Νέα

Οδηγός επιβίωσης σε στριπτιζάδικο!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα studian
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 435
  • Εμφανίσεις 149K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Από τον συνάδελφο, που δεν ξέρουμε ποιός είναι αλλά μπορεί να είναι και ο διπλανός μας, δημοσιεύτηκε ο παρακάτω οδηγός επιβίωσης σε στριπτιζάδικο.


Τα σχόλια των ειδικών και μη;

Οι παλιοί τον βρίσκουν ρεαλιστικό;

Οι νέοι τον βρίσκουν χρήσιμο.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Σωστά, αλλά elementary(μόνο ο Τιραμόλα και ο Σεραφίνο λείπουν από εκεί μέσα. ʼντε, με το  ζόρι ο Hugo Pratt). Εκτός από το 6 για τα ποτά γτπ. Καλύτερα κατευθείαν κάρτες.
Μου θυμίζει που έλεγαν, οτί τους δείχνουν τσόντες από το κινητό - αν είναι δυνατόν - για να καβλώσουν :2funny: :headbang: :2funny:
 

Επισκέπτης
Φίλε studian για πες και εσύ την γνώμη σου μιας και είσαι πιο εμπειρος. Εμένα δεν μου κάνει το 8. Διαφωνώ να δίνω στους γκαρσόνους
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Αααα! όλα κι όλα εγώ τους καλλιτέχνες τους σέβομαι! αν δεν κάνω λάθος ο Sofogreg είναι συγγραφέας=καλλιτέχνης.

Ποιητική αδεία λοιπόν μπορεί να γράφει ότι θέλει!

Περιμένω όμως τους γνώστες που είναι online ή όχι! Ροπαλοφόρος, Βάσος, Πάνος, Γουώρ, Υπουργός, Κάπταιν, McLein.

Γράφτε τώρα που γυρίζει! Εδώ να φτιάξουμε τον τέλειο οδηγό.

(Για το 8 δεν διαφωνώ, αλλά είναι υπερβολικό το τιπ των 20 ή 50. Με 10 κάνεις την ίδια δουλειά) Εκτός αν το 50 το μοιράζονται 5 βέβαια.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
30
Πόντοι
2.057
συμφωνω με ολα αλλα πιστευω οτι η "επιβιωση" ερχεται σε αμεση συναρτηση με το ποσο που εχεις προς διαθεση.....
 

Επισκέπτης
Ξεκιναμεεεεε................

1.''Δέκα tips για να περάσετε εσείς καλά και οι άλλοι καλύτερα''
ποιοι ειναι οι αλλοι ???? οι μονοι που πρεπει να περασουν καλα ειμαι εγω κ η κοπελα/ες που καθονται μαζι μου....

2.οσον αφορα την μεγαλη αντρικη παρεα....αλλες κοπελες γουσταρουν χαβαλε κ χυμα κατασταση...κ παιζουν με ολη την παρεα...(βλεπε ρασπουτιν....).....κ αλλες χτυπανε εναν εναν τον καθε στοχο....

3.τι θα πει ''αποφασισε γιατι πας''....???? παω να περασω καλα...παω να ξεχαστω...ΠΑΝΤΑ απο κει ξεκιναω....δν αλλαζει...

4.αμα εχεις λεφτα...πας κατα τις 12 με 1.....κ αν γουσταρεις καθεσαι μεχρι το πρωι.....το κατα τις 4 δικαιολογω μονον αυτους που δουλευουν....ή εστω διασκεδαζουν αλλου πριν το στριπ....Αλλα αμα εισαι φτωχομπινεδιαρης.....πας κατα τις 4...για να μη σου φανε πολλα λεφτα....

5.''μην εισαι αγενης''....αμα εισαι αγροικος κ ατομο χωρις παιδεια....δν θα εισαι μονο μεσα στο στριπ....θα εισαι κ απ'εξω...οποτε τι να σε πουν καραβλαχο εντος...τι εκτος στριπ...το ιδιο ειναι....

6.τι μας νοιαζει τι θα πινει η κοπελα ???? αμα ειναι να τη μεθυσω για να με δει Θεο ή μοντελο ή για να ακουει ποιηματα απ το στομα μου ενω εγω λεω τις παπαριες τις 10ετιας....καλυτερα να παω για χορτα....
Επισης...αμα ξερει κανεις απο στοιχειωδεις κανονες καλης συμπεριφορας κ εχει τη στοιχειωδη αντιληψη θα καταλαβει αμεσως αν μια γκομενα γουσταρει να καθεται μαζι του...οποτε κ παλι δν χρειαζεται να τη μεθυσει για να τη φερει στα μετρα του...μπορει να παρει μια αλλη κοπελα...που θα τον γουσταρει κ θα ναι κ στα κυβικα του...

7.''εισαι πρωτοτυπος''.....θα πω απλα....να εισαι ο εαυτος σου..
το λεει λιγο παρακατω...αλλα  το αναιρει μονος του....''βαλε τη φαντασια....οσο πιο αληθινος....''

8.''κρατα λογαριασμο''....παλι ενδειξη φτωχομπινεδιας...αλλα κ κουτοπονηριας....παντα να μας κλεβουν ??? ενταξει,συμφωνω να μη μας τα παιρνουν χωρις να υπαρχει αντικρυσμα...αλλα δν νομιζω κανενας να χανει τη μπαλα μεσα στα στριπ κ να μη ξερει τι χαλαει...

9.''να εισαι λαρτζ''.....ενδειξη μεγαλοψυχιας...οτι κ καλα σκεφτομαι τα γκαρσονια...με στυλ-->τα καημενα τα παιδια....
αλλα κ πουστικο/κουτοπονηρο/ελληνικο στυλ....ειναι ο μονος που θα σε βοηθησει κλπ κλπ....

10.συμφωνω με το ''φοκους'' αλλα οχι σε τοσο εντονο βαθμο...
ενταξει να εχουμε κατα νου ενα κ καλο στριπ σοου που μας παει γαντι...αλλα παντα πρεπει να χουμε ανοιχτους οριζοντες...

11.με το ''ου μπλεξεις'' δν θα διαφωνησω....

Τελος.....σωστος ο φιλος που λεει η περιηγησεις του καθε νεωπα να γινονται εν αρχη με καποιον παλαιο στις μαχες....:):):):)...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Για τα ποτά. Λέω σε μια κοπέλα (από τις παλίές) το ονέκδοτο με τον Πόντιο που έλεγε ότι ύπαρχει ένα bar που σε κερνάνε ποτα τσάμπα  και αν μετά θέλεις :knockinb: και αυτό τσάμπα, αλλά τελικά ήταν εμπειρία της αδελφής του. Αφού γέλασε, μου είπε ότι μόνο στην Ελλάδα μπορείς να καταλάβεις αυτό το ανέκδοτο. Από κει - και όχι μόνο - να καταλάβετε τη  :jerking: που  :knuppel:
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
Παω τωρα λιγο Μουσες και οταν γυρισω θα σας πω πως επιβιωνουμε .....
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Διαβάστε και το comments που γράφονται από κάτω. Ένας γράφει το εξής:

Σόφο,αν κάποιος είχε μυαλό να σκεφτεί και να οριοθετήσει όλα τα παραπάνω(εκτός απο εσένα φυσικά),στα στριπτιζάδικα θα γύρναγε?Για τους πιο πολλούς που πάνε εκεί,αυτά είναι πυρηνική φυσική!!

Λοιπόν όλοι οι ηλίθιοι και αμόρφωτοι, για μας τα λέει, να βγουν στο κέντρα απόψε να το κάψουν. Μες στην βλακεία και την αμορφωσιά που μας δέρνει τι άλλο να κάνουμε;
 

rouli

Τιμημένος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
666
Like
0
Πόντοι
6
μην ξεχασετε να παρετε μαζι σας κι ενα βιβλιο φυσικης... ειναι συνηθως και χοντρα και βαρια...

 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Έχει πέσει ψιλομέσα ο τύπος, ειδικά στο ότι την πρώτη φορά πας με κάποιον "μπαρουτοκαπνισμένο"...Ωστόσο, στο 1 τί μας ενδιαφέρει τί θα κάνουν οι άλλοι αφού ο κύριος λόγος είναι ότι πάμε για να περάσουμε καλά;

Και γιατί να μεθύσουμε τα κορίτσια;Ας πιούνε ό,τι γουστάρουν.ʼμα είναι να περάσουν καλά μαζί σου, θα περάσουν είτε πίνουν βότκες, είτε πίνουν σόδα και λουλουδόνερο.Δηλαδή όσοι έχουν "στρώσει" κατάσταση το έκαναν επειδή τις μέθυσαν; Αν είναι να τίς μεθύσεις, μέθα τις τουρίστριες στα νησιά, θα σου έρθει φθηνότερα και θα γνωρίσεις και νέα μέρη... 
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
μην ξεχασετε να παρετε μαζι σας κι ενα βιβλιο φυσικης... ειναι συνηθως και χοντρα και βαρια...

Για να τα ρίξουμε σε κανένα κεφάλι ή για να καθόμαστε απάνω και να φαινόμαστε ψηλότεροι!

Αχ βρε ρουλί με το χιούμορ σου!!!!
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Ναι...θα λύσουμε και εξίσωση Schrodinger σε σφαιρικές συντεταγμένες...

:huh: :huh: :huh: :huh: Μπαρδόν δεν σας αντελήφθην! Ποιά είναι αυτή η Schrodinger; Περίεργο όνομα για στριπτιζού βρε αδελφάκι μου.

Το σφαιρικό όμως το έπιασα!!  :dancing: Το κωλαράκι και τα βυζάκια της εννοείς!!  :dancing:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
:huh: :huh: :huh: :huh: Μπαρδόν δεν σας αντελήφθην! Ποιά είναι αυτή η Schrodinger; Περίεργο όνομα για στριπτιζού βρε αδελφάκι μου.

Το σφαιρικό όμως το έπιασα!!  :dancing: Το κωλαράκι και τα βυζάκια της εννοείς!!  :dancing:

Για την ιστορία, Αυστριακός φυσικός (Νόμπελ 1933, μαζί με τον Werner Haizenberg, για τη θεμελίωση της κβαντομηχανικής, θεωρίας που εξηγεί με πιθανοκρατικό τρόπο τον κόσμο των υποατομικών σωματιδίων). Η αναφορά έγινε στη θεμελιώδη εξίσωση της κυματικής, διατυπωμένη από τον προαναφερθέντα κύριο. Παρεπιπτόντως,  αξίζει μια ανάγνωση στα βιβλία του "Τί είναι η ζωή;" και "Η φύση και οι Έλληνες"...
 

Επισκέπτης
:huh: :huh: :huh: :huh: Μπαρδόν δεν σας αντελήφθην! Ποιά είναι αυτή η Schrodinger; Περίεργο όνομα για στριπτιζού βρε αδελφάκι μου.

Το σφαιρικό όμως το έπιασα!!  :dancing: Το κωλαράκι και τα βυζάκια της εννοείς!!  :dancing:

Γερμανιδο-Αυστριακο-Ελβετη την κοζαρω απ το ονομα....

Στο σφαιρικο εχουμε ιδιαν αντιληψην επι του θεματος....

Υ/Γ-->τελικα μονο εγω τα εχωσα του τυπα ??? μαλλον ειμαι το παιδι της αντιδρασης.....:):):):):):):):) !!!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Όσο για το σφαιρικό, studian, είθε το κωλαράκι της στριπτηζούς να είναι σα ... μπαλόνι!!! :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

rouli

Τιμημένος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
666
Like
0
Πόντοι
6
Για να τα ρίξουμε σε κανένα κεφάλι ή για να καθόμαστε απάνω και να φαινόμαστε ψηλότεροι!

Αχ βρε ρουλί με το χιούμορ σου!!!!

αχ βρε studian με τις αναζητησεις σχολιων για οδηγους επιβιωσης..!!!
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Για την ιστορία, Αυστριακός φυσικός (Νόμπελ 1933, μαζί με τον Werner Haizenberg, για τη θεμελίωση της κβαντομηχανικής, θεωρίας που εξηγεί με πιθανοκρατικό τρόπο τον κόσμο των υποατομικών σωματιδίων). Η αναφορά έγινε στη θεμελιώδη εξίσωση της κυματικής, διατυπωμένη από τον προαναφερθέντα κύριο. Παρεπιπτόντως,  αξίζει μια ανάγνωση στα βιβλία του "Τί είναι η ζωή;" και "Η φύση και οι Έλληνες"...

Πόσα ξέρεις εσύ!!!!!!

Εγώ εμπίπτω στην κατηγορία του βλακός και αμορφώτου και δεν τα γνωρίζω αυτά!

(Τώρα βέβαια μου θύμισες το μόνο σχετικό που είχα διαβάσει ποτέ. Δεν είμαι των θετικών επιστημών και το διάβασα γιατί είχε κάποια σχέση με άλλα πράγματα που έγραφα τότε. L. Krauss: The Fifth Essence, The search for dark matter in the universe. εκεί έλεγε για κβαντομηχανική και τά κύματα που διαμορφώνουν το σύμπαν. Δεν τα θυμάμαι και καλά πάνε 14 χρόνια που τα διάβασα)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom