Νέα

Βλάσσης Μπονάτσος!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loukritia!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 305
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
ειναι το πρωτο μου θεμα!!!!!! :happy: :happy: :happy: δε θα μπορουσα να μην το ανοιξω φυσικα για τον πιο αγαπημενο μου διασημο!!!τον λατρευω!!εχω οοολα του τα σιντι..ξερω σχεδον τα παντα!!!οτι ξερετε /θελετε  εδω!!!!

Ο Βλάσσης Μπονάτσος (Αθήνα, 30 Νοεμβρίου 1949-14 Οκτωβρίου 2004) ήταν δημοφιλής ροκ τραγουδιστής, ηθοποιός και τηλεπαρουσιαστής. Γιος δικαστικού και καθηγήτριας πιάνου άρχισε την καριέρα του δημιουργώντας το μουσικό συγκρότημα Πελόμα Μποκιού, στις αρχές της δεκαετίας του 1970. Το όνομα του πήρε από τα αρχικά των ονομάτων των μελών του γκρουπ, όπου είχε υπογράψει τη μεγάλη επιτυχία ο «Γαρύφαλλος».

Στις αρχές της δεκαετίας του 80' πρωταγωνίστησε στην θρυλική θεατρική παράσταση "Εβίτα" με πρωταγωνίστρια την Αλίκη Βουγιουκλάκη παίζοντας το ρόλο του Τσε. Με την "εθνική" σταρ της Ελλάδας διατήρησε ερωτική σχέση για αρκετά χρόνια. Επίσης έπαιξε σε ελληνικές ταινίες και σειρές και παρουσίασε διάφορα τηλεοπτικά προγράμματα όπως "Με το κλειδί στο χέρι" στην κρατική τηλέοραση, τις Κόντρες, το Βλας Μπακ, το Άλλα Κόλπα και το Πάμε για άλλα. Ήταν παντρεμένος με τη Μάρθα Κουτουμάνου (1996) - κόρη της Ελληνίδας ηθοποιού Ζωής Λάσκαρη - και είχε μια κόρη, τη Ζένια.

Απεβίωσε πρόωρα στις 14 Οκτωβρίου του 2004 σε ηλικία 54 ετών. Σύμφωνα με το ανακοινωθέν ο θάνατός του οφείλεται σε «αποφρακτική οιδηματώδη λαρυγγίτιδα»..

   Δισκογραφία
Πελόμα Μποκιού (ως μέλος των Πελόμα Μποκιού) (Lyra, 1972)
Επικίνδυνη ισορροπία (σε μουσική Σπύρου Βλασσόπουλου και στίχους Ανδρέα Αγγελάκη) (Lyra, 1976)
Γενικά (CBS, 1981)
Αυτά τα βράδια (CBS, 1983)
Παραλήρημα (ΕΜΙ, 1991)
Χαίρετε (BMG, 1996)
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
16

Απο τους αγαπημενους μου...κριμα που εφυγε τοσο νωρις :-
 
OP
OP
loukritia!

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
O μίστερ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑΣ και ίνδαλμα για μερικούς? :headbang: :headbang: :headbang: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Η αλήθεια έιναι πως πρόσφερε πολλή κουλτούρα, τόση που δεν την χωρά το στομα΄χι μου. :S
 
OP
OP
loukritia!

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
O μίστερ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑΣ και ίνδαλμα για μερικούς? :headbang: :headbang: :headbang: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Η αλήθεια έιναι πως πρόσφερε πολλή κουλτούρα, τόση που δεν την χωρά το στομα΄χι μου. :S
γιατι???δε σου αρεσε σαν τραγουδιστης?σαν σοουμαν?σαν προσωπικοτητα?που δεν εκρυψε ποτε τα παθη του;το προσωπο του απο τα μιντια?δε καβαλησε ποτε το καλαμακι?
Ποσταρες 3 τραγουδια αγαπητη μου,αλλα αυτο το παρελειψες και σε συμπληρωσα! :)
ναι σορυ!εγω μπεδευτηκα! :)
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
649
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Μου έχει μείνει μια συνέντευξη στον Άρη Δαβαράκη στην TV λίγο καιρό πριν πεθάνει όπου με υφάκι και στυλ "Ο Γαμάω" ειρωνευόταν τους πάντες. Κι όταν τον ρώτησε αν υπάρχει κάτι που να φοβάται απάντησε : "Να φοβάμαι;; Εγώ! Δε φοβάμαι τίποτα !"

Ε, να τώρα κάτι που έπρεπε να φοβάσαι καημένε..
 
OP
OP
loukritia!

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Μου έχει μείνει μια συνέντευξη στον Άρη Δαβαράκη στην TV λίγο καιρό πριν πεθάνει όπου με υφάκι και στυλ "Ο Γαμάω" ειρωνευόταν τους πάντες. Κι όταν τον ρώτησε αν υπάρχει κάτι που να φοβάται απάντησε : "Να φοβάμαι;; Εγώ! Δε φοβάμαι τίποτα !"

Ε, να τώρα κάτι που έπρεπε να φοβάσαι καημένε..
υπαρχει καποιο λινκ να το δω?δε θυμαμαι καν την συνεντευξη που λες...αμα εχει καποιος κανενα αποσπασμα κ θελει ας το βαλει...
 

Επισκέπτης
παρακαλουνται οι διαφορες σκατοψυχες τατιανες να βγαλουν τα απωθημενα τους σε κανα αλλο θρεντ(για ζωντανους)πριν τους αρχισω στα πουστριλικια..
Υ.Γ ΔΕΝ ΓΑΜΑΩ ΣΤΡΑΚΙΑ..
 
OP
OP
loukritia!

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
παρακαλουνται οι διαφορες σκατοψυχες τατιανες να βγαλουν τα απωθημενα τους σε κανα αλλο θρεντ(για ζωντανους)πριν τους αρχισω στα πουστριλικια..
Υ.Γ ΔΕΝ ΓΑΜΑΩ ΣΤΡΑΚΙΑ..
πλεζουρ ...ας ακουστει κ η αλλη αποψη...δεν ειναι κακο...το κακο το κανει ο τροπος που λεγονται καποια πραγματα!!φαντασου να ανοιξω θεμα για τον σεργιανοπουλο τι θα ακουστει..(που επισης εκτιμουσα παρα πολυ!)
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.549
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
7.958
Πόντοι
14.565
Μεγάλη μορφή ο Βλάσης! :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
πλεζουρ ...ας ακουστει κ η αλλη αποψη...δεν ειναι κακο...το κακο το κανει ο τροπος που λεγονται καποια πραγματα!!φαντασου να ανοιξω θεμα για τον σεργιανοπουλο τι θα ακουστει..(που επισης εκτιμουσα παρα πολυ!)
υπαρχει θεμα για τον σεργ & βεβαια οι τατιανες εχουν μεγαλουργησει & εκει..
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
649
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Που να βρω τώρα link βρε loukritia μου; Αμφιβάλω αν τη θυμάται κανείς αυτή την εκπομπή όχι να την έχει ανεβάσει.. Ήταν συνεντεύξεις από διασήμους όπου τους είχε ξαπλωμένους σε καναπέ ψυχολόγου και εκείνος το έπαιζε ψυχο-γιατρός.

Απλά μου έχει μείνει η εικόνα γιατί με είχε ενοχλήσει το υφάκι του που αν τον θυμάσαι και από αλλού γενικά το είχε..
 
OP
OP
loukritia!

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366




υπαρχει θεμα για τον σεργ & βεβαια οι τατιανες εχουν μεγαλουργησει & εκει..
σοβαρα??????δε βρηκα...αν σου ειναι ευκολο μου δινεις λινκ?

Που να βρω τώρα link βρε loukritia μου; Αμφιβάλω αν τη θυμάται κανείς αυτή την εκπομπή όχι να την έχει ανεβάσει.. Ήταν συνεντεύξεις από διασήμους όπου τους είχε ξαπλωμένους σε καναπέ ψυχολόγου και εκείνος το έπαιζε ψυχο-γιατρός.

Απλά μου έχει μείνει η εικόνα γιατί με είχε ενοχλήσει το υφάκι του που αν τον θυμάσαι και από αλλού γενικά το είχε..
καλα δε πειραζει...το υφακι που λες το ειχε αλλα οχι σαν''γαμαω''!σαν''δε με νοιαζει τιποτα''!!ετσι το εβλεπα εγω...ο τυπος δε κρυφτηκε ποτε...
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
649
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
...να βγαλουν τα απωθημενα τους σε κανα αλλο θρεντ(για ζωντανους)...

Κανείς δεν δικαιώνεται και δεν είναι υπεράνω κριτικής δια του θανάτου του και μόνο.
Άλλο η προσβολή και η δυσφήμηση (όπου δεν μπορεί να απαντήσει) και άλλο η κριτική για την προσωπικότητα και τα πεπραγμένα του.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom