Νέα

Ψηφοφορια: Πνευματικη και ψυχικη υγεια? ή μια κληρονομια 300.000€ ? Τι προτιμαω?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πνευματικη και ψυχικη υγεια ή 300.000€ κληρονομιά?

  • Προτιμω την πνευματικη και ψυχικη μου υγεια.

    Ψήφοι: 60 61,9%
  • Καλυτερα τα 300.000€

    Ψήφοι: 37 38,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    97

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.653
Κριτικές
1
Like
4.302
Πόντοι
1.706
Βαζουμε μια ψηφοφορια για να δουμε πως σκεφτεται ο καθενας.

Προτιμω να εχω την πνευματικη και ψυχικη μου υγεια?
Δλδ να μην ειμαι τρελακιας, μισοτρελος, ψυχακιας, σχιζοφρενης, ψυχασθενης κτλ

          ή

Προτιμω  να εχω μια κληρονομια υψους 300.000€? Σε κινητα, ακινητα και ρευστο? Αυτο μου δινει την ευκαιρεια να μην δουλευω.


Τι προτιμαμε?
Μια απαντηση μονο.

Η ψηφοφορια θα διαρκεσει μονο λιγες μερες.
Την ψηφο σας παρακαλω
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.740
Κριτικές
90
Like
45.819
Πόντοι
17.311
Βαζουμε μια ψηφοφορια για να δουμε πως σκεφτεται ο καθενας.

Προτιμω να εχω την πνευματικη και ψυχικη μου υγεια?
Δλδ να μην ειμαι τρελακιας, μισοτρελος, ψυχακιας, σχιζοφρενης, ψυχασθενης κτλ

          ή

Προτιμω  να εχω μια κληρονομια υψους 300.000€? Σε κινητα, ακινητα και ρευστο? Αυτο μου δινει την ευκαιρεια να μην δουλευω.


Τι προτιμαμε?
Μια απαντηση μονο.

Η ψηφοφορια θα διαρκεσει μονο λιγες μερες.
Την ψηφο σας παρακαλω

στην εποχη που ζουμε, αναγκαστικα το βητα δαγκωτο.
 

SomebodyOrNobody

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2020
Μηνύματα
62
Like
18
Πόντοι
0
Προτιμω να εχω την πνευματικη και ψυχικη μου υγεια
Δλδ να μην ειμαι τρελακιας, μισοτρελος, ψυχακιας, σχιζοφρενης, ψυχασθενης κτλ

Όταν τα έχεις αυτά τα υπόλοιπα έρχονται και δεν αναφέρομαι μόνο στα λεφτά
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Βαζουμε μια ψηφοφορια για να δουμε πως σκεφτεται ο καθενας.

Προτιμω να εχω την πνευματικη και ψυχικη μου υγεια?
Δλδ να μην ειμαι τρελακιας, μισοτρελος, ψυχακιας, σχιζοφρενης, ψυχασθενης κτλ

          ή

Προτιμω  να εχω μια κληρονομια υψους 300.000€? Σε κινητα, ακινητα και ρευστο? Αυτο μου δινει την ευκαιρεια να μην δουλευω.


Τι προτιμαμε?
Μια απαντηση μονο.

Η ψηφοφορια θα διαρκεσει μονο λιγες μερες.
Την ψηφο σας παρακαλω

Δυσκολο ερώτημα,δεν μπορώ να διαλέξω.
Εχω όμως μια αλλη ερωτηση:Το Β φερνει απαραίτητα το Α?
 

SomebodyOrNobody

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2020
Μηνύματα
62
Like
18
Πόντοι
0
Υπάρχει όμως πνευματική υγειά και ψυχική υγειά στον 21ο αιώνα;;
warnban.gif
 κλώνος[/color[/URL]]
 

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.857
Like
447
Πόντοι
36
Η ΥΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΑΓΑΘΟ. ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΑ !!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 193184

Επισκέπτης
Θα μπορούσα να πω ότι από την στιγμή που έβαλες την λέξη υγεία στην ψηφοφορία, θα πρέπει να θεωρηθεί άκυρη !!

1. Μόρφωση και πνευματική γνώση χωρίς να υπάρχει κάτι κρυφό στο κόσμο για εσένα.

2. Όμορφο, ποθητό κορμί, ερωτισμός στο πνεύμα που κανένας δεν θα μπορεί να σου αντισταθεί ερωτικά.

3. Πλούτος... απεριόριστος πλούτος !!

Ίσως αυτά θα έπρεπε να ήταν τα ερωτήματα... και θα παραθέσω μια ιστορία ενός εξερευνητή που μέσα σε μια σπηλιά (δεν έχει σημασία αν ήταν στις Ινδίες ή στην Νότια Αμερική) ανακάλυψε ξαφνικά ένα λυχνάρι, όπου βγήκε το πνεύμα από μέσα σαν τζίνι των παραμυθιών... Το πνεύμα του έδωσε τις τρεις παραπάνω επιλογές να διαλέξει...

Ο εξερευνητής κοντοστάθηκε και σκέφτηκε τον πλούτο, ότι θα μπορεί να πραγματοποιήσει ότι επιθυμεί... Μετά το να είναι ποθητός σε όλους και κανένας να μην μπορεί να του αντισταθεί... Άλλα τελικά τον γοήτευσε η γνώση, η μόρφωση που δεν θα είχε ποτέ κανένας στον κόσμο και δεν έμενε τίποτα κρυφό πια για εκείνον...

Σίγουρος πια για την επιλογή του, επιλέγει την σοφία... και αφού την επιλέγει, ακούει μια φωνή από μέσα του να φωνάζει...

ΤΑ ΛΕΦΤΆ ΡΕ... ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
552
Like
604
Πόντοι
86
Είναι σαν να πας στην Κρήτη την δεκαετία του 90 και να ρωτήσεις τους Κρητικούς τι θα ψηφίσεις, ΠΑΣΟΚ η ΝΔ, τι θα απαντούσαν?  :2funny: έτσι είναι και εδώ, θέμα ψυχολογία, αφού είναι ναυάγια και πτωχευμενοι όλοι τους το να έχεις τόσα λεφτά απλά δεν μπορείς να έχεις άποψη πως θα ήταν γιατί αφού είναι ναυάγια δεν θα τα έχουν ποτέ τους, έφτιαξες αυτό το θρεντ φουκαρα για Να πάρει τα πάνω του ο εγωισμός σου  :2funny:αφού ο Δημήτρης σε ξεβρακωσε, μπορώ να σου βάλω δεκάδες ψηφοφορίες στο φβ που όλοι προτιμάνε τα λεφτά, αλλά είπαμε εδω είστε ναυάγια και δεν ξέρετε πως είναι τα έχεις  :jerking:και για πες μου γκαστερμπαιτερ της Γερμανίας, ποιος έχει ψυχική ηρεμία, εσύ? Ο κμαν που γέρασε σε 2 χρόνια?  :jerking: εσύ δεν βρίσκεις ηρεμία εδώ και 10 χρονια από μια πρώην που σε αυτά τα 10 χρόνια ποιος ξέρει με ποσούς έχει πάει  :2funny: αν έμενες Ελλάδα θα πήγαινες μέσα αφού δεν είχες για διατροφή και η τράπεζα θα σου κάνε κατάσχεση το σπίτι, πες μου ποια ψυχική ηρεμία υπάρχει σε όλο αυτό που ζεις και θα σε παραδεχτώ, αλλά δεν το παραδέχεσαι, γιατί οι φουκαράδες και τα ναυάγια έχουν φθόνο μέσα τους, η αγάμια κι η αφραγκια σας έχει βαρέσει άσχημα, ας ζήσουμε σαν τα αρχαία χρόνια τότε και ο Διογένης τέτοια έλεγε ο άνθρωπος δεν θέλει πολλά και εχεζε στην Αθήνα όπου γούσταρε  :2funny:
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.653
Κριτικές
1
Like
4.302
Πόντοι
1.706
 
Είναι σαν να πας στην Κρήτη την δεκαετία του 90 και να ρωτήσεις τους Κρητικούς τι θα ψηφίσεις, ΠΑΣΟΚ η ΝΔ, τι θα απαντούσαν?  :2funny: έτσι είναι και εδώ, θέμα ψυχολογία, αφού είναι ναυάγια και πτωχευμενοι όλοι τους το να έχεις τόσα λεφτά απλά δεν μπορείς να έχεις άποψη πως θα ήταν γιατί αφού είναι ναυάγια δεν θα τα έχουν ποτέ τους, έφτιαξες αυτό το θρεντ φουκαρα για Να πάρει τα πάνω του ο εγωισμός σου  :2funny:αφού ο Δημήτρης σε ξεβρακωσε, μπορώ να σου βάλω δεκάδες ψηφοφορίες στο φβ που όλοι προτιμάνε τα λεφτά, αλλά είπαμε εδω είστε ναυάγια και δεν ξέρετε πως είναι τα έχεις  :jerking:και για πες μου γκαστερμπαιτερ της Γερμανίας, ποιος έχει ψυχική ηρεμία, εσύ? Ο κμαν που γέρασε σε 2 χρόνια?  :jerking: εσύ δεν βρίσκεις ηρεμία εδώ και 10 χρονια από μια πρώην που σε αυτά τα 10 χρόνια ποιος ξέρει με ποσούς έχει πάει  :2funny: αν έμενες Ελλάδα θα πήγαινες μέσα αφού δεν είχες για διατροφή και η τράπεζα θα σου κάνε κατάσχεση το σπίτι, πες μου ποια ψυχική ηρεμία υπάρχει σε όλο αυτό που ζεις και θα σε παραδεχτώ, αλλά δεν το παραδέχεσαι, γιατί οι φουκαράδες και τα ναυάγια έχουν φθόνο μέσα τους, η αγάμια κι η αφραγκια σας έχει βαρέσει άσχημα, ας ζήσουμε σαν τα αρχαία χρόνια τότε και ο Διογένης τέτοια έλεγε ο άνθρωπος δεν θέλει πολλά και εχεζε στην Αθήνα όπου γούσταρε  :2funny:

Δημητρακη δεν παει καλα η ψηφοφορια.



Φτιαξε κλωνους γρηγορα!
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.590
Like
2.926
Πόντοι
1.706
Προτιμω  να εχω μια κληρονομια υψους 300.000€? Σε κινητα, ακινητα και ρευστο? [size=13pt]Αυτο μου δινει την ευκαιρεια να μην δουλευω.[/size]
Τι λες ρε τύπε; Σοβαρά; Πόσα χρόνια θα βγάλεις με 300.000; Από 15.000 το χρόνο να βάλουμε βγαίνει 20 χρόνια. Μετά από αυτά τι θα κάνεις;
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
552
Like
604
Πόντοι
86
 
Δημητρακη δεν παει καλα η ψηφοφορια.



Φτιαξε κλωνους γρηγορα!
αναμενόμενο αποτέλεσμα σε ένα σάιτ φουκαραδων :2funny: πάρε λοιπόν την ψηφοφορία, τραβά πίσω στην Ελλάδα,και δειχτο στην γυναίκα σου, και δειχτο καί στην τράπεζα, εντάξει κύριε τάδε ,σε 2-3 μέρες θα έρθει ο κλητήρας μαζί με δικαστικό λειτουργό να σας πάρουν το σπίτι :2funny: τί θα πεις στην πρώην μετά? Μετά μια λύση ,η μάλλον δύο η πας στον μονσελα με ένα 100 να σε σώσει,η πας σε κάναν υπόνομο όπως τον καπουτσο στην νότια Αμερική :2funny:
 

Συνημμένα

  • article-restrepo2-1205.jpg
    article-restrepo2-1205.jpg
    69,7 KB · Εμφανίσεις: 48

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Με 300.000 δεν σταματάς να δουλεύεις , εκτός αν είσαι 65 ετών
 

Zane

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2013
Μηνύματα
2.086
Like
71
Πόντοι
16
Βαζουμε μια ψηφοφορια για να δουμε πως σκεφτεται ο καθενας.

Προτιμω να εχω την πνευματικη και ψυχικη μου υγεια?
Δλδ να μην ειμαι τρελακιας, μισοτρελος, ψυχακιας, σχιζοφρενης, ψυχασθενης κτλ

          ή

Προτιμω  να εχω μια κληρονομια υψους 300.000€? Σε κινητα, ακινητα και ρευστο? Αυτο μου δινει την ευκαιρεια να μην δουλευω.


Τι προτιμαμε?
Μια απαντηση μονο.

Η ψηφοφορια θα διαρκεσει μονο λιγες μερες.
Την ψηφο σας παρακαλω

με 300,000 σταματας να δουλευεις αν εισαι καμια 70ρα. Αν εισαι καμια 30ρα τα 300 δε θα φτασουν ουτε μεχρι να 40ρισεις.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.655
Like
1.257
Πόντοι
366
Η πνευματικη και ψυχικη υγεια είναι ο αυτοσκοπος...
Τα 300.000 ειναι το "μεσο" (ή ενα απο τα μεσα για την επίτευξή του, αν και για καποιους "ευδαιμονες" δεν αποτελει αναγκαια προϋπόθεση)

με λιγα λογια το ερωτημα ειναι ακυρο ή κοινως γτπ  :)
 

demosmet

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
556
Like
78
Πόντοι
6
άκυρο το ερώτημα. ο ερωτών μάλλον δεν έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο. και γιατί αναγκαστικά ή το ένα ή το άλλο; τι βλακεία...τί είναι; θαρρος ή αλήθεια;
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.857
Like
23.166
Πόντοι
6.056
ουαου ποσο τυποι...
τα γαμας την μανα σε dt στα ct-cg κλπ αρχικα και μετα σου μενει μονο η σχιζα και οι φωνες απο το πλυντηριο  :thumbsup:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Δαγκωτό τα 300 χιλιάρικα. Να δεις πως φτιάχνει κι η ψυχική/πνευματική υγεία με 300 χήνες!
Να έβαζες τα 300 χιλιάρικα ή την σωματική υγεία... εκεί είναι μεγάλο δίλημμα!
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
300 χιλιάρικα δεν είναι πολλά.
Έπρεπε το ποσό να ήταν πολύ  μεγαλύτερο περίπου 3 εκ και πανω για να είναι  δίλλημα.
Με μια αγορα ενος σπιτιού ενος καλού αμαξιού και κάνα 3 αρι ταξίδια στο εξωτερικό πυτε 100 χιλιάρικα δεν θα μείνουν στην άκρη, θέλω να πω πως 300 χιλιαρικα χαλιουνται εύκολα και γρήγορα.
Τωρα για μια αρχη επένδυσης είναι καλοδεχούμενα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom