Νέα

Τί θα κάνατε εσείς;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 42
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τί θα κάνατε σε περίπτωση προκλητικού οδηγού;

  • Θα του γαμούσα το σπίτι

    Ψήφοι: 4 11,1%
  • Θα τον αγνοούσα

    Ψήφοι: 21 58,3%
  • Θα καλούσα την τροχαία

    Ψήφοι: 7 19,4%
  • Θα έκλανα μέντες και θα παρέλυα από το φόβο

    Ψήφοι: 4 11,1%
  • Θα έκανα στην άκρη να δω τι θέλει

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    36

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.416
Πόντοι
3.296
Οδηγούσα σήμερα πρωί σε κεντρικό δρόμο της Αθήνας όταν ένας παπάρας μου κόλλησε τη μουτσούνα του αυτοκινήτου του πηγαίνοντας με τις μπάντες

Σκέφτηκα να ακινητοποιήσω το αμάξι και να κατέβω κκάτω να του ρίξω 2 ψιλές

Αλλά κάτι μέσα μου μου είπε απλά να τον αγνοήσω κάνοντας στροφή δεξια σε αλλο δρομο

Το επραξα

Κατι ειπε ο πουτανας γιος κι εξαφανιστηκε

Μεσα μου θα θελα πολυ να του γαμησω οτι εχει και δεν εχει

Τι θα κανατε εσεις η τι κανατε σε αναλογες περιπτωσεις μαγκες;
 
Τελευταία τροποποίηση:

Peacful_Warrior

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2011
Μηνύματα
2.929
Κριτικές
1
Like
236
Πόντοι
36

Ορθα επραξες τυπε. Μην το σκεφτεσαι

f39164c83c132f3f332e334b46673c0f.jpg


:grin:

 

batsos

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
1
Like
143
Πόντοι
1
Κλάνοντας στροφή;
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
Κλάνοντας στροφή;
ναι ρε φιλε τι δεν καταλαβαινεις;
βρεθηκε σε αδιεξοδο και απο τον φοβο του καταφερε να κλασει μια δεξια στροφη και ετσι να μπει σε αυτην και να σωθει,αν εκλανε απλα μεντες δεν θα τον βοηθουσε σε τιποτα
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.084
Κριτικές
50
Like
7.891
Πόντοι
8.236
Οδηγούσα σήμερα πρωί σε κεντρικό δρόμο της Αθήνας όταν ένας παπάρας μου κόλλησε τη μουτσούνα του αυτοκινήτου του πηγαίνοντας με τις μπάντες

Σκέφτηκα να ακινητοποιήσω το αμάξι και να κατέβω κκάτω να του ρίξω 2 ψιλές

Αλλά κάτι μέσα μου μου είπε απλά να τον αγνοήσω κλανοντας στροφή δεξια σε αλλο δρομο

Το επραξα

Κατι ειπε ο πουτανας γιος κι εξαφανιστηκε

Μεσα μου θα θελα πολυ να του γαμησω οτι εχει και δεν εχει

Τι θα κανατε εσεις η τι κανατε σε αναλογες περιπτωσεις μαγκες;
Σε αυτές τις περιπτώσεις και να φωνάξεις χάνεις το δίκιο σου . Δυστυχώς το καλύτερο είναι να τον αγνοήσεις και να φύγεις
 

batsos

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
1
Like
143
Πόντοι
1
ναι ρε φιλε τι δεν καταλαβαινεις;
βρεθηκε σε αδιεξοδο και απο τον φοβο του καταφερε να κλασει μια δεξια στροφη και ετσι να μπει σε αυτην και να σωθει,αν εκλανε απλα μεντες δεν θα τον βοηθουσε σε τιποτα
Κάτι τέτοιο δηλαδή  :badair:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
Τυπε εκανες το σωστο.

Αλλο η επιθυμια, αλλο η λογικη.

Εδω και πολλα χρονια δεν μετρανε πια τα μπρατσα. Δεν ξερεις τι κουβαλαει ο αλλος πανω του
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.285
Like
427
Πόντοι
36
Οδηγούσα σήμερα πρωί σε κεντρικό δρόμο της Αθήνας όταν ένας παπάρας μου κόλλησε τη μουτσούνα του αυτοκινήτου του πηγαίνοντας με τις μπάντες

Σκέφτηκα να ακινητοποιήσω το αμάξι και να κατέβω κκάτω να του ρίξω 2 ψιλές

Αλλά κάτι μέσα μου μου είπε απλά να τον αγνοήσω κλανοντας στροφή δεξια σε αλλο δρομο

Το επραξα

Κατι ειπε ο πουτανας γιος κι εξαφανιστηκε

Μεσα μου θα θελα πολυ να του γαμησω οτι εχει και δεν εχει

Τι θα κανατε εσεις η τι κανατε σε αναλογες περιπτωσεις μαγκες;

Αν κράτησες τον αριθμο του οχηματος ειναι ευκολο να εντοπισεις τον ιδιοκτήτη ..... μετα κρινε εσυ αν θα του καταστρέψεις το τετρατροχο η θα γαμησεις τον ιδιο και τα περι αυτου .... ειναι πανευκολο και θα το φχαριστειθείς ... δεν χρειάζεται ανα εμπλακείς εσυ .... υπάρχουν ειδικοτεροι με καλο σκοπό ..... και καλή καρδιά .....
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.285
Like
427
Πόντοι
36
Οδηγούσα σήμερα πρωί σε κεντρικό δρόμο της Αθήνας όταν ένας παπάρας μου κόλλησε τη μουτσούνα του αυτοκινήτου του πηγαίνοντας με τις μπάντες

Σκέφτηκα να ακινητοποιήσω το αμάξι και να κατέβω κκάτω να του ρίξω 2 ψιλές

Αλλά κάτι μέσα μου μου είπε απλά να τον αγνοήσω κλανοντας στροφή δεξια σε αλλο δρομο

Το επραξα

Κατι ειπε ο πουτανας γιος κι εξαφανιστηκε

Μεσα μου θα θελα πολυ να του γαμησω οτι εχει και δεν εχει

Τι θα κανατε εσεις η τι κανατε σε αναλογες περιπτωσεις μαγκες;

Αν κράτησες τον αριθμο του οχηματος ειναι ευκολο να εντοπισεις τον ιδιοκτήτη ..... μετα κρινε εσυ αν θα του καταστρέψεις το τετρατροχο η θα γαμησεις τον ιδιο και τα περι αυτου .... ειναι πανευκολο και θα το φχαριστειθείς ... δεν χρειάζεται ανα εμπλακείς εσυ .... υπάρχουν ειδικοτεροι με καλο σκοπό ..... και καλή καρδιά .....
Τυπε εκανες το σωστο.

Αλλο η επιθυμια, αλλο η λογικη.

Εδω και πολλα χρονια δεν μετρανε πια τα μπρατσα. Δεν ξερεις τι κουβαλαει ο αλλος πανω του

γιαυτό χρειάζεται γνώση και εμπειρία στο χειρισμό ..... να το αναλάβουν αυτοί που πρέπει ...
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.676
Like
7.503
Πόντοι
2.306
Ποτέ μην αντιπαρατίθεσαι με αγνώστους.
Και εγώ εκνευρίζομαι αφάνταστα με τύπους που κορνάρουν που βρίζουν που σε κλείνουν και κάνουν κάθε μαλακία, αλλά να σκέφτεσαι ως εξής:
Μπορεί να του έχει πεθάνει το παιδί του, να του γαμιέται η γυναίκα του, να έχει χάσει την δουλειά του, να του έχουν πάρει το σπίτι,  να χρειάζεται ψυχίατρο, και πολλά άλλα,
 
και για όλα αυτά θα πληρώσεις εσύ είτε με τρακάρισμα, είτε με κανένα μαχαίρι ή όπλο αν έχει.

Έχω δει:  Να πλακώνονται και να χτυπιούνται μέχρι να μην τους έχει μείνει δόντι γέμισε αίματα ο τόπος, έχω δει να κλείνει ο άλλος μηχανάκι και να το πετάει στα κράσπεδα ούτε ξέρω αν έζησε ο άλλος και πολλές άλλες καταστάσεις.

Να κάνεις ακριβώς ότι θα σου πω αν σου κολλάει σαν τρελός κάποιος για οποιοδήποτε λόγο:

Πας σιγά σιγά είτε σε ένα βενζινάδικο, ώστε να αναγκαστεί να βρίσκεται σε κάμερες και μάρτυρες, είτε στο αστυνομικό τμήμα, και βλέπεις πως ο "τρελος"και ο "μάγκας" ξαφνικά του φεύγει και η μαγκιά και η τρέλα μόλις βρεθεί σε περιβάλλον με αστυνομία, με κάμερες, με μάρτυρες. Λογικεύεται από μόνος του...!
Για αυτό σου λέω μουσικούλα και χαλαρά. Δεν είναι ανάγκη να πληρώσεις εσύ τα σπασμένα.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.500
Κριτικές
1
Like
5.655
Πόντοι
2.306
Η ικανότητα να διαχειρίζεται κάποιος τον θυμό και την οργή του είναι απόδειξη ευφυΐας.
Παράλληλα, σε κάποιες περιπτώσεις με τρελάκηδες, σε κρατά και ζωντανό για να χαρείς τη ζωή σου.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
.....
γιαυτό χρειάζεται γνώση και εμπειρία στο χειρισμό ..... να το αναλάβουν αυτοί που πρέπει ...
Ακριβως

Υπαρχουν και οι "διεκπεραιωτες" τετοιων υποθεσεων.

Βεβαια αυτο κοστιζει και για αυτο γυρνοντας στο σπιτι σκεφτεσαι πιο λογικα και λες
"Αστο να παει στο διαλο"
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.166
Κριτικές
7
Like
35.277
Πόντοι
10.411
Τον αγνοείς.Εδώ σε σκοτώνουν στον δρόμο για μια θέση parking.Το κλάνοντας στροφή έγραψε ιστορία man :2funny:
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.707
Κριτικές
179
Like
23.694
Πόντοι
33.598
Αν κράτησες τον αριθμο του οχηματος ειναι ευκολο να εντοπισεις τον ιδιοκτήτη ..... μετα κρινε εσυ αν θα του καταστρέψεις το τετρατροχο η θα γαμησεις τον ιδιο και τα περι αυτου .... ειναι πανευκολο και θα το φχαριστειθείς ... δεν χρειάζεται ανα εμπλακείς εσυ .... υπάρχουν ειδικοτεροι με καλο σκοπό ..... και καλή καρδιά .....
γιαυτό χρειάζεται γνώση και εμπειρία στο χειρισμό ..... να το αναλάβουν αυτοί που πρέπει ...
Σε τί φάση ρε φίλε; Να του στείλεις σπίτι του 2 άσβερκους να τον δείρουν επειδή σε έβρισε στο δρόμο;
Κάθε μέρα αλληλοβριζόμαστε, αφού τα νεύρα είναι τσατάλια και όπως έγραψαν και παρακάτω ορισμένοι, συνήθως τέτοια ξεσπάσματα είναι η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι από όσα στραβά περνάει ο άλλος. Άστο να πάει στο διάολο και μη μπλέκεις. Έχει παλαβώσει ο κόσμος.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.051
Like
11.474
Πόντοι
2.606

[/quote]τυπε ακουγεται επικο κατορθωμα
Ποτέ μην αντιπαρατίθεσαι με αγνώστους.
Και εγώ εκνευρίζομαι αφάνταστα με τύπους που κορνάρουν που βρίζουν που σε κλείνουν και κάνουν κάθε μαλακία, αλλά να σκέφτεσαι ως εξής:
Μπορεί να του έχει πεθάνει το παιδί του, να του γαμιέται η γυναίκα του, να έχει χάσει την δουλειά του, να του έχουν πάρει το σπίτι,  να χρειάζεται ψυχίατρο, και πολλά άλλα,
 
και για όλα αυτά θα πληρώσεις εσύ είτε με τρακάρισμα, είτε με κανένα μαχαίρι ή όπλο αν έχει.

Έχω δει:  Να πλακώνονται και να χτυπιούνται μέχρι να μην τους έχει μείνει δόντι γέμισε αίματα ο τόπος, έχω δει να κλείνει ο άλλος μηχανάκι και να το πετάει στα κράσπεδα ούτε ξέρω αν έζησε ο άλλος και πολλές άλλες καταστάσεις.

Να κάνεις ακριβώς ότι θα σου πω αν σου κολλάει σαν τρελός κάποιος για οποιοδήποτε λόγο:

Πας σιγά σιγά είτε σε ένα βενζινάδικο, ώστε να αναγκαστεί να βρίσκεται σε κάμερες και μάρτυρες, είτε στο αστυνομικό τμήμα, και βλέπεις πως ο "τρελος"και ο "μάγκας" ξαφνικά του φεύγει και η μαγκιά και η τρέλα μόλις βρεθεί σε περιβάλλον με αστυνομία, με κάμερες, με μάρτυρες. Λογικεύεται από μόνος του...!
Για αυτό σου λέω μουσικούλα και χαλαρά. Δεν είναι ανάγκη να πληρώσεις εσύ τα σπασμένα.
γνωστος μου με μηχανη η ιστορια γνωστη μανουριασε με αλβανο με αμαξι επεσε ο αλβανος επανω του μετα και τον πεταξε στις μπαρες στη συγγρου απολογισμος ενα κομενο χερι απο τον αγκωνα και το αλλο παντελως παραλυτο  τα συμπερασματα δικα σου
 

Peacful_Warrior

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2011
Μηνύματα
2.929
Κριτικές
1
Like
236
Πόντοι
36

[/quote]
τυπε ακουγεται επικο κατορθωμα γνωστος μου με μηχανη η ιστορια γνωστη μανουριασε με αλβανο με αμαξι επεσε ο αλβανος επανω του μετα και τον πεταξε στις μπαρες στη συγγρου απολογισμος ενα κομενο χερι απο τον αγκωνα και το αλλο παντελως παραλυτο  τα συμπερασματα δικα σου

Οντως γνωστη αυτη η ιστορια
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
885
Κριτικές
35
Like
7.011
Πόντοι
2.836
Αγνόησε τον, μην ασχολησαι έτρεχε κ πήγαινες κανονικά..τωρα κόλλησε από πίσω από βλακεια του,τρομερή αγένεια, τόσο του έκοβε..δεν κολησε απειλητικα.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.316
Πόντοι
2.356
Αγνόησε τον, μην ασχολησαι έτρεχε κ πήγαινες κανονικά..τωρα κόλλησε από πίσω από βλακεια του,τρομερή αγένεια, τόσο του έκοβε..δεν κολησε απειλητικα.
Δεν ξερεις που θα μπλεξεις αυτο ειναι το θεμα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom