Νέα

Βαλανοποσθίτιδα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 157
  • Εμφανίσεις 71K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης


Σύντροφοι έχει κανείς εμπειρία από αυτή την ασθένεια? Γιατί την έπαθα και είναι αρκετά επώδυνη...δύο εβδομάδες αποχή από το sex και έπεται συνέχεια! :headbang: :headbang: :headbang:
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
148
Like
2.701
Πόντοι
6.925
Δεν με πονούσε πολύ - ο πόνος της αποχής ήταν μεγάλος - αλλά πρόσεξε ! Επέστρεψε 6 μήνες μετά.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Πρόκειται για μόλυνση από μικρόβια. Τα διάφορα μικρόβια σε συνδυασμό με τα ούρα προκαλούν διαβρώσεις στη βάλανο, με αποτέλεσμα τη διόγκωση του πέους, τη φαγούρα, το κάψιμο και τη δυσκολία στην ούρηση...

ΔΕΣ κι εδώ...
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
148
Like
2.701
Πόντοι
6.925
Για την ενημέρωση επίσης αναφέρω ότι μου εμφανίστηκε μετά από τακτικές επισκέψεις σε γνωστή επαγγελματία της Διδύμου.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Για την ενημέρωση επίσης αναφέρω ότι μου εμφανίστηκε μετά από τακτικές επισκέψεις σε γνωστή επαγγελματία της Διδύμου.

Με χρήση προφυλακτικού κανονικά... ή έκανες κι ακάποτα;
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Για την ενημέρωση επίσης αναφέρω ότι μου εμφανίστηκε μετά από τακτικές επισκέψεις σε γνωστή επαγγελματία της Διδύμου.
Την πρώτη δουλειά που θα κάνεις είναι να πας να το εξετάσει Γιατρός.
Η γνώμη μου πάντως είναι να πας στο φαρμακείο και να πάρεις το κρεμοσάπουνο EUBOS (ΥΓΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ) και την αλοιφή Travocort.Θα κάνεις πλύσεις με το κρεμοσάπουνο 2 φορές την ημέρα και μετά βάζεις την αλοιφή.Σε κάνα μήνα θα είσαι οκ.
 

Επισκέπτης
Την πρώτη δουλειά που θα κάνεις είναι να πας να το εξετάσει Γιατρός.
Η γνώμη μου πάντως είναι να πας στο φαρμακείο και να πάρεις το κρεμοσάπουνο EUBOS (ΥΓΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ) και την αλοιφή Travocort.Θα κάνεις πλύσεις με το κρεμοσάπουνο 2 φορές την ημέρα και μετά βάζεις την αλοιφή.Σε κάνα μήνα θα είσαι οκ.

Δηλαδή 1 μήνα απόχη από τις πουτάνες? :headbang: :headbang: :headbang:
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.218
Κριτικές
10
Like
2.214
Πόντοι
3.145
Θα μπορούσε να προκληθεί και από την ευαισθησία σε συγκεκριμένο τύπο και μάρκα προφυλακτικού. Και αυτό το λέω εκ πείρας..... Είχα πάθει και εγώ πριν 15 χρόνια χωρίς καμία απολύτως επαφή χωρίς προφύλαξη. Και ο δερματολόγος μου είπε ότι μάλλον με πείραξαν τα προφυλακτικά. Όταν το είχα πάθε πέρασα ένα σοκ πάντως, αν και δεν είναι τίποτε το τρομερό. Πάντως νομίζω ότι επιβάλλεται αποχή από το σεξ όσο διαρκεί.
 

MR DRAMBUIE

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
983
Like
3
Πόντοι
6
Συνηθως προκαλειται απο μυκητες. Πηγαινε σε δερματολογο. Πολυ πιθανον να σου συνταγογραφησει τις αλοιφες Travogen η Travocort (πιθανως και Dactarin). Αν οντως η βαλανοποσθιτιδα σου προερχεται απο μυκητες,θα σου δωσει και χαπια. Το κακο ειναι οτι πολυ συχνα υποτροπιαζει. Παντως δεν ειναι κατι σοβαρο.
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Άσχετο 
Aλλά  μήπως  υπάρχει κανένα  τόπικ  για  σμήγμα  στη  βάλανο ?
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
75
Κριτικές
9
Like
87
Πόντοι
0
Είχα περάσει παλαίτερα αρκετές φορές. Δεν θυμάμαι σε τί οφείλεται. Είχα επισκεφθεί και ουρολόγο και δερματολόγο. Μου έδωσαν κάτι αλοιφές αλλά είχα ψοφήσει στον πόνο. Περί σεξ ουδείς ο λόγος λόγω πόνου. Το γιατρικό μου το έδωσε ένας φίλος του πατέρα μου, παληός ναυτικός: πλύσιμο με σαπούνι όλης της περιοχής, πολύ καλό στέγνωμα και μετά πολύ ταλκ. Το μυστικό είναι να μην υπάρχει υγρασία. Καθόλου νερό, κανένα υπόλειμα από ούρα, κτλ... Ομολογώ ότι με έσωσε και δεν είχα ποτέ ξανά πρόβλημα. Μου είπε ότι ήταν κοινή ασθένεια, ειδικά όταν οι συνθήκες υγιεινής δεν ήταν και οι καλύτερες στα καράβια. Άλλος φίλος τη πάτησε από το απορρυπαντικό που είχαν χρησιμοποιήσει στο πλύσιμο των εσωρούχων. Ακολούθησε τη συνταγή του ταλκ και της 'ελλειψης υγρασίας' και σώθηκε. Το θέαμα της περιοχής 'χιονισμένης' είναι αποκαρδιωτικό αλλά τουλάχιστον έπιασε το γιατροσόφι... Καλή ανάρρωση!j
 

athal

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
850
Κριτικές
40
Like
4.204
Πόντοι
6.555
Κρεμα Dactarin επι 2 εβδομαδες μαζι με ισχυρη αντιβιωση (δεν θυμαμαι) των 500mg  καθως και τοπικη πλυση με αντιβακτηριδιακο , καλο σκουπισμα (χωρις υγρασια που ανεφεραν παραπανω) και βεβαια αποχη απο ερωτικη δραστηριοτητα (και η μαλακια απαγορευεται) για 30 ημερες...ειμαι παθων και στα λεω αυτα...το παρασημο το πηρα απο δευτερη φορα με ακαποτο...φραντζη...
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
148
Like
2.701
Πόντοι
6.925
Με χρήση προφυλακτικού κανονικά... ή έκανες κι ακάποτα;

Με προφυλακτικό, ότι έγινε έγινε από το χέρι ή λοιπές τριβές (ισπανικό, κοιλιά κλπ.)

Η θεραπεία ήταν travocort νομίζω την 1η και dactarin την 2η φορά. Την 1η φορά είχα και την εμβάπτιση σε βορικό οξύ για 1-2 λεπτά  :new_shocked:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Πάρε αυτά τα 2 (κρεμοσάπουνο και αλοιφή) και κάνε την χρήση το πρωϊ και το βράδυ.
 

Συνημμένα

  • TRAVOCORT-fullres.jpg
    TRAVOCORT-fullres.jpg
    10,4 KB · Εμφανίσεις: 177

KingEdward

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
762
Κριτικές
3
Like
53
Πόντοι
6
Με προφυλακτικό, ότι έγινε έγινε από το χέρι ή λοιπές τριβές (ισπανικό, κοιλιά κλπ.)

Η θεραπεία ήταν travocort νομίζω την 1η και dactarin την 2η φορά. Την 1η φορά είχα και την εμβάπτιση σε βορικό οξύ για 1-2 λεπτά   :new_shocked:

Μετά από πόσο καιρό εμφανίζονται τα συμπτώματα??

Ανησυχώ...
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
16
Τα αιτια μιας βαλανοποσθιτιδας μπορει να ειναι πολλα.Μεταξυ αυτων:1)Αλλεργικη αντιδραση στο πρφυλακτικο η σε καποια λιπαντικη κρεμα που εβαλες
                                                                 2)Μικροβιακες λοιμωξεις απο Candida Ablicans(Μυκητας)και απο βακτηρια οπως στρεπτοκοκκοι και Borrelia Vincenti

                                                                 3)Ερεθισμος απο τοπικη χρηση φαρμακων στην περιοχη για αλλη θεραπεια οπως αντιβιοτικα(τετρακυκλινες,σουλαφοναμιδες,κτλ)
                                                                 4)Σπαμιοτερα αιτια οπως αυτοανοσα νοσηματα πχ βαλανιτιδα του Zoon κοκ

Η κλινικη εικονα μιας βαλανοποσθιτιδας ειναι ως εξης:Πρησμενη ποσθη και βαλανος,κοκκινιλα σε αυτες τις περιοχες,μπορει να βγαζεις και λιγο πυο το πρωι(αν αυτο σμβαινει το μυαλο μας παει σε γονοκοκκο)πονος στην ουρηση κοκ

Θεραπεια αναλογα με το αιτιο:Σε μυκητες Lotrimin η Mycostatin 2 φορες τη  μερα

ΣΕ βακτηρια ανιβιοτικα οπως βακιτρακινη η νεοσπορινη

ΣΕ ΑΠΛΗ  δερματιτιδα που ΔΕΝ οφειλεται σε μυκητες η βακτηρια κορικοστεροειδη οπως το travοcort

Γενικα μετρα:Συνχες πλυσεις περιοχης αλλα με ΗΠΙΑ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ,σωστη υγιεινη κτλ
       
 

Επισκέπτης
Σύντροφοι σας ευχαριστώ θερμά για τις πληροφορίες!!!Πιστεύω ότι θα με βοηθήσουν πολύ!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom