Νέα

Προστατίτιδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MagicP
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 249
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

MagicP

Νέο Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Δεν ξέρω αν κάποιος ξέρει αλλά πρίν από 2 χρόνια είχα κολλήσει ecoli και ουρεόπλασμα. Δυστυχώς δεν πήγα έγκαιρα στο γιατρό και από ερεθισμό στην ουρήθρα (έντονη φαγούρα) εξελίχθηκε σε χρόνια προστατίτιδα. Μετά από αρκετές αντιβιώσεις έφυγε αλλά πριν από 3 ημέρες μια καριόλα στη φυλής μου έκανε ακάποτο για 30 δευτερόλεπτα και έχω την αίσθηση ότι ξανακόλλησα. Είναι δυνατόν να κολλήσεις προστατίτιδα χωρίς να έχεις ερεθισμό στην ουρήθρα και μαλιστα με τόσο σύντομη επαφή? Ο οργανισμός μετά τις αντιβιώσεις είναι πιο ευαίσθητος? βέβαια έχω να πάρω αντιβίωση πάνω από χρόνο. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά θα το εκτιμούσα γιατί έχω ανησυχήσει πολύ.
 

ziggolo24

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2007
Μηνύματα
546
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
6
απορώ! γιατί δεν πας σε γιατρό! και τα ρωτάς εδώ μέσα αυτά!  :idiot:
 

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
η προστατιτιδα τι συμπτωματα εχει???
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Αφού την έπαθες μια φορά γιατί ξανακάνεις μαλακίες;;;Για αντιβιοτικά πυο λες δεν γίνεται ο οργανισμός πιο ευαισθητος αλλά το μικρόβιο πιο δυνατό!!Έτσι αν το ξανακολήσεις είναι πιθανόν να χρειάζονται ισχυρότερα αντιβιοτικά που δεν είναι καλό!Εγώ είχα πάθει τον Ιούνιο πέρσυ ουριθρίτιδα.Το πιο πιθανό είναι να μην ήταν σεξουαλικό αφού εξέταση για χλαμύδια και γονόρροια που χα κάνει τότε περίπου 5 μέρες πριν το πάθω αυτό,βγήκε αρνητική.Εγώ είχα το εξής,όταν πήγα να ουρήσω 1 βράδυ ένιωσα τα ούρα με μεγάλη πίεση σαν να μου τραυμάτισαν μέσα το σωλήνα και έβγαλα αίμα με τα ούρα.και για 2 μέρες έτσι ήταν.Πήγα και έκανα ου΄ρων γενικη΄αλλά δεν βρήκαν ουρολείμωξη,οπότε νόμισα ότι ήταν σεξουαλικό.Όμως μιας καιδ εν ήταν χλαμύδια ή γονόρροια και αφού και οι άλλες εξετάσεις που έκανα 5 μέρες πριν για σύφιλη,Ηπατίτιδες,ΗΙV ήταν αρνητικές μου παν πολύ πιθανόν να σπάσαν αγγεία επειδή τη μέρα που το παθα κράτησα τα ούρα μου για ώρες..
 
OP
OP
M

MagicP

Νέο Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Έχω πάει σε 3 και ο κάθε ένας έχει την δική του άποψη. Αλλος λέει άμεσα αντιβίωση  και άλλος λέέι ότι αυτά τα μικρόβια υπάρχουν φυσιολογικά μέσα στο σύστημα και δεν θα πρέπει να κάνω κάτι εκτός από το να τρέφομαι υγιεινά και να μην καβαλάω τη μηχανή μου συχνά. Γι αυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία μήπως καταλλήξω κι εγώ...
 

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
ασχετο με το δικο σου αλλα εχω παρατηρησει κατι.. 
Το τελευταιο καιρο οταν τελειωνω το σπερμα δεν πεταγεται μακρια οπως παλαιωτερα.  Δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα που να δικαιολογει επισκεψη σε γιατρο
και σκεφτομαι, τι να παω να του πω??  Γιατρε οταν χυνω την γκομενα μου το σπερμα δεν πεταγεται με δυναμη???
 
OP
OP
M

MagicP

Νέο Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Με άρπαξε η καριόλα ενώ της είχα πει πως δεν θέλω ακάποτο. Μα το θεό. Την πρωτη φορά δεν έχυσα και΄την πλήρωσα κολλητά για 2η. Όταν μου άλλαξε το προφυλακτικό με άρπαξε. Κι όταν με άρπαξε δεν τραβήχτηκα αμέσως ο μαλάκας. Όταν είχα πρωτοδιαγνωστεί κι εγώ ήμουν αρνητικός σε χλαμύδια κλπ. Και γενικώς έχω πολύ ελαφριά συμρπώματα που σχετίζονται με ελαφριά μείωση της ροής των ούρων οπότε γι αυτό ρωτάω μήπως τελικά τα προκαλώ εγώ από το φόβο.
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
H oυσία είναι μία καλό το γαμισάκι  :knockinb: αλλά πάντα με καποτάκι!!! :grin:
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Το σωστο ειναι να παςσε γιατρο! Οποιοδήποτε συμπτωμα συνεχιζει πανω απο 6 εβδομαδες θελει θεραπεια και διαγνωση. Και εγω νομιζα οτι εχω κατι στην ουρηθρα ( φαγουρα κτλ) και οτι το επαθα απο γκομενα και τελικα ειχα αυξημενο ζαχαρο!Οποτε βουρ στον παθολογο
 

giorgos29

Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Με άρπαξε η καριόλα ενώ της είχα πει πως δεν θέλω ακάποτο. Μα το θεό. Την πρωτη φορά δεν έχυσα και΄την πλήρωσα κολλητά για 2η. Όταν μου άλλαξε το προφυλακτικό με άρπαξε. Κι όταν με άρπαξε δεν τραβήχτηκα αμέσως ο μαλάκας. Όταν είχα πρωτοδιαγνωστεί κι εγώ ήμουν αρνητικός σε χλαμύδια κλπ. Και γενικώς έχω πολύ ελαφριά συμρπώματα που σχετίζονται με ελαφριά μείωση της ροής των ούρων οπότε γι αυτό ρωτάω μήπως τελικά τα προκαλώ εγώ από το φόβο.
προσεχε γιατι αυτες που αρπαζουν ειναι αποδεδειγμενο οτι κατι θελουν να σε κολησουν συνηθως AIDS και ηπατιτιδες
 

klain

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Αυγ 2008
Μηνύματα
496
Κριτικές
35
Like
346
Πόντοι
2.272
Δεν ξέρω αν κάποιος ξέρει αλλά πρίν από 2 χρόνια είχα κολλήσει από Βίκυ Αλκαμένους ecoli και ουρεόπλασμα. Δυστυχώς δεν πήγα έγκαιρα στο γιατρό και από ερεθισμό στην ουρήθρα (έντονη φαγούρα) εξελίχθηκε σε χρόνια προστατίτιδα. Μετά από αρκετές αντιβιώσεις έφυγε αλλά πριν από 3 ημέρες μια καριόλα στη φυλής μου έκανε ακάποτο για 30 δευτερόλεπτα και έχω την αίσθηση ότι ξανακόλλησα. Είναι δυνατόν να κολλήσεις προστατίτιδα χωρίς να έχεις ερεθισμό στην ουρήθρα και μαλιστα με τόσο σύντομη επαφή? Ο οργανισμός μετά τις αντιβιώσεις είναι πιο ευαίσθητος? βέβαια έχω να πάρω αντιβίωση πάνω από χρόνο. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά θα το εκτιμούσα γιατί έχω ανησυχήσει πολύ.
Εχεις ανησυχησει πολυ και ζητας συμβουλες εδω?Δηλαδη αν σου πουμε οτι δεν ειναι τιποτα θα παψεις να ανησυχεις? Πηγαινε γρηγορα στον γιατρο αν οντως εχεις προβλημα και ασε τις :jerking: :jerking:
 

zaxarenios

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2007
Μηνύματα
102
Κριτικές
6
Like
2
Πόντοι
1
ασχετο με το δικο σου αλλα εχω παρατηρησει κατι.. 
Το τελευταιο καιρο οταν τελειωνω το σπερμα δεν πεταγεται μακρια οπως παλαιωτερα.  Δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα που να δικαιολογει επισκεψη σε γιατρο
και σκεφτομαι, τι να παω να του πω??  Γιατρε οταν χυνω την γκομενα μου το σπερμα δεν πεταγεται με δυναμη???

το ιδιο εχω και εγω, και παρατηρησα οτι οταν παρω παραπανω Τ4 (εχω θυροειδη) καπως φτιαχνει.

Σαν να μην βγαινει αποτομα...αυτο δεν ενοεις?
 

eeeeee_20000

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
φιλε σορρυ αλλα κοψε απλα τα μπουρδελα./
 

4thepop66

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2013
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Γεια σας παιδια!

Εδω και τρεις εβδομαδες εχω συχνοουρια και εντονο πονο στους ορχεις και κατω απο τον προστατη (πισω απο τους ορχεις). Ο ουρολογος μου ειπε για προστατιτιδα και αντιβιωση. Μετα απο περιηγηση ελληνικων και ξενων ουρολογικων σαιτ φορουμς  ..τα βλεπω πολυ δυσκολα τα πραγματα να γινω ποτε καλα.

Εχει/ειχε κανεις προστατιτιδα; εχει κανεις προσωπικη εμπειρια για το θεμα; 

ευχαριστω
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
Γεια σας παιδια!

Εδω και τρεις εβδομαδες εχω συχνοουρια και εντονο πονο στους ορχεις και κατω απο τον προστατη (πισω απο τους ορχεις). Ο ουρολογος μου ειπε για προστατιτιδα και αντιβιωση. Μετα απο περιηγηση ελληνικων και ξενων ουρολογικων σαιτ φορουμς  ..τα βλεπω πολυ δυσκολα τα πραγματα να γινω ποτε καλα.

Εχει/ειχε κανεις προστατιτιδα; εχει κανεις προσωπικη εμπειρια για το θεμα; 

ευχαριστω
τον γιατρο το εγραψες στα αρχίδια σου;Γιατί δεν κανεις αυτα που σου ειπε;
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
Γεια σας παιδια!

Εδω και τρεις εβδομαδες εχω συχνοουρια και εντονο πονο στους ορχεις και κατω απο τον προστατη (πισω απο τους ορχεις). Ο ουρολογος μου ειπε για προστατιτιδα και αντιβιωση. Μετα απο περιηγηση ελληνικων και ξενων ουρολογικων σαιτ φορουμς  ..τα βλεπω πολυ δυσκολα τα πραγματα να γινω ποτε καλα.

Εχει/ειχε κανεις προστατιτιδα; εχει κανεις προσωπικη εμπειρια για το θεμα; 

ευχαριστω
τι ειδος προστατιδας σου ειπε οτι εχεις τυπε?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
τον γιατρο το εγραψες στα αρχίδια σου;Γιατί δεν κανεις αυτα που σου ειπε;
τυπε καλα εκανε και ρωτησε ο ανθρωπας
κανονικα επρεπε πρωτα να το γραψει εδω και μετα να παει στον γιατρο :grin:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Γεια σας παιδια!

Εδω και τρεις εβδομαδες εχω συχνοουρια και εντονο πονο στους ορχεις και κατω απο τον προστατη (πισω απο τους ορχεις). Ο ουρολογος μου ειπε για προστατιτιδα και αντιβιωση. Μετα απο περιηγηση ελληνικων και ξενων ουρολογικων σαιτ φορουμς  ..τα βλεπω πολυ δυσκολα τα πραγματα να γινω ποτε καλα.

Εχει/ειχε κανεις προστατιτιδα; εχει κανεις προσωπικη εμπειρια για το θεμα; 

ευχαριστω
πως την άρπαξες τύπε :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom