Νέα

Τουρκάλες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psolaras19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 200
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

psolaras19

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2008
Μηνύματα
167
Like
1
Πόντοι
1
Σας αρέσουν οι Τουρκάλες ; Εγώ , αν  και δεν είμαι ρατσιστής , τις βλέπω άσχημες . Ακόμη και στα τουρκικά σήριαλ είναι άσχημες , στην καθημερινότητα φαντάζομε .....
 

samy

Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2008
Μηνύματα
680
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
6
Σας αρέσουν οι Τουρκάλες ; Εγώ , αν  και δεν είμαι ρατσιστής , τις βλέπω άσχημες . Ακόμη και στα τουρκικά σήριαλ είναι άσχημες , στην καθημερινότητα φαντάζομε .....

Γι αυτο ο Ερτογαν προσπαθει να τους φορεσει φερετζε.
Δεν βλεπονται.
Τρομαζουν τους τουριστες...
 

grazypoutsa

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
127
Like
0
Πόντοι
1
πάντος εμένα μυ αρέσουν όταν τις πηδάω οθωμανικά......... :rockon:

οπότε όσο άσχημες και να είναι βλέπεις μόνο την καλύτερη πλευρά τους......

το οθωμανικό κωλαράκι τους...... :dancing:

και αυτό γαμιμένο....
 

ilvara

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
41
Like
4
Πόντοι
0
Τουρκαλες που ζουν σε περιοχες κοντα στην θαλασσα
(οοοχι στ βαθη της τουρκιας) ειναι ιδιες με τις ελληνιδες. Απλα το μονο που περιοριζει τις τουρκαλες ειναι το ισλαμ που αν και ειναι ψιλο απελευθερομενες οι τουρκαλες, δεν δινουν μουνι πριν το γαμο.

Αλλα απο χαρακτηριστικα σωμα & προσωπο (και ψυχη ισως) ειναι ιδιες με τις ελληνιδες.
Αλλη μια διαφορα ειναι οτι εκει οι γυναικες θα ακουσουν τον αντρα και δεν θα βγαλουν γλωσσα που λενε, διοτι πεφτει ξυλο πεφτει αβερτα κουβερτα και ενθαρυνεται μαλιστα απο το "ισλαμ" (δηλαδη διαφορους φανατικους του ισλαμ).

 

LawDim

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2008
Μηνύματα
89
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Συναγωνιστές, δεν ξέρω τι λέτε, αλλά οι Τούρκοι είναι κοντά  70.000.000, εκ των οποίων τα 13.000.000 ζούν στην Πόλη. Εξ αυτών οι μισές είναι γυναίκες ( δηλ. 35.000.000 !!! ) , στην δε  Πόλη ζούν  περίπου 6.000.000 ( γυναίκες ).
Επομένως  αναλογικά και μόνον,  σίγουρα θα βρείτε Τουρκάλες που να σας αρέσουν. Ειδικά οι εξ-Ευρωπαϊσμένες της Πόλης, της Σμύρνης και των παραθαλάσσιων θερέτρων  είναι " κάτσε καλά" !!
Για πηγαίνετε  διακοπές  στην Αλικαρνασσό ( bodrum )  ή στη  Μάκρη ( fetiye) και τα ξαναλέμε..!!
'Η στα καλά ξενοδοχεία της Πόλης, να δείτε τι συχνάζει στα "καφέ" τους !!
Το 2004 "έπαιξε"  Τουρκάλα/ Πολίτισσα " μενα- γκο" , ξανθιά με φακιδούλες  και στήθος 4άρι,  απίστευτη και μου είπε την εξής ατάκα:  "  Οι εξ-Ευρωπαϊσμένες Τουρκάλες  γουστάρουν τους Ελληνες  για τους εξής λόγους: 1) Γιατί  έχουμε  κοντινή κουλτούρα  σε φαγητά, χορούς, διασκέδαση και δεν χρειάζεται  η κοπέλλα να εξηγεί στον συνοδό της,  τι είναι ντονέρ, κεμπάπ, τσιφτετέλι, ντουβάρι, ταβάνι κ.λ.π,  2) Γιατί οι Ελληνες  είναι όσο πρέπει  ανατολίτες και όσο πρέπει  Ευρωπαίοι, σε αντίθεση με τους Τούρκους που είναι μόνο ανατολίτες  , ενώ  θα ήθελαν να εξελιχθούν σ' Ελληνες ( οι υποψιασμένοι, όχι οι Anadolu ) και τους δυτικοΕυρωπαίους  που για τις Τουρκάλες είναι    " ξενέρωτοι"...!!!
Συναγωνιστές, οι Τουρκάλες είναι "καλές για σχέση". Ακούστε που σας λέω !!! Μόνο που μετά θα σας πούν είτε να γίνουν χριστιανές για "γάμο", είτε να τον κάνετε  Πολιτικό, ούτως ώστε να κρατήσει την θρησκεία της..!! Οπότε εάν δεν την έχετε " πατήσει"  αληθινά, την κάνετε μ' ελαφρά !!!
Αντε  και στην Πόλη !! ;)
Υ.Γ :  Πάντως πλάκα πλάκα πάμπολλες  Ελλ(ει)νίδες τα έχουν με Τούρκους, που εκεί το παίζουν καλά κορίτσια. Ενας φίλος Τούρκος ( ψηλός , ξανθός , λεφτάς, πολύγλωσσος κ.λ.π )  κάθε καλοκαίρι στη Μύκονο  " φυστικώνει"  ούκ  ολίγες Ελλ(ει)νίδες !!!
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.219
Κριτικές
87
Like
9.952
Πόντοι
17.885
Καλές φαίνονται, τόσο φαιδρές όσο οι δικές μας δεν παίζει να είναι
 

skatoflwros

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Καλά έκανε ο φίλος και άνοιξε το τοπικ λέγοντας οτι μοιάζουνε με μπάζα. Και εγώ το ίδιο νόμιζα κ όλοι οι φίλοι μου βλέποντας τα ηλίθια τουρκικα σηριαλ στην ελληνικη τηλεόραση. Νόμιζα οτι οι Τουρκάλες είναι χοντρές, μαυριδερές που κάνουν σα βλάχες και φυσικά μυξοπαρθένες...

Λοιπόν, εδώ και 2 χρόνια είναι με Τουρκάλα, οι φίλοι μου, όλοι Έλληνες και αυτοί με Τουρκάλες, άλλη για σχέση, άλλη για πήδημα. Για να πάρετε μια ιδέα της ομορφιάς, του τρόπου ντυσίματος και του στυλ μιας Τουρκάλας (όχι αυτών που είναι φανατικές Μουσουλμάνες στα βάθη της Ασίας αλλά αυτών που ζουνε στην Κωσταντινούπολη, στη Σμύρνη και στα παράλια γενικότερα) κοιτάξτε αυτό τις φωτος και εδώ
Και το βασικότερο είμαι ότι εκτός του ότι κάνουν τα πάντα, ψοφάνε να ευχαριστήσουν τον άντρα. Από τη φύση τους είναι έτσι ώστε να θέλουν πρώτα να κάνουν τον άντρα να νιώσει πασάς...έτσι για να θυμόμαστε κ την ιστορία τους :P Επίσης ψοφάνε να βρούνε άντρα εκτός Τουρκίας και κυρίως Έλληνες για να σηκωθούν κ να φύγουν απο εκεί.

Καμία σχέση με Ελλεηνίδες. Αν μπορέσετε να γνωρίσετε τουρκάλα σας εύχομαι να περάσετε καλά κ θα θυμηθείτε τα λόγια μου. Αλλά ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο, οι τύπισες που βλέπουμε στα σήριαλ είναι χειρότερες και από σαύρες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
γι αυτο και εγω θα μαθω Τουρκικα....χρονια τωρα ηθελα να επεκταθω προς Τουρκια :)
 

LawDim

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2008
Μηνύματα
89
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Cok  guzel  Kiziler: ( πολύ ωραία κορίτσια ) = πρώτο μάθημα Τουρκικής για  dimitrakis  29, αναφορικά με  τις παραθέσεις του  skatoflwrou  στα  επιτυχημένης επιλογής του  links :rockon:
 

skatoflwros

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
LawDim χιλια συγνώμη φίλε, τώρα είδα το προηγούμενο ποστ σου, απτη βιασύνη μου να γράψω... είναι ακριβώς όπως τα περιέγραψες, τα είπες καλύτερα και από μένα! Αντε με τη σημαία ψηλά αδέρφιαααα!
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
ασε καμια και για μας αμα ειναι να γαμας και τις τουρκαλες εμεις θα μεινουμε με τις σαυροελλεινιδες
μεχρι τουρκοφωνες πρωην σοβιετικες χωρες καλα εισαι  :2funny: :2funny: :2funny:
 

lautrec

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
62
Like
2
Πόντοι
0
Αυτά τα περί ισλάμ, ότι δεν πηδιούνται πριν το γάμο και λοιπά μπορεί να ισχύουν αλλά μόνο στα βάθη της ανατολής. Όλη η υπόλοιπη Τουρκία και έχει πολύ ανοιχτόμυαλες γυναίκες. Είχα γνωρίσει μια τουρκάλα που έκανε εράσμους στην Ολλανδία με την οποία παίχτηκε ειδύλιο. Όταν την επισκέφτηκα στην Άγκυρα έπαθα πλάκα. Οι συγκάτοικοι, φίλες της, κλπ ήταν όλες πανέμορφες κοπέλες με τελείως ευρωπαική κουλτούρα αλλά ταυτόχρονα έδιναν μεγάλη σημασία στον άντρα. Οι περιποιήσεις που σου κάνει μια Τουρκάλα γκόμενα είναι πραγματικά must! Άσε που γενικά γουστάρουν πολυ τους Έλληνες. Πασάδες λέμε....

 

LawDim

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2008
Μηνύματα
89
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Αυτά τα περί ισλάμ, ότι δεν πηδιούνται πριν το γάμο και λοιπά μπορεί να ισχύουν αλλά μόνο στα βάθη της ανατολής. Όλη η υπόλοιπη Τουρκία και έχει πολύ ανοιχτόμυαλες γυναίκες. Είχα γνωρίσει μια τουρκάλα που έκανε εράσμους στην Ολλανδία με την οποία παίχτηκε ειδύλιο. Όταν την επισκέφτηκα στην Άγκυρα έπαθα πλάκα. Οι συγκάτοικοι, φίλες της, κλπ ήταν όλες πανέμορφες κοπέλες με τελείως ευρωπαική κουλτούρα αλλά ταυτόχρονα έδιναν μεγάλη σημασία στον άντρα. Οι περιποιήσεις που σου κάνει μια Τουρκάλα γκόμενα είναι πραγματικά must! Άσε που γενικά γουστάρουν πολυ τους Έλληνες. Πασάδες λέμε....

ΑΚΡΙΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ  :rockon:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Κάποια πράγματα που ειπώθηκαν ισχύουν. Κάποια όχι.

Κάποια είναι υπερβολικά, κάποια ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας. Κάποια αφορούν ανάλυση περιορισμένου στατιστικού δείγματος αλλά και εμπειρίας.

Οσα λέω δεν τα ξέρω επειδή μου τα είπανε φίλοι μου, ούτε τα διάβασα κάπου, ούτε αποτελούν ευσεβείς πόθους. Τα λέω επειδή τα ξέρω απο πρώτο χέρι. Επειδή τα έζησα.

Δε θέλω να επαναλαμβάνομαι, τα έχω γράψει και παλαιότερα. Κατ'αρχάς ειναι λάθος μεγάλο και ένδειξη ανιδεότητας το να μιλάς γενικά για ένα πληθυσμό μιας χώρας-μωσαϊκό λαών. Η δική μου άποψη αφορά Τουρκάλες που γνώρισα σε διάρκεια 2.5 ετών στην Κων/πολη.

Ειναι όμορφες γυναίκες, διαφορετικές απο όσες έχω γνωρίσει μέχρι τώρα. Εμφαση στον αισθησιασμό, μεγαλωμένες με το σκεπτικό ότι πανω απο όλα ο άντρας τους. Εδιαφέρονται για τα χρήματα όπως όλες οι γυναίκες αλλά οχι με τον υστερικό τρόπο που το κάνουν οι άλλες βαλκάνιες. Θεωρούν το μαγείρεμα, το πλύσιμο και το σιδέρωμα το ελάχιστο που μπορούν να προσφέρουν. Στο κρεββάτι, φωτιά.

το εαν γουστάρουν τους έλληνες..κάποιες όχι. Οι περισσότερες στ'αρχίδια τους. Φαντάζομαι οτι αυτό που ειπώθηκε πριν οτι γουστάρουν τους έλληνες είναι στα πλαίσια κάποιων αφελών ιστοριών του τύπου "οι σουηδέζες/ σουαχίλι/ αγγλίδες γουστάρουν έλληνες"
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Κάποια πράγματα που ειπώθηκαν ισχύουν. Κάποια όχι.

Κάποια είναι υπερβολικά, κάποια ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας. Κάποια αφορούν ανάλυση περιορισμένου στατιστικού δείγματος αλλά και εμπειρίας.

Οσα λέω δεν τα ξέρω επειδή μου τα είπανε φίλοι μου, ούτε τα διάβασα κάπου, ούτε αποτελούν ευσεβείς πόθους. Τα λέω επειδή τα ξέρω απο πρώτο χέρι. Επειδή τα έζησα.

Δε θέλω να επαναλαμβάνομαι, τα έχω γράψει και παλαιότερα. Κατ'αρχάς ειναι λάθος μεγάλο και ένδειξη ανιδεότητας το να μιλάς γενικά για ένα πληθυσμό μιας χώρας-μωσαϊκό λαών. Η δική μου άποψη αφορά Τουρκάλες που γνώρισα σε διάρκεια 2.5 ετών στην Κων/πολη.

Ειναι όμορφες γυναίκες, διαφορετικές απο όσες έχω γνωρίσει μέχρι τώρα. Εμφαση στον αισθησιασμό, μεγαλωμένες με το σκεπτικό ότι πανω απο όλα ο άντρας τους. Εδιαφέρονται για τα χρήματα όπως όλες οι γυναίκες αλλά οχι με τον υστερικό τρόπο που το κάνουν οι άλλες βαλκάνιες. Θεωρούν το μαγείρεμα, το πλύσιμο και το σιδέρωμα το ελάχιστο που μπορούν να προσφέρουν. Στο κρεββάτι, φωτιά.

το εαν γουστάρουν τους έλληνες..κάποιες όχι. Οι περισσότερες στ'αρχίδια τους. Φαντάζομαι οτι αυτό που ειπώθηκε πριν οτι γουστάρουν τους έλληνες είναι στα πλαίσια κάποιων αφελών ιστοριών του τύπου "οι σουηδέζες/ σουαχίλι/ αγγλίδες γουστάρουν έλληνες"
ειναι στα πλαισια αυτοπαραμυθας και "ψευτοεκδικησης" του νεοελληνα
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Ακριβώς αυτό.

Ειναι ένας απο τους μύθους που συντηρούμε λόγω κομπλεξισμού
οταν συνειδητοποιησουμε οτι ειμαστε οι νεοελληνες ανυπαρκτοι τοτε ισως και να βελτιωθουμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom