Νέα

Συχνοουρια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα eeeeee_20000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

eeeeee_20000

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
πως αντιμετωπιζεται?
με πιανει κυριως τα βραδια εχω δεν εχω πιει υγρα,και κυριως οταν πεφτω να κοιμηθω,μου ερχεται να ουρησω συνεχως,6-10 φορες μεσα σε δυο ωρες.
λετε να εχω και κει προβλημα?
γι αυτο δεν εχω μιλησει ποτε σε ουρολογο,ειναι ενα προβλημα των τελευταιων 5 ημερων
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Το'χουμε πει (γράψει) πολλές φορές: από το internet ακριβείς διαγνώσεις ΔΕΝ γίνονται! Περισσότερο θα μπλέξεις παρά θα βγάλεις άκρη... ο καθένας θα σου λέει το κοντό του κ το μακρύ του!

Τέσπα, μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις κάποιες εξετάσεις (γενική ούρων, καλλιέργεια κλπ)... ίσως κ υπέρηχο... μπορεί π.χ. να έχεις από μια ουρολοίμωξη μέχρι καμιά διόγκωση του προστάτη (προστατίτιδα). ΠΗΓΑΙΝΕ Σ' ΕΝΑΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ! Επρεπε να το έχεις κάνει από την πρώτη στιγμή που είχες τις ενοχλήσεις... μην ντρέπεσαι!
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
πως αντιμετωπιζεται?
με πιανει κυριως τα βραδια εχω δεν εχω πιει υγρα,και κυριως οταν πεφτω να κοιμηθω,μου ερχεται να ουρησω συνεχως,6-10 φορες μεσα σε δυο ωρες.
λετε να εχω και κει προβλημα?
γι αυτο δεν εχω μιλησει ποτε σε ουρολογο,ειναι ενα προβλημα των τελευταιων 5 ημερων
κανε μια μετρηση σακχαρου.
 

sdov38

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
128
Like
1
Πόντοι
1
Οταν αντιμετωπισα το προβλημα της ουρολοιμωξης, ειχα τα εξης συμπτωματα :
Πρωτα εμφανιστηκε το φαινομενο της συχνοουριας, επρεπε να πηγαινω για κατουρημα καθε 10 λεπτα, και αυτο εμφανιστηκε ξαφνικα ενα πρωινο.
Στις επομενες 3 ωρες ανεβασα πυρετο 39, και κατευθειαν το επομενο πρωινο πηγα σε παθολογο κ ουρολογο οπου εγινε κ η διαγνωση. Μου πηρε 1 μηνα η θεραπεια, και ευτυχως απο τοτε δεν μου ξανασυνεβη κατι τετοιο.
Δεν ειμαι σιγουρα γιατρος για να ξερω τι συμβαινει στην περιπτωση σου, αλλα θα σου συνιστουσα οπως και οι υπολοιποι εδω, να επισκεφτεις το συντομωτερο εναν ειδικο.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Οταν αντιμετωπισα το προβλημα της ουρολοιμωξης, ειχα τα εξης συμπτωματα :
Πρωτα εμφανιστηκε το φαινομενο της συχνοουριας, επρεπε να πηγαινω για κατουρημα καθε 10 λεπτα, και αυτο εμφανιστηκε ξαφνικα ενα πρωινο.
Στις επομενες 3 ωρες ανεβασα πυρετο 39, και κατευθειαν το επομενο πρωινο πηγα σε παθολογο κ ουρολογο οπου εγινε κ η διαγνωση. Μου πηρε 1 μηνα η θεραπεια, και ευτυχως απο τοτε δεν μου ξανασυνεβη κατι τετοιο.
Δεν ειμαι σιγουρα γιατρος για να ξερω τι συμβαινει στην περιπτωση σου, αλλα θα σου συνιστουσα οπως και οι υπολοιποι εδω, να επισκεφτεις το συντομωτερο εναν ειδικο.

Ω ρε φίλε πολύ σου πήρε!Εγώ είχα πάθει ουρολείμωξη πριν 7 χρόνια γιατί δεν έπινα πολλά νερά και 1 μέρα πάω να κατουρήσω και ενώ είχα πολλά ούρα έβγαζα λίγα και πονούσα.Και γω είχα κανα 39 πυρετό και την επομένη που πήγα μου βρήκαν ότι ήταν μικρόβιο και μου δώσαν πρώτα μαι αντιβίωση 7 με΄ρες και όταν πήγε ο πατέρας μου να πα΄ρει το τελικό αποτέλεσμα του δώσαν άλλη 1 αντιβίωση και πήρα.Πάντως μετά από 3 μέρες θυμάμαι είχαν φύγει τα συμπτώματα και σε 10 μέρες ήμουν τελείως καλά.

Για τον φίλο τώρα που λεέι ότι έχει συχνοουρία είναι και 1 από τα συμπτώματα χλαμύδιας και γονόρροιας και Μη Ειδικής Ουρηθρίτιδας.Πήγαινε πρώτα σε παθολόγο και ουρολόγο και κάνε γενική ούρων κι αν πήγες με καμια γυναίκα που δεν ξέρεις καλά κάνε και 1 τεστ χλαμυδιας και γονόρροιας.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.427
Κριτικές
61
Like
38.544
Πόντοι
21.555
αγαπητε στο εχουμε ξαναπη.............. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

δεν ειναι εδω μεσα Ευαγκελισμος.............. :tickedoff:
 

stallion81

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Εαν δεν πρέπει να βγαίνουν τέτοια threads πρέπει να μπεί στον αρχικό κανονισμό της σελίδας. Δε μπορεί κάθε φορά που κάποιος ρωτάει κάτι να βγαίνει ο moderator και να λέει δεν γίνονται διαγνώσεις και τέτοια. Απαγορεύετε το να σταματήσουν να τα αναρτούν! Όσο θα επιτρέπεται να υπάρχουν τόσο εμείς θα απαντάμε. Δικαίωμά μας άλλωστε.
αγαπητε στο εχουμε ξαναπη.............. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

δεν ειναι εδω μεσα Ευαγκελισμος.............. :tickedoff:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Εαν δεν πρέπει να βγαίνουν τέτοια threads πρέπει να μπεί στον αρχικό κανονισμό της σελίδας. Δε μπορεί κάθε φορά που κάποιος ρωτάει κάτι να βγαίνει ο moderator και να λέει δεν γίνονται διαγνώσεις και τέτοια.

Αχχ... αυτά λέω κι εγώ, από το 1 post:

Το'χουμε πει (γράψει) πολλές φορές: από το internet ακριβείς διαγνώσεις ΔΕΝ γίνονται! Περισσότερο θα μπλέξεις παρά θα βγάλεις άκρη... ο καθένας θα σου λέει το κοντό του κ το μακρύ του!
 

stallion81

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Μεγάλε αυτό μπορεί να είναι απο μια απλή περαστική κατάσταση, σάκχαρο μέχρι κι ορμονολογικό πρόβλημα! Τα αίτια της συχνοουρίας για διαγιγνώσκει ο παθολόγος κι όχι ο ουρολόγος. Απο εκεί θα ξεκινήσεις κι αυτός θα σου πεί που να πάς!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.237
Πόντοι
7.045
https://[URL unfurl="true"]www.imsevimse.se/simg/1010/1005%20%20web.jpg[/img[/URL]]

Πιστευω θα σε βοηθησει,δε συγκαιγεσαι κιολας,ασε που ειναι και εξτρα απορροφητικη...σοβαρευτειτε και ρευτειτε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom