Νέα

Επιλογή Μεταπτυχιακού ΜΒΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
Καλησπέρα και sorry που το θεματάκι που ανοίγω είναι κάπως ψιλοάκυρο με το θέμα του sait.Είμαι τελειόφοιτος Διοίκησης επιχειρήσεων,και ψάχνω ένα καλό μεταπτυχιακό πάνω στη Διοίκηση επιχειρήσεων ή και το Μάρκετινγκ στην Αθήνα.Μπορεί να μου πεί κάποιος κάποια γνώμη?Ένα μεταπτυχιακό που παίζει στην ΑΣΟΕ "Διοίκηση Υπηρεσιών" ξέρει κανείς άν είναι καλό?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Καλησπέρα και sorry που το θεματάκι που ανοίγω είναι κάπως ψιλοάκυρο με το θέμα του sait.Είμαι τελειόφοιτος Διοίκησης επιχειρήσεων,και ψάχνω ένα καλό μεταπτυχιακό πάνω στη Διοίκηση επιχειρήσεων ή και το Μάρκετινγκ στην Αθήνα.Μπορεί να μου πεί κάποιος κάποια γνώμη?Ένα μεταπτυχιακό που παίζει στην ΑΣΟΕ "Διοίκηση Υπηρεσιών" ξέρει κανείς άν είναι καλό?
εδώ φτάσαμε......
να ζητάμε συγγνώμη και για ένα τέτοιο θέμα......
 

Επισκέπτης
εδώ φτάσαμε......
να ζητάμε συγγνώμη και για ένα τέτοιο θέμα......

chill ρε περσονα μην τα βλεπεις ολα μαυρα ;)




μπουρδελιαρης το θεμα δεν ειναι να βρεις ενα μεταπτυχιακο στο εδω πανεπιστημιο αλλα τι προοπτικες εχεις μετα οσον αφορα την εργασια.Εχεις καποια οικογενειακη επιχειρηση?εχεςι βυσμα για δημοσιο?
 

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
501
Κριτικές
3
Like
89
Πόντοι
6
Το καλύτερο mba στην Ελλάδα είναι το INTERNATIONAL MBA της ΑΣΟΕΕ.Διάβασε εδώ    Και φίλε μου να ξέρεις οτι οταν ψάχνεις για κάποιο μεταπτυχιακό στα οικονομικά θα ψάχνεις μόνο στην ΑΣΟΕΕ.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Φίλε που άνοιξες το θρεντ κοίτα να μπεις στο δημόσιο και άσε τα ΜΒΑ και τα ΝΒΑ Live
 

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
501
Κριτικές
3
Like
89
Πόντοι
6
Έλεος ρε παιδιά με το δημόσιο!Δεν λέω καλή δουλειά είναι στο μπουρδέλο που ζούμε(πουθενά στο εξωτερικό δεν θέλουν όλοι να μπούν στο δημόσιο) αλλά υπάρχουν εργασίες που μπορούν να σου αποφέρουν πολύ περισσότερα χρήματα.Αλλά φυσικά είναι και τι ο καθένας επιδιώκει και πόσα όνειρα έχει για την ζωή του.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Το καλύτερο mba στην Ελλάδα είναι το INTERNATIONAL MBA της ΑΣΟΕΕ.Διάβασε εδώ    Και φίλε μου να ξέρεις οτι οταν ψάχνεις για κάποιο μεταπτυχιακό στα οικονομικά θα ψάχνεις μόνο στην ΑΣΟΕΕ.

Εντάξει, αν θέλει να πάρει ένα χαρτί παει στην ΑΣΟΕΕ

Αν θέλει να μάθει κιόλας πάει εκτός Ελλάδος

Αλλα μιας και ετέθη θέμα Αθήνας, ε τότε τράβα ασοεε
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Έλεος ρε παιδιά με το δημόσιο!Δεν λέω καλή δουλειά είναι στο μπουρδέλο που ζούμε(πουθενά στο εξωτερικό δεν θέλουν όλοι να μπούν στο δημόσιο) [size=12pt]αλλά υπάρχουν εργασίες που μπορούν να σου αποφέρουν πολύ περισσότερα χρήματα[/size].Αλλά φυσικά είναι και τι ο καθένας επιδιώκει και πόσα όνειρα έχει για την ζωή του.

Σίγουρα, αλλά από πού θα ξεκινήσεις την εργασία;
Από το απόλυτο μηδέν ας πούμε;

Στην Ελλάδα κοματάκι δύσκολο, δε νομίζεις; :think:
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Απο την στιγμή που τελείωσες Διοίκηση Επιχ. προτίμησε να κάνεις κάτι άλλο πέρα απο το ΜΒΑ.
Αφενός μην περιμένεις να μάθεις κάτι παραπάνω απο αυτά που έμαθες στο πτυχίο, αφετέρου το ΜΒΑ απευθύνεται κυρίως σε όλους τους άλλους που έχουν αποκτήσει πτυχία σε κάποια κλάδο και κάποια στιγμή στην επαγγελματική τους εξέλιξη καλούνται να διευθύνουν. Οπότε...

Α) Αν αύριο μεθαύριο πας σε έναν εργοδότη και του παρουσιάσεις πτυχίο και μεταπτυχιακό στην Διοικ. Επιχ. μάλλον που θα βάλει τα γέλια αν είναι υποψιασμένος. Αν είναι Έλληνας αντί για 700 ευρώ θα σου δώσει 750  :grin:

Β) Το ΜΒΑ έχει πλέον ξεφτυλιστεί. Κάποτε για να κάνεις ΜΒΑ έπρεπε σώνει και καλά να έχεις εμπειρία και κάποια πανεπιστήμια ζητούσαν τουλάχιστον 5 χρόνια. Καθότι όμως πουλάει ακόμα και η κουτσή Μαρία σήμερα κάνει τα στραβά μάτια και δέχεται τον οποιοδήποτε.

Βρές κάτι άλλο να κάνεις, αλλά πρώτα βρές μια δουλειά να αποκτήσεις εμπειρία που θα είναι πιο σημαντική.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Οι σωστοί εργοδότες (που ειναι και αυτοί που πληρώνουν καλύτερα)ξέρουν πολύ καλά τη διαφορά ενός ΜΒΑ ασοεεεεεε από ένα ΜΒΑ Insead. Αλλά ΜΒΑ κολλεγίου απο ΜΒΑ ασοεεεεεεε

Το χαρτί αυτό καθεαυτό έχει την αξία του πανεπιστημιου που το δίνει. Εκτός απο το δημόσιο που όλα ειναι ίσωμα και τελικά τη θέση την παίρνει ο κομματάρχης
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
166
εμείς έχουμε μεταπτυχιακό στη βλακεία....μόνοι κ αγράμματοι γεννηθήκαμε....στην ψάθα θα πεθάνουμε.....
αργαματι να μιλασ σοστα και η ψαθα φιτρονι στα βαλτονερια και στα ποταμοχτια
 

Επισκέπτης
αργαματι να μιλασ σοστα και η ψαθα φιτρονι στα βαλτονερια και στα ποταμοχτια

αργάμματοι ??? όχι ρε....αγράματοι...καλά το είπα....αφού δεν έχουμε γραμμάτια....όσο για την ψάθα...εγώ μιλούσα για την περιοχή με την παραλία....ξέρεις....μετά το πόρτο γερμενό.....
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
166
αργάμματοι ??? όχι ρε....αγράματοι...καλά το είπα....αφού δεν έχουμε γραμμάτια....όσο για την ψάθα...εγώ μιλούσα για την περιοχή με την παραλία....ξέρεις....μετά το πόρτο γερμενό.....
τα εγοσθενα θεσ να πισ ,δε εχι πορτο στι γερμανια,μονο στι πορτογαλια
 

Επισκέπτης
τα εγοσθενα θεσ να πισ ,δε εχι πορτο στι γερμανια,μονο στι πορτογαλια

ναι...του σθένη το εγώ....καλά λες...μπέρδεψα την γαλλία με την πορτογαλία...κ τη γερμανία με την τουρκία....άμα είσαι μπίφτης...αυτά παθαίνεις...
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
166
ναι...του σθένη το εγώ....καλά λες...μπέρδεψα την γαλλία με την πορτογαλία...κ τη γερμανία με την τουρκία....άμα είσαι μπίφτης...αυτά παθαίνεις...

εγο ιμε γεογραφικος ατλαντασ,αλιθια στι Πολονια τισ ιταλιασ εχι παη???
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Μάγκες εγώ που είμαι Αγγλία και σπουδάζω στο University of Manchester Bsc management,θα σας πω για τα μεταπτυχιακά.Όταν τελειώνεις το BA ή Bsc πας για Master.Φυσικά σε καλα πανεπιστήμια θέλει να έχεις πολύ καλο βαθμό.Στα πεισσότερα Master πάνω στα Οικονομικά,business,Accounting&Finance,Marketing και Management απαιτείται πτυχίο οσων αφορά τα ελληνικά πανεπιστήμια πάνω από 7.Τόσο ζητούν εδώ.Φυσικά για να ξέρετε τα ελληνικά πανεπιστήμια δεν αναγνωρίζονται έξω.Και πλέον δεν είναι απλό πράγμα να σε δεχτούν.Ειδικά στην Αγγλία φίλος μου τέλειωσε Μηχανολόγος ΕΜΠ,και μου πε ότι για δουλειά του λέγαν ότι δεν είναι σοβαρό πανεπιστήμιο και στο Μεταπτυχιακό πολλοί και στα Οικονομικά ζητούν πλέον εξεάσεις σε μαθήματα να δουν επίπεδο!!Μεταπτυχιακά από ΑΣΟΕΕ και ελληνκά πανεπιστήμια και ΤΕΙ είναι απάτες!!Έβλεπα στο site της AΣΟΕΕ να ισχυρίζονται οι αλήτες ότι είναι το MBA 24ο στην Ευρώπη.Το διασταύρωσα και δεν υπάρχει πουθενά!!Όπως πουθενα δεν υπάρχει και ΑΣΟΕΕ στον Ευρωπαικό χάρτη.

Το ΜΒΑ για να ξέρετε το καλό απαιτεί συνήθως 5 χρόνια προυπηρεσία και GMAT με μεγάλο score.kαι από φράγκα..τουλάχιστον 35000 ευρώ.Εδώ στο University of Manchester η τιμή του MBA είναι 33500 λίρες που σημαίνει κάπου 50000 ευρώ!!Aν τα ελληνικά πανεπιστήμια είναι άχρηστα,φανταστείτε πόσο ξεφτύλα είναι τα κολλέγια,που είναι μια απάτη.
 

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
501
Κριτικές
3
Like
89
Πόντοι
6
Αν και αντι-δεξιός επειδή άκουσα να αναφέρετε το όνομα του Αλογοσκούφη θα ήθελα να προσθέσω κάτι.Αμφιβάλλω αν γνωρίζετε τις σπουδές και τις διακρίσεις του Αλογοσκούφη(δεν είναι κακό να μην τις γνωρίζετε βεβαια!!).Ο Αλογοσκούφης καθώς και οι πιο πολλοί καθηγητές στην ΑΣΟΕΕ είναι εξαιρετικοί επιστήμονες(το ξέρω μιας και φοιτώ εκεί).Το αν στην πράξη τα έκανε σκατά δεν σημαίνει οτι δεν έχει γνώσεις ή οτι δεν μπορεί να τις μεταδώσει στους φοιτητές του.Το οτι στην ΑΣΟΕΕ δεν μαθαίνεις είναι τελείως άτοπο.Και στην τελική αν δεν μαθαίνεις στην ΑΣΟΕΕ που είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο οικονομικών στην Ελλάδα και 1 απο τα πιο αναγνωρισμένα πανεπιστήμια της Ελλάδας στην Ευρώπη τότε καλύτερα να μην σπουδάσεις...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom