Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Σας αρέσει η "άρση θανάτου" ? Την προτιμάτε στο πρόγραμμα γυμναστική σας? Εγώ την θεωρώ από τις καλύτερες. Αυξάνεις πολύ την δύναμη σου και μάλιστα αυξάνονται και οι επιδόσεις στο sex. Γίνεσαι εργαλείο, δε σε σταματάει τίποτα!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Η "άρση θανάτου" με ανοιχτή λαβή, είναι κλασική άσκηση για ανάπτυξη δύναμης γιατί δυναμώνει ραχιαίους, γλουτιαίους και δικέφαλους μηριαίους, μυς-κλειδιά για την κάθετη απόδοση για όσους ενδιαφέρονται για περίεργα κόλπα... ;)
Επίσης, η άρση θανάτου μ' ένα πόδι δυναμώνει ιδιαίτερα τους δικέφαλους μηριαίους και δημιουργεί μεγαλύτερη ευκαμψία...
ΔΟΚΙΜΑΣΕ... Στάσου όρθιος κρατώντας έναν ελαφρύ αλτήρα στο δεξί χέρι. Σήκωσε το αριστερό πόδι από το πάτωμα και κράτα το κοντά στο δεξί. Λύγισε προς τα εμπρός τους μηρούς για να χαμηλώσεις το βάρος στη δεξιά κνήμη. Αργά, σήκω πάλι πάνω. Κάνε 2 ή 3 σετ από 15 επαναλήψεις σε κάθε πόδι...
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
370
Πόντοι
36
Ναι αλλα σκεφτικατε ποτε γιατι την λενε ετσι ?
Ρωτηστε την μεση σας
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Μαζί με την "Καλημέρα" και τις 2 παραδοσιακές ασκήσεις των κοιλιακών (σήκωμα τεντωμένων ποδιών για την κάτω μοίρα και σήκωμα κορμού για την άνω μοίρα των ορθών κοιλιακών) είναι ίσως οι 4 πιο γνωστές "απαγορευμένες" ασκήσεις, επειδή είναι πολύ επικίνδυνες για τη μέση.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
370
Πόντοι
36
Και εγώ είχα κατά καιρούς προβλήματα στους ώμους, τώρα όχι, εκείνο όμως που με είχε πραγματικά γαμήσει για πάνω από μισό χρόνο (γιατί "γυριζα" ο μαλάκας μόλις δεν πονούσα, χωρίς να περιμένω άλλες 10-15 μέρες) ήταν  tennis elbow από Kung Fu Curl.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
370
Πόντοι
36
Μάλλον έχεις άσχημη φλεγμονή, η οποία για να φύγει θέλει αντιφλεγμονώδες. Έχει δει "θαύματα" πάνω μου με "ΜΕΖΟΥΛΙΤ". Τσέκαρε όμως με γιατρό και "μάθε" αν το αντέχει το στομάχι σου, γιατί δεν το αντέχουν όλοι. Πρέπει να χρειάζεσαι 1 κουτί ολόκληρο. Και μην υποτιμάς το μασάζ με πάγο (μέσα σε σακούλα, κάτω από πετσέτα). Ιδανικό 15' τη φορά, 3 φορές την ημέρα. Επίσης είδα θαύματα. Και όταν περάσει ο πόνος, καθημερινές διατάσεις (4 θέσεις) μετά από καλό ζέσταμα. Γιατί άμα δεν κινείς την άρθρωση, κινδυνεύεις να πας προς "frozen shoulder"
 

Anal_Intruder

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
    Προσωπικα εκανα αυτη την ασκηση καθως και αλλες επι 4 χρονια απο τα 18 μεχρι τα 22. Εβαλα δυναμη και εκανα μια πλατη σαν δυο, πιχεις και γενικα μυς τεραστιους χωρις αναβολικα.

      Μετα αρχισαν οι ενοχλησεις με την μεση και ειπα να σταματησω.

Εκτος και αν εισαι επαγγελματιας αρσιβαριστας η μπιλντερης ασε καλυτερα φιλε γιατι το σακατεμα ειναι θεμα χρονου.

Κανε ολες τις αλλες ασκησεις αλλα σκουοτ και αρσεις απεφυγε τις. Μπορεις να γυμνασεις τα ποδια τελεια με τρεξιμο και ποδηλατο + το οτι η αεροβικη γυμναστικη κανει καλο στην καρδια, το σημαντικοτερο μυ αν θες να μας θαψεις ολους εδω μεσα  ;)  και να γαμας μεχρι τα 100. Αμα βεβαια θες να γινεις μπαμπουλας πορτιερης αυτο ειναι αλλο θεμα.
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
για να δουμε ποσο γυμνασμενο ειναι το site.εδω λεμε οτι εχει να κανει με γυμναστηριο.βαρη,αεροβια,ασκησεις,συμπληρωματα διατροφης κτλ.

 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.660
Like
64
Πόντοι
16
Τετοιες μερες τρωμε ρε φιλε.
Ασε τα γυμναστηρια απο βδομαδα  :grin: :grin:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
30
Πόντοι
2.057
για να δουμε ποσο γυμνασμενο ειναι το site.εδω λεμε οτι εχει να κανει με γυμναστηριο.βαρη,αεροβια,ασκησεις,συμπληρωματα διατροφης κτλ.

αστα ρε τα βαρη......εγω παντως θα γυμναστω του αγιου πουτσου ανημερα....ειμαι αισιος 102 κιλα ο μπαγασας....παλια βεβαια εφτασα και την εκπληκτικη τιμη των 125 κιλων,αλλα με διαιτα και μονο καταφερα να πεσω στα 97 και τωρα ειμαι σταθερα 102...
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
τι γvωμη εχετε για το fit-vibe?
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
εγω ειμαι 100 κιλα και μου ειπαν με αυτο σε 3 μηνες θα γινω 90
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
Ποιος σου το ειπε αυτο?
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
εγω ειμαι 85 κιλα,και γυμναζομαι 3 φορες την εβδομαδα
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
οι γυμναστες μου ειπαν να κοπσω το πολυ φαι και με αυτο το μηχανημα το λιπος μετατρεπεται σε μυικο ιστο και βοηθαει στη συσφιξη
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
οι γυμναστες μου ειπαν να κοπσω το πολυ φαι και με αυτο το μηχανημα το λιπος μετατρεπεται σε μυικο ιστο και βοηθαει στη συσφιξη
...χμ......
να κοψεις το πολυ φαι οκ!!!
δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ μηχανημα που ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ το λιπος σε μυικο ιστο.....
το λιπος απλα καιγετε!!!!
και σαν απαντηση στην ερωτηση σου αν καψεις το (κακο)φαι και κανεις γυμναστικη ΔΕΝ χρειαζεσε το jet vibe...αλλα αν το χρησιμοποιησεις τοτε θα εχεις γρηγοροτερα αποτελεσματα. προσοχη ομως σε αυτον που θα κανεις να το γνωριζει ΚΑΛΑ το μηχανημα διοτι σε αντιθετη περιπτωση μπορει να παθεις ζημια.
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Λίγο ζόρικο το fit-vibe αλλά καλό.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
κύριοι στην φύση υπάρχει ένας απαράβατος κανών.. η αρχή διατηρήσεως ενεργείας.. ότι δεν αναλωθεί (καύσεις) αποθηκεύεται (λίπος) με σκοπό την μετατροπή σε ενέργεια..  μοναδικός τρόπος να μειωθεί το λίπος είναι να αυξηθούν οι καύσεις.. όσο για την μετατροπή του λίπους σε μυική μάζα χωρίς κόπο .. είναι μπαρμπούτσαλα .. η μυική μάζα είναι μία μορφή αποθήκης ενέργειας και αυτή αλλά για να δημιουργηθεί θα πρέπει να πάψει να υπάρχει λίπος..
 

cena

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
209
Like
0
Πόντοι
1

Καλημερα !

Ερευνες εχουν δειξει οτι τετοια μηχανηματα στην καλυτερη περιπτωση δραστηριοποιουν 10 - 15 % περισσοτερες μυικες ινες , αλλα χρησιμοποιεις λιγοτερο βαρος κατα την ασκηση . 
Χρησιμοποιουνται με επιτυχια για την αποκατασταση τραυματισμων .
Αρα για καποιον που θελει να αναπτυξει την μυικη του μαζα ειναι αχρηστα . Οτιδηποτε αλλο ειναι hype και marketing .
Σε γυμναστηριο ειδα το εξης απιθανο . 5 λεπτα λεει ισοδυναμουν με 60 λεπτα προπονησης με βαρη !!! Παντως δεν εχω δει κανενα επαγγελματια bodybuilder να χρησιμοποιει/προβαλει/διαφημιζει τετοιου ειδους μηχανηματα .

Και κατι τελευταιο . Ο μονος τροπος να κτισει ωραιο σωμα ειναι με πολυ κοπο , ιδρωτα και πονο . Αν γινοταν ευκολα , θα το ειχαν ολοι .

Τα λεμε ...
Και μεχρι τοτε να υγειαινουμε και να γυμναζομαστε . 

 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Και κατι τελευταιο . Ο μονος τροπος να κτισει ωραιο σωμα ειναι με πολυ κοπο , ιδρωτα και πονο . Αν γινοταν ευκολα , θα το ειχαν ολοι .

 
αυτη ειναι η πιο σωστη κουβεντα αλλα δυστυχως ολοι οσοι δεν ασχολουνται με τη γυμναστικη νομιζουν οτι θα πανε 2 μηνες και θα χασουν 15 κιλα η θα γινουν τουμπανα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom