμη ξερω τα...
1.Grand Hotel Stockholm
2.Hilton Stockholm Slussen Hotel

Πρωην 4* κ νυν 5* απο πληροφοριες μου ειναι το..
1.Nordic Light Hotel
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom