Νέα

Υπόθεση - πετσάκι!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Archibal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 274K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια η γνώμη σας για την περιτομή?

  • Είμαι Άντρας και έχω κάνει περιτομή

    Ψήφοι: 152 20,5%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή και ούτε θα κάνω ποτέ

    Ψήφοι: 384 51,9%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή αλλά σκέφτομαι να κάνω

    Ψήφοι: 162 21,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη με περιτομή

    Ψήφοι: 8 1,1%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη χωρίς περιτομή

    Ψήφοι: 7 0,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη γενικά

    Ψήφοι: 27 3,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    740

Archibal

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
Είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω τη γνώμη σας. Όταν έχω στήση το δέρμα δεν τραβιέται όλο μέχρι πίσω, σταματάει λίγο κάτω από το κεφάλι και αναδιπλώνεται λίγο επειδή το κρατάει ο χαλινός. Είναι πρόβλημα ή συμβαίνει επειδή δεν είχα πολλές σεξουαλικές επαφές;
 

delaxo

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
183
Κριτικές
3
Like
7
Πόντοι
1
Φυσιολογικό μεν, διορθωνεται δε....
Αν ειναι σοβαρο, με μικροεπεμβαση.
Αν οχι, θα διορθωθει με μια γερη διεισδυση σε κατι στενο  :P
Μια επισκεψη σε γιατρο θα σου δωσει νεα ωθηση στην σεξουαλικη σου ζωη ( τιθεται και θεμα υγιεινης )
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
366
Πόντοι
36
Όταν ήμουνα πιτσιρικάς είχα παρόμοιο πρόβλημα. Όταν πήγα (γυμνάσιο, δε θυμάμαι πότε) σε γιατρό, μου είπε πως με την εξάσκηση (δεν εννοούνε την 'προπόνηση΄) θα διορθωθεί και έτσι έγινε.
Δες ένα γιατρό (ουρολόγο) να σου πεί τι παίζει, γιατί δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
"Βραχύς χαλινός" λέγεται το πρόβλημα που έχεις.
Το ίδιο είχα κι εγώ.
Αν το δέρμα είναι λεπτό μπορεί να σπάσει και απο μόνο του μετά απο κανένα γερό ζμπρώξιμο όπως λέει και ο φίλο delaxo.
Αν είναι όμως "ψωμωμένο", τότε λύνεται με μια μικροεπέμβαση δευτερολέπτων (κυριολεκτικά) με νυστέρι ή ακόμα καλύτερα με laser.
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
Είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω τη γνώμη σας. Όταν έχω στήση το δέρμα δεν τραβιέται όλο μέχρι πίσω, σταματάει λίγο κάτω από το κεφάλι και αναδιπλώνεται λίγο επειδή το κρατάει ο χαλινός. Είναι πρόβλημα ή συμβαίνει επειδή δεν είχα πολλές σεξουαλικές επαφές;

καλα ρε φιλε μπαινεις σε ενα site με μπουρδελιαρηδες για να ζητησεις γνωμη για την σωστη λειτουργια του πεους σου απο ανθρωπους που δεν γνωριζεις.Αντε και βρισκεται ενας γιατρος με την σωστη ειδικοτητα και σου λεει,αλλα και παλι διαγνωση εξ αποστασεως με περιγραφη την εμπιστευεσαι?και αν θα ειναι γιατρος μπορεις να  το ξερεις?
μην ακους λοιπον καθε μαλακια που μπορει να σου πει ο καθε ημιμαθης εδω μεσα,συμπεριλαμβανοντας και εμενα,και αφου εχεις μια ανησυχια σχετικα με την πουτσα σου πηγαινε στον αναλογο γιατρο να σε διαφωτισει.


φιλικα,kokolongos
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Είναι η λεγόμενη φίμωση. Η καλύτερη αντιμετώπιση είναι να πας σε ουρολόγο, και να γίνει μια μικροεπέμβαση. Γίνεται πλέον με λέιζερ, δε θα σου φάει ούτε μια μέρα, και απλά για κάποιες μέρες θα πρέπει να κάνεις πλύσεις στο σημείο της επέμβασης και να αποφεύγεις τις σεξουαλικές δραστηριότητες (μαλακίας συμπεριλαμβανομένης...)

Τα καλά: 1. Δεν πονάς πλέον 2. Βελτιώνεται αισθητά η υγιεινή της περιοχής 3. Νιώθεις περισσότερα κατά την επαφή 4. Καθυστερεί ελαφρά της εκσπερμάτωση, γιατί μειώνεται κατά τι η ευαισθησία της περιοχής.

Τι άλλο θέλεις, μεγάλε? :)

Υ.Γ. Σου τα λέω αυτά γιατί την έχω κάνει κι εγώ την επέμβαση. Μάλιστα είχα και τα τυχερά μου, εκτός νοσοκομείου, με μια νοσηλεύτρια από εκεί - αργότερα μου είπε ότι ήταν στο χειρουργείο όταν μου κάνανε την επέμβαση, και επειδή έτυχε εκείνη την ώρα να έχω στύση είχε τη δυνατότητα να κάνει μια 'πρώτη εκτίμηση' χωρίς να καρφωθεί...  ;)
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
και συμφωνώ απόλυτα με τον συνάδελφο kokolongos: αντί να διαβάζεις πολύ εδώ, πήγαινε σε ένα ουρολόγο
 
OP
OP
A

Archibal

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
Ρώτησα, γιατί μάλλον θα υπάρχουν εδώ άτομα που ίσως να είχαν παρόμοιο πρόβλημα ή να ήξεραν κάτι για αυτό. Δεν θα έκανα ότι μου έλεγαν. Απλώς ήθελα μια άποψη. Καλού κακού βέβαια θα περάσω από ουρολόγο.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
21
Like
342
Πόντοι
6.055
καλα ρε φιλε μπαινεις σε ενα site με μπουρδελιαρηδες για να ζητησεις γνωμη για την σωστη λειτουργια του πεους σου απο ανθρωπους που δεν γνωριζεις.Αντε και βρισκεται ενας γιατρος με την σωστη ειδικοτητα και σου λεει,αλλα και παλι διαγνωση εξ αποστασεως με περιγραφη την εμπιστευεσαι?και αν θα ειναι γιατρος μπορεις να  το ξερεις?
μην ακους λοιπον καθε μαλακια που μπορει να σου πει ο καθε ημιμαθεις εδω μεσα,συμπεριλαμβανοντας και εμενα,και αφου εχεις μια ανησυχια σχετικα με την πουτσα σου πηγαινε στον αναλογο γιατρο να σε διαφωτισει.


φιλικα,kokolongos
+1
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.549
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
7.960
Πόντοι
14.565
Υ.Γ. Σου τα λέω αυτά γιατί την έχω κάνει κι εγώ την επέμβαση. Μάλιστα είχα και τα τυχερά μου, εκτός νοσοκομείου, με μια νοσηλεύτρια από εκεί - αργότερα μου είπε ότι ήταν στο χειρουργείο όταν μου κάνανε την επέμβαση, και επειδή έτυχε εκείνη την ώρα να έχω στύση είχε τη δυνατότητα να κάνει μια 'πρώτη εκτίμηση' χωρίς να καρφωθεί...  ;)

Ε, τότε να πας στο νοσοκομείο που είχε πάει κι ο ljsilver. :cheesy: Χωρίς πλάκα τώρα... ντάξει καλές είναι οι γνώμες, αλλά πάνω απ' όλα η συμβουλή του γιατρού.
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
και εγω απλα στο ειπα σε περιπτωση που περιμενες απο εδω εμπεριστατομενη αποψη,εχω κανει και εγω επεμβαση για φιμωση αλλα ημουν μικρος και δεν ειχα τα τυχερα του ljsilver.πες μου που την εκανες να παω να ζητησω να μου κανουν service.
 
OP
OP
A

Archibal

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
Τέλοσπάντων έκλεισα ραντεβού για αύριο με γιατρό και θα δούμε. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας !ειμαι κοντα στα 32 με αρκετα πλουσια σεξουαλικη ζωη και κυριως συστηματικη(καθε μερα σεξ )!Αντιμετωπιζω ομως το εξης,δεν μου εχει κοπει ακομα το πετσακι του πεους!το πεος μου παρεπιπτοντως ειναι αρκετα ικανοποιητικο σε μεγεθος και σε περιοδους σεξουαλικης εξαρσης με ποναει η ματωνει λιγο στο πετσακι(χαλινο).τι μου συμβουλευετε να κανω?να κανω χειρ επεμβαση να το κοψω?μου εχουν πει οτι οταν κοπει ισως παρει ακομα το πεος μου 1-2 εκατοστα....ισχυει?μηπως να το τολμησω?
 

cm615et

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2006
Μηνύματα
637
Κριτικές
12
Like
187
Πόντοι
5.765
Τραβα σε ενα γιατρο ουρολογο - χειρουργο κλπ.
Σε 5 λεπτα θα εισαι ετοιμος .

ΤΡΑΒΑ
 

lampis12

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2006
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
Ε άμα ματώνει κιόλας μη ταφήσεις. Το δικό μου κόπηκε σε νεαρότερη ηλικία απ' το πολύ τικιτάκα. :cheesy:
 

roi34

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
πετσακι οταν λες ενοουμε το δερμα που κλαυπτει το πεος.αν αυτο ενοεις οτι δεν κατεβενει καλα τοτε θες περιτομη.χαλινο που εχεις στη παρενεθεση ειναι η φλεβα η μικρη που ανεβενει μεχρι πανω.αυτη ειναι για παντα ,δεν κοβεται,αν ενοεις τη φλεβα ,κανε διαλειματα στο σεχ κανα 2ημερο που και που και θα σαι ενταξει.αλιος αν σπασει καμια μερα κ τρεχει πολυ αιμα σε ραβουνε.δοκιμασε τα διαλειματα ,αλιος δες χειρουργο ουρολογο,για να μη τρεχεις καμια μερα στα επειγοντα
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Λοιπόν θα σου μιλήσει κάποιος που είχε σχεδόν το ίδιο πρόβλημα κι αυτή τη στιγμή είναι χειρουργημένος.
Ναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι χειρουργική επέμβαση!
Όμως πέρα από τη γνώμη όλων μας είναι η γνώμη κάποιου ειδικού πάνω σε αυτό το θέμα(γενικός χειρουργός,ουρολόγος χειρουργός,ή πλαστικός χειρουργός) και αποψη μου είναι να μην πάς μόνο σε έναν.
Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω ετοιμάσου για πόνο αν χρειαστεί να κάνεις επέμβαση!Έγώ την έκανα στις 29 Ιουλίου και σήμερα κατάφερα να κοιμηθώ μπρούμυτα.Βέβαια παίζει ρόλο κι οργανισμός.Τα ράμματα μπορεί να φύγουν σε 15-70 μέρες(εμένα έφυγαν σε 30) και θα χρειστεί λίγος καιρός μέχρι να εξαφανιστεί το οίδημα.Έπίσης με τα ρούχα και το περπάτημα  θα έχεις στην αρχή πρόβλημα!
Όσον αφορά τώρα τη διαφορά στο μέγεθος ναι είναι εμφανής αν κι εγω δεν την εντοπίζω τόσο σε μήκος(1-2 εκ το πολυ )όσο στο πάχος!Αλλά σε καμία μα σε καμία περίπτωση δεν θα έκανα τέτοιου είδους επέμβαση για να μου γίνει μεγαλύτερη σε σχεση με αυτό που πέρασα και περνάω.ʼντε κανα δύο βδομάδες μου έμειναν ακόμη για να ξαναγίνω φυσιολογικός!

Περαστικά μας
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
ερε φλόκι που έχει να μαζευτεί! Θα είναι γιοματάρικα!
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Ποιά θα πάρουνε τα σκάγια να φοβάσαι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom