Νέα

Επιλογή Πολεμικής Τέχνης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poly omorfos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 107K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poly omorfos

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2007
Μηνύματα
232
Like
6
Πόντοι
1
Ασχολείστε με τις πολεμικές τέχνες;

Ποια είναι η αγαπημένη σας πολεμική τέχνη;

Έχετε δώσει εξετάσεις για ζώνες; Αν ναι , τι βαθμό ζώνης έχετε;

Έχετε συμμετάσχει σε αγώνες;

Εγώ θεωρώ κορυφαία το Taek-Kwon-Do και το Kick Boxing, με τα οποία έχω ασχοληθεί.

Με το πρώτο μαθαίνεις πολύ καλά λακτίσματα ενώ με το δεύτερο μαθαίνεις καλά χτυπήματα με τα χέρια.

Πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει και το MMA (Mixed Martial Arts), ο οποίος αποτελεί συνδυασμό διαφόρων πολεμικών τεχνών. Επίσης και το Muy Thai και το ελληνικό Παγκράτιο παρουσιάζουν μαγάλο ενδιαφέρον.
 

Επισκέπτης
Καλό και πρακτικό.....

Δεν θέλει και ιδιαίτερη εκπαίδευση!  :grin:
8χρονια εκανα παλη και kickboxing  αλλα μετα απο κανα δυο τσακωμους καταλαβα οτι το καλυτερο ειναι η να τα αποφευγεις αυτα η να ριξεις κανα κλοτσιδι στα καλαμπαλικια και να την κοπανησεις...
 

alsomas

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
223
Κριτικές
10
Like
2
Πόντοι
11
Εχω εκπαιδευτει σε πολλων ειδων πολεμικες τεχνες.
Ιαπωνικη παλη σχολης ΤΗΝ-ΚΑΝ-ΝΩ
Κινεζικο Καρατε ΜΗ-ΒΑ-ΡΑ-ΤΕ
Γαλλικη παλη ΛΟΥΙΣ
Και φυσικα θα θυμαστε ολοι σας την κλασσικη σκηνη απο την μεγαλη ταινια "θου-βου Πρακτορ 007" οπου ο Ζανινο μας μαθαινε καρατε
 

Επισκέπτης
εχει γελιο παντως να βλεπεις κατι χαζα  να τρωνε ξυλο απο κατι 50ρηδες ψαραδες οπως ειχα δει στην ψαραγορα στον πειραια πριν λιγες μερες.... :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
πσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ!!!!!κοριφεο thread ομορφε χιστιιιι...!
ευγεεε....!
μπραβοοοοοο...!
ολεσ οι πολεμικεσ τεχνεσ εχουν τιν δικι τουσ χαρι...
θα επελεγα ομοσ το kickboxing ι μαι ται...και επισισ κατι πιο πρακτικο τιν αυτοαμινα δρομου..εχουν βγαλει βεβεα πολλα σιστιματα για αυτοαμινα δρομου....ενα καλο σιστιμα αυτοαμινασ δρομου που το εκπροσοπι καπιοσ ελινασ δασκαλοσ εδο στιν πορνοχορα μασ ειναι το stretfighting....πολι πρακτικο με μεγαλι γκαμα κινισεον.....απο μαχι εδαφουσ(grampling) εοσ και ορθεια μαχι....με πολλα εξιπνα χτιπιματα με χερια,ποδια,αγκονεσ,γονατα....και οτι αλο φανταζεστε.

υγ ι μεγαλιτερι πολεμικι τεχνι ειναι ι αποφιγι τον μαυρον γαζελον και να μιν πεσεισ στα δικτια τουσ καθοσ τισ τραβασ πορνοβιντεο...... :rockon: :rockon:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.110
Κριτικές
5
Like
56.892
Πόντοι
12.056
θα σας πω μια αληθινη ιστορια να γελασετε...
Πριν 20 χρονια σε γνωστο καφε τις πολης μου εχει παει ενα τυπος(αγροτης) με την δικια του να πιει καφε...
Απεναντι ακριβως καθετε γνωστος νταης,δασκαλος του καρατε με δικη σχολη..
Με τα πολλα γινετε μια μανουρα καθοτι ο καρατεκα την ειχει δει Γαμαω Ολους.Κανει πεσιμο στον αγροτη λεγοντας του οτι εχει μαυρη ζωνη και 4 dan..
Aπαθης ο Αγροτης μενει ακινητος και με του πλησιαζει ο αλλος του σκαει ενα μπουκετο στο δοξα πατρη και τον αφηνει λυποθυμο..
Παει απο πανω του και του λεει ψιθυριστα..ΜΑΛΑΚΑ!!!!! 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΣΑΠΑ  :rockon:  :2funny: :2funny: :2funny:
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
14
Πόντοι
4.175
θα σας πω μια αληθινη ιστορια να γελασετε...
Πριν 20 χρονια σε γνωστο καφε τις πολης μου εχει παει ενα τυπος(αγροτης) με την δικια του να πιει καφε...
Απεναντι ακριβως καθετε γνωστος νταης,δασκαλος του καρατε με δικη σχολη..
Με τα πολλα γινετε μια μανουρα καθοτι ο καρατεκα την ειχει δει Γαμαω Ολους.Κανει πεσιμο στον αγροτη λεγοντας του οτι εχει μαυρη ζωνη και 4 dan..
Aπαθης ο Αγροτης μενει ακινητος και με του πλησιαζει ο αλλος του σκαει ενα μπουκετο στο δοξα πατρη και τον αφηνει λυποθυμο..
Παει απο πανω του και του λεει ψιθυριστα..ΜΑΛΑΚΑ!!!!! 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΣΑΠΑ  :rockon:  :2funny: :2funny: :2funny:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
βρωμοξυλο με τεχνη παιδες....να σαι λιγο της δουλειας να χεις μπρατσα,να σαι και λιγο γρηγορος μη σε προλαβει,να ξερεις βσσικα πραματα για το πως λειτουργει το σωμα και μπααααμ....αγκωνια στη μουρη!...καλοι οι τσαμπουκαδες τετοιου ειδους αλλα προσοχη γιατι στην κωλοεποχη μας τραβανε οπλο για πλακα....
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.110
Κριτικές
5
Like
56.892
Πόντοι
12.056
Ο τελευταιος αντρας πεθανε οταν εκπυρσοκροτησε το πρωτο οπλο.. ;) ;)
 

Επισκέπτης
οι σπαρτιατες θεωρουσαν δειλους οσους τους εριχναν βελη γιατι δεν ηταν ''ανδρειο'' σαν πραξη...υπαρχει ομως και η αλλη αποψη ,οι αλλοι τους νικουσαν!
 

Επισκέπτης
γενικά είναι καλό να αποφεύγεις έναν τσακωμό, όμως, απο τη στιγμή που δεν μπορείς να το κάνεις τότε αναγκαστηκά πρέπει να αμυνθείς. Θεωρώ την κορυφαία πολεμική τέχνη το Grav Maga κατα την οποία μαθαίνεις να αμυνεσαι-επιτίθεσαι σε κάθε μορφή βίας (όπλο, μαχαίρι, κτλ)και είναι ιδιαίτερα καλή, γιατί είναι τελείως πρακτική
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
166
γενικά είναι καλό να αποφεύγεις έναν τσακωμό, όμως, απο τη στιγμή που δεν μπορείς να το κάνεις τότε αναγκαστηκά πρέπει να αμυνθείς. Θεωρώ την κορυφαία πολεμική τέχνη το Grav Maga κατα την οποία μαθαίνεις να αμυνεσαι-επιτίθεσαι σε κάθε μορφή βίας (όπλο, μαχαίρι, κτλ)και είναι ιδιαίτερα καλή, γιατί είναι τελείως πρακτική
εγο ιμε γνοστισ μεγαλοσ τισ πολεμικισ τεχνισ του φεβγιν
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.110
Κριτικές
5
Like
56.892
Πόντοι
12.056
γενικά είναι καλό να αποφεύγεις έναν τσακωμό, όμως, απο τη στιγμή που δεν μπορείς να το κάνεις τότε αναγκαστηκά πρέπει να αμυνθείς. Θεωρώ την κορυφαία πολεμική τέχνη το Grav Maga κατα την οποία μαθαίνεις να αμυνεσαι-επιτίθεσαι σε κάθε μορφή βίας (όπλο, μαχαίρι, κτλ)και είναι ιδιαίτερα καλή, γιατί είναι τελείως πρακτική

Aυτα τα ισραηλινα κολπα..ποτε δεν τα χωνεψα  :2funny:
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Ειρήνη τεκνά μου.
 

Επισκέπτης
γενικά είναι καλό να αποφεύγεις έναν τσακωμό, όμως, απο τη στιγμή που δεν μπορείς να το κάνεις τότε αναγκαστηκά πρέπει να αμυνθείς. Θεωρώ την κορυφαία πολεμική τέχνη το Grav Maga κατα την οποία μαθαίνεις να αμυνεσαι-επιτίθεσαι σε κάθε μορφή βίας (όπλο, μαχαίρι, κτλ)και είναι ιδιαίτερα καλή, γιατί είναι τελείως πρακτική


γραφεται Κrav Maga oxi Grav k σημαινει μαχη επαφης


 

ΚΟΜΑΝΤΟ

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.578
Κριτικές
19
Like
8
Πόντοι
2.945
Το τι εχει κανει ο καθενας στην ζωη του σε αυτον τον τομεα καλυτερα ειναι να μην το λεει παιδια. Το να λες εγω ειμαι αυτος η εχω κανει εκεινο σημαινει οτι δεν ειχες καλο δασκαλο. Το πρωτο πραγμα που σε μαθαινει ενας σωστος δασκαλος ειναι να μην λες ποτε ποιος εισαι και να μην χρισιμοποιεις αυτα που μαθαινεις για να επιτιθεσαι αλλα ουτε και για να αμυνεσαι αν μπορεις να το αποφυγεις. 30 χρονια στις πολεμικες τεχνες με αρκετα πρωταθληματα Ελλαδος δεν τσακωθηκα ποτε. Προτιμω να λεω οταν τα πραγματα φτανουν στα ακρα καποιες φορες : "Ενταξει φιλαρακι εχεις δικιο" και να φευγω παρα να τσακωθω. Το θεμα δεν ειναι αν θα φαω η θα δωσω τις πιο πολλες αλλα αν εκτος εαυτου χρισιμοποιησω αυτα που ξερω μπορει να κανω μεγαλο κακο. Και ειναι μαλακια να πας μεσα για μια κακια στιγμη. Αυτα προς το παρον και οποιος εχει ερωτησεις ειμαι προθυμος να του τις λυσω.
 

Επισκέπτης
Το τι εχει κανει ο καθενας στην ζωη του σε αυτον τον τομεα καλυτερα ειναι να μην το λεει παιδια. Το να λες εγω ειμαι αυτος η εχω κανει εκεινο σημαινει οτι δεν ειχες καλο δασκαλο. Το πρωτο πραγμα που σε μαθαινει ενας σωστος δασκαλος ειναι να μην λες ποτε ποιος εισαι και να μην χρισιμοποιεις αυτα που μαθαινεις για να επιτιθεσαι αλλα ουτε και για να αμυνεσαι αν μπορεις να το αποφυγεις. 30 χρονια στις πολεμικες τεχνες με αρκετα πρωταθληματα Ελλαδος δεν τσακωθηκα ποτε. Προτιμω να λεω οταν τα πραγματα φτανουν στα ακρα καποιες φορες : "Ενταξει φιλαρακι εχεις δικιο" και να φευγω παρα να τσακωθω. Το θεμα δεν ειναι αν θα φαω η θα δωσω τις πιο πολλες αλλα αν εκτος εαυτου χρισιμοποιησω αυτα που ξερω μπορει να κανω μεγαλο κακο. Και ειναι μαλακια να πας μεσα για μια κακια στιγμη. Αυτα προς το παρον και οποιος εχει ερωτησεις ειμαι προθυμος να του τις λυσω.


ε πες μας ντε κ τι στυλ εκανες?κρυφο ειναι?

γενικα στο θρεντ θα μπορουσα να γραφω απειρα αλλ επειδη εχει ξανασυμβει θα αρχισουν τα μπινελικα του τυπου η παλη ειναι καλυτερη απο το μποξ κ το μουι ται απο το καρατε κλπ κλπ κ βαριεμαι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom