Νέα

Tabaco Club-λέσχες καπνιστών....

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubakhs
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
:takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis:

Μετά την αυστηρή εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου, οι καταστηματάρχες πέρασαν στην αντεπίθεση καθώς πολλοί ήταν εκείνοι που διαμαρτύρονταν για πτώση του τζίρου και μείωση του αριθμού των πελατών. Έτσι, η πρώτη Λέσχη καπνιστών είναι ήδη γεγονός…
Οι ιδιοκτήτες καταστημάτων, μετά την εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου, προσέφυγαν
στο Συμβούλιο της Επικρατείας κατά συγκεκριμένων διατάξεων. Σύμφωνα με την πρόεδρο του Πανελλήνιου Σωματείου Καταστημάτων, Καταναλωτών Εστίασης και Διασκέδασης, Νίκη Κωνσταντίνου, αρκετοί καταστηματάρχες ζήτησαν να δημιουργηθούν Λέσχες καπνιστών.

Όπερ και εγένετο, με την πρώτη εταιρία να εγγράφεται στο ΓΕΜΗ στις 12 Δεκεμβρίου. Πρόκειται για την εταιρία με την επωνυμία: «THEA ΛΕΣΧΗ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» και διακριτικό τίτλο: «THEA SMOKERS' CLUB N.P.C.». Η Λέσχη θα λειτουργεί στην καρδιά της Αθήνας και συγκεκριμένα στην Πλάκα, στην γνωστή οδό Κυδαθηναίων και φαίνεται πως άνοιξε ήδη τον δρόμο για να ακολουθήσουν και άλλες επιχειρήσεις το παράδειγμά της…


καθιστε μονοι σας ρεταλια..... :zfuck: :zfuck: :zfuck:
στο τελος και με τσαι ολοι θα πεθανουμε
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
τσιγαρα,πουρα,καπνισμενες γκομεναρες.....
ο θειος μου μπλιζαραι,το πουλι,ο λουστρος χελρεισερ και λοιποι....θα καθονται εξω στο πεζοδρομιο να τους τρεχουν τα σαλια....
ΖΩΑΡΑ!!!!!
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
:smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking: :smoking:
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
Πέρα την πλακα τα μαγαζιά έχουν δεχθεί μεγάλο πλήγμα στην δουλειά τους
Στην περιοχή μου τα έβλεπα γυρνοντας από την δουλειά ανοικτά κ με κόσμο χειμωνιάτικα μέχρι τις 1-2 το πρωί στάνταρ ακόμα κ καθημερινές από την μέρα που εφαρμόστηκε ο αντικαπνιστικος νόμος δεν έχω δει κανένα να μένει ανοιχτό μετά τις 11 το βράδυ ενώ όλη μέρα την βγάζουν πέρα με παρέες μετρημένες στα δάχτυλα
Από την άλλη βλέπεις κ μαζεύονται παρέες στα σπίτια να πιουν το ποτό τους να δουν ταινίες η δεν ξέρω εγώ τι κ να κάνουν τσιγάρο άνετα κ βλέπεις να είναι στις παρέες κ αντικαπνιστες που μέχρι χθες γκαριζαν δεν μπορούν να βγουν έξω γιατί καπνίζουν κ τώρα μαζεύονται στα σπίτια...
Βασικά κ στο δικό μου έχουμε μαζευτεί κ μάλιστα σε έναν αντικαπνιστη φίλο του έκλεισα την πόρτα γιατί του είχα πει διαφορά απόψεων την δέχομαι κ την σέβομαι την ρουφιανια δεν την θέλω  γιατί έλεγε θα περνει τηλέφωνο να κάνει καταγγελίες για το τσιγάρο κ όντως το έκανε κ μάλιστα σε καφετέρια γνωστού κατάληξη ήταν να πει στην δικιά του πάμε να φύγουμε κ αυτή του απάντησε όπως τα έκανες τράβα να πιεις καφέ στην καφετέρια θα κάτσω με τα παιδιά...
Δεν λέω ο αντικαπνιστικος νόμος έπρεπε να υπάρχει εδώ κ χρόνια γιατί κάποιοι το είχαν ξεφτυλισει αλλά όχι έτσι όπως τον εφάρμοσαν τώρα
Πάω στοίχημα ότι μέσα σε αυτές τις λέσχες θα δούμε σύντομα να μπαίνουν κ μη καπνιστές κ το γελοίο της υπόθεσης θα είναι ότι πάλι θα παραπονιούνται για τον καπνό...
Λες κ έχουν λύσει όλα τα άλλα προβλήματα κ η μάστιγα της Ελλάδας είναι τό τσιγάρο κ δεν μπορούν να σκεφτούν ότι στην ουσία γίνονται υποχείρια ώστε να φεύγει η προσοχή τους από πράγματικα σοβαρά θέματα...
Στην ουσία απλά είναι μέρος του μεγάλου προβλήματος διαιρε κ βασίλευε που επικρατεί χρόνια στην Ελλάδα κ πάμε κατά διαόλου...
Ελπίζω κάποια στιγμή να ξυπνήσουν όλοι κ να καταλάβουν ότι πέρα από το μαύρο κ το άσπρο υπάρχει κ το γκρι αλλιώς δεν πάμε καλά...
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
Πέρα την πλακα τα μαγαζιά έχουν δεχθεί μεγάλο πλήγμα στην δουλειά τους
Στην περιοχή μου τα έβλεπα γυρνοντας από την δουλειά ανοικτά κ με κόσμο χειμωνιάτικα μέχρι τις 1-2 το πρωί στάνταρ ακόμα κ καθημερινές από την μέρα που εφαρμόστηκε ο αντικαπνιστικος νόμος δεν έχω δει κανένα να μένει ανοιχτό μετά τις 11 το βράδυ ενώ όλη μέρα την βγάζουν πέρα με παρέες μετρημένες στα δάχτυλα
Από την άλλη βλέπεις κ μαζεύονται παρέες στα σπίτια να πιουν το ποτό τους να δουν ταινίες η δεν ξέρω εγώ τι κ να κάνουν τσιγάρο άνετα κ βλέπεις να είναι στις παρέες κ αντικαπνιστες που μέχρι χθες γκαριζαν δεν μπορούν να βγουν έξω γιατί καπνίζουν κ τώρα μαζεύονται στα σπίτια...
Βασικά κ στο δικό μου έχουμε μαζευτεί κ μάλιστα σε έναν αντικαπνιστη φίλο του έκλεισα την πόρτα γιατί του είχα πει διαφορά απόψεων την δέχομαι κ την σέβομαι την ρουφιανια δεν την θέλω  γιατί έλεγε θα περνει τηλέφωνο να κάνει καταγγελίες για το τσιγάρο κ όντως το έκανε κ μάλιστα σε καφετέρια γνωστού κατάληξη ήταν να πει στην δικιά του πάμε να φύγουμε κ αυτή του απάντησε όπως τα έκανες τράβα να πιεις καφέ στην καφετέρια θα κάτσω με τα παιδιά...
Δεν λέω ο αντικαπνιστικος νόμος έπρεπε να υπάρχει εδώ κ χρόνια γιατί κάποιοι το είχαν ξεφτυλισει αλλά όχι έτσι όπως τον εφάρμοσαν τώρα
Πάω στοίχημα ότι μέσα σε αυτές τις λέσχες θα δούμε σύντομα να μπαίνουν κ μη καπνιστές κ το γελοίο της υπόθεσης θα είναι ότι πάλι θα παραπονιούνται για τον καπνό...
Λες κ έχουν λύσει όλα τα άλλα προβλήματα κ η μάστιγα της Ελλάδας είναι τό τσιγάρο κ δεν μπορούν να σκεφτούν ότι στην ουσία γίνονται υποχείρια ώστε να φεύγει η προσοχή τους από πράγματικα σοβαρά θέματα...
Στην ουσία απλά είναι μέρος του μεγάλου προβλήματος διαιρε κ βασίλευε που επικρατεί χρόνια στην Ελλάδα κ πάμε κατά διαόλου...
Ελπίζω κάποια στιγμή να ξυπνήσουν όλοι κ να καταλάβουν ότι πέρα από το μαύρο κ το άσπρο υπάρχει κ το γκρι αλλιώς δεν πάμε καλά...
τα μαγαζια εχουν θεμα...οι ρουφιανοι ζουν εποχες 2ου ππ...
ειναι μεγαλα μουνοπανα οι αντικαπνιστες....
εγω εφαρμοζω το συστημα απο την 10ετια του 90 αλλα τωρα κατι παθανε οι νοικοκυρες και γινανε λιγο ψυχω με το θεμα....
του κικιλια το μπαλονι
ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!!
δεν καπνιζω εκει που πρεπει και καπνιζω εκει που καπνιζουμε ολοι...αν δεν γουσταρουν να πανε αλλου
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
με χιλιαδες νεκρους κάθε χρονο ΝΑΙ ΜΑΣΤΙΓΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.

στις άλλες χωρες δεν ειχαν  πτωση τζιρου? στην νιγηρια, στο κονγκο, στο ιραν, στην γαλλια??

σιγα μη κλαψουμε κιολας αν εξαφανιστεί το καπνισμα και μεινουν ανεργοι στις καπνοβιομηχανιες…

θα πανηγυρίσουμε που θα εχουμε 10.000 λιγοτερους νεκρους κάθε χρονο και ανοδο του μεσου ορου ζωης.

προτιμάς να πεθανει η αδερφη σου από παθητικο καπνισμα για να βγαλουν μεροκαματο αλλα 5 μαγαζια?

μηπως να υπερασπιστούμε και τους εμπορους ναρκωτικών γιατι τα χρειαζονται τα λεφτα για τις οικογενειες τους?

ΦΤΑΝΕΙ ΤΟΣΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
τα αρχιδια μου θα παρεις....
καρκινο παθαινεις απο τα παντα

τον πουλο εδω ειναι νημα καπνιστων
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
τα μαγαζια εχουν θεμα...οι ρουφιανοι ζουν εποχες 2ου ππ...
ειναι μεγαλα μουνοπανα οι αντικαπνιστες....
εγω εφαρμοζω το συστημα απο την 10ετια του 90 αλλα τωρα κατι παθανε οι νοικοκυρες και γινανε λιγο ψυχω με το θεμα....
του κικιλια το μπαλονι
ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!!
δεν καπνιζω εκει που πρεπει και καπνιζω εκει που καπνιζουμε ολοι...αν δεν γουσταρουν να πανε αλλου
πριν χρονια εμεις οι μη καπνιστε πηγαίναμε αλλου,
τωρα εσεις να κλειστείτε σε ειδικες λεσχες.
τωρα βγαινω περισσοτερο από παλια και δεν βρωμακοπανε τα ρουχα μου τσιγαριλα.
καλο ψοφο με τον εθισμο σου αρρωστε.
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
στα αρχιδια μας....
τον πουλο τωρα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ετσι ετσι τσουζει
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
πριν χρονια εμεις οι μη καπνιστε πηγαίναμε αλλου,
τωρα εσεις να κλειστείτε σε ειδικες λεσχες.
τωρα βγαινω περισσοτερο από παλια και δεν βρωμακοπανε τα ρουχα μου τσιγαριλα.
καλο ψοφο με τον εθισμο σου αρρωστε.
και ρε μουνοπανο ΚΑΛΟ ΨΟΦΟ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ....
τρικαριολο αρχιδι....ψωλη
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
σπτεβρη πηγα σε γνωστη ντισκο της θεσσαλονικης και βρωμαγα παλι τσιγαριλα.

το προηγουμενο σαββατο ξαναπηγα και ειχε 3 παρεες εξω να καπνιζουν στο κρυο και αλλα 150 ατομα μεσα να χορευουν χωρις τσιγαριλα πλεον.

Η ΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
αμα πας σε ντισκο οκ ρε....
ακου ντισκο ο μαναβης  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δεν είμαι μαναβης,
και ευτυχως υπαρχουν 2 ντισκο στην θεσσαλονικη και μπορούμε να χορεψουμε παλια κομματια της εποχης μας

και τωρα πλεον χωρις βρωμοτσιγαρα

ΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑ
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
στον πουτσο μας....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
στον κωλο σας πλεον τα βρωμοτσιγαρα, λχι στον πουστο σας.

αντε οξω να ανασανουμε βρωμιαριδες, εθισμενοι
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
στον πουτσο μας εμεις εσυ βαλε στον κωλο σου οτι θες κουκλα....
εγω μεσα καπνιζω
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αν κρατησει η απαγορευση και δεν σπασει σε λιγους μηνες όπως την προηγουμενη φορα σκέφτομαι να ψηφισω την άλλη φορα μητσοτακη, τοσες ανθρώπινες ζωες θα σωσει.
 
OP
OP
troubakhs

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
στον πουτσο μας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom