Νέα

Σωστή χρήση προφυλακτικού!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 124
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
215px-CondomUse2_alternative.jpg
οδηγιες χρησεως προφυλακτικου!

9 + 1 οδηγίες για τη σωστή χρήση των προφυλακτικών

1.
Αποφεύγουμε να αγοράζουμε προφυλακτικά από το περίπτερο. Με τον τρόπο αυτό γλιτώνουμε από δύο μεγάλες συμφορές: Από το αριστερό και το δεξί μάτι του αδιάκριτου περιπτερά. Αναλογίσου την ξεφτίλα όταν απομακρυνόμενος από το περίπτερο ακούσεις τα κρυφά γελάκια και τους ψιθύρους! Καλό θα ήταν επίσης, διακριτικά να κοιτάτε και την ημερομηνία λήξης.

2.
ΔΕ ΦΟΡΑΜΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΑΜΕΣΩΣ. Ναι, υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να τύχει κάτι ξαφνικό στο δρόμο αλλά η τοποθέτηση του προφυλακτικού στο δρόμο για το σπίτι σας δυσκολεύει στο περπάτημα αφενός και αφετέρου υπάρχει πάντα η περίπτωση να ξεγλιστρήσει και να δείτε το αγνό λάτεξ να κατρακυλάει από το μπατζάκι σας...

3.
Ανοίγουμε προσεκτικά το προφυλακτικό. Αποφύγετε να το ανοίγετε με τα δόντια σας. Ένα ποσοστό 3% στα ερωτικά ατυχήματα περιλαμβάνει την κατάποση του προφυλακτικού από τον υπερβολικό ενθουσιασμό του χρήστη. Προτιμήστε να το ανοίγετε με τα χέρια αφού πρώτα κόψετε τα νύχια σας πολύ κοντά και αφού τα περιποιηθείτε τις άκρες τους σχολαστικά με λίμα.

4.
Εφαρμόζουμε το προφυλακτικό στο πέος εφόσον έχουμε πλήρη στύση. Ομολογώ ότι αυτό είναι το πιο δύσκολο από όλα τα βήματα, δεδομένου ότι έχει προηγηθεί ένα ξενερωτικό και σχολαστικό μανικιούρ. Επιστρατεύστε τη φαντασία σας, την τεχνική σας ώστε να καταφέρετε πλήρη ερεθισμό και τότε ΓΡΗΓΟΡΑ εφαρμόστε το προφυλακτικό και πηγαίνετε στο βήμα 5. Σε περίπτωση αποτυχίας επαναλάβετε.

5.
Η εφαρμογή πρέπει να γίνει ξετυλίγοντας το προφυλακτικό κατά μήκος προς τη βάση της παινεμένης σας. Μην το φουσκώνετε πρώτα. Επίσης δε χρειάζεται να το γεμίζετε με νερό για να δείτε αν θα σπάσει. Παίξτε και λίγο με τις πιθανότητες! Αν τυχόν το βάλετε ανάποδα μην περιμένετε να έχετε αποτέλεσμα. Απλά ΔΕΝ ΞΕΤΥΛΙΓΕΙ: Γυρίστε το τούμπα και ξαναδοκιμάστε. Μετά την 3η απόπειρα καίγεστε.

6.
Προχωράτε ελεύθερα. *(ο νοών νοήτω!) Εφόσον δεν ακούσετε ήχους όπως: Κρατς, Φλαπ, "Έσπασε!", "Ω ρε πούστη!", "Βγες τώρα **Sxeseis-bot**" κλπ, αυτό σημαίνει ότι το προφυλακτικό σας αποδείχθηκε άξιο της επιλογής και της εμπιστοσύνης σας: Αντέχει!

7.
Μη χρησιμοποιείτε λιπαντικά με βάση το λάδι. Ελαιόλαδο, βιτάμ, βουτήρατα και λοιπά σιχαμερά, λάδια μηχανής και γράσσο απορρίπτονται. Χρησιμοποιείτε λιπαντικά με βάση το νερό που θα μπορείτε να προμηθευτείτε από τα φαρμακεία. Αν αποφασίσετε να παίξετε με λάδια λυπάμαι χάσατε. Το λάτεξ εκδικείται και σπάει! Αρνείται πεισματικά τη σαλατοποίηση.

8.
Αν είστε ιδιαίτερα ανήσυχοι για την αντοχή του προφυλακτικού, χρησιμοποιήστε και δεύτερο πάνω από το πρώτο. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και τρίτο. Και τέταρτο! Μετά χρησιμοποιήστε και μια μάσκα οξυγόνου για να μη σας ενοχλεί η μυρωδιά του καμένου λάστιχου.

9.
Αφού βγάλετε τα ματάκια σας και τελειώσετε απλά το πετάτε. Δεν ενδείκνυται ούτε για λιτανείες γύρω γύρω από το κρεβάτι ούτε για crash test εκ των υστέρων. Είναι άθλιο να το εξετάζετε για την αντοχή του κατόπιν εορτής. Απλά έχετε υπομονή 2 - 3 μήνες και θα δείτε αν όλα πήγαν καλά ή όχι.

πηγή:
]
 
OP
OP
D

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Απο περιπτερο υπαρχη και ο κινδυνος να εχει καει απο τον ηλιο και δεν εχει την απαιτουμενη ελαστικοτητα :think:
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Απο περιπτερο υπαρχη και ο κινδυνος να εχει καει απο τον ηλιο και δεν εχει την απαιτουμενη ελαστικοτητα :think:
Για την ελαστικότητα δεν ξέρω αλλά να έχει αλιωθεί σίγουρα!!!!
 

Naruto-Sasuke

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.607
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Πολυ καλο οντως το θρεντ.
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες?Υπαρχει θρεντ για το δαχτυλιδι με την δονηση?
Δεν θυμαμαι και πως το λενε.. :think:
Απλα ηθελα να ρωτησω κατι περι του θεματος αυτου.
 

billaras22

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2006
Μηνύματα
256
Like
3
Πόντοι
1
εγω εχω δοκιμασει το vibrating ring γουσταρε η γκομενα αλλα εγω δεν μπορουσα να χυσω απο το μουδιασμα
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
επίσης για όσους έχουν αλλεργία με το latex προτιμήστε τα αντίστοιχα υμένα πολυουρεθάνης. Νομίζω τα βγάζει η durex και δαύτα.
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
εγω εχω δοκιμασει το vibrating ring γουσταρε η γκομενα αλλα εγω δεν μπορουσα να χυσω απο το μουδιασμα

Συνηθως εχεις το αντιθετο αποτελεσμα. Για οσους πασχουν απο προωρη εκσπερματωση δεν συνισταται.
 

Fastmike78

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2009
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
  Καλησπέρα σε όλους σας


1 .  Εγω μετα το τέλος της επαφής το γεμίζω με ΝΕΡΟ για να τσεκάρω μην τυχόν και άνοιξε καμμια μικρή τρυπούλα και δεν το έχω καταλάβει .

2 . Επίσης δεν το πετάω χύμα στα σκουπίδια αλλα το τυλίγω καλά με χαρτοπετσέτα , έτσι για να μη φαίνεται .

3 . Κοιτάζω πάντα την ημερομηνία ΛΗΞΗΣ...μια φορά ο φαρμακοποιός μου μου έιχε δώσει κατα  λάθος ληγμένες καπότες ο παπάρας !!

                                    Φιλικά

                                  ΦαστΜάικ78
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.237
Πόντοι
7.045
Mπροστά στην κοπέλα σου όλα αυτά;
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Πολυ καλο οντως το θρεντ.
Να ρωτησω κατι ρε μαγκες?Υπαρχει θρεντ για το δαχτυλιδι με την δονηση?
Δεν θυμαμαι και πως το λενε.. :think:
Απλα ηθελα να ρωτησω κατι περι του θεματος αυτου.
καπου υπηρχε και ολοι λεγαν τι μεγαλη μαλακια ειναι και για τον αντρα και την γυναικα...
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.490
Κριτικές
20
Like
210
Πόντοι
2.995
Ωραίο και χρήσιμο thread,thanks!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
....Εγω μετα το τέλος της επαφής το γεμίζω με ΝΕΡΟ για να τσεκάρω μην τυχόν και άνοιξε καμμια μικρή τρυπούλα και δεν το έχω καταλάβει .
καλο θα ειναι να εχεις μαζι σου και μια φορητη τρομπα με μπαταριες, ωστε επιπροσθετως να πρεσάρεις και αερα εκτος του νερου, διοτι μπορει να εχει ανοιξει μια μικροσκοπικη οπή που να μην ειναι ορατη με γυμνο ματι, ενω με το πρεσαρισμα να ανοιξει και να το καταλαβεις..


ποτέ δεν ξερεις φιλε μου. προσεχουμε για να εχουμε..




αμ πωςςςς ????
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
13
Πόντοι
616
  Καλησπέρα σε όλους σας




2 . Επίσης δεν το πετάω χύμα στα σκουπίδια αλλα το τυλίγω καλά με χαρτοπετσέτα , έτσι για να μη φαίνεται .



                                    Φιλικά

                                   ΦαστΜάικ78


κι εσύ διαφανείς σακούλες σκουπιδιών χρησιμοποιείς και ντρέπεσαι,....σε καταλαβαίνω,...μη τη δεί κανένας τη καπότα και πεί ,..το μαλάκα το μικροτσούτσουνο,...ε ναι έχεις δίκιο.
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
13
Πόντοι
616
  Καλησπέρα σε όλους σας




3 . Κοιτάζω πάντα την ημερομηνία ΛΗΞΗΣ...μια φορά ο φαρμακοποιός μου μου έιχε δώσει κατα  λάθος ληγμένες καπότες ο παπάρας !!

                                    Φιλικά

                                   ΦαστΜάικ78


ε σωστά ληγμένες πούτσες θα ρίχνουμε,...δε λέει !
 

leopard

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2009
Μηνύματα
374
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ παιδιά λόγω του  ότι είμαι θηρίο δυσκολεύομαι να βρω στο νούμερο μου  :2funny:  :2funny:
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
13
Πόντοι
616
Και επι τη ευκαιρία να σας πώ μαρτυρία Ιταλού φαντάρου στο 2ο παγκόσμιο πόλεμο ! Το ανθρωπάκι μου το χε πει πριν καμια 20ριά χρόνια, αλλά μια και το φερε η κουβέντα περι καπότας, ακούστε και κουφαθείτε.

Μαζι με τα σωβρακα που πλένανε και απλώνανε στον ήλιο της Αφρικής για να στεγνώσουνε, απλώνανε και τις χρησιμοποιημένες αλλά ξανα πλυμένες καπότες, γιατί ο αριθμός ήταν περιορισμένος και η ανάγκες καθημερινές,....!

Φανταστείτε το σκηνικό , να πρέπει να ξέρεις ποιά καπότα είναι δική σου , και ότι δε θα στη κλέψει κανένας,....ε ρε  τι έχει τραβήξει η ανθρωπότης,...
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Και επι τη ευκαιρία να σας πώ μαρτυρία Ιταλού φαντάρου στο 2ο παγκόσμιο πόλεμο ! Το ανθρωπάκι μου το χε πει πριν καμια 20ριά χρόνια, αλλά μια και το φερε η κουβέντα περι καπότας, ακούστε και κουφαθείτε.

Μαζι με τα σωβρακα που πλένανε και απλώνανε στον ήλιο της Αφρικής για να στεγνώσουνε, απλώνανε και τις χρησιμοποιημένες αλλά ξανα πλυμένες καπότες, γιατί ο αριθμός ήταν περιορισμένος και η ανάγκες καθημερινές,....!

Φανταστείτε το σκηνικό , να πρέπει να ξέρεις ποιά καπότα είναι δική σου , και ότι δε θα στη κλέψει κανένας,....ε ρε  τι έχει τραβήξει η ανθρωπότης,...

Δηλαδή, μέχρι και στον Β΄ Παγκόσμιο πήδαγαν περισσότερο απ' ό,τι εμείς σήμερα. Υπήρχε ανάγκη και προσφορά ανάλογη της ζήτησης, δηλαδή. Εμ, βέβαια, δεν είχαν βγει στο κλαρί οι ελλεηνίδες ακόμα.  :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom