Νέα

Ελληνικές ταινίες cult δεκαετίας '80

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα santa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 400
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

santa

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
222
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Δν ξερω αν ειμαι ο μοναδικος αλλα ψαχνω ταινιες "καμενες" δεκαετιας 80 δαλιανιδη,φωσκολου με ιερα τερατα της ηθοποιας οπως Μιχαλοπουλος,Γαρδελης,Λεζες κτλ...
Βασικα εχω πολυ μεγαλη συλλογη αλλα μου λειπουν αρκετες ταινιες.Παρολαυτα ψαχνω 5 συγκεκριμενες οπωσδηποτε:
Παλικαρι στα θρανεια(Μιχαλοπουλος,με ναρκωτικα στα σχολεια)
Αγρια Νιατα(Με Πικουλα απιστευτο βυζι)
Ο δρομος(η πορεια) προς την δοξα(Εσκεναζυ επος πραγματικο)
Θυληκο Θηριοτροφειο(Με τσακωνα,Αλιμπερτη,Χρυσικακο)
Θυρα 7(Πετροχειλος)
Απο γνωστα site εχω ψαξει(blue-white,greek-tracker,greek-movies,ellinadiko,greek-fun) αλλα τα συγκεκριμενα αριστουργηματα δεν τα εχει κανενας!!!Οποιος τα εχει και μπορει να τα μοιραστει ειμαι διαθεσιμος για ανταλλαγη......Φυλακες Ανηλικων,Ροζ Γατος,Εοικινδυνοι,Τσακαλια,Στροφη....
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Ψάξε λίγο στο φόρουμ. Υπάρχουν θέματα για αυτά που λες εδώ.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Κ εγώ είμαι φαν των συγκεκριμένων ταινιών.Η αγαπημένη μου είναι το ''THE ΚΟΠΑΝΟΙ''.Στο θέμα σου τώρα.Έψαξες στα βίντεοκλαμπ που υπάρχουν στην ευρύτερη περιοχή της Ομόνοιας,στους γύρω πεζόδρομους;Εκει μπορεί κ να τις βρεις.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
30
Πόντοι
2.057
μια μου αναφερθηκε το ονομα του γαρδελη τον πετυχα χθες βραδυ σε σινεμα της συγγρου(οχι στριπ ετσι?μην τον θιξουμε τον αθρωπο :2funny:) με ενα κοντο μπαζογυναικο διπλα του....η απολυτη καταντια..απο εκει που ηταν διπλα στις μουναρες(ασικη,στρατη κλπ..) τωρα κοντα στα απολυτα μπαζα..παντως ειναι πολυ καλοστεκουμενος,δεν του φαινεται οτι κοντευει τα 50,ουτε 40 δεν τον κανεις.....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
αχ τον γαρδελη τον γουσταρα μικρη......ξεροσταλιαζα στην τηλεοραση.....χααχαχαχαχαχα

λοιπον υπαρχουν καποια συνοικιακα βιντεοκλαμπ τα οποια εχουν απιστευτη ποικιλια σε βιντεοκασετες με τετοιες ταινιες.....δεν ξερω και που μενεις για να σε βοηθησω......εψαξες στα ?
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Πολύ γέλιο οι περισσότερες ταινίες...Βάλτε και τον Ψάλτη, με Παύλο Εαγγελόπουλο, Καίτη Φίνου, Ρένα Παγκράτη  ...
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
Ο Γαρδέλης μένει στον Ν. Κόσμο.
Πάντα ήταν looser, μπορεί στις βιντεοταινίες να έπαιζε με μουνάρες, στην ιδιωτική του ζωή όμως πάντα κυκλοφορούσε σαν φτωχομπινές, με μια XT και κάτι γκόμενες μπάζα.
Σίγουρα είχε κάποιο σαράκι που του έτρωγε τα λεφτά που έβγαζε (χαρτιά ? πουτάνες ? καζίνα ? χου νοους ???)
 
OP
OP
S

santa

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
222
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Αιγαλεω μενω κοντα,παντως τα περισσοτερα μαγαζια εχουν πλεον μονο DVD και οχι videoταινιες,μαλακια βεβαια αφιυ κινδυνευουν να χαθουν ανεπαναληπτα εργα...Για το αν υπαρχουν videoclubs στην Ομονοια σιγουρα θα υπαρχουν καποια αλλα μιας και τα θελω σε DVD δεν ξερω ποσο θα στοιχιζε η μετατροπη...Ειδικα το Θυρα 7 που το ψαχνω εδω και χρονια το ειχε ενα videoclub μονο στην Νικαια αλλα και αυτο τωρα τις εκοψε τις videoταινιες.....Αν παντως εχει καποιος οποια απο τις 5 ας κανει τον κοπο να τις ανεβασει με rapishare....Τhanks
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
mounitsa καλά τα links που έδωσες. Μόνο το κοπρόσκυλο ήξερα

Εδώ όμως υπάρχει θέμα διάσωσης της πολιτιστικής μας κληρονομιάς.

Δε θα πρέπει να αφήσουμε αυτά τα αριστουργήματα στα χέρια μιας ελίτ

Στο χέρι μας είναι να συντονιστούμε και να σώσουμε ό,τι μπορούμε

Προσωπικά, μπορώ να προσφέρω στον αγώνα αυτό την ταινία "Το Κρίμαν" του εξαιρετικού καλλιτέχνη που ακούει στο όνομα Γιάννης Φλωρινιώτης

Εδώ θα ήθελα να απευθύνω πρόσκληση σε οποιονδήποτε μπορεί να βοηθήσει, ώστε να περισώσουμε τηλεοπτικές σειρές εκεί στην αρχή της δεκαετίας του '90 οι οποίες θεωρούνται καρακάλτ. Το Ερωτοδικείο είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου. Μέχρι και διαφημίσεις ψάχνω - από τη Center Εισαγωγική μέχρι τη Τζίνα Βαρώνη να μας μιλάει για το μασσαζοκαλσόν σλίμ
 
OP
OP
S

santa

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
222
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Το Αγορια στην πορνεια που ειδα και εχετε γραψει και σε ενα αλλο θρεντ...Πραγματικα ειναι ενας θησαυρος ολες αυτες δεν ξερεις ποια να αρχισεις να πρωτοβλεπεις...Οι ομοφυλοφιλοι δεν ειναι τοσο αγνωστη,,,,Παιζει μεσα ο Μανιατης αυτος που ηταν περσι στο Κους Κους ο ιδιος που εκανε τον Αγγελο στην ομωνυμη ταινια.....
 

vasm

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
377
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
1
μαγκες τις περισσοτερες τις εχω κατεβασει απο εδω


ειναι torrent sites αλλα εχουν πολυ υλικο απο 80ς και οχι μονο

Δυστυχως ειναι πολυ μεγαλες και δεν μπορω να τις ανεβασω σε κανα rapidshare.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
Αγαπητέ και respectable panosmpos η ταινία Φυλακές Ανηλίκων όντως είναι μια απο τις θεικότερες ταινίες της εποχής ! Κάθε σκηνή και μια ατάκα...

- Τι λες ρε μαλακισμένο, στην πουτάνα πουτανιές περνάνε ??
- Ε, τον έκοψα κι εγώ. Κολώμπα είναι ο κύριος !
- Λοιπόν μαγκίτες, όποιος γουστάρει γυμνές φωτογραφίες για να κάνει παιχνίδι, νοικιάζονται 50 δραχμές το ημίωρο...
- Τι πονάς ρε, εδώ είναι φυλακή ! Γι΄αυτό σταμάτα να πονάς γιατί κανείς δεν θα σε λυπηθεί !

Τι άλλο να γράψεις ? Μία σελίδα δεν φτάνει...

Θυμάμαι η ντίσκο που είχαν γίνει τα γυρίσματα ήταν στην οδό Χευδεν και μια φορά πηγαίνοντας στην Φυλής είχαμε μπεί μέσα με έναν φίλο μου για να μπούμε στο κλίμα της ταινίας  :2funny:

Επίσης είχε φοβερές φάτσες στους πρωταγωνιστές: Θέμης Μάνεσης σαν ανήλικος  :2funny: :2funny: Νίκος Τσαχιρίδης ο κακός δεσμοφύλακας  :2funny: :2funny:
Θυμάστε και αυτόν με τα μούσια που έπαιζε τον νοσοκόμο ? Δεν θυμάμαι το όνομα του, αλλά έπαιζε και σε πολλές τσόντες. Μια φορά είχα διαβάσει κάποια συνέντευξη του που έκανε παράπονο οτι στις τσόντες τον βάζανε να κάνει τον ματάκια και δεν του εδίναν κανέναν ρόλο να γαμήσει  :dancing: :dancing:
 

griegoathens

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Νοε 2005
Μηνύματα
91
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
0
ΑΞΙΟΣ Πάνο...πω πω τι ενημέρωση ρε φίλε
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Το Θυρα 7 το εχω σε divx παντως το ειχα κατεβασει απο το Blue-white νομιζω........τωρα τα υπολοιπα που λες αμα τα βρεις σε βιντεοταινιες δεν ειναι τιποτα να τα περασεις μονος σου σε dvd....καρτα τηλεορασης να εχεις, καλωδιακια και τα καταλληλα προγραμματα :) εκτος αν εννοεις ποιοτητα ντιβιντι οποτε ναι εκει υπαρχει προβλημα γιατι δεν εχουν βγει σε ντιβιντι αυτες οι ταινιες δυστυχως......παντως δοκιμασε συνοικιακα βιντεοκλαμπ εγω εχω ενα να σου προτεινω ενα το οποιο εχει τεραστια ποικιλια ταινιων και εχει και παρα πολλες παλιες.....δεν ξερω αν εχει τις συγκεκριμενες μπορω να ρωτησω ομως.....παντως στο συγκεκριμενο μαγαζι εχω βρει απιστευτες παλιες ταινιες τις οποιες δε βρισκω σε κανενα αλλο "μεγαλο" κλαμπ τυπου βιντεο μπλου....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
mounitsa καλά τα links που έδωσες. Μόνο το κοπρόσκυλο ήξερα

Εδώ όμως υπάρχει θέμα διάσωσης της πολιτιστικής μας κληρονομιάς.

Δε θα πρέπει να αφήσουμε αυτά τα αριστουργήματα στα χέρια μιας ελίτ

Στο χέρι μας είναι να συντονιστούμε και να σώσουμε ό,τι μπορούμε

Προσωπικά, μπορώ να προσφέρω στον αγώνα αυτό την ταινία "Το Κρίμαν" του εξαιρετικού καλλιτέχνη που ακούει στο όνομα Γιάννης Φλωρινιώτης

Εδώ θα ήθελα να απευθύνω πρόσκληση σε οποιονδήποτε μπορεί να βοηθήσει, ώστε να περισώσουμε τηλεοπτικές σειρές εκεί στην αρχή της δεκαετίας του '90 οι οποίες θεωρούνται καρακάλτ. Το Ερωτοδικείο είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου. Μέχρι και διαφημίσεις ψάχνω - από τη Center Εισαγωγική μέχρι τη Τζίνα Βαρώνη να μας μιλάει για το μασσαζοκαλσόν σλίμ

μακαρι ρε σιν να μπορουσε να γινει κατι τετοιο.........γκρρρρρρ........αυτα ειναι θησαυροι!!!! να βρουμε τιποτα εκπομπες ερωτοδικειου, το φτυαρι κτλ κτλ κτλ......μιστερ μπουτια, πατσιουρα και ολο το καλο συναπαντημα.......το μονο που εχω εγω απ ολα αυτα ειναι ενα μικρο βιντεακι με τον λεουτσακο και την πεπη.......αλλα δεν ειναι κατι σημαντικο μια πατατα ειναι......τρας τιβι ρουλζ!!!!
 

Burtoniac

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
49
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά, ο,τι και να λέμε, ταινίες σαν κι εκείνες του Δαλιανίδη απο την τριλογία της "Νεολαίας", όπως ο ίδιος την ονόμαζε, δεν ξαναγίνονται. Αν δεν υπήρχαν αυτές, ούτε ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΝΗΛΙΚΩΝ θα βλέπαμε, ούτε ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ, ούτε τίποτα. Αν τις ξαναδείτε θα καταλάβετε οτι έχουν κοπιάρει τα πάντα απο τον Δαλιανίδη και το μόνο πράγμα που σήμερα τις καθιστά, κατά κάποιον τρόπο, cult είναι η πλάκα που κάνουμε οι "νέοι του σήμερα" στους νέους του χθες. Αλλά αυτά είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου. Οχι επειδή εκτιμώ απεριόριστα τον Δαλιανίδη (τον θεωρώ το μεγαλύτερο Ελληνα σκηνοθέτη, μέγα πρωτοπόρο τόσο στις τεχνοτροπίες που ΠΡΩΤΟΣ αυτός εισήγαγε στο ελληνικό σινεμά αλλά και για την ευγενή και αδέσμευτη φύση του), αλλά όπως και να το κάνουμε χωρίς το Μιχαλόπουλο, την Αλιμπέρτη, τον Γαρδέλη, τη Φίνου και τους λοιπούς δε θα υπήρχαν ούτε Μυλωνάδες, ούτε Γυφτόπουλοι, ούτε κανένας τους.
Στον μεγάλο τα οφείλουμε όλα. Respect.

Υ.Γ. Οποιος μου βρεί και μου δώσει τον ΑΓΙΟ ΠΡΕΒΕΖΗΣ του Κολλάτου θα τον κάνω άγαλμα και θα τον προσκυνώ μέχρι να πεθάνω! Δεν αστειεύομαι...

ΠΑΝΟS
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Γμτ τον εχω τον Αγιο Πρεβεζης και δε μπορω να τον βρωωωωωωωωω εχω φαει ολα τα ντιβιντι μου..........οποτε καθυστερηστε για λιγο την προτομη μεχρι να τον βρω :grin:
 

lambros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
337
Like
0
Πόντοι
1
Η αλήθεια βρίσκεται στον λόγο του ΘΕΟΥ !!!
Ε όχι πατέρα... Η ΑΛΗΘΕΙΑ βρίσκεται στους SEX PISTOLS!!! Γγκέγκε ?
 




ΙΔΟΥ δια το λογου το αληθες!
χεχεχε!

Αν θελετε περισσοτερο Ievan Polkka των "Loituma"... αργοτερα... χεχεχεχε!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Ο  Μάνεσης ο πιο Θεός (ανήλικος με τέτοια μουστάκα...), όπως και στους "Δύο ξένους" που έπαιζε τον ιδιοκτήτη κωλόμπαρου (πειστικότατος, όπως παλιότερα ο Φέρμας στο ¨Καλώς ήρθε το δολάριο").Ο Γαρδέλης επίσης έχει τραγουδήσει και το "άντε σπάσε ρε μαλάκα"...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366


ΙΔΟΥ δια το λογου το αληθες!
χεχεχε!

Αν θελετε περισσοτερο Ievan Polkka των "Loituma"... αργοτερα... χεχεχεχε!

μα δεν ειναι απιστευτο το τραγουδακι????δεν ειναι απιστευτο το ντουμπλαρισμα της μουσικης πανω στο βιντεο???????το εχω κατεβασει και το βλεπω οποτε εχω νευρα.......χαχαχαχαχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom