Νέα

Λειτουργίες / Ανανεώσεις του site

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα old_admin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 527
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
29
Πόντοι
16
Επειδή αρκετοί ρωτάνε που πήγε η λειτουργία που έδειχνε τις τελευταίες δημοσιεύσεις των 2-4-8-12 ωρών κτλ., θα εξηγήσω πως δουλέουν οι (αντίστοιχες) λειτουργίες του νέου forum.

Πάνω δεξιά στο menu, έχει 2 επιλογές:

Τελευταίες δημοσιεύσεις
Αυτό θα βγάλει τη λίστα ολων των νέων δημοσιεύσεων (απαντήσεις σε υπάρχων θέματα) και τα καινούρια θέματα που δεν έχετε διαβάσει από τη τελευταία (προηγούμενη) επίσκεψη στο site. Θα τις βγάλει σε χρονολογική σειρά, οπότε βλέπετε και πότε έγιναν. Αυτό μπορείτε να το χρησιμοποιείτε ακόμα και αν είστε μέσα στο site και ίσως να χάσατε μερικά post καταλάθος.

Σημαντικό: στη σελίδα των τελευταίων δημοσιεύσεων, κάτω δεξιά έχει άλλη μία λειτουργία που λέει "Όλα τα μη αναγνωσμένα θέματα".

Τι κάνει αυτό: θα σας βγάλει ΟΛΑ τα θέματα/απαντήσεις που δεν έχετε διαβάσει, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι από τη τελευταία επίσκεψη. Μπορεί να είναι και πριν πολλές μέρες. Θα τα βγάλει, ΚΑΙ αυτά, σε χρονολογική σειρά.

Ενημερωμένα θέματα
Αυτό θα βγάλει θέματα που έχουν ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ σε post σας. Δηλαδή άν δώσατε μία απάντηση σε ένα θέμα (η ανοίξατε δικό σας θέμα) και απάντησαν κάποιος/κάποιοι, θα σας το βγάλει. Απλό.





Η λειτουργια των τελευταίων ωρών, στην ουσία υπάρχει, απλά λίγο διαφορετικά. Δηλαδή αν πατήσετε  "Τελευταίες δημοσιεύσεις", σας βγάζει ολες τις τελευταίες με χρονολογική σειρά (είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα).
 

Επισκέπτης
Πάντως Alexxx να σου πω την αλήθεια... κάτι που δεν μου αρέσει στο site είναι τα emoticons!!! Εννοώ του καινούργιου forum. Το παλιό είχε κάποια γαμάτα, αλλά ακόμα και τα ίδια που υπάρχουν εδώ είναι χειρότερα....
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.549
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
7.960
Πόντοι
14.565
Εμένα δε μ' αρέσει που δε λειτουργεί το bbcode για images. (Ευκαιρία πάλι βρήκα για να το πώ :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:)
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Επειδή έχω δύο υπολογιστές διαθέσιμους που μοιράζονται την DSL, παρατήρησα ότι στον ένα από τους δύο όταν μπαίνω στο σάιτ η λειτουργία με τις τελευταίες δημοσιεύσεις παίζει κανονικά, ενώ στον άλλο μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν.. και βγάζει μόνο αυτές που γράφονται όσο είμαι ήδη μέσα. Τί μπορεί να φταίει?

Υ.Γ. Το πιο σπαστικό πράγμα από όλα είναι να γράφεις ποστ και όταν πάς να το δημοσιεύσεις να σου λέει ότι δεν είσαι εγγεγραμένος και να το χάνεις όλο... σπάσιμοοοοοοο  :(
 

NLOU

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Κουπόνια για βενζίνη στους πελάτες...των οίκων ανοχής

--------------------------------------------------------------------------------

Έναν έξυπνο και πρωτότυπο τρόπο βρήκαν οι ιδιοκτήτες οίκων ανοχής στο Σίδνεϊ της Αυστραλίας για να προσελκύσουν πελάτες. Αντί να διαφημίζουν μόνο τα κάλλη των κοριτσιών τους προσφέρουν στους πελάτες τους εκπτωτικά κουπόνια βενζίνης. Το σύστημα, που μέχρι στιγμής έχει αποδειχθεί ιδιαίτερα επιτυχημένο, λειτουργεί όπως και αυτό των σούπερ μάρκετ: παρουσιάζοντας το λογαριασμό ο πελάτης κερδίζει έκπτωση στην τιμή της βενζίνης. Μόνο που στους οίκους ανοχής λειτουργεί ανάποδα, δηλαδή ο πελάτης φέρνει την απόδειξη της βενζίνης και έχει έκπτωση στην τιμή της ημίωρης συνάντησης με μια από τις κοπέλες... "Αν έρθεις σε μας και περάσεις την ώρα σου με μια από τις πανέμορφες κυρίες μας θα έχεις έκπτωση 20% για κάθε λίτρο βενζίνης που αγόρασες", εξηγεί η διαφήμιση ενός από τους οίκους ανοχής.

Πηγή ΑΠΕ
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
Υ.Γ. Το πιο σπαστικό πράγμα από όλα είναι να γράφεις ποστ και όταν πάς να το δημοσιεύσεις να σου λέει ότι δεν είσαι εγγεγραμένος και να το χάνεις όλο... σπάσιμοοοοοοο  :(
οταν μου το κανει εμενα κανω το εξης,πηγαινω πισω μια κινηση για να βγω παλι στο post το οποιο και κανω copy.Μετα παλι μπροστα ,κανουμε εγγραφη και παω παλι στο θεμα που εκανα post επιλεγω την απαντηση κανω paste και τσουπ να το το κειμενο.δοκιμασε το...
 

Jimbo

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2005
Μηνύματα
61
Like
0
Πόντοι
0
Πρός αντμίνς (Δεν θέλω να ξεκινήσω καινούργιο θέμα και το βάζω εδώ):

Είναι η ιδέα μου, ή καθώς αυξάνονται τα banners, μειώνεται (αισθητά) η ταχύτητα που φορτώνουν και ανανεώνουν οι σελίδες του σάιτ? (χρησιμοποιώ firefox σε xp με DSL σύνδεση)
 

Photographer

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
348
Κριτικές
1
Like
161
Πόντοι
1
Εγώ να ρωτήσω γιατί το site κάνει συνεχεια loading και δεν σταθεροποιούνται η σελίδες ?
 

Επισκέπτης
μία παρατήρηση: αν κάποιος γράφει για επίσκεψή του σε κάποιο μπουρδέλο να αναφέρει την ώρα για να ξέρουμε και να μην υπάρχουν συνέχεια ερωτήσεις του στυλ πότε θα είναι στο μαγαζί και τέτοια.
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Να κάνω μια ερώτηση: Σε εμένα δεν παίζει το "Εμφάνιση μη αναγνωσμένων δημοσιεύσεων από την τελευταία επίσκεψη. "

Κάθε φορά που μπαίνω κάνω click αριστερά σε όποια θέματα από τις τελευταίες δημοσιεύσεις θέλω να δώ και μετά πάω στην κεντική σελίδα του forum για να δω τα υπόλοιπα.Πατάω το "Εμφάνιση μη αναγνωσμένων δημοσιεύσεων από την τελευταία επίσκεψη" και  δε μου βγάζει τίποτα ενώ είναι 100% βέβαιο ότι υπάρχουν θέματα που δεν τα έχω διαβάσει.
Χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

JohnKal

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
259
Like
20
Πόντοι
1
Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή όχι αλλά εγώ βλέπω τρομερή αλλαγή στην ταχύτητα που ανοίγουνε οι σελίδες.
Λύθηκε δηλαδή το σοβαρότερο πρόβλημα που υπήρχε.
Λόγο του καινούριου forum έγινε αυτό?
 
OP
OP
O

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
29
Πόντοι
16
Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή όχι αλλά εγώ βλέπω τρομερή αλλαγή στην ταχύτητα που ανοίγουνε οι σελίδες.
Λύθηκε δηλαδή το σοβαρότερο πρόβλημα που υπήρχε.
Λόγο του καινούριου forum έγινε αυτό?

Λόγω πολλών αναβαθμίσεων, μία από αυτές ήταν και το forum.
Παλεύω να το κάνω ακόμα πιο γρήγορο
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ψιλοασχετο αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα...
Βελτιωθηκε το σαιτ σε εμφανιση ή μου φαινεται?Πιο μικρα γραμματακια,κουκιδες,βελακια κτλ?
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Εχει βελτιωθει αρκετα' πολυ καλυτερο απο τη πρωτη αλλαγη.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Σημερα εγινε κατι νεο...Εγω σημερα σαν να νομιζω κατι τετοιο..Το νιωθω...χεχεχε
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
11
Πόντοι
2.007
Το μενου με τις τελευταιες δημοσιευσεις, πανω αριστερα,  εχει εξαφανιστει μονο σε εμενα ή κι σε εσας?
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Το μενου με τις τελευταιες δημοσιευσεις, πανω αριστερα,  εχει εξαφανιστει μονο σε εμενα ή κι σε εσας?

αν δεν κανω λαθος, ειναι στη θεση του, μονο οταν εισαι στο φορουμ.
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
11
Πόντοι
2.007
Στο φορουμ ειμαι. Κατω απο τα "νεα ΠΜ" υπηρχε "Το Μενου μου"? Σε εσας εμφανιζεται ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom