Νέα

Internet ISP - Πάροχοι... ΠΟΙΟΝ προτείνετε κ γιατί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα punter
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 212
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια εταιρία παροχής internet προτιμάτε ?

  • otenet

    Ψήφοι: 42 50,6%
  • forthnet

    Ψήφοι: 16 19,3%
  • h.o.l.

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • vivodi

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • on

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • panafonet

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • netone

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • tellas

    Ψήφοι: 5 6,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    83

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
γεια σας,

μπαινω στο τριπακι να βαλω ιντερνετ σπιτι μου επιτελους!!  :happy:

πηρα τηλ στον ΟΤΕ για να ρωτησω κ μου ειπαν για την Connex τα εξης:

Ενεργοποιηση γραμμης ΟΤΕ 34,12€

1Mbps 16,5€ ανα μηνα
2Mpbs 19,5€ ανα μηνα
4Mbps 22,5€ ανα μηνα
8Mpbs 26,9€ ανα μηνα

κ φυσικα ανα 2 μηνες το παγιο του ΟΤΕ περιπου στα 35,0€

Δεν τα θεωρω κ λιγα λεφτακια...

Εχει κανεις καμια αλλη ιδεα? να προτηνει καμια αλλη εταιρεια???


@ mod: αμα εχει ξανα ανοιξει τετοιο θεμα σορρυ για την ταλαιπωρια της συγχωνεψεις
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Καλημέρα,

μέσω PM μπορώ να σου πω για το ποια είναι η καλύτερη από άποψη αξιοπιστίας, άμεσης ανταπόκρισης, γνώσης στο Help Desk κλπ.

Το κόστος είναι σημαντικός παράγοντας, αλλά όχι ο κυριότερος.
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.137
Κριτικές
5
Like
58.076
Πόντοι
12.056
Μια ψηφοφορια θα ηταν οτι πρεπει με τις ανταγωνιστηκες εταιριες
Εγω εχω Οτενετ με σπανια εως ελαχιστα προβληματα
Πληρωνω 80 με 90 ευρω το διμηνο τηλεφωνο και ιντερνετ στα 4mbs connex
 
OP
OP
P

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
pristine να σαι καλα. κ φυσικα δεν ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας τα λεφτα.

ενας φιλος μου εχει on telekom κ του εχει σπασει τα νευρα γιατι μπαινει στο νετ οταν θυματε η γραμμη του.
 
OP
OP
P

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
κ υπαρχουνε πακετα με απεριοριστες κλησεις σε σταθερο αστικες υπεραστικες κ σε μερικες χωρες τις ευρωπαϊκης ενωσης.

Αν κ εγω μεσω του voip εχω ΣΜΣ κ κλησεις σχεδον τσαμπα.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Μια ψηφοφορια θα ηταν οτι πρεπει με τις ανταγωνιστηκες εταιριες
Εγω εχω Οτενετ με σπανια εως ελαχιστα προβληματα
Πληρωνω 80 με 90 ευρω το διμηνο τηλεφωνο και ιντερνετ στα 4mbs connex
Σαν δεν ντρέπεσαι!Γι' αυτό φαλίρισε η Άλτεκ! :grin:
 

bullet73

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
428
Like
29
Πόντοι
1
παιδια τι γινετε με τη vivodi στη θεσσαλονικη
ενο κανονικα πρεπει να εχω 14 mpps
ως σηνηθος παιζω με 2-3 mpps
αλλα τωρα τελευταια ειμαι κατω απο τα 512
εχει κανης καμια ιδεα τι γηνετε ?
 

Επισκέπτης
OTE χωρίς συζήτηση.....έχω δοκιμάσει HOL,4net,OTE κ Αltec....στα 24Mbps πάντα...στην περιοχή του Πειραιά....κ της Ν.Σμύρνης....ο Π-ΟΤΕ ήταν,είναι κ θα'ναι ο καλύτερος...όσο κ αν προσπαθούν οι άλλοι....
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.259
Κριτικές
3
Like
6.844
Πόντοι
1.486
Έχω HOL κι έχω βλαστημήσει την ώρα και τη στιγμή που έφυγα από τον ΟΤΕ...Μέχρι 24 λέει η γραμμή κι εγώ ζήτημα αν πιάνω 1,2!!!Και το σπίτι μου είναι 800 μέτρα απο το κοντινότερο DSLAM!!!!!Κάνω παράπονα,δίνουν βλάβη στον ΟΤΕ,άυτός το ξαναγυρίζει πίσω σαν βλάβη δικιά τους...Έχω αρπαχτεί άπειρες φορές,έχω πάει από τα κωλογραφεία τους και με τα χίλια ζόρια και υπό την απειλή εξωδίκων και μηνύσεων μου γύρισαν πίσω 10 πάγια...Πέφτει η γραμμή ξαφνικά,νεκρώνει το τηλέφωνο και θέλει restart το modem,και το πιο κουφό είναι συνδέομαι αυτόματα με το  ασύρματο δίκτυο της ON TELECOM στην περιοχή,που είναι χωρίς ασφάλεια!!Στο μπαλκόνι δε,μου βγάζει 8 mbps!!!!Συμπέρασμα:ΟΤΕ και CONNEX για να σας προσέχουνε....Το σκέφτομαι σοβαρά να ξαναγυρίσω πίσω...
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Ξεκίνησα με ΠΟΤΕ και ΠΟΤΕΝΕΤ, απο τα 384kbps και τώρα έχω 24Mbps με την Forthnet.
Ποτέ, μα [size=15pt]ποτέ[/size] , δεν είχε πέσει η γραμμή του ΠΟΤΕ. Πρωί, μεσημέρι, βράδυ η γραμμή ήταν πάντα ανοιχτή. Αντίθετα η ΠΟΤΕΝΕΤ μου έσπαγε τα αρχίδια συχνά.

Πήγα στην Forthnet όταν άκουσα οτι έφτιαξαν ιδιόκτητο δίκτυο στην πόλη μου και έβγαλαν και μια καλή προσφορά. Παράπονα δεν έχω για την ώρα....αν και είναι νωρίς, μόλις 3 μήνες έκανα την μεταφορά. Ίδωμεν  :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :tooth: :tooth:

Αφού ψάχνεις ακόμα ρώτα τους αν στην περιοχή σου έχουν δικό τους δίκτυο ή ενοικιάζουν απο τον ΠΟΤΕ. Στην δεύτερη περίπτωση, γνώμη μου, πήγαινε στον ΠΟΤΕ να κάνεις την δουλειά σου.
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.679
Κριτικές
3
Like
4.217
Πόντοι
606
Εχει κανεις καμια αλλη ιδεα? να προτηνει καμια αλλη εταιρεια???
ΠΟΤΕ θα βαλεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...Μακραν,το πιο σταθερο δικτυο σε σχεση με τους υπολοιπους...ειδικα,αν μενεις επαρχια.Απ'τις υπολοιπες,η forthnet ειναι η πιο αξιοπιστη στην αθηνα και δεν βγαζει συχνα προβληματα
 

Επισκέπτης
Βαριέμαι τα διαδικαστικά...Και ξέχασα να σας πω ότι η ΤΕΛΛΑΣ,δεν μπορει να καλέσει HOL!!!!!!

Αν δε βαριέσαι....άλλαξε να ηρεμήσεις κ αν δε βαριέσαι πολύ...κάνε κ καταγγελία στα : ΕΕΤΤ,ΙΝΚΑ,Συνήγορο του Καταναλωτή....κ θα πάρεις πίσω ότι έχεις πληρώσει...κ αποδέσμευση της γραμμής...:) :) :) (κ έναν ακόμη αρνητικό διαφημιστή...!!!)!!
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
4
Πόντοι
16
Εγώ μπορώ να συγκρίνω OTE και  HOL αφού έχω ΟΤΕ στο σπίτι και HOL στην εργασία(ΔΥΣΤΥΧΩΣ, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω αφού είναι εταιρική σύμβαση)
Από το 1996 είμαι πιστός στον ΟΤΕ, ειδικά δε από το 2000 που ζώ σε νησιά δεν το συζητάω καν να αλλάξω  provider.
Βλέπω και τους άλλους που πειραματίζονται εδώ με διάφορες εταιρείες καιμετά από κανένα τρίμηνο-εξάμηνο επιστρ'εφουνε στον ΟΤΕ.
Όσο για την (μισθωμένη γραμμή) HOL στην εργασία είναι κυριολεκτικά με τις καύλες της. Άλλοτε πιάνει τα 1,8 ΜΒps και άλλοτε πάει πιο αργά από 54άρι μόντεμ παλαιού τύπου.
Συμπέρασμα: Δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα κι άλλα μεγ΄΄αλα αστικά κέντρα, αλλά οπουδήποτε αλλού ΟΤΕ και μόνο.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
προτεινω ΟΤΕ
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
53
Πόντοι
166
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ με την Τελλάς δεν έχω κανένα πρόβλημα. Βέβαια δεν κάνω τη χρήση ορισμένων που κατεβάζουνε βίντεα κλπ, εγώ κάνω απλά δουλειά γραφείου από το σπίτι. Αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα απο την ώρα που έγινε ιδιόκτητο το δίκτυό της. Δηλαδή περίπου κανά 8μηνο στην περιοχή μου.
 

Επισκέπτης
αν θες να εχεις παντα τηλεφωνο και ADSL ταυτοχρονα τοτε μονο οτε. ολες οι αλλες μια δεν εχεις τηλεφωνο μια στο ιντρνετ κανουν δηθεν αναβαθμιση αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν μπορουν να εξυπηρετησουν τοσο ογκο πελατων. οτε μπορει να ειναι πιο ακριβος αλλα ειναι μακραν ο πιο αξιοπιστος!!
 

bullet73

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
428
Like
29
Πόντοι
1
παντος με vivodi δεν ειχα ποτε προβλημα στα τηλεφωνα απλα με το ιντερνετ δεν εχει σταθερη ταχυτητα και που και που κανει κατι βουτιες χωρις ομως να μενω απο ιντερνετ
καλα κανενας αλλος δεν εχει vivodi ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom